جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری

در این مقاله به مطالبی درباره ثبت شرکت پیمانکاری، انواع شرکت پیمانکاری براساس قالب شرکت، پرداخته شده است که بهتر است برای کسب اطلاعات تکمیلی همراه ما باشید تا به بررسی ثبت شرکت در انواع موضوعات پیمانکاری بپردازیم.

راهنمای ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری در واقع شرکت را در قالب های مختلف ثبت می نمایید و بر اساس موضوع فعالیت نوع پیمانکاری بودن شرکت مشخص می شود.

یعنی اینکه ما موضوع فعالیت شرکت را اگر پیمانکاری در نظر بگیریم به آن شرکت پیمانکاری می گویند. این نوع شرکت ها اساسا قالب کارشان به صورت پروژه ای است و برای انجام پروژه های مختلف است این پروژه ها می تواند شامل ساخت و ساز، ساخت فضای سبز، تامیین محصولات، خدمات رسانی شهری و هر چیز دیگری باشد در نتیجه موضوع اصلی بایستی پیمانکای و در کنار آن کار اصلی شرکت مشخص شود که بستگی به هدف شما از ثبت شرکت دارد. البته موضوع فعالیت شما توسط تیم حرفه ای ما طراحی می شود که بدون مشکل بتوانید شرکت را ثبت نمایید.

حال نوبت به تایین قالب شرکت می رسد. در بخش زیر در رابطه با قالب شرکت پیمانکاری توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری

کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا در صورتی که بازرس باشد مدارک هویتی بازرس.

مدارک هویتی شرکت : اساسنامه و شرکتنامه شرکت که در آن نام تمام اعضا، سهام شرکت، نام شرکت، موضوع فعالیت شرکت صاحبان سهام ذکر شود.

انتخاب اسم برای شرکت بسیار مهم است یعنی باید باید اسم توسط خود شما البته با مشاوره کارشناسان ما انتخاب شود. این اسم معرف شرکت شما بوده و بر اساس آن هدف شما از شرکت و همچنین کار شما انتخاب می شود.

ثبت شرکت پیمانکاری

انواع شرکت پیمانکاری براساس قالب شرکت

شرکت های پیمانکاری براساس قالب به انواع مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از:

 1. شرکت پیمانکاری مسئولیت محدود
 2. شرکت پیمانکاری سهامی خاص
 3. شرکت پیمانکاری تضامنی
 4. شرکت پیمانکاری مختلط سهامی
 5. شرکت پیمانکاری مختلط غیر سهامی

در بخش زیر به توضیحات تکمیلی در خصوص انواع شرکت ها خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت پیمانکاری مسئولیت محدود

ابتدا با مشخص شدن نوع شرکت که مسئولیت محدود است تعداد اعضا مشخص می شود که بر این اساسا است : به صورت حداقل 2 نفر عضو که یکی بایستی به عنوان مدیرعامل و دیگری به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شود می توان تعداد اعضا را بیشتر د ر نظر گرفت و حتی تا 12 نفر اما در صورتی که اعضا از 12 نفر بیشتر باشد امکان ثبت شرکت بدون حضور بازرس نیست . ( لازم به ذکر است که مدیرعامل نمی تواند سن زیر 23 سال داشته باشد و اعضای که سن آن زیر 18 سال است تنها به عنوان سهام دار و خارج از اعضای هیئت مدیره در نظر گرفته میشود.

میزان سرمایه در شرکت های پیمانکاری مسئولیت محدود 100.000 تومان است که این رقم کاملا به صورت حداقلی در نظر گرفته می شود اما به دلیل نوع پیمانکاری بودن شرکت بهتر است سرمایه بالا باشد تا باعث بالا رفتن اعتبار شرکت باشد ( البته در این نوع شرکت ها سهام به صورت سهم الشرکه است و تنها به صورت اعلامی است و هر فردی فقط با توجه به میزان سهمی که دارد مسئول است که این خود باعث کم شدن اعتبار شرکت می شود )

ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص

برای ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص شرایط ویژه ای وجود دارد که باید به آن توجه کرد این شرایط شامل :

انتخاب میزان سهام است سهام در این شرکت ها مهم است زیرا معرف شرکت شما است چون شرکت های سهامی خاص سهام شان است که به آن ها اعتبار می هد به یژه اگر شرکت پیمانکاری باشد حساسیت بالاتر می رود.

