جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چگونه ثبت شرکت در همدان انجام دهیم

چگونه ثبت شرکت در همدان انجام دهیم

اگر نمی دانید که چگونه ثبت شرکت در همدان انجام دهیم و نمی‌دانید برای این موضوع باید از کجا شروع کنید، همراه ما در ادامه این مطلب باشید. این مطلب به صورت تخصصی نوشته شده است. بنابراین اگر جایی از آن برای شما نیز سوال شد. حتماً با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید.

مجتمع ثبتی پایش تا محقق شدن رویاهای ثبت شرکت و شغلیتان با شما همراه است.

چگونگی ثبت شرکت در همدان

اشخاص به محض اینکه در کسب و کارشان به موفقیت نسبی می‌رسند اغلب تمایل دارند که کار خود را توسعه داده فعالیت خود را بیشتر معرفی کنند. در بازار شناخته شوند و همه این‌ها راهی جز ثبت شرکت در همدان ندارند.

برای گسترش توانایی‌های شغلی خود، برای تحقق اهداف تجاری که می خواهید بهتر است در کنار افراد دیگر قرار بگیرید. از سرمایه یا توانمندی آن‌ها را جذب حرفه خود کنید بهترین روش است و این کار با ثبت شرکت ممکن می‌گردد.

اما ثبت شرکت را چگونه باید انجام داد؟ چه مراحلی را باید طی کرد؟ و چه مدارکی لازم است؟ یا اینکه چه نوعی از شرکت را باید ثبت کرد و هزینه‌ی لازم چقدر است؟ همه سوالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ می دهیم.

هر آنچه که فکر می‌کنیم در رابطه با ثبت شرکت در همدان نیاز دارید در این مقاله گنجانده‌ایم و بعید به نظر می‌رسد پس از خواندن این مطلب شما به خواندن مقالۀ دیگری نیاز داشته باشید.

شایان ذکر است که در برخی موارد که شما از کار کردن برای دیگران و اینکه تجربه و تخصص خود را در اختیار دیگران قرار دهید خسته شده اید و به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان هستید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان

با افزایش روند انجام فعالیت های تجاری برای رسیدن به مقاصد اقتصادی می توان گامی محکم و موثر در زمینه اقتصاد به صورت کلان برداشت که خود این امر بسیار مورد حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان را می توان بعنوان یکی از اولین گام ها در این زمینه به شمار آورد.

شرکت با مسئولیت محدود را می توان با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس نمود که این دو نفر بتوانند علاوه بر شریک بودن در شرکت بعنوان عضو هیئت مدیره هم قرار بگیرند.

یکی از نکاتی که در شرکت های با مسئولیت محدود باید بسیار به آن توجه داشت انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره است.

زیرا انتخاب این دو سمت در شرکت الزامی است و حداقل سرمایه ای که برای شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و اعلام سرمایه به صورت لفظی می باشد یعنی نیازبه واریز نقدی چنین مبلغی به حساب شرکت نیست و اعلام آن در اوراق شرکت کفایت می کند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان با کارشناسان ثبتی پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

برای بهتر شدن فعالیت های که فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات انجام دهند این است که توانایی های خود را افزایش دهند که از نمونه این امور می توان به ثبت شرکت سهامی خاص در همدان اشاره نمود.

در شرکت های سهامی خاص میزان تعهد دارندگان سهام با توجه به میزان سهامی که در شرکت دارند می باشد.

حداقل اعضایی که برای شرکت هایی سهامی خاص بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده سه نفر سهامدار بالای 18سال و 2 نفر هم بعنوان بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب بازرسین در شرکت های سهامی خاص الزامی می باشد و لازم است که 35% از سرمایه اولیه شرکت خود در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز گردد.

مدت زمان تصدی گری اعضاء هیئت مدیره در اینگونه شرکت دو سال و بازرسین آنها یک سال تعیین شده است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در همدان با کارشناسان ثبتی پایش در تماس باشید.

