جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اصول و مقررات ثبت شرکت در ساری

نحوه ثبت شرکت در ساری

اگر می خواهید به کسب و کار خود جهت دهید و آن را سازمان دهی کنید، اگر می خواهید نحوه ثبت شرکت در ساری انجام دهید. برای ثبت شرکت روی مجتمع ثبتی پایش حساب کنید.

ثبت شرکت در ساری

اگر می خواهید به فعالیت خود با ثبت شرکت اعتبار بیشتری ببخشید و بدانید چرا باید ثبت شرکت کرد با این مقاله تا پایان همراه شوید.

یکی از جواب های که می شود به سوال بالا داد این است که وقتی به تنهایی فعالیت می کنید. در صورت به وجود آمدن ضرر و زیان کل آن را هم باید به تنهایی تقبل کنید اما هنگامی که با چند شریک یک مجموعه ای به نام شرکت ثبت می کنید این ضرر و زیان تقسیم می شود اگرچه درآمد حاصله نیز تقسیم می شود اما با حضور شرکا و کمک های نقدی یا تخصصی آن ها اغلب ضرر و زیان بسیار کمتر پیش می آید. در نتیجه ثبت شرکت و کار جمعی گزینه بهتری می باشد.

به علاوه شراکت با افراد حقیقی نمی تواند اطمینان و پشتیبانی از قرارداد ها را به همراه داشته باشد.

اما در شراکت با شخصیت حقوقی یا یک شرکت ثبت شده یک قرارداد محکم حقوقی و قانونی ایجاد می شود. هر یک از اعضای شرکت در اوردن سرمایه در شرکت و میزان شراکت آزاد بوده و درست مطابق قانون و برابر با آورده و سهم خود در شرکت در سود و زیان شرکت شریک هستند و مشارکت دارند.

در  صورتی که شراکت با افراد حقیقی هیچ پایه و اساسی نداشته و به راحتی می تواند باعث خسران زیاد برخی از طرف های شراکت گردد.

در خصوص میزان سرمایه شرکا و سهم هر شریک در شرکت اگر سوالی دارید حتماً با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید تا از روال قانونی تقسیم سرمایه در شرکت ها مطلع گردید و یا این مقاله را بخوانید:

سرمایه شرکت در ساری

شهر ساری یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شمال کشور و از شهرهای نمونه صنعت گردشگری است در خصوص این صنعت و نیز کشاورزی در مزارع اطراف این شهر است که تقاضای ثبت شرکت در ساری برای بسیاری از موکلان عزیز مجتمع ثبتی پایش به انجام رسیده است.

صنایع چوب و کاغذ شهر ساری یکی از مهم ترین منابع تولید کاغذ مورد نیاز کشور می باشد که به اشتغال این شهر نیز کمک فراروان نموده است.

به علاوه فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری نیز بر رونق کسب و کار و تجارت در این شهر افزوده است.

نحوه ثبت شرکت در ساری

گام به گام مراحل ثبت شرکت در ساری

 1.  رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها ساری و انتخاب نوع شرکت
 2.  ورود اطلاعات متقاضی، نماینده او در اداره ثبت شرکت ها و مشخصات کلی شرکت
 3. درج نام شرکت که باید تا 5 نام را به ترتیب در سامانه مطابق عکس زیر درج نمایید.
 4. موضوع فعالیت شرکت با انتخاب یک گزینه و تایپ موضوع فعالیت به صورت کامل در فیلد پایین آن انجام می شود.
 5. سرمایه شرکت در این مرحله باید انجام شود.
 6. مشخصات موسسان شرکت، سمت آنها، سهم هر یک از اعضاء و صاحبان حق امضا طبق تصویر
 7. اطلاعات شرکت در متون پیش فرض اسناد ثبت شرکت در سامانه و در پایان زدن دکمه پایان فرایند ثبت.
 8. بعد از بررسی و تایید نام و پست مدارک آگه ثبت خواهد شد.
 9. آگهی ثبت باید در روزنامه رسمی انتشار پیدا کند.
 10. در نهایت باید طی دو ماه تشکیل پرونده مالیاتی و پلمپ دفتر قانونی را انجام دهید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

شرکتی است تجاری که می تواند دو موسس یا بیشتر داشته باشد و در آن مسئولیت شرکا محدود به سرمایه شان در شرکت است.

یعنی بار مسئولیتی و تعهدی پایین تردارد و همچنین استفاده تجاری از شرکت مسئولیت محدود به شکل بازرگانی برای موضوع هایی نظیر آرایشی، بهداشتی، آشامیدنی، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات و به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند مرسوم تر می باشد از خاصیت های شرکت مسئولیت محدود، داشتن هیئت مدیره (تصمیم گیرنده ) خارج از شرکاء می باشد که برای سرمایه گذاری افراد دیگر آن را مناسب می سازد.