شرکت های پیمانکاری به دلیل شرت در مناقصه و مزایده های دولتی انتخاب سهام برایشان اولویت است و در واقع بهترین نوع شرکت پیمانکاری سهامی خاص است .

حال سرمایه شرکت هرچه بالاتر باشد اعتبار و ارزش شرکت بیشتر است اما به صورت حداقلی 100.000 تومان است اما این مبلغ قابل استناد نیست و بهتر است بیشتر باشد.

سرمایه به صورت قطعات سهام و تمام اعضا علاوه بر سهم خود نسبت به تمام سرمایه مسئولیت دارد. سهام به بانک واریز می شود یعنی 35 درصد از سهمام باید در بانک با نام یک شرکت در شرف تاسیس واریز می گردد البته این مقدار بعد از ثبت شرکت قابل برداشت است ولی بهتر است در صورتی که می خواهید وام بگیرید این مبلغ از بانک برداشته نشود تا زمان اخذ وام .

انتخاب اسم برای شرکت پیمانکاری سهامی خاص به این صورت که اسم 3 الی 4 سیلابی ( واژه ) باشد از لغت نامه دهخدا استخراج گردد یعنی ریشه ی فارسی داشته باشد واژه ها به صورت خاص انتخاب شود و در صورتی که بخواهید از اسم عام استفاده کنید باید تنها یک واژه عام در کل اسم وجود داشته باشد .

جز مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت ارائه مدارک شناسایی اعضا و بازرسین است همچنین تنظیم اوراق شرکت که شامل اساسنامه اظهارنامه است که در ان کلیه ی قوانین شرکت ذکر میگردد. این قوانین شامل :

سمت ها، میزان سهم هر فرد، صاحبان امضا، حق امضا، نحوه ی انتقال سهام، اسم انتخابی، میزان سرمایه، نحوه ی ورود و خروج شریک

اساسنامه باید توسط تمام اعضا امضا شود. شامل 3 برگه است و اوراق دیگری مانند: اوراق اسم، اوراق سرمایه،  اوراق مربوط به حسابداری و غیره توسط کلیه ی اعضا امضا می شود.

 -تنظیم اقرار نامه رسمی در دفترخانه اسناد رسمی به شرح ذیل:

 مدیر عامل شرکت در شرف تاسیس همزمان مدیرعامل شرکت دیگری را بعهده ندارد (ماده ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل اشتغال به هیچگونه شغل دولتی و ممنوعیت قانونی جهت عضویت در شرکت را ندارند (اصل ۱۴ قانون اساسی)

لازم به ذکر است که بازسین نباید نسبت فامیلی با هیچ یک از سهام داران داشته باشند مثلا اگر همسر مدیرعامل یا اعضای هیئت مدیره به عنوان بازرس اصلی یا حتی علی البدل در نظر گرفته شود مانع ثبت شرکت می شود و طبق قانون ثبت شرکت ها این مورد مجاز نمی باشد و بر همین اساس تنها کسانی امکان دارد با عنوان بازرس انتخاب شوند که نسبت فامیلی نداشته باشند.

ثبت شرکت پیمانکاری مختلط سهامی و غیر سهامی

برای ثبت این نوع شرکت ها باید نوع شرکت را ابتدا بدانید به این شرح است که افرادی که می خواهند به صورت پروژه ای کار کنند و تنها در بازه زمانی چند ماهه بهترین روش ثبت شرکت مختلط است که به دو دسته غیر سهامی و سهامی تقسیم می شود. به این صورت که زمان تشکیل شرکت دو گروه با یکدیگر این شرکت را تاسیس می دهند . چند نفر از اعضای شرکت سهامی خاص به همراه چند نفر از اعضای شرکت تضامنی و برای شرکت شرکت مختلط غیر سهامی برای تشکیل آن چند شریک مسئولیت محدود و چند شریک تضامنی

مدت زمان آن چند ماه است و برای شرکت در پروژه های دولتی و مناقصه ها کاربرد فراوانی دارد .

شرکت پیمانکاری حقیقی

شرکتی که در آن فردی که دارای رتبه ی پیمانکاری است و جز افرا اصلی شرکت مثلا به عنوان مدیرعامل و یا سهام دار اصلی باشد به آن شرکت پیمانکاری حقیقی می گویند.

شرکت پیمانکاری حقوقی

شرکتی که با تایید صلاحیت و درخواست برای ثبت شرکت پیمانکاری بخواهد شرکتش را ثبت کند و موضوع شرکت را پیمانکاری در نظر بگیرد را شرکت پیمانکاری حقوقی می گویند.

