جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل، شرایط، هزینه ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت سریع در تبریز

ثبت شرکت در تبریز دارای شرایط ، مدارک و مراحلی است که برای ثبت شرکت آسان در این شهر زیبا باید این نکات لازم را بدانید و بر اساس چهار چوب و قاعده اصولی پیش روید. از این رو در ادامه متن زیر به تشریح این نکات می پردازیم تا راهنمای مناسب شما برای ثبت شرکت سریع باشد.

ثبت شرکت در تبریز

نمی‌توان ثبت شرکت در تبریز را بدون داشتن اطلاعات حقوقی لازم انجام داد. شرکت دارای شخصیت حقوقی است که از زمان تأسیس برای اعضاء مسئولیت زیادی به همراه دارد.

خیلی از افراد به دلیل شراکتی بودن شرکت تجاری ممکن است اقدام به ثبت شرکت تجاری نکنند. در حالی که قواعد و مقررات ثبت شرکت در خیلی از موارد در بین اعضاء شرکت قابل توافق است و کسی نمی‌تواند در خصوص این اسناد ادعای خلاف واقعی بیاورد.

به هنگام ثبت شرکت سریع در تبریز ممکن است نام شرکت تایید نشود و کار شما به تعویق بیافتد و یا مدارک را به شکل درست و کامل تدوین نکنید.

ما خدمات غیر حضوری و اطلاع رسانی لازم در خصوص همه موارد و راهنمای تصویری ثبت شرکت در تبریز، ثبت شعبات شرکت، اخذ المثنی مدارک شرکت، ثبت آنلاین شرکت، قوانین انتخاب اسم شرکت، هزینه ثبت شرکت و مدارک لازم برای ثبت و هر آنچه لازم دارید را در این مقاله نوشته‌ایم. پس توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله را با ما باشید.

ثبت شرکت سریع در تبریز

راهنمای کامل مراحل ثبت شرکت سریع در تبریز

در ابتدا باید بدانید که برای ثبت همه انواع شرکت‌ها (شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی و غیره)  مراحل گام به گام ثبت شرکت را در ادامه این مطلب خواهید خواند.

 • گام نخست

رجوع به سایت اداره ثبت شرکت‌ها و انتخاب پذیرش تأسیس شخصیت حقوقی (شرکت) و سپس انتخاب نوع شرکت

 • گام دوم

ورود اطلاعات عمومی شرکت مثل استان، شهر، آدرس و تلفن شرکت خود، به همراه تاریخ شروع شرکت و مدت زمان شرکت مطابق آنچه در شکل زیر می‌بینید.

نکته : مدت زمان شرکت مطابق عکس از شروع سال مالی و مدت زمان شرکت معمولاً نامحدود است.

 • گام سوم

ورود 5 اسم به ترتیب اولویت و علاقه مندی و ثبت هر اسم مانند تصویر بعد از تایپ کردن آن تا پنج اسم که یکی از آنها به تشخیص کارشناس اداره ثبت به عنوان نام شرکت تایید و به شما ابلاغ می‌شود.

 • گام چهارم

انتخاب و تدوین موضوع فعالیت شرکت که توصیه می‌کنیم در این خصوص حتماً با کارشناسان ثبتی پایش مشورت نمایید.

زیرا همان طور که قبلاً اشاره کردیم این موضوع باید با رعایت نکات و موارد خط مشی حال و آینده شرکت و با اصطلاحات حقوقی تحریر شود.

 • گام پنجم

در این گام باید مبلغ سرمایه شرکت را وارد کنید یا مثل عکس تعداد سهام و مبلغ هر سهم را برای شرکت‌های سهامی و با زدن ثبت سرمایه و دکمه ادامه به مرحله بعد بروید.

 • گام ششم

این مرحله باید اشخاص یا اعضاء شرکت با مشخصات شناسنامه‌ای و اطلاعات عمومی آن‌ها نوشته شوند. در قسمت وسط هم مقدار مشارکت افراد در شرکت و سمت آن‌ها را وارد می‌کنید.

انتخاب سمت و مقام اعضاء شرکت است که در شرکت‌های مختلف متفاوت است و باید از قبل در موردش توافق کنید.

مثلاً در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز دو عضو با دو سمت وجود دارد اما در ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز حضور پنج نفر موسس الزامی است.

سه نفر از موسسین دارنده سهام و سمت هیئت مدیره هستند و دو نفر دیگر نیز از بازرسان شرکت هستند. که در خصوص نحوه ارائه سمت‌ها و قوانین مربوط به آن از مشاوران مطلع حقوقی و ثبتی کمک بگیرید.

