جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اصول ثبت برند در سمنان

ثبت برند در سمنان

سمنانی های عزیز اگر می خواهید ثبت برند در سمنان انجام دهید به شما پیشنهاد می کنیم که تا اتمام این مقاله همراه ما در تیم ثبتی پایش باشید. ثبت برند فرصتی است که می توانید از طریق آن تا هر زمان که بخواهید مالکیت برند را داشته باشید.

ثبت برند در سمنان

برند از علامت هایی تشکیل شده است شامل: نقش، تصویر، رقم، واژه و غیره می باشد که برای تمایز بین محصولات و کالاها و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. روی محصول یا تابلو و تبلیغات شرکت خدماتی درج می شود و به عنوان معرف آن محصولات و کالاها و خدمات، نشان دهنده نوع فعالیت می باشد.

در شهر سمنان فعالان اقتصادی برای متمایز کردن محصولات و کالاهای خود برای آنها یک برند را انتخاب مینمایند و آن را به ثبت میرسانند.

استفاده از برند به زمانهای باستان باز می گردد اما در طی سالیان متمادی این آرم و نشان تجاری در سیستم های امروزه به ثبت و حفاظت تحت ثبت برند در سمنان و ثبت علامت تجاری سمنان تبدیل گشته است.

برند برای مشهور شدن و قوی بودن باید صفاتی را دارا باشد:

 • تناسب، جايگاه مناسب، تحمل پذيری،
 • اعتبار، الهام بخشی، بی همتايی، جذابيت برند

اين عناوين از نظر مصرف کننده اينگونه تفسير می شوند:

منشا يا مبدا محصول، واگذاری مسئوليت به توليدکننده، خطرپذيری کمتر،

هزينه پرس و جوی کمتر، نشانه کيفيت، معامله يا عهد و پيمان با توليدکننده محصول، وسيله نمادين برای اظهار شخصيت

ثبت برند در سمنان

مدارک لازم جهت ثبت برند در سمنان

قابلیت ثبت برند در سمنان برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد و هرکدام به نحوی باید مدارکی را برای فعالیت خود ارائه دهند از جمله این مدارک:

مدارک اشخاص حقیقی:

 • رونوشت مدارک هویتی متقاضی (کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • رونوشت پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی:

 • رونوشت کلیه مدارک شخص حقوقی (آگهی تاسیس، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل (کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

زمان، هزینه، تعرفه و قیمت ثبت برند در سمنان

زمان ثبت برند در سمنان متغیر می باشد. زیرا ثبت برند در سمنان در اداره ثبت مالکیت صنعتی امکان پذیر می باشد. هنگامی که کلیه مراحل ثبت را طی کردید. پرونده به سیستم کارشناسان ارجاع داده شود باید در اعلام نتیجه کارشناسان صبور باشید.

در برخی مواقع تعداد پرونده های سیستم کارشناسان زیاد می باشد یا نواقصی در مدارک متقاضی اعلام نتیجه کارشناسان وجود دارد که در این صورت تمام این موارد در مدت زمان ثبت تأثیرگذار می باشد ولی زمانی که باید برای ثبت نماد تجاری در سمنان در نظر گرفت 45 روزکاری می باشد.

هزینه های ثبت برند در سمنان باتوجه به نوع ثبت و شخصیت متقاضی متفاوت می باشد. همانطور که میدانید برای ثبت نام تجاری در سمنان ملزم به پرداخت هزینه هایدولتی می باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های ثبت برند می توانید از راهنمایی و مشاوره متخصصین مجتمع ثبتی پایش استفاده نمایید.

شرایط و مراحل ثبت برند در سمنان

ثبت برند در سمنان را سایت اداره مالکیت صنعتی در سامانه به ثبت میرسانید. برای این کار وارد سایت شده و در قسمت اظهارنامه ثبت علامت تجاری فرم ثبت را تکمیل نمایید.

صحت اطلاعات وارد شده خیلی مهم است لطفاً مطابق مدارک و مستندات فرم را تکمیل نمایید.

زمانی که اطلاعات و مدارک را از طریق سامانه تکمیل نموده اید پرونده به سیستم کارشناسان برای بررسی ارسال می شود.

