جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد

اگر به دنبال ثبت شرکت در مشهد هستید اما نمی‌دانید چگونه باید این کار را انجام دهید. این مقاله می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. ثبت شرکت فرصتی است که می توانید از آن استفاده کنید. پیشنهاد می کنم مطالب سایت ما را از دست ندهید. زیرا این مطالب از بروز ترین آیین نامه های اداره ثبت شرکت های مشهد تدوین شده است.

ثبت شرکت در مشهد

برای ثبت شرکت در مشهد لازم است اقداماتی انجام شود تا بر اساس آن، موفق به ثبت شرکت تجاری شوید. تشکیل شخصیت حقوقی منوط به ثبت شرکت تجاری است.

انجام فعالیت در چند موضوع مختلف، مخصوصاً موضوعات تجاری مستلزم ثبت شرکت است. اگر تا کنون نتوانستید به دلیل فعالیت حقیقی با شرکت‌ های معتبر همکاری کنید. با ثبت شرکت در مشهد این امکان وجود خواهد داشت.

تعریف شرکت و موسسه به زبان ساده

هنگامی که چند نفر برای انجام کار مشترک و تقسیم سود حاصله کنار هم جمع می‌شوند و قراردادی را منعقد می‌کنند.

در حقیقت شرکت یا موسسه متولد می‌شود. البته این شرکت نوپا باید ثبت شود، تا وجهه قانونی داشته باشد. برای ثبت شرکت در مشهد مجتمع حقوقی پایش راهنمای شما است.

اما اینکه شرکت با موسسه چه تفاوتی با هم دارند باید خاطر نشان شد به جز تفاوت‌های ساختاری، تفاوت در مستندات و کمی در نحوه ثبت آن، تفاوت اصلی در موضوع فعالیت است.

در خصوص ثبت شرکت در مشهد باید بدانید که اگر برای مثال تجارت زعفران می‌خواهید داشته باشید. چون کار بازرگانی است باید شرکت ثبت شود اما برای ارائه خدمات به زائرین و مسافرین باید موسسه ثبت گردد.

ثبت شرکت در مشهد

انواع شرکت‌ها و موسسات ثبتی

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد
 • شرکت سهامی خاص در مشهد
 • تاسیس شرکت سهامی عام در مشهد
 • تعاونی در مشهد
 • تضامنی در مشهد
 • ثبت موسسه در مشهد

هزینه زمان ثبت شرکت در مشهد

مدت زمان ثبت شرکت در مشهد بسته به نوع شرکت و روند پیگیری متقاضی یا وکیل وی دارد. اما در تمام شرکت های تجاری از زمانی که مدارک به اداره ثبت شرکت های مشهد پست می شود طی 14 روز کاری شرکت به ثبت می رسد. هزینه ثبت شرکت نیز بابت حق ثبت، حق الوکاله، هزینه پست و روزنامه رسمی با توجه به نوع شرکت و موضوع فعالیت و سایر موارد مرتبط با ثبت شرکت تعیین می شود.

انتخاب نام شرکت در مشهد

اگر سردرگم هستید که چه نامی برای ثبت شرکت در مشهد مناسب است. این چند خط را در مورد قوانین انتخاب اسم شرکت بخوانید.

اگر سوالی هم بود می‌توانید از طریق تماس با ما به تصمیم مناسب برسید و در صورت تمایل انتخاب اسم موسسه یا شرکت را به ما محول کنید.

انجام فعالیت در موضوعات متعدد با ثبت شرکت، فعالیت کاری شما حرفه‌ای‌تر می‌شود و شخصیت حقوقی شکل می‌گیرد. بنابراین نام آن هم تابع همان قانون است.

طبق این قانون در اسم شرکت خود از حداقل سه سیلاب استفاده کنید، از اسامی عام، مشهوره و خارجی بپرهیزید.

همچنین اسم شرکت در شرف ثبت نباید به مانند شرکت‌های از پیش ثبت شده باشد. برای این کار می‌توانید اسم شرکت خود را استعلام کنید. یا از ما بخواهید که در استعلام نام شرکت در مشهد به شما کمک کنیم.

