جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

شرایط رتبه بندی شرکت

شرایط رتبه بندی شرکت

شرایط رتبه بندی شرکت برای تشخیص درجه بندی در درجه کیفی و کمی پیمانکاران برتر در حیطه ی ارائه خدمات و حمایت از حقوق مصرف کنندگان می توان به عمل رتبه بندی اشاره کرد.

این را در نظر داشته باشد که رتبه بندی یک شرکت در انجام امور در آینده و مطرح شدن بین مشتریان خود دارای اهمیت است. در ادامه به شروط لازم برای رتبه بندی شرکت ها می پردازیم.

روش های رتبه بندی شرکت‌ های تجاری

نماینده های شرکت ها نباید خود به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یا استانداری حضور یابند بلکه باید از موسسه های خدماتی که به کار رتبه بندی مشغولند کمک بگیرند یا در سامانه تقاضای الکترونیکی انجام دهند.

براساس آیین نامه رتبه بندی، کمیته تشخیص صلاحیت برای رتبه بندی شرکت ها شرایط و اولویت هایی دارد. که براساس آنها به شرکت های متقاضی امتیاز می دهد. سپس شرکت هایی که امتیازات آن به حد کافی رسیده باشند موفق به اخذ صلاحیت می شوند. گواهی رتبه را از کمیته تشخیص صلاحیت دریافت می کنند.

در حقیقت گواهی رتبه یک مجوز رسمی و قانونی تلقی می شود. که طبق شرایط ادارات ذی ربط یعنی استانداری، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، رتبه بندی می شود. جهت گواهی صلاحیت و رتبه شرکت ارائه می گردد. شرکت ها بادر دست داشتن این گواهی، اجازه ی شرکت در مناقصات و پروژه های بزرگ ساخت و ساز را دارند.

رتبه بندی در شرکت چیست ؟

پیش از اینکه یک پروژه به مرحله اجرا برسد، باید گواهی صلاحیت و توان فعالیت آن براساس مقررات آیین نامه کار پیمانکاران در مراکز اجرایی مربوطه بررسی شود.

در واقع اولین قدم در گام های دریافت برگه صلاحیت شرکت های در خواست کننده اخذ گواهی صلاحیت می باشد تا با دردست داشتن آن بتوانند در مناقصه های دولتی و پروژه های عظیم شرکت کنند.

شرکت ها در فرآیند رتبه بندی براساس نوع فعالیت شامل ۵ دسته هستند. هر رتبه برای هر دسته ای که لازم است در نهاد خاص خود تهیه می شود. هر شرکت به منظور اخذ رتبه بیشتر باید به اداره مربوط به همان دسته مراجعه کند. ۵ دسته فوق به شرح زیر است:

شرایط رتبه بندی شرکت

شرایط رتبه بندی شرکت

رتبه بندی به عنوان یک ملاک برای شناسایی و تخمین میزان صلاحیت شرکت ها می باشد که برای پیمانکاران و شرکت ها ارائه می شود و معاون برنامه ریزی و کارشناس ناظر راهبردی ریاست جمهوری این کار را برعهده دارد.

همانطور که گفته شد رتبه شرکت های پیمانکاران براساس قرارداد و نوع فعالیت و درجه کیفی به ۵ دسته رتبه تقسیم می شوند اما شرکت های مشاور بین ۱ تا ۳ درجه رتبه بندی قرار می گیرند.

شرکت های پیمانکار معمولاً در حیطه اجرایی و پروژه های ساخت و ساز و قراردادهای اجرایی و نظارت بر پیمانکاران می پردازد. در صورتی که شرکت های مشاور در حیطه ی طراحی و گرافیک فعالیت دارد و بر نحوه ساخت و عمران نظارت می کند. در واقع شرکت مشاور واسطۀ بین پیمانکاران و کارفرماها می باشد.

شرایط عمومی تعیین صلاحیت و دریافت گواهی رتبه شرکت ها

  1. شرکت در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشد.
  2. شرکت باید کلیه خصوصیات و امتیازهای موردنیاز جهت تشخیص صلاحیت در رتبه دلخواه را طبق مقررات قانونی دارا باشد.
  3. در پرداختن به امور ممانعت قانونی موجود نباشد(عدم سوءپیشینه حرفه ای شرکت)
  4. مدیران شرکت به هیچ عنوان سمت کارمندی در دولت را نداشته باشند.
  5. براساس جدول های 1-7 آیین نامه سابقه کار وتجربه ی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره الزامی است.

کلام نهایی: مجتمع ثبتی پایش خدمات مربوط به رتبه بندی انواع شرکت های تجاری را ارائه می دهد. کارشناسان ثبتی پایش کاملاً رایگان می باشد می توانید با تلفن های تماس مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها