جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت خدماتی

برای ثبت شرکت خدماتی بایستی همچون سایر شرکت‌های قانون تجارت عمل کرد. این نوع شرکت مانند سایر شرکت‌ها است در قالب‌های مختلفی ثبت می‌شود.

اما موضوع فعالیت را خدماتی در نظر می‌گیرند و بر اساس همین موضوع فعالیت است که شرکت خدماتی مشخص می‌شود. شرکت خدماتی همانگونه که گفته شد انواع مختلفی دارد که در این بخش می‌خواهیم در رابطه با انواع شرکت خدماتی و شرایط ثبت شرکت همچنین مدارک مورد نیاز اطللاعات جامعی را ارائه دهیم.

راهنمای ثبت شرکت خدماتی

شرکت خدمات با موضوع خدماتی برای ثبت شدن نیاز به این دارد که یکی از قالب‌های ثبتی را انتخاب کنید تا بتوانید بر اساس آن وارد عمل شوید. طبق مدارک و شرایط آن قالب ثبتی شرکت خود را به ثبت برسانید. این قالب ها عبارتند از :

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت خدماتی سهامی خاص

ثبت شرکت خدماتی

شرایط ثبت شرکت خدماتی

ابتدا برای آنکه بتوانیم یک شرکت خدماتی ثبت کنیم موضوع فعالیت را بر اساس مواردی که می‌خواهیم می‌نویسیم سپس قالب شرکت را انتخاب می‌کنیم بعد از آن مدارک ثبتی را تکمیل و اگر می‌خواهید ما کار ثبت شرکت شما را انجام دهیم مدارک را برای ما ارسال می کنید.

ما نیز از طریق مراجعه به وکیل و ارسال مدارک به ادارۀ ثبت شرکت‌ها کار ثبت شرکت شما را انجام و آن را ثبت خواهیم کرد.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود با موضوع خدماتی بر این اساس که بین 2 اعضاء به صورت حداقلی ثبت می‌شود ولی می‌توان بیشتر نیز باشند.

در صورتی که تعداد اعضاء بالا تر از 12 نفر باشد نمی‌توانید بدون آنکه بازرس داشته باشید شرکت را ثبت کنید ولی به طور کلی اعضاء آن بدون وکیل تعریف شده است.

سهام در این شرکت‌ها به صورت سهم الشرکه تقسیم می‌شود و هر شخص تنها با توجه به میزان سهم خود مسئولیت دارند یعنی اگر ورشکسته شوند.

تنها به میزان سهم خود مسئول هستند آن هم سهمی که در شرکت دارند یعنی به هیچ عنوان اموال شخصی آنها متضرر نمی‌شود.

سرمایۀ در این شرکت‌ها 100.000 تومان است که بر حسب نیاز و بالا رفتن اعتبار شرکت‌تان می‌تواند بیشتر نیز باشد.

اسم در این شرکت‌ها 3 الی 4 سیلابه‌ای است که ابتدا یا انتهای آن واژه مسئولیت محدود ذکر و عنوان خدماتی باید درج شود اما این دو واژه جز نام شرکت نیستند. تنها تکمیل کننده نام ها هستند.

شرکتی که معمولاً بیشتر افراد آن را برای تاسیس شرکت خدماتی انتخاب می‌کنند چون راحت و دارای شروط کمتری برای ثبت است.

شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

برای ثبت این نوع باید یک سری قوانین مشخص شده را اعمال کرد مثلاً اینکه بدون داشتن بازرس و تنها سهام داران نمی‌توانید شرکت را ثبت کنید.

به این ترتیب که تعداد سهام داران باید 3 نفر به صورت حداقل و تعداد بازرسین 2 نفر جمعاً تعداد اعضاء برای ثبت شرکت سهامی خاص به طور ابتدایی 5 نفر می‌باشد.

شرکت سهامی خاص به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که سهام آن به صورت قطعات سهام است سهام در این شرکت به گونه‌ای است که هر شخص تنها نسب به سهم خود مسئول نیست بلکه نسبت به تمام سرمایه شرکت و ضرر و زیان‌ها مسئول است.

سرمایه در این شرکت‌ها به صورت حداقلی 100.000 تومان در نظر داشته باشید هرچه سرمایه بیشتر داشته باشید به اعتبار شرکت شما کمک خواهد کرد.

در نتیجه اگر می خواهید به عنوان یک شرکت خدماتی در معامله و مزایده های دولتی به ویژه شرکت در مزایده های شهرداری ها شرکت کنند بهتر است سرمایه تان بالا باشد.

شما می‌توانید در همان ابتدا سرمایه بالایی را برای خود در نظر بگیرید اما اگر به هر دلیلی نخواهید می‌توانید بعد از آنکه شرکت خود را ثبت کردید این اقدام را انجام دهید.

سرمایه در شرکت خدماتی سهامی خاص به صورت واریزی است و باید 35 درصد از سهام به بانک با نام شرکت تازه تاسیس واریز گردد. البته تا زمانی که شرکت خود را به طور کامل ثبت نکنید نمی‌توانید پول را از بلوکۀ بانک خارج کنید.