ثبت موسسه در همدان

در ثبت موسسه بدین صورت می توان توضیح داد که اشخاصی که در صدد ثبت شرکت هایی به عنوان امور غیر تجاری هستند می توان موسسه را ثبت نمایند که تنها امور فعالیت آنها در زمینه خدمات و یا آموزشی و یا خیریه و غیره می باشد. این موسسات به دو گونه می توان به ثبت رساند: انتفاعی و غیر انتفاعی.

هدف از ثبت موسسه انتفاعی اشخاص حقوقی می باشند که مقصود از تشکیل این گونه شرکت ها سودآ<ری و تقسیم سود در بین اعضا باشد. اما هدف از ثبت موسسات غیر انتفاعی اشخاص حقوقی هستند که هدف آنها سودآوری و تقسیم این سود نمی باشد. مانند انجمن ها و یا اتحادیه ها و غیره می باشد.

چگونه ثبت شرکت در همدان انجام دهیم

نحوه ثبت شرکت خدماتی در همدان

جهث ثبت شرکت خدماتی باید در تعیین موضوع و طراحی موضوع آن دقت زیادی داشته باشید زیرا بسیاری از موضوعات شرکت های خدماتی نیازمند اخذ مجوز هستند.

در مواردی که موضوع نیاز به ارائه مجوز داشته باشد لازم است ابتدا مجوز دریافت شود. در غیر این صورت بدون دریافت مجوز در اداره ثبت شرکت ها ثبت خواهد شد.

فرایند ثبت شرکت پیمانکاری در همدان

هر یک از زیر شاخه های پیمانکاری در همدان برای فعالیت اگر می خواهند در مناقصات و مزایدات دولتی شرکت کنند باید شرکت تجاری ثبت کنند. ثبت شرکت سهامی در زمینه های پیمانکاری فرصت همکاری با شرکت های دیگر را به شما می دهد. فرایند ثبت شرکت پیمانکاری همانند شرکت های تجاری است و تنها در تنظیم موضوع باید به امور پیمانکاری بپردازید.

اقدامات ثبت شرکت بازرگانی در همدان

تنظیم موضوع در شاخه بازرگانی، انتخاب نوع شرکت تجاری، انتخاب اعضاء و هیئت مدیره شرکت، تعیین اسم برای شرکت بر اساس قوانین ثبتی و سایر مواردی که در تمام شرکت ها دارند. ثبت شرکت بازرگانی مبادلات کالای مجاز در داخل و خارج از کشور می باشد و مجاز به تمام مبادلات بین المللی هستند.

آدرس اداره ثبت شرکت های همدان

مدارک ثبتی شرکت باید به آدرس همدان، سعیدیه بالا، نبش خیابان بلوار غنی زادیان سازمان ثبت شرکت های همدان پست شود.

مراحل ثبت شرکت در همدان

تعیین نوع شرکت، ما به شما مشاوره می‌دهیم تا بتوانید از بین انواع شرکت‌های ثبتی که در ماده 20 قانون تجارت به آن‌ها اشاره شده است شرکتی را که با شرایط شما هماهنگی بیشتری دارد و شما را بهتر به اهدافتان می‌رساند را انتخاب کنید.

در صورتی که متقاضی تمایل به ثبت شرکت داشته باشد ابتدا حوزه ی فعالیت باید مشخص گردد تا کارشناس ثبتی ما بتواند نسبت به درخواست شما موضوع فعالیت را تنطیم کنند. اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه ای که در اختیار کارشناس قرارداده اید کامل کنند.

توجه داشته باشید برای انجام این امور از قبیل تنظیم اوراق باید از اشخاصی که دارای تجربه ای مفید در این کار هستند راهنمایی بگیرید که بعد از آن نوبت به ثبت نام های اینترنتی می رسد تا بتوان درخواست را از همین طریق به اداره ثبت شرکت های همدان ارسال نمود تا بعد از بررسی توسط کارشناس از طریق همین سامانه و شماره پیگیری که در اختیار ما گذاشته می شود بتوانیم جواب پرونده را رویت کنیم.

