جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

زمان و هزینه ثبت شرکت

زمان و هزینه ثبت شرکت

زمان و هزینه ثبت شرکت یکی از اصلی ترین موارد برای متقاضیان ثبت شرکت است. با توجه به هزینه‌های واریزی و بودجه‌ای که برای شرکت در نظر گرفته می‌شود شاید هزینه زیادی نباشد.

اما پس از مرور مراحل ثبت شرکت پی خواهیم برد که هزینه ثبت شرکت، تنها در این موارد خلاصه نمی‌شود. برای صرفه جویی در انجام امور ثبتی و حقوقی خود تنها کافی است.

در ادامه این متن همراه ما باشید تا برای اطلاع از هزینه و زمان ثبت شرکت به صورت رایگان بپردازیم. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً مقالۀ ما را تا انتها مطالعه نمایید.

هزینه ثبت شرکت

هزینۀ تمام شده شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود را عواملی مانند گستره موضوع فعالیت شرکت، سرمایۀ اولیه شرکت تعیین می‌کنند.

همچنین نیز تعداد خطوط روزنامه رسمی و نوع فعالیت (خدماتی، تجاری، صادرات و غیره) مشخص می‌سازد. هزینه‌های ثابت در ثبت شرکت‌ها مشمول مواردی مانند حق الوکاله مجموعه، به همراه حق الدرج آگهی تأسیس شرکت، حق الثبت و هزینه‌های واریزی ثبت شرکت خواهد بود.

 

هزینه ثبت شرکت
زمان و هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت ارزان

اگر می‌خواهید شرکتی را ارزان ثبت کنید و به صورت قانونی فعالیت نمایید. حتماً ضرب المثل هیچ ارزانی بی حکمت نیست را فراموش نکنید.

مجتمع ثبتی و حقوقی پایش با ارائه سال‌ها خدمات ثبتی و حقوقی در سراسر کشور این توصیه را به متقاضیان می‌کند که در زمان ثبت شرکت خود، نسبت به هزینه‌ ها حساس باشند.

زیرا که هر ارزانی دلیل بر سود اندک مجتمع های ثبت شرکت نیست. بلکه در بسیاری مواقع علت ارزانی فرار از خدمات پشتیبانی پس از ثبت و عدم اهمیت دادن به زمان مشتری می‌باشد.

به طور معمول اگر متقاضی بخواهد شرکت خود را در مدت زمان مناسب به ثبت برساند، طبیعتاً باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کند.

اگر بخواهیم ثبت شرکت خود را به شکل تخصصی و درست و با کیفیت مناسب به انجام برسانیم. بهتر است با کمی دقت و پرداخت هزینه بیشتر این کار را انجام دهیم و گامی محکم برای آغاز کسب و کار خود بردارید.

توجه داشته باشید که اصولاً شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ثبت پس از دریافت هزینۀ خدمات، باید بر اساس قرار داد پرونده ثبت شرکت را به طور کامل انجام دهند.

لذا به این نکته توجه داشته باشید مجموعه ای که خدمات ثبت شرکت یا ثبت برند برای شما انجام می‌دهد، صفر تا صد روند اجرایی کار را باید بپذیرد و تضمین نماید.

حتماً برای انجام روند ثبت توسط سایر مجموعه‌ های ثبتی قرارداد همکاری تنظیم کنید. البته اکثر موسسات ثبتی معتبر در خصوص روند اجرای کار با شما قرار داد همکاری تنظیم خواهند کرد.

موسسۀ حقوقی پایش نیز درهمین راستا و با هدف جلب رضایت مشتریان در حداقل زمان و هزینه ثبت شرکت و سایر خدمات مربوط به ثبت شرکت را انجام می‌دهد.

مدت زمان ثبت شرکت

زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت بسته به نوع شرکت تجاری که می‌خواهید به ثبت برسانید دارد. زمان و هزینه ثبت شرکت برای همه موارد ثبت شرکت یکسان نیست. اما به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک به طور تقریبی بین 10 الی 15 روز است.

اما باید در نظر داشت در شرکت‌های سهامی خاص این زمان بیشتر خواهد بود. چرا که برای ثبت این نوع شرکت باید در روند ثبتی، افتتاح حساب نیز صورت گیرد که خود آن ممکن است چند روزی زمان ببرد.

موسسۀ حقوقی پایش این اطمینان را به شما خواهد داد که امور ثبت شرکت شما را در کم ترین زمان به سرانجام رسانده و بدین ترتیب شما را به اهداف مربوط به ثبت شرکت نزدیک خواهد کرد.

تنها لازم است با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش تماس گرفته و با ارائه مدارک لازم جهت ثبت با کمترین زمان و هزینه ثبت شرکت را انجام دهید.

زمان ثبت شرکت

روند ثبتی شرکت‌ها پس از دریافت شناسه ملی و توضیح هزینه‌های ثبت

پس از ثبت شرکت، باید ظرف مدت یک ماه دفاتر پلمپ خود را تهیه نمایید یا با تیم حقوقی پایش جهت اخذ دفاتر پلمپ تماس بگیرید.

بعد از پلمپ دفاتر اقدام دیگری که باید صورت گیرد تشکیل پرونده دارایی و سپس دریافت کد اقتصادی است.

اخذ کد اقتصادی توسط مجتمع ثبت پایش درکمترین زمان انجام می‌شود. موارد ذکر شده باید هرچه زودتر انجام شود. در غیر این صورت مشمول جرائم مالیاتی و علی الراس خواهید شد.

ضمناً جهت تشکیل پرونده مالیاتی باید اقدام به ابطال تمبر سرمایه با واریز هزینه ای معادل نیم در هزار سرمایه اولیه شرکت ظرف دو ماه نمایید.

زیرا در غیر این صورت جریمه ای دو برابر به شرکت شما تعلق می‌گیرد، که با احتساب ابطال قانونی شما باید 2 در هزار سرمایه شرکت را تمبر باطل نمایید.

هزینه ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی

هزینه ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبتی

در ادامه به بررسی هزینه‌ های لازم برای ثبت شرکت به ترتیب مراحل ثبت خواهیم پرداخت:

  • هزینه تعیین نام شرکت

تعیین نام شرکت به معنای انتخاب 5 نام برای شرکت است به طوری که یکی از این 5 نام واجد تایید و ثبت باشد اسم شرکت انتخاب می‌ شود. اسامی شرکت باید دارای ریشه اصیل فارسی باشد.

حداقل از سه سیلاب تشکیل شده و قبلاً عین یا مشابه آن ثبت نشده باشد. به منظور تعیین نام و بررسی کارشناس اداره ثبت باید وجه حق ثبت اسم پرداخت شود و فیش واریزی به اداره ثبت شرکت‌ ها ارائه گردد.

  • هزینه پستی ثبت شرکت

پس از تعیین اسم و هنگام تکمیل مدارک می‌ بایست از طریق باجه‌ های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفاً از طریق این باجه‌ ها اقدام نمایید.

که هزینه پستی در مراکز مختلف بسته به میزان وزن و تعداد اوراق (برگه‌ ها) متغیر می‌باشد.

  • هزینه حق الثبت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه‌ های مختلف متغیر می‌باشد. لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکت‌ ها محاسبه می‌گردد.

  • هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

به طور کلی ثبت یک شرکت در دو نوبت روزنامه می‌گردد. ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکت‌ ها پرداخت می‌شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است.

طریقه محاسبه حق الدرج در اداره ثبت شرکت‌ ها بستگی به نوع شرکت و تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج در روزنامه رسمی و روزنامه محلی افزایش می‌یابد.

هزینه پاکت، پوشه و دیگر متعلقات پرونده نیز به هزینه‌ ها اضافه می‌گردد.

  • هزینه روزنامه رسمی کل کشور

در خصوص زمان و هزینه ثبت شرکت یک نکته کلی وجود دارد. هزینه و زمان روزنامه رسمی و کثیرالانتشار را نمی‌ توان با زمان و هزینه ثبت شرکت محاسبه نمود.

هزینه روزنامه رسمی پس از ثبت شرکت انجام می‌ شود و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج آگهی در روزنامه محلی، می‌ بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی نیز اقدام کنید.

نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی نیز بستگی به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت دارد. که به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می‌ گردد. که می‌ توانید در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام کنید.

  • هزینه پلمپ دفاتر تجاری

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت 1 ماه فرصت دارید که نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمود.
هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه 50 یا 100 برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است.
در توضیح پلمپ دفاتر تجاری باید گفت که این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه است. که توسط اداره ثبت شرکت‌ها پلمپ می‌شود.

در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می‌گردد. این دفاتر ملاک ارزیابی و محاسبه مالیات شما هستند.

  • هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

برای تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی باید ابتدا 2 در 1000 سرمایه به عنوان حق ابطال تمبر سرمایه پرداخت گردد و سپس فیش‌ های مربوط به تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی واریز گردند.

همانطور که از ابتدا نیز اشاره شد هزینه‌ های مربوط به ثبت یک شرکت متفاوت هستند که در این مطلب سعی نمودیم مواردی را که باعث تفاوت هزینه در ثبت شرکت‌ ها می‌گردند را بیان نماییم.

برای اطلاع دقیق تر از زمان و هزینه ثبت شرکت شما می‌توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در مجتمع ثبتی و حقوقی پایش درتماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
23 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا احمدی
شیوا احمدی
2 سال قبل

سلام
هزینه ثبت شرکت به چه صورت هست و چقدر زمان میبره ؟

شماره موبایل
9494610620
ريحانه بيات
ريحانه بيات
1 سال قبل

سلام زمان ثبت شركت چقدره؟

شماره موبایل
9125682385
سیما ندیری
سیما ندیری
1 سال قبل

مرسی از مشاوره های خوب و دقیقتون

شماره موبایل
9905629787
مهرانگیز میرباقری
مهرانگیز میرباقری
1 سال قبل

سلام ثبت شرکت رو میشه بصورت غیر حضوری انحام داد؟

شیوا معصومی
شیوا معصومی
1 سال قبل

سلام
ثبت شرکت چقدر زمان میبره و هزینش به چه شکل محاسبه میشه؟

سميرا قدران
سميرا قدران
1 سال قبل

هزينه ثبت شركت در همه شهرها يكي أست ؟

سیما روشن
سیما روشن
1 سال قبل

سلام یه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر هزینه داره؟؟

مریم گرجی
مریم گرجی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر هزینه ثبت شرکت رو اعلام میفرمایید ؟

سحر حوایی
سحر حوایی
1 سال قبل

سلام ممنون از مشاورتون

شماره موبایل
9301506690
سیما مقصودی
سیما مقصودی
1 سال قبل

سلام بازررسین شرکت سهامی میتونه اعضای خانواده باشه؟

حسین
حسین
11 ماه قبل

مبلغ ثبت شرکت حداقل چقدر هست و حداکثر چقدر است