 • گام هفتم

در این صفحه باید مشخصات کلی شعب شرکت را وارد کرده یا آن را خالی بگذارید و به صفحۀ بعد بروید. که صفحۀ انتخاب روزنامه آگهی کثیرالانتشار است. در انتخاب روزنامه شرکت بر اساس صلاح دید و سلیقه خود یک روزنامه کثیر الانتشار را برای چاپ آگهی‌های شرکت انتخاب می‌کنید.

 • گام هشتم

در مراحل پایانی ثبت سامانه شرکت باید مستندات مدارک ثبت شرکت یعنی ابتدا صورت جلسه هیئت موسسین را در سامانه درج کند.

فرمت کلی دانلود شده در سایت باید با شرکت شما تطبیق داده شود و اطلاعات شرکت شما در آن وارد شود.

پیشنهاد می‌کنیم در این مراحل نیز از مجموعه مجتمع ثبتی پایش کمک بخواهید زیرا ممکن است متن این اسناد برای شما به دلیل اصطلاحات حقوقی پیچیده باشد.

 • گام نهم

دانلود و بارگذاری متن تقاضانامه یا اظهارنامه شرکت که مانند صورتجلسه که باید با جزئیات کامل اطلاعات شرکت شما پر گردد.

 • گام دهم

دانلود و بارگذاری متن اساسنامه شرکت که  باید با جزئیات مربوط به شرکت شما پر شود جزئیاتی مثل موضوع فعالیت شرکت که بسیار حائز اهمیت است.

 • گام یازدهم

ورود کردن متن شرکت‌نامه، که باید همانند سایر مدارک ثبتی و به همان ترتیب عمل شود.
در این گام که به نوعی گام پایانی است باید با زدن تیک تایید مدارک مورد نیاز پذیرش نهایی را بگیرید.

کد پذیرش خود را یادداشت یا چاپ کنید و این رسید چاپی را نزد خود نگه دارید زیرا جز مدارک لازم همراه با اوراق ثبتی جهت ارسال به اداره ثبت جهت ثبت شرکت است.

این بود مراحل ثبت شرکت در تبریز در سایت اداره ثبت شرکت‌ها و ثبت سامانه که امیدواریم مفید بوده باشد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در تبریز

زمان و هزینه به نسبت نوع شرکت تجاری و بودجه تعیین شده محاسبه می شود. فعالیت های شرکت ها هیچگاه مشابه نیست از این رو باید خدمات مربوط به ثبت شرکت مشخص شود و سپس هزینه و زمان تقریبی اعلام شود.

تفاوت ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود در تبریز

شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص بهترین نوع شرکت های تجاری برای فعالیت در موضوعات مختلف هستند. اینکه نمی دانید شرکت سهامی خاص ثبت کنید یا شرکت با مسئولیت محدود، باید فعالیت و اهداف شما مورد بررسی قرار گیرد. تاسیس شرکت بیا مسئولیت محدود به دو عضو شریک و یک میلیون ریال سرمایه تحت عنوان سهم الشرکه نیاز دارد.

اما شرکت سهامی خاص برای تاسیس باید از سه سهامدار و دو بازرس و یک میلیون ریال سرمایه که 35% از آن باید در حساب شرکت بلوگه شود با تقسیم سهاامم بین سهامداران تااسیس می شود.

چگونه ثبت موسسه غیر تجاری در تبریز داشته باشیم؟

برای اینکار باید حداقل دو شریک باشید. اصولاً موضوعات مربوط به موسسه غیر تجاری باید در دسته بندی غیر تجاری قرار گیرد و با تنظیم اساسنامه که اصولاً اساسنامه در صورت دریافت مجوز باید با تیپ اساسنامه سازمان ارائه دهنده مجوز تنظیم شود در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تبریز به ثبت می رسد.

نحوه ثبت شرکت پیمانکاری و بازرگانی در تبریز

موضوعاتی مانند پیمانکاری و بازرگانی گاهاً ممکن است در یک دسته بندی قرار گیرند. البته هر یک از این موضوعات می توانند تحت عنوان شرکت تجاری به ثبت برسند. برای اینکه ثبت شرکت پیمانکاری و ثبت شرکت بازرگانی داشته باشید باسد موضوع فعالیت تان در این زمینه باشد. س

اداره ثبت شرکت‌های تبریز

در شهر تبریز، اداره ثبت واحدی را تحت عنوان واحد ثبت شرکت در نظر گرفته است و تمام فعالیت‌های شرکت زیر نظر اداره ثبت شرکت تبریز در شهر تبریز انجام می‌شود.

تمامی ادارات ثبت شرکت در تبریز موظف هستند تا بر اساس قوانین کلی تجارتی اقدام به ثبت شرکت یا ایجاد شخصیت حقوقی نمایند. کارشناسان ثبتی موظف هستند کلیه مدارک و اسناد را بررسی کنند تا مغایر با قوانین امری تجاری نباشد.