از جمله نکاتی که در زمان ثبت نام اینترنتی باید به آن توجه داشت این است که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش برای مواردی که در سامانه وارد شده وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی پایش

در ابتدا مشاوران گروه ثبتی پایش با ارائه مشاوره ای مفید در زمینه ثبت شرکت شما متقاضیان گرامی را با چگونگی ثبت شرکت و مراحل اداری آن آگاه می سازند. بعد از تکمیل نمودن مدارک ذکر شده از جانب متقاضی ثبت شرکت، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شما را به صورت کاملاً تخصصی تنظیم می نمایند تا به تایید شما برسد.

مرحله بعد نوبت به انجام ثبت نام های سامانه ای شرکت از طریق سامانه جامع ثبت شرکتها در استان همدان می رسد. کارشناسان بخش اجرایی با توجه به تجربه و تخصصی که در انجام اینگونه امور دارند اطلاعات درخواستی را در سامانه وارد نموده و اوراق اصلی شرکت (اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه، متن صورتجلسه) را تنظیم می نمایند.

بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های استان همدان وکلای ثبتی ما پیگیری های لازم را در خصوص روند اداری پرونده شما در اداره مربوطه انجام می دهند. بعد از گذشت زمان مقرر که 10 الی 15 روز معین شده آگهی تاسیس شرکت صادر می شود.

در ثبت موسسات غیر انتفاعی الزامی است که از سازمان و یا وزراتخانه مربوطه مجوزات لازمه را اخذ نمایند.

انتخاب شرکاء و سهامداران

یکی از مسائل حائز اهمیت به هنگام ثبت شرکت در همدان انتخاب شرکای درست است زیرا آنها کسانی هستند که فکر، حرفه، توانایی و زمان و سرمایه خود را در قالب شرکت به کار می‌اندازند و تاثیر مستقیم روی شرکت شما دارند.

پس در انتخاب شرکای خود دقت کنید تا بعداً برای شرکت مشکلی پیش نیاید. در خصوص مقدار سهم آنها در شرکت که شامل سود و زیان می‌گردد.

در خصوص سمت و شغل آنها در شرکت نیز حتماً با آنها صحبت کرده و به اجماع برسید. تا بر اساس توافقات ما بین اقدامات لازم را انجام دهید.

تعیین مبلغ سرمایه و سهم شرکا

به هنگام ثبت شرکت باید تصمیم بگیرید که با چه سرمایه‌ای کار خود را شروع کنید. البته این سرمایه ملموس نمی‌باشد و به جز برخی شرکت‌ها که مبلغی از آن پرداخت می‌شود.

در سایر شرکت‌ها این مبلغ اسمی است و واریزی ندارد. مورد دیگر هم سهم هر یک از شرکاء در این مبلغ است که به همان اندازه مسئولیت برای آنها در سود و در زیان شرکت ایجاب می‌نماید.

گاهاً سرمایه به شکل غیر نقدی و شامل لوازم اداری شرکت می‌باشد که در این صورت توسط کارشناس رسمی دادگستری کارشناسی و تعیین مبلغ شده در اوراق شرکت ذکر می‌گردد.

موضوع فعالیت شرکت چه باشد؟

یکی از مهم‌ترین مراحل  ثبت شرکت که در تعیین آن باید بسیار دقت کرد تعیین موضوع فعالیت شرکت است. زیرا اگر در آن دقت نشود باعث می شود اصلاً شرکت به ثبت نرسد و گاهی هم به ثبت می رسد.

اما در آینده جهت توسعه فعالیت شرکت با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم در این خصوص حتماً با کارشناسان ثبت پایش تماس گرفته و از راهنمایی آنها مدد بگیرید زیرا برخی موضوعات فعالیت تنها مختص نهاد‌های دولتی هستند.

برخی موضوعات فعالیت قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز دارند و برخی دیگر پس از ثبت البته موضوعاتی نیز هستند که پیش یا پس از ثبت نیازی به اخذ مجوز برایشان نیست.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت هم احتیاج به دقت فراوان دارد زیرا علاوه بر رعایت قوانین مربوطه که سبب تایید اسم می شود. باید اسم با مسما و مرتبط با فعالیت شرکت را انتخاب کنید که تا به حال ثبت نشده باشد یا مانند اسامی ثبت شده نباشد.