نتیجه بررسی کارشناسان از طریق پیامک به تلفن همراه اطلاع رسانی می شود.

نتیجه کارشناسان به 3 صورت میباشد یا رد پرونده است/ یا نقص در پرونده/ یا تأیید آن که چاپ روزنامه نوبت اول را در پی دارد.

در صورت عدم تشابه برند، اولين آگهی برند در روزنامه رسمی درج می شود و در صورتی که در طی یک ماه کسی اعتراضی نسبت به ثبت علامت تجاری سمنان نداشته باشد، مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی جهت تشکیل پرونده برند ارسال می گردد.

بعد از آن که مدارک ارسال شد هزینه ثبت برند به مدت 10 سال پرداخت می گردد و روزنامه آگهی ثبت برند در روزنامه رسمی ثبت می شود و سپس وکیل مجتمع حقوقی پایش جهت دریافت گواهی ثبت برند اقدام می نماید.

ثبت برند در گرمسار

گرمسار یکی از مراکز صنعتی در استان سمنان محسوب  می شود. در این شهرستان فعالیت های گوناگونی وجود دارد که صاحبان این کسب و کار ها می توانند فعالیت های تجاری خود را با ثبت برند در سمنان به شهر و استان های دیگر نیز بست دهند. اگر به دنبال ثبت برند در گرمسار برای کسب و کار خود هستید پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در مجتمع ثبتی پایش در ارتباط باشید.

ثبت برند در شاهرود

شاهرود نیز به دلیل داشتن مناسب سرمایه گزاریس یکی از مقصد های سرمایه گذاری سمنان محسوب می ش.ود انواع کسب و کار ها از کوچک به بزرگ برای ورود به بازار ملی و خارجی نیازمند ثبت برند هستند که برای این منظور باید مجوز فعالیت در شاهرود داشته باشید بعد از ان می توانید برای ثبت برند یا حتی تاسیس شرکت در شاهرود اقدام کنید. اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید از کارشناسان ما در مجتمع ثبتی پایش دریافت کنید.

ثبت علامت تجاری در سمنان

علامت تجاری از گونه مواردی است که محصولات و کالاهایی که توسط شخص و یا تشکیلاتی تولید می شود را متمایز می سازد. علامت تجاری را در سمنان می توانید ثبت نمایید و از حمایت های قانونی بهرهمند شوید.

ثبت لوگو، آرم و علائم تجاری در سمنان

لوگو از نمونه نشانهها و نمادهای گرافیکی میباشد که در تمایز بین کالاها و محصولات بهکار میرود و به صورت نشانه، سمبل، نوشتار، ترکیبی از حروف و رنگها و غیره می باشد. به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند.

واژگان مرتبط با ثبت برند در سمنان

 • علامت تجاری در سمنان
 • لوگو و نام تجاری در سمنان
 • اسم تجاری در سمنان
 • نام و نشان تجاری در سمنان
 • آرم تجاری در سمنان

ثبت برند در استان سمنان

 • ثبت برند در دامغان
 • شاهرود
 • گرمسار
 • سرخه
 • آرادان

چگونه اختراع و طرح صنعتی ثبت کنیم؟

برای اینکه اختراع و طرح صنعتی خود را ثبت کنید همانند ثبت برند باید از طریق سایت اداره مالکیت صنعتی اقدام کنید. رسیدگی اختراع و طرح صنعتی نیز همانند زمان رسیدگی برند است. بعد از ارسال اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی و رسیدگی و تایید طرح یا اختراع آگهی ثبت صادر خواهد شد.

مجتمع ثبتی پایش وکیل شما در انجام امور مربوط به شرکت ها می باشد. کارشناسان و متخصصان حقوقی ما در گروه ثبت پایش در کمترین زمان و با حداقل هزینه خدمات ثبتی دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا علادي
سميرا علادي
1 سال قبل

شرايط ثبت برند لاتين هم بفرماييد

شیوا ریاحی
شیوا ریاحی
1 سال قبل

برای ثبت برند در سمنان حتما باید از این استان جواز داشته باشیم ؟

مهرانگیز صادقی
مهرانگیز صادقی
1 سال قبل

سلام مرسی از مطالب خوب سایت.