جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در بجنورد

ثبت شرکت ها در بجنورد

برای ثبت شرکت در بجنورد به مقاله خوب و تخصصی مراجعه کردید زیرا تمامی موارد حقوقی لازم را از جمله شرایط و مدارک و نحوه ثبت شرکت را در این متن خواهید خواند. در ادامه نیز اگر سوالاتی در زمینه ثبت شرکت برای شما پیش آمد تنها کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه بهره مند شوید.

اصول ثبت شرکت در بجنورد

بجنورد مرکز یکی از استان های جدید الثبت ایران یعنی خراسان شمالی است. این شهر که تا پیش از این نیز از شهرهای بزرگ و پرجمعیت خراسان بوده است پس از اینکه مرکز استان نام گرفت از رونق بیشتری برخوردار شد و تقاضای ثبت شرکت در بجنورد افزایش پیدا کرد. مجتمع ثبتی پایش ثبت شرکت بجنورد را همانند سایر شهرها و استان های ایران به انجام می رساند.

با ثبت شرکت کسب و کار خود را نزد یک نهاد رسمی و دولتی به ثبت می رسانید تا از حمایت قانون برخوردار شوید. این حمایت قانونی از ثبت شرکت شامل تبلیغات گسترده تر، اعطای مجوز، اعطای وام، امکان شرکت در مناقصه و مزایده، امکان ثبت شماره تلفن کاری در سامانه اطلاع رسانی 118، امکان تبلیغات محیطی و بسیاری مزایای دیگر است.

پس برای ثبت شرکت در بجنورد و برخورداری از تمام این مزایا درنگ نکنید و اگر می خواهید ثبت شرکت شما بی دغدغه و سریع و ارزان به انجام برسدحتماً با تیم ثبت پایش تماس بگیرید.

در این مقاله با ما می خوانید: مراحل ثبت شرکت در بجنورد، مدارک لازم ثبت شرکت، هزینه ثبت شرکت بجنورد، تقسیم بندی شرکت های تجاری از لحاظ موضوع فعالیت و انواع شرکت، موضوعات ثبت شرکت که نیاز به مجوز دارند و کلیه نکات مرتبط با ثبت شرکت.

کوشیده ایم تا بعد از خواندن این مقاله پاسخ همه سوالات خود را بگیرید. چنانچه باز هم نکته ای باقی ماند می توانید با کارشناسان ثبتی پایش جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

روند ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

قانون تجارت 8 شرکت برای ثبت تعیین کرده است که هر یک دارای آثار حقوقی خاص خود هستند. از بین این شرکت ها تنها دو شرکت هستند که برای موسسین ثبت آنها ساده است. ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد در تمام موضوعات می تواند انجام شود. فقط باید مراحل ثبت شرکت را در سایت اداره ثبت شرکت ها انجام دهید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

قانون تاسیس و ثبت شرکت با مسئولیت محدود را منوط به داشتن دو شریک می داند. این شرکت را می توانید تک مدیریتی نیز ثبت کنید. موضوع فعالیت شرکت های با مسئولیت محدود امور خدماتی، تولیدی و سایر موضوعات مجاز برای ثبت شرکت می باشد. در نهایت شرکت بر این اساس باید به ثبت برسد.

ثبت موسسه غیر تجاری در بجنورد

موسسه غیر تجاری در مواردی اعم از آموزش، موضوعات هنری، خیریه و مواردی از این قبیل به صورت انتفاعی و غیر انتفاعی ثبت می شود. موسسات غیر انتفاعی به دلیل سود نداشتن برای اعضاء معاف از مالیات هستند. ثبت موسسه نیز باید همانند ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها انجام شود.

ثبت شرکت تولیدی در بجنورد

شرکت تولیدی یا صنعتی شرکتی است که در اساسنامه آن در قسمت موضوع فعالیت شرکت واژه «تولید » حتماً آمده باشد.