کارشناسان حقوقی پایش جهت انتخاب نام شرکت و ثبت نام تایید شده شرکت خدمات ارائه می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص این مقاله را بخوانید: نام شرکت

تعیین سمت‌ها و صاحبان حق امضاء در شرکت

در هر شرکت سمت‌هایی مانند مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیره و غیره وجود دارد در بعضی از انواع شرکت‌ها نیز سمت بازرس اصل و علی البدل وجود دارد.

که باید با توافق قبلی به اعضای شرکت در هنگام ثبت شرکت اختصاص یابد. به علاوه باید تعیین شود که از بین صاحبان این سمت‌ ها کدام یک صاحب حق امضاء اوراق مالی و اداری شرکت مانند چک، سفته و غیره نیز هستند.

ارسال مدارک شرکت به اداره ثبت شرکت‌ها

پس از تایید و مشخص شدن نام شرکت باید مدارک شرکت که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم تهیه شده و برای اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد و اگر آن ها نیز تایید شوند. مسأله ثبت شرکت در همدان به پایان رسیده است.

آیا پس از ثبت شرکت در همدان باید کار تکمیلی دیگری نیز انجام داد ؟

بله چاپ روزنامه رسمی شرکت یکی از اقدامات پس از ثبت شرکت است که در انتها و پس از تحویل مدارک ثبت شده شرکت باید انجام داد.

در حقیقت روزنامه رسمی خلاصه آگهی تاسیس شرکت است که به اطلاع همگان می رسد. یعنی با چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوۀ قضاییه اطلاعات شرکت شفاف و عمومی می‌گردد.

جهت سایر امور شرکت مثل مبحث مالیات و یا در آینده جهت تغییرات شرکت آگهی روزنامه رسمی مورد نیاز می‌باشد. مجتمع ثبتی پایش به عزیزان سراسر ایران خدمات چاپ آگهی روزنامه رسمی شرکت را ارائه می‌دهد.

سایر اقدامات پس از ثبت شرکت چیست ؟

یکی از موارد بسیار مهم که امروزه مورد توجه طرفین معاملات و قراردادها قرار می‌گیرد  استعلام کد اقتصادی است. این کار هنگامی که کسی می‌خواهد با شما طرف قرارداد شود برای وی اهمیت و ضرورت پیدا می‌کند تا از وضعیت مالی شرکت شما مطلع شود.

لذا بعد از ثبت شرکت باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی شرکت خود اقدام نمایید. این کد از طرف اداره مالیات مربوط به حوزۀ نشانی شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی صاحب کسب و کار صادر می‌شود. تا آن‌ها را به عنوان مودی مالیاتی شناسایی کند یعنی پس از اخذ این کد موظف به پرداخت مالیات می‌شوید. البته شایان ذکر است که بدون ثبت شرکت نیز شما موظف به پرداخت مالیات بر درآمد هستید.

نمی‌توان به این دلیل از ثبت شرکت پرهیز نمود به علاوه راه‌های فراوانی برای کاهش مالیات و یا معافیت قانونی ازمالیات در صورت عدم فعالیت شرکت وجود دارد که شما را از هرگونه نگرانی در این خصوص می‌رهاند.

هزینه ثبت شرکت در همدان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در همدان

 • برابر اصل مدارک شناسایی تمام اعضا و سهامداران و بازرسین
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت
 • ارائه تاییدیه کدپستی از آدرس شرکت
 • گواهی تأییدیه بانکی مبنی بر سپرده 35 درصد از مبلغ سرمایه در بانک (حداقل سرمایه شرکت 1 میلیون ریال باشد که 35 درصد آن در بانک سپرده باشد.)
 • وکالتنامه وکیل در صورت وجود وکیل و یا نماینده قانونی

زمان و هزینه ثبت شرکت در همدان

بعد از انجام امور اولیه جهت ثبت نام مانند تکمیل مدارک مورد نیاز اعلام شده و انجام ثبت نام اینترنتی، تعیین نام شرکت در حدود 2 روز بعد از پذیرش نهایی صورت می گیرد. بعد از آن، حدود پانزده روز زمان نیاز است تا پرونده مراحل اداری و قانونی را طی کند و در آخر شماره ثبت برای شرکت صادر گردد.