 نکته : جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز واریز سرمایه در حساب بانکی و یا بازکردن حساب بانکی در هنگام تاسیس نمی باشد.

شرکت سهامی خاص در ساری

شرکتی است که از حداقل ۳ سهامدار به صورت حقیقی یا حقوقی تشکیل می شود. در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره اجبارا باید از سهامداران باشند البته به جز مدیر عامل، ثبت شرکت سهامی خاص بیشتر مناسب برای حضور در مناقصات و مزایدات و پیمان ها می باشد. به همین دلیل طرف قراداد با سازمان های دولتی می شود.

پس در نتیجه شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برای شرکت در مناقصات و مزایدات همچنین در بانک های دولتی و خصوصی برای اخذ وام و تسهیلات و اخذ ضمانت نامه بانکی از اعتبار بیشتر برخوردار می باشد.

ثبت موسسه در ساری

کلیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی که در امور فعالیت های غیر تجاری مشغول به کار هستند می توانند موسسه را به ثبت برسانند و همان طور که از نام موسسه غیر تجاری مشخص است فعالیتی هایی در امورات غیر تجاری و غیر بازرگانی انجام می دهند. مانند امور فعالیت های علمی، ادبی، خیریه و غیره می باشد. ثبت موسسه در ساری را می توان به دو صورت انجام داد.

در ثبت موسسات غیر انتفاعی یعنی هدف مؤسسین سودآوری و کسب درامد و تقسیم آن در بین اعضا نمی باشد. اما در ثبت موسسات انتفاعی یعنی هدف مؤسسین سودآوری بیشتر و تقسیم آن در بین اعضا می باشد.

تدوین اساسنامه شرکت

اساسنامه شرکت یکی از مهم ترین ارکان شرکت است که شامل اختیارات مجامع شرکت، رابطه شرکا یا سهامداران با یکدیگر، میزان سود و زیان شرکت و تکلیف انحلال آن می باشد.

نحوه فعالیت شرکت و اعضا آن و جانشین شدن اعضا هم از موراد طرح شده در اساسنامه می باشد اساسنامه شرکت سند اعتباربخشی به شرکت است.

لذا تدوین آن امری تخصصی می باشد که توصیه می شود جهت تحریرش حتماً از کارشناسان متخصص ثبت پایش کمک بگیرید تا همه نکات لازم در آن پیش بینی شود و بعدها در کار شرکت به مشکل برنخورید.
به طور کلی اساسنامه شخصیت حقوقی سند لازم الرعایت ای است که به شرکت هویت و اعتبار می دهد و تدوین آن مسئله بسیار حساسی است.

لطفاً  اگر هر نوع سوالی در خصوص اساسنامه شرکت برایتان پیش آمد از تماس با کارشناسان ما خودداری نکنید.

تاسیس و ثبت شرکت بازرگانی در ساری

در شرکت بازرگانی فعالیت و اهداف شرکت بسیار حائز اهمیت است. برای تاسیس شرکت بازرگانی مهمترین نکته تنظیم موضوع است. که بر اساس اهداف شرکت باید موضوع تنظیم و در یکی از قالب های تعیین شده شرکت تجاری به ثبت برسد.

ایجاد شرکت خدماتی در ساری

هر گاه فعالیت در زمینه امور خدماتی باشد در برخی مواقع می توانید این خدمات را در قالب شرکت تجاری ثبت کنید که کاملاً به نوع فعالیت خدماتی بستگی دارد. برای این کار بعد از تعیین شرکاء و قالب ثبتی مورد نظر در سایت اداره ثبت شرکت ها درخواست خود را ثبت می کنید. طی بررسی نام شرکت مدارک را باید به اداره ثبت شرکت ها پست نمایید تا در نهایت با پست مدارک به اداره ثبت شرکت خدماتی به ثبت برسد.

نحوه ثبت شرکت پیمانکاری در ساری

اگر فعالیت شما در زمینه پیمانکاری است و قصد دارید در یکی از زیر شاخه های آن اقدام به ثبت شرکت کنید لازم است موضوع فعالیت خود را به صورت منجز و صریح در اساسنامه ذکر کنید. بهتر است یکی از شرکت های سهامی را برای تاسیس این نوع شرکت انتخاب کنید. در نهایت بر اساس آنچه که در مراحل ثبت شرکت عنوان شد باید برای ثبت این شرکت اقدام کنید.