این شرکت را می توان به شکل شرکت تولیدی با مسئولیت محدود و یا شرکت تولیدی سهامی خاص ثبت کرد. چنانچه قصد دارید در ابعاد بزرگ فعالیت کنید و کارخانه تاسیس کنید ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد پیشنهاد می شود اما برای کار کوچکتر مانند ایجاد یک کارگاه می توان ثبت شرکت مسئولیت محدود در بجنورد با موضوع تولید و فروش را به انجام رساند.

نکته : جهت تدوین موضوع فعالیت انواع شرکت مانند شرکت تولیدی، شرکت فنی مهندسی، شرکت پیمانکاری، شرکت دانش بنیان، استارت آپ و غیره مجتمع حقوقی پایش با بهره گیری از متخصصان حقوقی خود به تبیین و تهیه موضوع فعالیت و اساسنامه شرکت شما با اقل هزینه اقدام می نماید.

ثبت شرکت فنی مهندسی در بجنورد

شرکت فنی مهندسی یا شرکت پیمانکاری نوعی از شرکت است که موضوعات فنی مهندسی و موضوعات مربوط به ساخت و ساز، عمران و معماری یا برق، تاسیسات، مقاوم سازی و  از این قبیل موارد در اساسنامه آن قید شده باشد. لذا ثبت شرکت ساختمانی در بجنورد نیز در این دسته قرار می گیرد.

چنانچه قصد اخذ گرید پیمانکاری ، رتبه یا اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاری دارید و مثلاً در مناقصه انبوه سازی می خواهید شرکت کنید و یا با شرکت های بزرگ و معتبر و دولتی قرارداد منعقد کنید باید حتماً ثبت شرکت سهامی خاص فنی مهندسی در بجنورد را انجام دهید.

ثبت شرکت بازرگانی در بجنورد

به منظور ثبت شرکت بازرگانی در بجنورد باید موضوع فعالیت شما در اساسنامه موضوعاتی مثل خرید، فروش، صادرات، واردات و یا توزیع و پخش و از این دست موارد مرتبط با امور بازرگانی باشد. یعنی ماهیت کار شرکت باید تجاری و بازرگانی باشد.

ثبت شرکت بازرگانی را می توانید به دو شکل ثبت شرکت مسئولیت محدود بازرگانی یا ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص انجام دهید .

ثبت شرکت خدماتی در بجنورد

شرکت خدماتی شرکتی است که ارائه دهنده خدمات می باشد. مثلاً شرکت هواپیمایی خدمات حمل و نقل هوایی ارائه می دهد و یا شرکت بیمه که خدمات مرتبط با امور بیمه ای انجام می دهند تحت عنوان ثبت شرکت خدماتی فعالیت تشکیل می شوند.

اغلب شرکت های خدماتی نیازمند به اخذ مجوز از سازمان مربوطه هستند و می توان آنها را در قالب سهامی خاص، مسئولیت محدود و یا موسسه غیر تجاری که شرایط ثبت و تشکیل آن مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد است به ثبت رساند.

ثبت شرکت دانش بنیان در بجنورد

شرکت دانش بنیان شرکتی است که با اتکا به اسم آن به تولید علم و دانش می پردازد. یعنی شرکتی که شامل امور تحقیقاتی و علمی است و یا در آن محصولات جدید و اختراعات جدیدی در دست تولید است . قاعدتاً چنین شرکتی باید دارای اعضای هیات علمی با مدرک دکترا و اعضایی باشد که اختراع ثبت شده داشته باشند . توصیه می شود که جهت ثبت شرکت دانش بنیان در بجنورد ابتدا برای ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد اقدام نمایید و سپس جهت دانش بنیان شدن شرکت مبادرت کنید.