همان طور که در قسمت‌های قبل دیدی بسته به نوع فعالیت شما نوع شرکت متفاوتی باید برای شما ثبت گردد بنابراین نمی‌توان یک قیمت ثابت را بیان کرد.

اما به طورکلی هزینه ثبت شرکت در همدان شامل هزینه حق لوکاله، حق الثبت، اقلامی مانند پوشه، پاکت، گیره و غیره و هزینه‌های پستی مدارک می‌باشد.

حتی می‌توانید در قسمت درخواست تماس مشخصات خود را ذکر کنید تا کارشناسان مجتمع ثبتی پایش با شما تماس بگیرند و حتی هزینه تلفن جهت مشاوره نیز نداشته باشید.

نکته: شرکت بعد از دریافت آگهی تاسیس و انتشار آن در روزنامه رسمی باید دفاتر قانونی را نیز در همان سامانه ثبت نام کند. 

واحدهای اداره ثبت شرکت های استان همدان

 • ملایر
 • نهاوند
 • اسدآباد
 • تویسرکان
 • بهار
 • کبودرآهنگ
 • لالجین
 • فامنین
 • رزن
 • قروه درجرین
 • مریانج
 • جورقان
 • گیان
 • مهاجران
 • صالح آباد
 • فیروزان
 • سامن
 • سرکان
 • دمق

در پایان باید گفت که گروه ثبتی پایش با بیش از ده سال تجربه در امور ثبتی همواره سعی نموده که رضایت مشتریان خود را در این فضای رقابتی جلب نماید. مشتریان قدیمی و وفادار این مجموعه مانند کارخانه سنان و برند‌های معتبر بسیار دیگر گواه از همین موضوع دارند. به شما قول می‌دهیم که در کنار گروه ثبتی پایش ثبت شرکت خود را انجام دهید تا خاطره‌ای ماندگار برایتان بماند.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

مجتمع حقوقی پایش آماده ارائه کلیه خدمات ثبتی در واحدهای ادارات ثبت شرکت فوق در سراسر استان همدان به شما هموطنان عزیز می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
20 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیری
امیری
2 سال قبل

اسم شرکت رو چطور باید انتخاب کنیم؟

پاشایی
پاشایی
2 سال قبل

اگر شرکت سهامی خاص در زمینه پیمانکاری ساختمان ثبت شود مدیران باید شرایط خاصی داشته باشند؟

سیما باقری
سیما باقری
1 سال قبل

مراحل وشرایط ثبت رو میخواستم؟

شماره موبایل
9905629787
سميرا اسلام زاده
سميرا اسلام زاده
1 سال قبل

شرايط ثبت شركت توضيح ميديد؟

سميرا اسلام زاده
سميرا اسلام زاده
1 سال قبل

شرايط ثبتي اعلام كنيد

سحر خسروانی
سحر خسروانی
1 سال قبل

سلام ممنون از مشاوره خوبتون

شماره موبایل
9301506690
سحر رمضان زاده
سحر رمضان زاده
1 سال قبل

سلام ممنون از سایت خوبتون

شماره موبایل
9301506690
شیوا بهرامی
شیوا بهرامی
1 سال قبل

برای ثبت شرکت در همدان اقرارنامه مدیران لازم هست .

ريحانه دواري
ريحانه دواري
1 سال قبل

سلام آيا ميشه از كلمه لابراتور در اسم شركت استفاده كرد؟

شماره موبایل
9125682385
مهرانگیز ایزدی
مهرانگیز ایزدی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید.برای ثبت باید مراجعه حضوری داشته باشم؟