روش ثبت شرکت در مشهد از ابتدا تا انتها

اولین مرحله در ثبت شرکت در مشهد برخورداری از شرکای معتمد و متخصص است. این شرکاء اگر چه در سود شرکت شریک هستند اما به همین دلیل به اندازه شما انگیزه دارند که شرکت را به موفقیت برسانند و در این راه تجارب و همیاری خود را با شما به اشتراک می‌گزارند.

تعداد شرکاء در شرکت‌های مختلف متفاوت است و از حداقل دو نفر در شرکت با مسئولیت محدود تا هفت نفر در شرکت تعاونی حداقل اعضاء شرکت هستند.

مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت‌ها و بارگذاری اطلاعات شما و شرکت شما در آن

با ورود به سایت اداره ثبت به آدرس irsherkat.ssaa.ir و انتخاب اولین گزینه سمت راست در عکس استان محل اقامت و سپس نوع شخصیت حقوقی را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که در زیر انواع شخصیت حقوقی را برای سهولت کار شما توضیح داده ایم بعد از این مرحله دکمه گام بعدی را بزنید و اطلاعات عمومی شرکت خود را مانند آدرس، تلفن و کد پستی و تاریخ شروع به کار و غیره را در هر ردیف پر نمایید.

سپس دکمه گام بعدی و یا ادامه را بزنید تا صفحه فرم جدیدی برای شماجهت ورود سایر اطلاعات باز شود.

ثبت نام‌های منتخب شرکت

در صفحه ای که پیش رویتان است اول ردیف یا اولویت را انتخاب می‌کنید و در باکس رو به روی آن نام مورد علاقه تان را وارد می‌کنید.

بعد می‌توانید ردیف یا اولویت دوم و نام بعدی را که مد نظر شما است وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید. به همین ترتیب حق ورود پنج اسم را برای شخصیت حقوقی دارید.

چنانچه اطلاعات درست وارد نشود با زدن دکمه ادامه یا گام بعدی شما به صفحه جدید هدایت نمی‌شوید تا زمانی که اطلاعات را اصلاح کنید. لذا در ورود درست اطلاعات شخصی و شرکت در شرف تاسیس خود دقت نمایید.

انتخاب عنوان موضوع فعالیت شرکت و مدت فعالیت آن

در این بخش یک باکس وجود دارد که با کلیک بر روی آن گزینه‌هایی پر از عناوین فعالیت باز می‌شود. پس از انتخاب فعالیت متناسب با شرکت خود در مشهد در محیط زیر آن سایر توضیحات در خصوص فعالیت شرکت را باید وارد کنید.

نحوه نوشتار و تدوین موضوع فعالیت که در اساسنامه شما ثبت می‌گردد بسیار مهم است. گروه ثبتی پایش برای تدوین موضوع فعالیت و تحریر اساسنامه به طور رسمی برای ثبت شرکت در مشهد خدمات مربوطه را ارائه می‌دهد.

سرمایه شرکت

در این مرحله سرمایه اولیه شرکت را وارد می‌کنید که لزوماً واریز نمی‌شود و فقط یک مبلغ اسمی است و تنها در برخی انواع شرکت بخشی از مبلغ باید تا اتمام ثبت شرکت واریز شود.

اشخاص یا شرکاء

در این قسمت نام موسسین را وارد می‌کنید به همراه مشخصاتی مانند کد ملی، آدرس و تلفن و غیره و سپس  باید از مبلغ کل سرمایه هر مقداری را که به هر یک از اشخاص شرکت تعلق می‌گیرد مشخص کنید.

یعنی در فیلد وسط نام شخص را انتخاب کنید و سپس در جلوی نام او مقدار سهم آن در شرکت را بنویسید.

در اکثر شرکت‌ها شرکاء یا سهامداران به میزان سرمایه یا مبلغ اسمی سهام خود هم در سود و هم در زیان شرکت سهیم می‌باشند.

انتخاب شعبه شرکت

اگر شرکت شعبه ای نداشته باشد این صفحه  را سفید گذاشته و فقط یک روزنامه کثیرالانتشار به انتخاب خود جهت آگهی‌های شرکت تعیین کنید.

گام پایانی ثبت شرکت در مشهد

بارگذاری متن اسناد ثبت شرکت

به هنگام ثبت شرکت خلاصه اطلاعات وارد شده باید طی یک فرمت مشخص در اسنادی همچون اساسنامه، شرکتنامه یا اظهارنامه و صورت جلسه هیئت موسسین وارد شود.