ثبت شرکت ها در بجنورد

مراحل ثبت شرکت در بجنورد

 • مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس www.irsherkat.ssaa.ir
 • انتخاب ثبت تاسیس و نوع شرکت
 • ورود تاریخ تقاضا، مشخصات خود به عنوان متقاضی، مشخصات عمومی شرکت مانند آدرس ، کد پستی و شماره تلفن و شخص تحویل گیرنده مدارک ثبتی شرکت از نهاد ثبت شرکت ها
 • ورود پنج نام برای شرکت درشرف ثبت که کارمند اداره ثبت شرکت ها که پرونده ثبت نام الکترونیک شما را بررسی می کند ،پس از بررسی این پنج نام یک نام را به عنوان نام شرکت شما برگزیده از طریق همین سامانه به عنوان نام شرکت  به شما اعلام می نماید .

نکته : جهت استعلام نام شرکت خود به منظور اطلاع از میزان احتمال تایید آن و تکراری نبودن اسم شرکت و عدم سابقه ثبت آن می توانید با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید و یا خود جهت استعلام به سایت www.ilenc.ir مراجعه نمایید.

 • مرحله بعد ورود موضوع فعالیت از پیش تدوین شده شرکت می باشد و دکمه گام بعدی را می زنید.
 • پس از آن باید سرمایه شرکت را مشخص نمایید و به بخش بعدی سامانه بروید.
 • سپس به سراغ معرفی اعضای شرکت می روید و مشخصات عمومی آن ها را به همراه سهام آن ها و نیز صاحبان حق امضا را تایپ می نمایید.
 • سمت اشخاص در شرکت را در گام بعدی مشخص می کنید.
 • مرحله بعد متعلق به شعب شرکت است که چنانچه شرکت شما فاقد شعبه است گام بعدی را می زنید و به صفحه انتخاب یک روزنامه کثیرالانتشار به منظور چاپ آگهی های شرکت می روید.
 • در قدم های بعدی به ترتیب از سامانه فرم های اسناد ثبت شرکت را دانلود کرده جاهای خالی را با مشخصات شرکت خود پر نمایید و سپس دکمه پایان ثبت را بزنید و کد رهگیری دریافت نمایید.

با این کد رهگیری در مراجعات بعدی از ابلاغ تایید اسم و تایید مدارک خود آگاه شده و جهت تحویل گرفتن اسناد ثبت شرکت خود به اداره ثبت شرکت بجنورد می توانید مراجعه نمایید.

نکته : شخص مراجعه کننده به اداره ثبت جهت تحویل آگهی ثبت شرکت باید همان شخصی باشد که در زمان ثبت سامانه معرفی شده است که احدی از شرکای شرکت یا وکیل رسمی شرکت با وکالت نامه می باشد.

مدارک لازم ثبت شرکت در بجنورد

برای انواع مختلف شرکت  مدارک لازم برای ثبت کمی متفاوت می باشد. مثلاً در ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتنامه  ودر ثبت شرکت سهامی خاص اظهارنامه باید ارائه شود لیکن به طور کلی مدارک ذیل جهت ثبت شرکت بجنورد لازم است :

 • مدارک بارگذاری شده در سایت اداره ثبت شرکت ها که مدارک ثبتی شرکت می باشند.
 • مدارک احراز هویت اشخاص شرکت
 • رسید ثبت نام سامانه ثبت شرکت و اعلامیه تایید نام شرکت

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت بجنورد

مدت زمان ثبت شرکت در بجنورد بسته به مدت زمان بررسی کاشناس اداره ثبت متغیر است اما به طور کلی معمولا ً بین هفت تا ده روز کاری باید ثبت شرکت شما به پایان رسیده  و شماره ثبت و شناسه ملی شرکت شما صادر گردد.

در خصوص هزینه ثبت شرکت در بجنورد نیز جهت اطلاع از تعرفه دقیق می توانید با بخش مالی مجموعه ثبتی پایش تماس بگیرید. اما هزینه ثبت شرکت بجنورد شامل حق الثبت، حق الوکاله، هزینه پستی و هزینه چاپ آگهی ثبت می باشد.

 کدام موضوعات فعالیت شرکت نیاز به مجوز دارند ؟

بر اساس قانون تجارت ایران موضوعات فعالیتی که نیازمند مجوز می باشند شامل 23 مورد می باشد که باید پیش از اقدام جهت ثبت شرکت نسبت به اخذ مجوز از نهاد مرتبط برای آن ها اقدام کرد و شماره مجوز را به هنگام ثبت نام الکترونیک شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها درج نمود.

این موارد عبارتند از :
شرکت های مرتبط با امور بانکی و پولی  مانند صرافی ها، شرکت های مربوط به امور بیمه ای، شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار مثل کارگزاری ها، انواع شرکت های تعاونی، شرکت های تولید فرش دستباف، شرکت با موضوع فرهنگی، هنری و خبری، شرکت های قرآنی و مذهبی، شرکت های فعال در زمینه حج و زیارت، شرکت های مرتبط با توریسم و مسافرت، شرکت های علمی، تحقیقاتی و آموزشی، شرکت های حمل و نقل و ترابری، شرکت های مربوط به امور بهزیستی، شرکت های ارائه دهنده خدمات حفاظت و مراقبت، شرکت های آزاد فنی حرفه ای، شرکت های علوم اسلامی و حوزه، شرکت مردم نهاد NGO و احزاب، شرکت های خدمات پیشخوان دولت، شرکت مرتبط یا تولید سلاح و تفنگ، شرکت های مرتبط به شهرداری، ارتباطات راه دور، شرکت های هواپیمایی و هوانوردی، موضوعات حسابرسی مالی، ترجمه رسمی اسناد و مدارک.

برای کلیه موضوعات فوق الذکر اخذ مجوز از نهادها و مراجع ذی صلاح پیش از اقدام جهت ثبت شرکت لازم می باشد. به عنوان مثال صرافی ها از بانک مرکزی درخواست مجوز باید بدهند. افراد متقاضی ثبت شرکت تعاونی در بجنورد باید از وزارت تعاون کسب مجوز نمایند. جهت شرکت علمی یا آموزشی باید از وزارت آموزش و پرورش یا آموزش عالی درخواست مجوز نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید: لزوم اخذ مجوز پیش از ثبت شرکت
در نهایت
جهت اطلاع و اطمینان از اینکه پیش از ثبت شرکت مدارک شما تکمیل است و آیا نیاز به مجوز دارید یا خیر می توانید با مشاوران مجرب دپارتمان ثبت شرکت مجتمع حقوقی پایش تماس بگیرید.

مشاوران این مجموعه با نهایت بردباری کلیه اطلاعات ثبتی و حقوقی خود را که حاصل ده سال تلاش بی وقفه در زمینه ثبت شرکت و برند است را رایگان در اختیار شما قرار می دهند و پاسخ گوی کلیه سوالات شما در خصوص مسائل ثبت شرکت در بجنورد هستند. پس با گروه ثبتی پایش آسوده خاطر در مسیر ثبت قدم بردارید.

نکته: توجه داشته باشید بعد از دریافت و نشر آگهی در روزنامه زمانیی می توانید فعالیت قانونی داشته باشید که ثبت نام مالیاتی انجام داده باشید از این رو باید حتماً دفاتر تجاری دریافت کنند.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در بجنورد

متقاضیان مدارک ثبت شرکت را باید به شهر بجنورد، خ شریعتی شمالی ساختمان قدیم ثبت شرکتها روبروی پست ارسال نمایند.

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان خراسان شمالی

 • شیروان
 • اسفراین
 • آشخانه
 • درق
 • جاجرم
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوری
نوری
2 سال قبل

سلام ممنون از محتوای کاملی که ارائه دادید آیا امکان ثبت شرکت تک نفر در بجنورد وجود دارد.

قاسم زاده
قاسم زاده
2 سال قبل

سلام اگر در مراحل ثبت شرکت قبل از دریافت آگهی تاسیس روند ثبت شرکت نصفه رها شود طی چه مدتی میتونیم برای پیگیری و ثبت ادامه مراحل ثبت شرکت اقدام کنیم؟

ريحانه دواري
ريحانه دواري
1 سال قبل

سلام از كلمات مخفف ميشه تو اسم شركت استفاده كرد؟

شماره موبایل
9125682385