جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ايران کد【نحوه اخذ ایران کد فوری ✔️】

ایران کد

چگونه می توانید ایران کد دریافت کنید و یا اینکه چه مدارکی در این زمینه باید ارائه شود و یا اینکه برای دریافت ایران کد چه مراحلی باید طی شود، همه آنچه که در خصوص ایران کد باید بدانید را ما در این مقاله به شما ارائه داده ایم پس این مقاله را از دست ندهید.

ایران کد چیست؟

ایران کد همان کد طبقه بندی کالا و خدمات در ایران می باشد، این کد بدین جهت تعریف شده تا کلیه کالا ها و محصولات مختلف کد گذاری و شناسایی شوند به عبارت دیگر ایران کد یا کد ملی محصولات مختلف برای خریداران محصول نیز مفید است چرا که می توانند در رسید خرید خود مشاهده کنند محصول مورد نظر در چه شرکتی ایجاد شده است یا برای کدام برند است چه وزنی دارد و نوع آن چیست؟

تمامی این موارد را در ادامه به شما توضیح خواهیم داد. خیالتان از اخذ سریع ایران کد راحت باشد زیرا مجتمع ثبتی پایش بهترین پشتیبان و راهنمای شما در انجام امور حقوقی و ثبتی شما خواهد بود.

ایران کد

مدارک لازم جهت اخذ ایران کد

متقاضیان دریافت ایران کد ممکن است اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند که با توجه به این که متقاضی شخص حقیقی یا حقوقی است باید مدارک مربوطه خود را ارائه نماید.

مدارک اشخاص حقوقی برای دریافت ایران کد

 • آگهی ثبت شرکت و یا روزنامه رسمی ثبت شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات شرکت و یا روزنامه رسمی مربوط به تغییرات شرکت
 • ارائه جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری مربوط به شرکت، در صورتی که مجوز مربوطه در دست اقدام باشد می توانید تعهد نامه مبنی بر تحویل مجوز یا پروانه بهره برداری را در سامانه ایران کد تکمیل نمایید.
 • شرکت های مواد غذایی و دارویی و آرایشی بهداشتی باید جواز ساخت خود را ارائه نمایند.
 • ارائه کارت بازرگانی برای دریافت ایران کد محصولات شرکت های وارداتی و صادراتی
 • کارت شناسایی مدیر عامل
 • ارائه فیش های واریزی برای هزینه های ثبت نام مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات
 • ارائه گواهی نامه ثبت علامت تجاری برای دریافت ایران کد الزامی است علامتی که برای محصولات مورد تقاضای ایران کد نیز باشد.
 • ارائه تشکیل پرونده مالیاتی اشخاص حقوقی و دریافت کد اقتصادی

مدارک اشخاص حقیقی در خصوص ایران کد

 • پروانه بهره برداری یا پروانه فعالیت مبنی بر فعالیت قانونی یا مجوز کارگاهی یا جواز تأسیس که مبین فعالیت شخص حقیقی باشد و در صورت نداشتن جواز باید فرم تعهد آن امضاء شود و در اولین زمان در سامانه ایران کد ارائه شود.
 • کارت ملی متقاضی دریافت کننده ایران کد
 • ارائه تصدیق نامه علامت تجاری ثبت شده برای دریافت ایران کد
 • اشخاص حقیقی که دارای واحد صنفی تولیدی در زمینه مواد غذایی یا آرایشی بهداشتی هستند باید پروانه ساخت را ارائه نمایند. و در صورت نداشتن پروانه مورد نظر باید تعهد نامه ای مبنی بر ارائه پروانه در اولین زمان ممکن را ارائه دهند.
 • فیش های واریزی مبنی بر هزینه های ثبت نام به شماره حساب مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات باید به صورت اینترنتی پرداخت و ارائه شود.
 • وارد کننده گان و صادر کننده گانی که به دنبال دریافت ایران کد محصولات خود هستند باید کارت بازرگانی به نام خود را ارائه دهند.
 • ارائه تشکیل پرونده مالیاتی حقیقی و دریافت کد اقتصادی