آدرس دفاتر اداره ثبت شرکت در تبریز

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها تبریز: استان آدربایجان شرقی شهر تبریز- خیابان آزادی– خیابان ملت– جنب تاکسیرانی– ساختمان سابق– شرکت شهرک‌های صنعت – طبقه سوم

تلفن : 04134484142

ثبت آنلاین شرکت در تبریز

ثبت آنلاین شرکت در تبریز

همانطور که ملاحظه کردید ثبت آنلاین شرکت یا ثبت در سایت اداره ثبت شرکت‌ها (ثبت سامانه شرکت) پیچیدگی‌ها و مراحل متعدد (11 مرحله) دارد.

در هر کدام از این مراحل ممکن است. شما به اشکالی برخورد کنید که ادامه مراحل ثبت را برای شما با کندی مواجه کند.

بنابراین ثبت شرکت سریع در تبریز را به صورت آنلاین به مجتمع ثبتی پایش بسپارید. پس از انجام این مراحل اسم تایید شده و مصدق شرکت و نیز مدارک موید و ممهور به مهر ثبت شرکت‌ها توسط متخصصان ثبتی پایش آماده شود.

تا با تنها یک مرحله مراجعه حضوری بتوانید اسناد ثبت شده شرکت خود را به آسانی دریافت نمایید.

مدارک و شرایط ثبت شرکت در تبریز

امروزه به دلیل استعلام اداره ثبت شرکت‌ها از مراجع ذی صلاح به صورت آنلاین و فوری، دیگر نیاز به تهیه گواهی نامه عدم سوء پیشینه کیفری نیست.

لیکن همه موسسان و شرکاء شرکت، باید فاقد سوء پیشینه باشند. کلیه مدارک شناسایی و در موضوعات خاص، مدارک تحصیلی خود را کپی برابر اصل کنید.

مدارک تکمیل شده را به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید. و نسخه چاپ شده مدارک شرکت نیز با امضاء همه شرکاء یا سهامداران باید ضمیمه مدارک شناسایی و رسید پذیرش ثبت سامانه گردد و جهت ثبت ارسال شود.

هزینه ثبت شرکت در تبریز

حق الوکاله ثبت به همراه هزینه‌های پستی شامل پاکت و تمبر و حق الثبت و نیز حق الدرج آگهی را باید از هزینه‌های ثبت شرکت در تبریز به حساب آورد. البته بر حسب نوع شرکت، تعداد اعضاء و سرمایه اولیه، این هزینه نوسان دارد.

بر این اساس نمی توان تعرفه ثبت شرکت سریع در تبریز را دقیقاً و به شکل یک عدد کلی اعلام نمود. پس پیشنهاد می کنیم که با تیم ثبتی پایش جهت اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

با توجه به افزایش فعالیت‌های تجاری ثبت شرکت امری حیاتی و برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می‌باشد.

ثبت شرکت با قالب مسئولیت محدود در تبریز یکی از متداول ترین گام‌ها در زمینه ثیت شرکت می‌باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر شریک بالای 18 سال انجام می شود که این دو نفر باید عضو هیئت مدیره هم باشند.

به این نکته باید توجه داشته باشید

که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با قالب مسئولیت محدود ضروری می‌باشد و سرمایه شرکت نباید کمتر از 1.000.000 ریال باشد. سرمایه شرکت باقالب مسئولیت محدود به صورت لفظی می‌باشد.

متقاضییان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با  مسئولیت محدود در تبریز با کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی پایش تماس حاصل نمایند.

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

فعالان اقتصادی برای عرضه خدمات بهتر باید فعالیت‌هایی را داشته باشند که توانایی‌های خود را بالا ببرند.

ثبت شرکت با قالب سهامی خاص می‌تواند از راه‌ های مناسب اییجاد یک بنگاه اقتصادی کوچک یا بزرگ باشد. در شرکت‌های سهامی خاص میزان تعهد سهامداران با توجه به سهام آن‌ها در شرکت تعیین می‌گردد.

اعضاء تشکیل دهنده شرکت‌های سهامی خاص از سه نفر سهامدار بالای 18 سال و 2 بازرس اصلی و علی البدل تشکیل شده‌اند.

که انتخاب بازرسین برای آن ضروری می‌باشد. هم چنین باید 35% از سرمایه اولیه شرکت را در یکی از بانک‌های کشور به نام شرکت در شرف تاسیس واریز کنند.

مدت زمان تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین یک سال است.

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل کنند.

انواع شرکتهای تجاری در تبریز

از با اهمیت‌ترین راه‌هایی که افراد در تبریز در جهت بهره مندی از تجربه و تخصص و سرمایه دیگران می‌توانند فعالیت‌های اقتصادی متفاوتی را تشکیل دهند، به ثبت شرکت اشاره می‌شود.

