جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

شما متقاضیان محترم ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان با این مقاله می توانید راهنمایی های لازمه را داشته باشید. جهت انجام ثبت تغییرات شرکت ها قانون تجارت مواردی را صریحا” اعلام نموده است از این موارد می توان به انجام تغییرات در مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده اشاره نمود.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

پس از اعلام تصمیم در چگونگی تغییرات لازم است صورتجلسه مطابق تغییراتی که قابل اعمال است تنظیم شود و سپس جهت ارسال پرونده به اداره ثبت شرکتهای استان، تغییرات شرکت را به ثبت رساند.

صدور آگهی ثبت تغییرات به منزله مجوز اعمال تغییرات در شرکتها و موسسات است.

در اینجا اختیارات این مجامع فوق الذکر را به تفکیک مورد بررسی می دهیم.

اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

هر گونه تغییراتی که نیاز به اصلاح ماده اساسنامه داشته باشد در مجمع عمومی فوق العاده باید رسیدگی شود. از مهم ترین این تغییرات میتوان به تغییرآدرس شرکت، افزایش سرمایه،کاهش سرمایه، نقل و انتقال سهام شرکت و غیره می باشد.

شایان ذکر است که در صورتی می توانید تغییرات شرکت را اعمال نمایید که ثبت شرکت در اصفهان را بصورت کامل به اتمام رسانده باشید . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

از جمله وظایفی که این مجمع به عهده دارد می توان به انتخاب مدیران و بازرسین، تعیین سمت مدیران و حق امضاء مجاز شرکت و هم چنین تصویب ترازنامه سود و زیان شرکت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده اشاره نمود.

مدارک لازم جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات در اصفهان

 • کپی مدارک شناسایی اعضا و سهامداران
 • مدارک شرکت (اساسنامه، شرکتنامه، روزنامه آخرین تغییرات، لیست شرکا) الزامی می باشد.
 • گواهی پذییرش نهایی در دو نسخه
 • صورتجلسسه تغیییرات شرکت در دو نسخه با امضاء سهامداران یا شرکاء
 • آگهی ثبت شرکت

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

وارد سایت اداره ثبت شرکت ها شده و اطلاعات مربوط به شرکت و نوع شرکت را درج نمایید.
اطلاعات صورتجلسه ای که در یکی از مجامع تنظیم گردیده است.

الزامی است مفاد صورتجلسه تاریخ و ساعت و روز برگزاری آن را درج نمایید.
در گام بعدی تصمیمات جلسه را به طور دقیق وارد می نمایید.
حال نوبت به آن میرسد سمت اشخاص حاضر در شرکت را به طور دقیق و کامل وارد نمایید.
در این مرحله تغییرات اعمال شده در شرکت را وارد می کنید
با تایید اطلاعات و بررسی آن شما می بایست صورتجلسه تنظیم شده خود را در قسمت مشخص شده در سامانه بارگذاری نمایید. صورتجلسه تنظیم شده با توجه به نوع تغییر در خواستی شما متغییر می باشد. نیازمند تجربه و نخصص دراین زمینه می باشد.
در انتها تایید نهایی و دریافت کدرهگیری سامانه ای می باشد.

زمان و قیمت ثبت تغییرات شرکت در اصفهان

زمان ثبت تغییرات شرکت در اصفهان باید روند و ثبت نهایی در سایت اداره ثبت شرکتها صورت گیرد و تا نتیجه پایانی کارشناسان 40 روز کاری زمان می برد تا به رسمیت ثبت گردد.

ثبت تغییرات شرکت در اصفهان ملزم به پرداخت هزینه هایی می باشید این هزینه ها بر اساس نوع تغییرات و نوع ثبت شرکت متغییر می باشد.

انواع تغییرات شرکت در اصفهان

 • تغییر آدرس شرکت در اصفهان
 • انتخاب اعضا هیئت مدیره در اصفهان
 • نقل و انتقال سهام شرکت در اصفهان
 • تغییر موضوع فعالیت شرکت در اصفهان
 • افزایش سرمایه شرکت در اصفهان
 • ورود و خروج شرکا شرکت در اصفهان

تغییر آدرس دفتر مرکزی در اصفهان

در صورتی که اعضای شرکت تمایل به جا به جایی دفتر شرکت داشته باشند بایستی این تصمیم را در مجمع عمومی فوق العاده اعلام نمایند و پس از تایید اعضا به اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری در اصفهان ارسال شود.

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی در اصفهان

بعد از اتمام مراحل ثبت، موسسین در صورت تمایل می توانند نسبت به تغییر موضوع فعالیت اقدام نمایند.

الحاق به موضوع فعالیت شرکت در اصفهان

این امکان برای شرکت ها وجود دارد که اگر زمانی که نسبت به ثبت شرکت اقدام کردند مواردی را به هردلیلی نتواستند در موضوع فعالیت داشته باشند بعد از اتمام ثبت شرکت و با فراهم شدن شرایط موضوع مورد نظر را به موضوع فعالیت شرکت الحاق نمایید.

تغییر نام شرکت در اصفهان

در صورتی که شرکت به اعضای جدید واگذار شود این امکان برایشان وجود دارد تا مالکین جدید در صورت تمایل نام جدیدی با سلیقه خود برای شرکت انتخاب نمایند در این صورت باید از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر نام اقدمات صورت بگیرد.

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اصفهان

در صورت تمایل سهامداران و هم چنین نیاز شرکت میتوان مبادرت به افزایش سرمایه اولیه شرکت نمود.انجام این تغییر باتوجه به نوع شخصیت حقوقی متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اصفهان

در صورتی که شرکتها در زمان فعالیت خود متوجه این امر شوند که میزان سرمایه اعلام شده آنها به اداره ثبت شرکتها بیش از حد نیاز شرکت است و یا این اینکه شرکت دچار ضرر و زیان شود و یا با خروج یکی از شرکا سرمایه او نیز خارج شود و میزان کلی سرمایه شرکت کاهش پیدا کند، شرکتها میتوانند با توجه به مقررات اعلام شده در قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار در اصفهان

در صورتی که برخی از سهامداران یا شرکا قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و درج دستور جلسه ورود یا خروج شریک این امر را به اداره ثبت شرکتهای استان اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداران دیگری را نیز جایگزین نمایند.

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در اصفهان

در صورت خروج شرکا از شرکت، به منظوراینکه بتوان از کاهش سرمایه شرکت جلوگیری نمود می توان با انتقال سهام یا سهم الشرکه خود به سهامداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت این امر را انجام داد. این تغییر با توجه به نوع قالب ثبتی متفاوت می باشد.

انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در اصفهان

برای انتخاب اعضای هیات مدیره و تغییر سمت آنها و یا انتخاب افراد جدید به جای آنها با تصویب مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صورت می پذیرد.

تعیین و انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در اصفهان

داشتن بازرس در شرکت های سهامی خاص الزامی است ولی نکته ی قابل توجه در زمان انتخاب این اعضا ،انتساب آنها برای مدت یک سال است طوری که بازرسین برای مدت یک سال انتخاب میشوند بعد از اتمام این دوره می توان مجددا” آنها را در سمت خود تمدید نمود.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت در اصفهان

در صورت تغییر هریک از مواد اساسنامه می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد.

انحلال شرکت در اصفهان

در صورت به وجود آمدن شرایط خاص مانند ورشکستگی یا فوت اعضا و غیره برای شرکت ها و یا با تصویب اکثریت مجمع عمومی فوق العاده انحلال شرکت صورت می پذیرد و این امر طی صورتجلسه ای مبنی بر انحلال شرکت به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

اساسنامه شرکت مهمترین سندی است که در آن تمامی توافقات انجام شده ثبت شده است. هر یک از مواد اساسنامه ممکن است به دلایل متعددی تغییر یابد که برای این لازم است مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود.

در شرکت با مسئولیت محدود صورت جلسه مجمع عمومی عادی زمانی تنظیم می شود که اعضاء بخواهند تغییرات هیئت مدیره یا ترازنامه سالانه را تصویب کنند.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص در اصفهان

صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص در خصوص تغییرات اساسنامه با حداکثر حضور 51 درصد از دارندگان سهام که حضور عددی دو سوم الزامی است قابل انجام است.

صورتجلسه هیئت مدیره و صورتجلسه مجمع عمومی عادی نیز بر همین مبنا تنظیم می شود و باید به تایید و ثبت اداره ثبت شرکت ها برسد.

ثبت صورتجلسه تغییرات موسسات غیر تجاری در اصفهان

موسسه غیر تجاری شخصیت حقوقی مستقلی است که با ثبت در اداره ثبت شرکت ها ایجاد می شود. تغییرات موسسات غیر تجاری نیز بر منای قوانین تجاری می باشد.

صورتجلسه در مجامع عمومی با حضور دارندگان سهم الشرکه انجام می شود و در دو نسخه باید به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارائه می شود.

ثبت تغییرات شرکت در اصفهان در کم ترین زمان

به طور کلی می توان گفت کلیه مواردی که در اساسنامه یک شرکت اصفهانی است، را می توانید با مشاوره با وکلای ثبتی پایش ثبت تغییر دهید.

انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، تصویت بیلان مالی شرکت، انتخاب یا انحلال بازرسین شرکت ثبتی و یا موسسه و اعضاء هیئت مدیره از مواد اساسنامه است.

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان اصفهان

 • اردستان
 • خوانسار
 • فریدون شهر
 • نطنز
 • سمیرم
 • خمینی شهر
 • نائین
 • نجف آباد
 • فلاورجان
 • گلپایگان
 • شهررضا
 • شاهین شهر

صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود و موسسات غیر تجاری در سامانه ثبت شرکت منوط به تکمیل درخواست سامانه ای می باشد. کلیه خدمات تغییرات مجموعه خود را می توانید در کمترین زمان و حداقل هزینه از کارشناسان و متخصصان ثبتی پایش دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا خانی
شیوا خانی
2 سال قبل

سلام
ما اصفهان هستیم میخواستم اعضای شرکتمون تغییر بدم ، چه مدارک و شرایطی برای این تغییرات لازمه ؟

ريحانه اميني
ريحانه اميني
2 سال قبل

سلام مدارك جهت تغييرات چيست

شماره موبایل
9125682385
مهرانگیز ایدل
مهرانگیز ایدل
2 سال قبل

سلام برای اصفهان هم میتونید تغییرات انجام بدید

مهری قادری
مهری قادری
1 سال قبل

سلام مرسی از سایت خوبتون