چگونگی دریافت ایران کد

ایران کد در واقع سیستمی است که وظیفه کد گذاری و شناسنامه دار کردن محصولات کالا های تولیدی در داخل کشور و همچنین کالا های وارداتی را که در داخل کشور عرضه می شود را به عهده دارد، بنابراین وظیفه ایران کد بررسی اصالت محصول و کالاهای مورد تقاضا می باشد و برای دریافت این کد باید به سامانه ایران کد مراجعه نمایید، قبل از مراجعه به سامانه ایران کد باید مدارک مربوطه خود را تکمیل نمایید و سپس درخواست خود را مبنی بر دریافت ایران کد ارائه دهید، سامانه شناسایی کالا و خدمات پس از بررسی اقدام به صدور ایران کد شما می کند.

مراحل دریافت ایران کد

 1. تکمیل مدارک ایران کد
 2. مراجعه به سامانه ایران کد به نشانی irancod.ir
 3. تکمیل فرم درخواست به همراه فرم اطلاعات مربوط به نوع، جنس، وزن محصول مورد نظر
 4. با بررسی درخواست ایران کد تایید برای پرداخت فیش های واریزی ایران کد به مدت یک سال ارائه می شود که باید به شماره حسابی مربوط به مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات پرداخت شود.
 5. پس از تایید اولیه اطلاعات، اطلاعات وارد شده به متقاضی ایران کد ارسال می شود تا اگر اشکالی در ورودی اطلاعات وجود داشته باشد، آن را اصلاح نمایند و در غیر این صورت با تایید متقاضی درخواست و نهایی به مرکز کد گذاری و شناسنامه دار کردن کالا و خدمات ارائه می شود تا ایران کد کالا یا خدمات مربوطه صادر شود.

مزایای دریافت ایران کد

 • یکی از مهمترین مزایای دریافت ایران کد جلوگیری از توزیع کالاهای قاچاق در بازار های داخلی می باشد.
 • ایران کد به نوعی حامی تولید داخلی است و از طریق دریافت ایران کد محصولات شناسنامه دار می شوند.
 • با دریافت ایران کد کم کم به سوی دیجیتال مارکتینگ پیش می رویم.
 • کاهش هزینه های توزیع و فروش محصولات متعدد
 • با ایران کد به سوی معرفی و تبلیغ گسترده منطقه ای و جهانی محصولات پیش خواهید رفت.
 • با دریافت ایران کد محصولات تان در سراسر فروشگاه های زنجیره ای قابل عرضه می باشد.

هزینه های دریافت ایران کد

آنچه که به عنوان هزینه ایران کد به عهده متقاضی می باشد هزینه مربوط به ثبت درخواست ایران کد و هزینه دریافت خود ایران کد است، در خصوص هزینه صدور ایران کد باید بدانید ایران کد یک کد 16 رقمی است که برای کالا یا خدمات مختلف صادر می شود بنابراین اگر شما تولید کننده دو کالا مختلف با چند وزن متعدد باشید که هر کالا خود دارای چند نوع باشد باید برای هر کالا با وزن مخصوص خود ایران کد دریافت شود، بنابراین هزینه های ایران کد بسته به این است که شما برای چه تعداد محصولی می خواهید ایران کد دریافت کنید.

نکات اخذ ایران کد

همه مدارک ذکر شده در این مقاله برای دریافت ایران کد باید کپی برابر اصل شوند و نیز برند مربوط به دریافت ایران کد حتماً باید به ثبت رسیده باشد، در خصوص مجوز ها هر کدام از مجوز ها را اگه داشته باشید می توانید ایران کد دریافت کنید و در نهایت مجوزی که برای ایران کد ارائه می دهید باید با کالا هایی که می خواهید ایران کد دریافت کنید مرتبط باشد.

در صورت داشتن هر سوالی می توانید با متخصصان و کارشناسان اخذ ایران کد در مجتمع حقوقی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها