جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت نام کد اقتصادی

ثبت نام کد اقتصادی

مرحله های ثبت نام کد اقتصادی به صورت الکترونیکی انجام می گیرد. از این رو در ادامه این متن شما را در راه ثبت نام اخذ کد اقتصادی یاری می کنیم از این رو برای آموزش بهتر می توانید با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

نحوه ثبت نام کد اقتصادی

  1. پیش ثبت نام کد اقتصادی: در ابتدای باید دریافت شماره اقتصادی مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی می باشد. در این مرحله اطلاعات اولیه از متقاضیان دریافت می شود. شماره تلفن همراه تایید می گردد. لازم و ضروری است که تاییدیه پستی مرتبط با کد پستی محل فعالیت در سامانه بارگزاری گردد. سپس بعد از کامل نمودن اطلاعات درخواست شده و کلیک نمودن بر روی گزینه تایید نهایی وارد مرحله بعدی می گردد. چنانچه تا هفت روز اطلاعات وارد شده را تایید ننمایید پرونده تشکیل شده به صورت اتوماتیک از سیستم حذف می گردد.
  2. صحت سنجی اطلاعات: در این مرحله قسمتی از اطلاعات ثبت شده توسط متقاضیان مالیاتی در مرحله پیش ثبت نام از منابع مختلف سازمانی استعلام گرفته می شود و مورد بررسی قرار می گیرد و صحت و درستی آن مورد بررسی و آزمایش قرار خواهد گرفت. در صورتی که به هر دلیل در اطلاعات اختلافاتی مشاهده شود، موضوع با پیامک به شخص تقاضا کننده اطلاع رسانی خواهد شد و بایستی مجددا وارد سامانه پیش ثبت شده و مرحله را از ابتدا تکرار نماید.
  3. تولید و ارسال اطلاعات کاربری: در صورتی که اطلاعات اولیه پیش ثبت نام کد اقتصادی مورد تایید سازمان امور مالیاتی واقع شود برای شخص درخواست کننده یک نام کاربری و کلمه عبور ایجاد خواهد شد. شایان ذکر است که این اطلاعات به صورت پیامک بر روی شماره تلفن همراه که در مرحله اول تایید گردیده است ارسال خواهد شد. نکته قابل توجهی وجود دارد و آن این است که اطلاعات کاربری ارسالی محرمانه می باشد و مسئولیت سوء استفاده از آن برعهده ی شخص درخواست کننده خواهد بود.
  4. ثبت نام الکترونیک: پس از آن که اطلاعات کاربری را از طریق سامانه تلفن همراه دریافت نمودید باید وارد سامانه ثبت نام شوید. پس از ورود باید اطلاعات تکمیلی در رابطه با سازمان اقتصادی خود را در فرم های این سامانه کامل نمایید. هم چنین می توانید اطلاعات اولیه ای که در مرحله ثبت نام ثبت کرده اید ویرایش نمایید. در انتها پس از کامل نمودن تمامی اطلاعات خواسته شده برروی گزینه تایید نهایی کلیک نمایید.
  5. اعتبارسنجی ستادی و میدانی اطلاعات و رسیدن به مرحله نهایی ۴۵: در این مرحله کلیه اطلاعات شخص درخواست کننده در زمان ثبت نام در واحدهای ستادی و واحدهای میدانی و همچنین پرونده فیزیکی مالیاتی شما در اداره مورد بررسی واقع می شود و در صورتی که اشکالاتی وجود داشته باشد به منظور برطرف سازی اشکالات پیامکی به شماره تلفن موجود در سیستم ارسال خواهد شد.
نحوه ثبت نام کد اقتصادی
نحوه ثبت نام کد اقتصادی

پیش ثبت نام کد اقتصادی

برای پیش ثبت نام لازم است وارد سایت سازمان مالیاتی شوید. متقاضی ابتدا باید در این سایت حساب کاربری ایجاد کند و بعد از آن باید تشکیل پرونده مالیاتی را در سامانه تکمیل نماید. بعد از اتمام درخواست ثبت نام کد اقتصادی می توانید برای ثبت کد اقتصادی اقدام نمایید. از این رو جهت انجام اینکار پروسه تشکیل پرونده مالیاتی می باشد.

در نهایت در صورتی که اطلاعات ثبت نام مورد تایید سازمان امور مالیاتی باشد به مرحله نهایی ۴۵ رسیده اید و امکان ارسال اظهارنامه الکترونیک و هم چنین مجوز استفاده نمودن از سایر خدمات سازمان را خواهید داشت.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم نوریان
مریم نوریان
1 سال قبل

با سلام شرکت رو تازه تاسیس کردم و فعلا فعالیتی نذارم باز هم نیاز به اخد کداقتصادی هست ؟