مثلاً همان طور که قبل‌تر گفتیم در اساسنامه باید موضوع فعالیت شرکت که تدوین شده است وارد شود که کارشناسان ما این مرحله را برای شما آسان می‌کنند.

علاوه بر تدوین موضوع فعالیت سایر مشخصات را هم در فرمت مربوطه برای شما وارد می‌کنند. این اسناد قابل بارگذاری در داخل سایت هستند. لیکن همان طور که گفته شد باید مشخصات مختص هر شرکت در آن‌ها جداگانه وارد شود که دقت ویژه ای می‌طلبد.

در نهایت باید دکمه ثبت پذیرش نهایی را وارد کرده و کد رهگیری جهت مراجعات بعدی برای اطلاع از تایید ثبت نام شرکت خود دریافت کنید. این بود مراحل ثبت سامانه شرکت در مشهد که به طور خلاصه ارائه شد.

 روزنامه رسمی چیست؟

پس از طی مراحل ذکر شده و در حقیقت ثبت شرکت و دریافت اسناد ثبتی از اداره ثبت شرکت‌ها مشهد باید آگهی تاسیس شما در روزنامه رسمی کشوری به چاپ برسد.

برای این کار باید به سایت روزنامه رسمی به آدرس irk.ir رفته و پس از ثبت نام و پرداخت وجه اطلاعات آگهی تاسیس شرکت یا موسسه خود را بارگذاری کنید.

شاید بگویید برای چه هزینه مجدد کرده و آگهی روزنامه را ثبت کنیم؟ باید بگوییم که آگهی رسمی شرکت جز مدارک ثبتی شرکت است. پس از ثبت برای هر اقدامی برای شرکت از جمله بحث مالیات یا هر نوع تغییر یا اخذ دفاتر پلمپ شرکت و غیره لازم است. لذا پس از ثبت شرکت حتماً در خصوص چاپ آگهی روزنامه رسمی اقدام نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

شرکتی است تجاری که از ۲ شریک یا بیشتر تشکیل می‌شود که مسئولیت کمتری نسبت به شرکت‌های دیگر دارد. ویژگی این شرکت استفاده تجاری به صورت بازرگانی برای مواردی مانند فعالیت در زمینه آرایشی بهداشتی، مواد غذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات و غیره و  به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود را باید بر اساس قوانین خاص قانون تجارت انجام دهید.

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

شرکت سهامی خاص است که کل مبلغ سرمایه یا سهام توسط موسسین در بدو امر تامین می‌شود و سرمایه به شکل سهام‌های متساوی القیمت در می‌آید. برای موضوعات فنی مهندسی که شرکت در مناقصات را می‌طلبد مناسب‌تر است.

شرکت سهامی عام در مشهد

شرکت سهامی است که برای انجام طرح‌ های انبوه تشکیل می‌شود و برای تامین سرمایه طرح بعد از ثبت از عموم مردم در سازمان بورس به عنوان سهامدار ثبت نام به عمل می‌آید. در این نوع شرکت در بدو امر پنج نفر در سمت‌های هیئت مدیره و بازرس باید همکاری کنند.

ثبت شرکت تعاونی در مشهد

شرکتی است که ثبت آن تحت نظر وزارت تعاون و با حداقل 7 عضو جهت رفع نیازهای کشور در سطح تولید، توزیع یا مصرف تشکیل و با حداقل هفت نفر عضو ثبت می‌شود.

ثبت شرکت تضامنی در مشهد

مسئولیت بالای این نوع شرکت و تضمین زیان یا بدهی توسط شریک ذکر شده در نام شرکت این نوع شرکت را برای ثبت صرافی یا موسسات مالی مناسب می‌سازد و از حداقل دو عضو تشکیل می‌شود که نام یکی از آن‌ها به عنوان شریک تضامنی در نام شرکت قید می‌شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در مشهد

نهادی است که با ثبت آن یک شخصیت حقوقی غیرتجاری جهت موضوعاتی مثل امور مذهبی، فرهنگی، ورزشی و غیره به ثبت می‌رسد و برای ثبت به دو نفر عضو احتیاج دارد. حداقل سرمایه برای ثبت موسسه در مشهد یک میلیون ریال است.