شرکت‌ها با توجه به موضوع فعالیت به قالب‌های ثبتی مختلف تقسیم می‌شوند. قالب‌های ثبتی شرکت‌ها به سندیت قانون تجارت به شرح زیر می‌باشند:

 • شرکت بازرگانی
 • ثبت شرکت پیمانکاری
 • تاسیس شرکت خدماتی
 • ایجاد شرکت گردشگری
 • نحوه تشکیل شرکت ساختمانی
 • تشکیل شرکت عمرانی
 • طراحی و ثبت شرکت تولیدی
 • شکل گیری شرکت صنعتی
 • تبدیل شرکت به شرکت دانش بنیان
 • تاسیس شرکت معماری

ثبت شرکت در تبریز و حومه توسط گروه ثبتی پایش

مجتمع حقوقی پایش جهت ثبت شرکت سریع در تبریز طی ده سال است که در کنار شما بوده و همواره سعی بر رفع نیاز موکلین خود با ارائه بهترین کیفیت خدمات نموده است.

ما در طول فراز و نشیب شرکت شما در کنارتان هستیم و شما همواره می‌توانید از لحظه تولد شرکت خود تا انتها روی تجارب کارشناسان موجتمع حقوقی پایش و مشاوره آنها حساب کنید.

حتی اگر هم خود شما بخواهید، در هر مرحله اقدام به ثبت شرکت کنید. ما شما را از اطلاعات حقوقی و ثبتی کارشناسان ثبتی پایش بهره‌مند می‌کنیم.

به علاوه می‌توانیم در سایر مراحل مانند ثبت تغییرات شرکت هم در خدمت شما باشیم. مجموعه ثبت پایش با ارائه بهترین راهکارها و خدمات مفتخر است.

که حتی در کار توسعه شرکت شما و تبلیغات و بازاریابی آن نیز به کمک شما بشتابد و کلیه مراحل راه اندازی کسب و کارتان را از ثبت تا اجرا را عملی نماید.

اقدامات پس از ثبت شرکت در تبریز را می توان در قالب مواردی مانند تنظیم اظهارنامه مالی و تنظیم پلمپ دفاتر تجاری نام برد . برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید به متن مرتبط با موارد بازگو شده مراجعه و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

واحدهای اداره ثبت شرکتها در شهرستان های استان آذربایجان شرقی

 •  اداره ثبت شرکت در آذرشهر
 • اهر
 • اسکو
 • بستان آباد
 • بناب
 • تبریز
 • جلفا
 • چاراویماق
 • خداآفرین
 • سراب
 • شبستر
 • عجب شیر
 • کلیبر
 • مراغه
 • مرند
 • ملکان
 • میانه
 • ورزقان
 • هریس
 • هشترود
 • هوراند

جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش به عنوان یکی از معتبر ترین موسسه ثبت شرکت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
28 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز پارسا
مهرانگیز پارسا
2 سال قبل

برای ثبت شرکت میتونم از تهران اقدام کنم؟

ريحانه اميني
ريحانه اميني
2 سال قبل

سلام شرايط ثبت شركت بازرگاني چيست

شماره موبایل
9125682385
معصومه بیات
معصومه بیات
2 سال قبل

با سلام،برای ثبت شرکت در شهرستان حتما باید به همون استان مورد نظر مراجعه کرد؟

سیمانریمانی
سیمانریمانی
2 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت شهرستان هستیم میشه باشما همکاری کرد؟

شماره موبایل
9905629787
مریم نادریان
مریم نادریان
2 سال قبل

سلام وقت بخیر شرایط ثبت مدرسه در تبریز چیه ؟

سميرا علامي
سميرا علامي
1 سال قبل

مراحل ثبت اعلام كنيد سپاس

مریم غزنوی
مریم غزنوی
1 سال قبل

با سلام ثبت شرکت سهامی خاص با محدود چه تفاوتی داره ؟

شیوا امیدیان
شیوا امیدیان
1 سال قبل

برای ثبت شرکت در تبریز چه مدارکی نیاز هست؟

میترا رضایی
میترا رضایی
1 سال قبل

سلام
ثبت شرکت به چه صورته؟ سامانه ایی انجام میشه برای تبریز؟

ريحانه اميني
ريحانه اميني
1 سال قبل

لطفا مدارك ثبت شركت بازرگاني و بگيد

شماره موبایل
9125682385
شیوا گرامی
شیوا گرامی
1 سال قبل

باسلام ، میشه یکی از اعضا شرکت زیر ۱۸ سال باشه ؟

معصومه شیخی
معصومه شیخی
1 سال قبل

سلام آیا برای ثبت شرکت محدودیت سرمایه وجود دارد؟

مهرانگیز اوام
مهرانگیز اوام
1 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت معماری به جواز نیاز داریم؟

شیوا کامرانی
شیوا کامرانی
1 سال قبل

سلام
حداکثر و حداقل سرمایه برای ثبت چقدر میتونه باشه ؟