جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در شهرستان

ثبت شرکت در شهرستان

اگر قصد دارید ثبت شرکت در شهرستان های ایران را انجام دهید، با کارشناسان و مشاوران ماهر و کاربلد مجتمع ثبتی پایش چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری در ارتباط باشید.

تاسیس فوری شرکت در هر استانی چندان تفاوتی با ثبت شرکت در تهران ندارد. تنها تفاوت حوضه ثبتی است. در شهرستان ها بر اساس آنچه که در قانون عنوان شده مراحل و روند ثبت و هم چنین بررسی اوراق و اسناد ارائه شده در اداره ثبت اسناد و املاک که واحدی را بدین منظور جهت ثبت شرکت در نظر گرفته شده است به ثبت رسانند.

ثبت شرکت سریع در شهرستان ها نیز باید بر اساس قوانین تجاری انجام گیرد. به موجب آنچه که در قانون تجارت آمده شرکت های تجاری دارای چند دسته بندی کلی هستند و شما از هر کجای ایران مجاز به ثبت هر نوع از شرکت های تجاری می باشید.

ثبت شرکت در شهرستان

هر شهرستان با توجه به پتانسیل های تولیدی یا اقتصادی خود ممکن است اقدام به ثبت شرکت کند در هر صورت در هر شهرستانی که بخواهید اقدام به ثبت شرکت کنید باید با توجه به آنچه که در قانون عنوان شده است و در سامانه جامع ثبت شرکت ها درخواست ثبت شرکت خود را بدهید.

حداقل اعضاء برای ثبت شرکت دو نفر می باشد. اشخاصی که قصد ایجاد شخصیت حقوقی را دارند. باید در یکی از قالب های ثبتی زیر اقدام به ثبت شرکت کنند.

ثبت شرکت در شهرستان

مدارک ثبت شرکت در شهرستان

هر کدام از شرکت های تجاری را بخواهید در هر یک از شهرستان های ایران به ثبت برسانید لازم است مدارکی را در این زمینه ارائه دهید. برای ثبت شرکت ابتدا باید اعضاء شرکت را مشخص کنید و مدارک شناسایی این اعضاء را نیز ارائه دهید. در مرحله بعد باید میزان سرمایه شرکت را مشخص کرده و نسبت سهام هر عضو را تعیین کنید. بر اساس این اطلاعات باید اسناد زیر را در دو نسخه تهیه کنید و به امضاء اعضاء شرکت برسانید.

 • اساسنامه شرکت که بر اساس نوع شرکت تجاری تهیه و تنظیم می شود.
 • شرکت های سهامی باید اظهار نامه ثبت شرکت را ارائه دهند و شرکت های با مسئولیت محدود و دارای سهم الشرکه برای ثبت باید تقاضانامه ارائه دهند.
 • شرکت نامه نیز از اسناد مربوط به ثبت شرکت های دارنده سهم الشرکه می باشد.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که تصمیم گیری ثبت شرکت را توسط اعضاء سهامدار شرکت انجام می دهد.
 • صورت جلسه هیئت مدیره نیز باید در دو نسخه تهیه شود و اعضاء هیئت مدیره با امضاء آن قبول سمت را انجام دهند.
 • فیش واریز بانکی

مراحل ثبت شرکت در شهرستان

برای تأسیس شرکت باید یک سری مراحل را انجام دهید در هر یک از شهرستان های ایران که بخواهید اقدام به ثبت شرکت کنید بدون این مراحل امکان ثبت وجود ندارد. اما مراحلی که باید اقدام به ثبت برند کنید عبارت است از:

 1. مرحله اول ثبت هر شرکتی تهیه ملزومات و مدارک و اسناد مربوطه می باشد. برای ثبت شرکت باید بر اساس اسناد و اوراق و توافقات صورت گرفته ما بین شرکاء اقدامات لازم را برای ثبت شرکت انجام داد. از این رو برای ثبت شرکت لازم است. ابتدا درخواست اولیه ثبت در سامانه ثبت شرکت ها انجام شود.
 2. اسم شرکت باید در مرحله بعد تایید شود در صورت رد باید مجدد اسم شرکت انتخاب کنید تا مجدداً مورد بررسی کارشناس قرار بگیرد در هر صورت بعد از تایید اسم می توانید به مرحله بعد وارد شوید.
 3. پست مدارک و اسناد به اداره ثبت شرکت ها که برای ثبت شرکت باید به حوضه ثبتی اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ارسال شود.
 4. بررسی کارشناس و در صورت تایید بودن درخواست برای ثبت شرکت، صدور پیشنویس آگهی
 5. بعد از ثبت شرکت مدیر عامل یا وکیل قانونی وی باید جهت دریافت اوراق به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کند.
 6. در نهایت با دریافت آگهی تأسیس باید آگهی را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار انتشار دهید.
 7. شرکت بعد از ثبت باید دفاتر پلمپ تجاری را دریافت کند و تا دو ماه کد اقتصادی را ثبت نام نماید.

هزینه ثبت شرکت در شهرستان

هزینه های مربوطه با توجه به میزان سرمایه شرکت، تعداد اعضاء شرکت، نوع قالب ثبتی شرکت تعیین می شود که با توجه به اهداف شرکت و توافق شرکاء این موارد مشخص می شود. شما می توانید هزینه های مربوطه را  از کارشناسان ثبتی پایش استعلام بگیرید.

انواع حوضه های ثبتی در شهرستان

 • مشهد
 • کیش
 • شیراز
 • همدان
 • اردبیل
 • سمنان
 • اصفهان
 • قم
 • کرج
 • تهران

نیاز به مشاوره دارید هم اکنون با مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید تا در این خصوص به شما یاری برسانند.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا آقائي
سميرا آقائي
1 سال قبل

هزينه ثبت شركت در شهرهايي به جز كرج و تهران اعلام كنيد