انواع شرکت پیمانکاری براساس قالب شرکت

انواع شرکت پیمانکای براساس موضوع فعالیت
 1. شرکت های پیمانکاری ساختمان
 2. شرکت های پیمانکاری راه وترابری
 3. شرکت های پیمانکاری تأسیساتی و تجهیزاتی
 4. شرکت های پیمانکاری صنعت(صنایع)
 5. شرکت های پیمانکاری بازسازی و مرمت آثار باستانی
 6. شرکت های پیمانکاری کشاورزی
 7. شرکت های پیمانکاری مهندسی آب و آبیاری
 8. شرکت های پیمانکاری ارتباطات
 9. شرکت های پیمانکاری نفت و گاز (نیرو)
 10. شرکت های پیمانکاری کاوشات زمین

اقدامات پس از ثبت شرکت پیمانکاری

زمانی که شرکتی تاسیس می شود نمی تواند بلافاصله فعالیت خود را آغاز کند. هر شرکت تجاری باید طی دو ماه از ثبت شرکت باید بتوانید کد اقتصادی دریافت کنید. هر شرکتی بعد از ثبت باید اظهارنامه پلمپ دفاتر خود را تکمیل کند و هم چنین تشکیل پرونده مالیاتی خود را باید انجام داده باشد.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

هزینه ی ثبت شرکت بستگی به موضع فعالیت، نوع شرکت، تعداد اعضا، سرمایه شرکت و همچنین تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه رسمی دارد.

که براساس هزینه کلی مشخص می شود اما به طور کلی یک هزینه ی مشخص شده توسط اداره ی ثبت شرکت ها وجود دارد.

نمونه موضوع فعالیت شرکت پیمانکاری

انجام امور پیمانکاری پروژه های عمرانی و ساختمانی، طراحی، محاسبه، مشاوره، نظارت و اجرای کلیه پروژه های عمرانی و شهر سازی معماری و انبوه سازی اعم از فلزی و بتونی ابنیه سبک و سنگین، معماری، شهر سازی و انبوه سازی و راه سازی، سنگسابی، نظافت و تعمیرات ساختمان، نماشویی، سنگسابی، تخریب، رنگ آمیزی

انجام کلیه امور فنی و مهندسی از جمله راه اندازی، مشاوره، اجرا، طراحی و بازطراحی، تعمیرات و نگهداری، پشتیبانی، بهره برداری، بهینه سازی و مشارکت در کلیه امور مرتبط با فعالیت های صنعتی و غیرصنعتی اعم از احداث کارخانجات کنساتره، گندله، ذوب، هر نوع کارگاه صنعتی، تولیدی، کشتارگاه دام طیور، طراحی صنعتی، تعمیرات صنعتی مکنیکال و الکترونیکال، خط انتقال، سویل، کارخانجات ریخته گری و تولید قطعات صنعتی

انجام تمامی فعالیت های اداری شامل طراحی نقشه ها و اخذ تاییدیه های نظام مهندسی و شهرداری، اخذ پروانه، اخذ پایان کار و تمامی امور اداری مربوطه تامین نیروی انسانی و خدماتی تمامی پروژه های مرتبط با موضوع فعالیت شرکت و شرکتها و ادارات و موسسات، انجام کلیه امور بازرگانی، صادرات و واردات و خرید و فروش کلیه کالاهای مجاز بازرگانی

انجام امور خدماتی اعم از سرویس دهی و مشاوره و تامین پرسنل نظافتی شرکتها و ادارات، انجام امور عمرانی مربوط به پیمانکاری و ساخت و ساز و احداث مراکز خدماتی، رفاهی، فروشگاهی، آشپزخانه ای، آموزشی و بهداشتی، خرید فروش زمین و ماشین آلات صنعتی، معدنی و عمومی، خرید و فروش قطعات و لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین و لوازم اداری، لوازم رفاهی، عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و دیگر ارگانهای خصوصی و دولتی، افتتاح حساب نزد کلیه بانکها، شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، اخذ وام و تسهیلات و ضمانت نامه بانکی ارزی و ریالی از کلیه بانک های داخلی و خارجی، شرکت در کلیه مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی داخلی و خارجی.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر گوهری
سحر گوهری
1 سال قبل

سلام ممنون از سایت خوبتون

شماره موبایل
9301506690
شیوا عمرانی
شیوا عمرانی
1 سال قبل

برای ثبت شرکت پیمانکاری مدرک مهندسی عمران نیاز هست ؟