مدارک ثبت شرکت در ساری

به جز اساسنامه که در بالا ذکر شد، شرکتنامه و تقاضانامه یا اظهارنامه و نیز صورتجلسه مجمع موسسین شرکت، که همگی با امضا اعضا باید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود لازم می باشد.
از موارد دیگر نیز مدارک شناسایی اشخاص شرکت می باشد. البته عدم سوپیشینه اشخاص الزامی است که از طرف اداره ثبت شرکت ها احراز می گردد.

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت در ساری

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت در ساری

در خصوص مدت زمان ثبت شرکت در ساری و هزینه آن باید گفت که نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد زیرا دارای متغیرهای زیادی می باشد.

مثلا” در صورت وجود نقص در انتخاب نام شرکت و اخطار رفع نقص پرونده مربوط به ثبت شرکت در ساری پس از اصلاح باید مجددا” مورد بررسی قرار گیرد که زمان ثبت شرکت را افزایش می دهد.

جهت جلوگیری از اتلاف وقت پیشنهاد ما به شما این است که از ابتدا ثبت شرکت را به مجتمع ثبتی پایش بسپارید. تا دچار مشکلات اخطار رفع نقص مواجه نشوید و فرایند ثبت شرکت شما به مشکل برخورد نکند.

در پایان با تاکید بر اینکه بعضی از امتیازات دولتی و تسهیلات و اعتبارات دولت تنها به اشخاص حقوقی اختصاص می یابد. اعتمادی که دولت به افراد حقوقی و شرکت ها دارد سبب می گردد که بسیاری از مجوزها را تنها برای شرکت ها در نظر بگیرند.

مشارکت در برخی از طرح های دولتی و کشوری نیز تنها برای افراد حقوقی یعنی شرکت ثبت شده  ممکن است و در این میان هم افراد حقیقی تنها چاره ای که خواهند داشت کار کردن برای افراد حقوقی و دادن قسمت زیادی از سود خود به این شرکت ها و افراد می باشد. پس برای ثبت شرکت در ساری تردید به خود راه ندهید و همین الان با گروه ثبتی پایش تماس حاصل نمایید.
به علاوه فعالیت رسمی و قانونی شرکت ها و درج تاریخ شروع به فعالیت شرکت باعث می شود که با گذشت هر سال سابقه شرکت بالاتر رفته و ضمن درج فعالیت های صورت گرفته رزومه قوی تری برای شرکت به وجود بیاید.

 نام شرکت در همه مدارک و مستندات شرکت ثبت خواهد شد و این خود به عنوان بهترین راه برای قوی تر شدن رزومه کاری شرکت می باشد.

در نهایت مدت زمان بیشتر فعالیت شرکت نیاز به اثبات برای افراد ثالث را نخواهد داشت و تنها با مراجعه به تاریخ ثبت شرکت مشتریان و ذی نفعان می توانند به راحتی قدمت و اعتبار شرکت را به دست بیاورند و همه این موارد محقق نمی شود مگر با ثبت شرکت در ساری.

آدرس اداره ثبت شرکت های ساری

ساری، خیابان آیت الله طالقانی، خ بهشتی، خ ملا مجدالدین اداره ثبت اسناد و املاک ساری واحد ثبت شرکت ها

واحدهای ثبت ادارات ثبت شرکت ها استان مازنداران

 •  اداره ثبت شرکت در بابل
 • آمل
 • قائم شهر
 • بهشهر
 • چالوس
 • نکا
 • بابلسر
 • تنکابن
 • نوشهر
 • فریدونکنار
 • رامسر
 • چوبیار
 • محمودآباد
 • نور
 • گلوگاه
 • سوادکوه
 • عباس آباد
 • کلاردشت

به منظور ثبت شرکت در ساری و ثبت شرکت در کلیه شهرهای استان مازندران و نیز انجام امور ثبتی دیگر در واحد اداره ثبت شرکت ها در استان مازندران کارشناسان ثبتی پایش آمادگی دارند تا در اسرع وقت و با بهترین هزینه خدمات مناسب را به شما ارائه نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یعقوبی
یعقوبی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر میشه بفرمایید بعد از ثبت اطلاعات در سااماانه چطور باید پیگیر پرونده بشم؟

مجید حسنی
مجید حسنی
2 سال قبل

ما می خوایم شرکت سهامی خاص ثبت کنیم اما گفتن باید 5 نفر باشیم ما 3 شریک بیشتر نیستیم چیکار باید بکنیم؟

مهرانگیز مینا
مهرانگیز مینا
1 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت حتما باید مدیر عامل کارت پایان خدمت داشته باشه

مریم افضلی
مریم افضلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میشه شرکت رو به تنهایی و فقط با یک عضو ثبت کرد ؟

ريحانه حسينيان
ريحانه حسينيان
1 سال قبل

سلام چندين بار اسم دادم براي ثبت رد شده كمك ميخاستم بابت انتخاب اسم

شماره موبایل
9125682385