اما بلافاصله بعد از ثبت می توانید آن را از بانک خارج کنید یکی از مزایای واریزی بودن سرمایه شرکت این است که به واسطۀ آن می‌توانید درخواست اخذ وام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بستگی به قالب شرکت انتخابی  شما دارد اما به طور کلی شرکت خدماتی برای ثبت نیاز به مدارک شناسایی، طراحی موضوع فعالیت و تنظیم اساسنامه دارد.

در بخش‌های بعدی می‌خواهیم به طور جداگانه به تمام مدارک شرکتی در قالب‌های ثبتی مختلف بپردازیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود

 1. کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت (سهام داران و مدیرعامل) خاطر نشان می شود اعضاء نباید پایین‌تر از 18 سال سن داشته باشد. در صورتی که پایین‌تر از 18 سال باشد باید خارج از اعضای هیئت مدیره و تنها سهام دار باشد.
 2. تنظیم اساسنامه و شرکتنامه بر اساس قانون تجارت و نیاز‌های که شما در طول پروسۀ ثبت شرکت خود را دارد.
 3. کلیۀ اعضاء می‌بایست زیر تمامی اوراق را امضاء کنند.
 4. باید حق امضاء مشخص شود اینکه صاحب امضا چه کسانی خواهند بود.
 5. یک آدرس به همراه کد پستی معتبر برای شرکت انتخاب کنیم. آدرسی که دارای تاییدیه از ادارۀ پست باشد.
 6. انتخاب 5 نام و نوشتن آنها به ترتیب اولویتی که می‌خواهید ثبت شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

 1. مدارک هویتی شرکت تنظیم و ارسال گردد این مدارک هویتی شامل اساسنامه و اظهارنامه و اساسنامه است زیر آن بایستی توسط تمام اعضاء امضاء شود.
 2. کارت ملی و شناسنامه تمام اعضاء (سهام داران و بازرسان)
 3. انتخاب 5 اسم 3 الی 4 واژه‌ای اسامی باید  از لغت نامۀ دهخدا انتخاب شود و ریشۀ فارسی داشته باشد.
 4. فیش واریزی 35 درصد از سرمایه شرکت بایستی این سرمایه به صورت حداقلی 100.000 تومان باشد.

مدت زمان ثبت شرکت خدماتی

اگر بخواهید امور ثبتی را شخصاً انجام دهید. حدود 20 الی 30 روز کاری زمان لازم است اما اگر این کار توسط مجتمع ثبتی پایش انجام شود حدود 10 الی 15 روزکاری زمان لازم است.

این را بدانید در صورتی که مدارک شما به نقصی بخورد بیشتر زمان لازم است تا شرکت ثبت شود.

هزینه ثبت شرکت خدماتی

اگر بخواهید شرکت خود را با سرمایۀ بالا ثبت کنید و یا تعداد کارکترهای چاپی زیاد باشد و یا اسامی به تعدادی باشد که طولان تر باشد و کارکتر بیشتری ببرد همۀ این موارد بر روی میزان هزینۀ ثبت شرکت بستگی دارد.

ثبت شرکت خدماتی در کوتاه ترین زمان

اگر می‌خواهید شرکت خدماتی تان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ثبت کنید کافی است تنها در یک روز مدارک خود را تحویل ما دهید.

ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار ثبت نام سامانه‌ای و انجام کار و تحویل مدارک ثبت شرکت توسط وکیل را انجام می‌دهیم.

نحوه ثبت شرکت خدماتی

نحوه ثبت شرکت خدماتی

ثبت این نوع شرکت به دلیل ماهیت و موضوع تجاری بودن آن باید به ماننن ثبت شرکت تجاری انجام گیرد. از این رو برای ارائه مدارک و مجوزهای مربوط به ثبت شرکت تنها نیاز به مشاور مجرب در این زمینه دارید که مجتمع ثبتی پایش در این راستا بهترین و مناسب ترین راهنمای شما خواهد بود.

برای آنکه روش تاسیس شرکتی را بهتر درک کنید باید به مواردی مانند استعلام قبل از ثبت و اخذ مجوز ها و ارائه مدارک به اداره ثبت شرکت ها از طریق پورتابل شخصی در سامانه اینترنتی این اداره اشاره کنیم که به دلیل تخصصی بودن ارائه آن باید تخصصی به ان پرداخته شود.

مجتمع ثبتی و حقوقی پایش بهترین و مناسب ترین راهنمای شما در این زمینه خواهد بود تنها کافی است با شماره تماس مجموعه تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

اخذ مجوز برای ثبت شرکت خدماتی

 1. اگر بخواهید شرکت خدماتی ثبت کنید باید بر اساس نیازی که دارید موضوع فعالیت خود را طراحی کنید اما آگاهی یک سری بندها در تاسیس این شرکت نیاز دارد که مجوز‌های لازم را ارائه دهید.
 2. این مجوز از اورگان‌های مربوطه گرفته می‌شود.

موضوع فعالیت ثبت شرکت خدماتی

خدمات شهری ، خدمات منزل، خدمات اجتماعی، خدمات بازیافت

اقدامات بعد از ثبت شرکت خدماتی

مشاوره رایگان انواع شرکت در سراسر ایران را هم اکنون می‌توانید با ورود به صفحۀ اصلی مجتمع ثبتی و حقوقی پایش دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم رحمتی
مریم رحمتی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ثبت شرکت خدماتی چه مدارکی نیازه ؟