آیا قبل از ثبت شرکت در مشهد به مجوز نیاز است؟

برای برخی از موضوعات فعالیت قبل از ثبت شرکت باید اقدام به اخذ مجوز نمود و آن را ضمیمه مدارک ثبت شرکت کرد.

این موضوعات فعالیت در قانون تجارت به صراحت ذکر شده است و معمولاً موضوعاتی که به نوعی با سلامت عمومی جامعه یا مسائل حساس در سطح کلان مرتبط است. ( 23 مورد )

از این رو برای ثبت اغلب موسسات غیر تجاری نیاز به اخذ مجوز پیش از ثبت شرکت و یا ثبت موسسه در مشهد می‌باشد. مثلاً جهت موسسه مشاوره روانشناسی و یا ایجاد کلینیک ترک اعتیاد، باشگاه ورزشی و مهدکودک نیازمند مجوز است.

برای اطلاع از اینکه جهت تهیه مجوز از چه مرجعی درخواست نمایید می‌توانید با مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید تا اداره اعطاء کننده مجوز قبل از ثبت شرکت را به شما معرفی کنیم.

امروزه اکثر صاحبان مشاغل به نوعی با حقوق ثبتی درگیر هستند و چنانچه وقت کافی جهت پیگیری آنها نداشته باشند می‌توانند با تماس با گروه ثبتی پایش از مشاوره رایگان برخوردار شوند.

همچنین تیم حقوقی این مجتمع حقوقی می‌تواند در هر یک از مراحل ثبت به شما خدمات ثبتی علاوه بر مشاوره ارائه دهد و اطلاعات دقیق در خصوص هزینه و تعرفه ثبت شرکت در مشهد را در اختیار شما بگذارد.

برای انجام امور مرتبط با پس از ثبت شرکت که مشمول موارد دارایی و حسابرسی در اداره مالیات و ثبت شرکتها می شود می توانید با کارشناسان مجرب پایش در ارتباط باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مربوط به پلمپ دفاتر قانونی که توسط کارشناسان حقوقی پایش تدوین شده مراجعه کنید.

مراکز واحدهای ثبت شرکت در استان خراسان رضوی

 • اداره ثبت شرکت درگز
 • قوچان
 • چناران
 • کلات
 • سرخس
 • تربت جام
 • فریمان
 • بینالود
 • باخرز
 • زاوه
 • نیشابور
 • فیروزه
 • خوشاب
 • جوین
 • جغتای
 • داورزن
 • سبزوار
 • بردسکن
 • خلیل آباد
 • بجستان
 • گناباد
 • خواف
 • رشتخواه
 • کاشمر
 • مه ولات

ثبت شرکت خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در مشهد

تاسیس هر یک از شرکت های خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی منوط به تنظیم موضوع مرتبط با حوزه مورد نظر است. از این رو می توانید شرکتی در هر یک از دسته بندی های خدماتی، بازرگانی، پیمانکاری ثبت کنید. در اصل باید در قالب شرکت تجاری موضوع بازرگانی و خدماتی یا پیمانکاری قرار دهید.

در صورت نیاز به فرایند ثبتی در هر کدام از واحدهای استان خراسان رضوی به خصوص ثبت شرکت در مشهد گروه حقوقی پایش کلیه امور حقوقی و اداری شما را در حوزه ثبت شرکت مشهد و برند با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن انجام می‌دهد. جهت اطلاع از فرایند ثبت شرکت در مشهد به صفحه اصلی پایش وارد شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا محمودیان
شیوا محمودیان
2 سال قبل

سلام
برائ ثبت شرکت در مشهد چه مراحلی رو باید طی کنم ؟

شیوا بحری
شیوا بحری
1 سال قبل

ممنون از کادر مجرب و منظبتتون

مهرانگیز نیازی
مهرانگیز نیازی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ثبت شرکت بازرگانی مدرک تحصیلی نیاز هستش؟

سحر یاوری
سحر یاوری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ثبت اولیه شرکت حداقل سرمایه چقدر باید باشه؟

شماره موبایل
9301506690