جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تغییر مالک برند

برای فهمیدن موضوع تغییر مالک برند می توانید با موسسه پایش تماس گرفته و تمامی امور حقوقی خود را از ما بپرسید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع تغییر مالک برند می توانید با مجتمع ثبتی پایش تماس گرفته و تمامی امور حقوقی خود را از ما بپرسید. ثبت برند موجب ایجاد مالکیت برند تجاری خواهد بود که مالک می تواند این مالکیت را به شخص یا اشخاص دیگر انتقال دهد.

نحوه تغییر دادن مالک برند

تغییر در مالکیت ثبت برند و علامت تجاری یا علامت فردی و جمعی یا حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه مربوط، اصولاً امکان پذیر است و به درخواست کتبی هر ذینفع، از اداره مالکیت صنعتی انجام خواهد شد و به ثبت خواهد رسید.

در این صورت به استثنای تغییر در مالکیت اظهارنامه، طبق مادۀ 48 ق .ث. ا. ط.ع، توسط اداره ثبت مالکیت صنعتی، تغییرات در خواست شده آگهی می شود.

تغییر در مالکیت ثبت علامت فردی یا جمعی در صورتی که در مواردی مانند ماهیت، مبدأ، مراحل ساخت، خصوصیات یا تناسب با هدف کالاها یا خدمات، سبب گمراهی یا فریب عمومی می شود، معتبر نیست.

تغییر در مالکیت علامت تجاری فردی، جمعی و اظهارنامه، نسبت به اشخاص ثالث وقتی مؤثر است که در خواست تغییر به اداره ثبت مالکیت صنعتی تسلیم شود.

هرگونه تغییر در مالکیت ثبت علامت جمعی یا تغییر در اظهارنامۀ ثبت علامت جمعی منوط به اجازۀ قبلی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.

نحوه تغییر دادن مالک برند
نحوه تغییر دادن مالک برند

طبق ماده 138 آئین نامه اجرائی قانون مذکور، مالک علامت مکلف است هر نوع تغییر راجع به نام، نشانی، تابعیت و اقامتگاه یا اعطاء اجازه بهره برداری از علامت یا انتقال و یا اعراض از علامت ثبت شده را کتباً و همراه با مدرک مربوط جهت ثبت در سوابق، به مرجع ثبت اعلام نماید. اعمال این تغییرات با رعایت مقررات قانون و آئین نامه اجرایی آن خواهد بود.

چنانچه در طبقه بندی بین المللی علامت ثبت شده، تغییراتی به وجود آید، مالک علامت می تواند از مرجع ثبت درخواست کند که تغییرات مذکور در گواهی نامه علامت اعمال شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم نجفی
مریم نجفی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر میخواستم یه برند آماده از کسی بخرم لطف میکنید راهنمایی کنید

سحر خراسانی
سحر خراسانی
2 سال قبل

سلام
مالک یک برند دو نفر میتونه باشه؟

شماره موبایل
9331506690
معصومه علیزاده
معصومه علیزاده
1 سال قبل

سلام از گروه ثبتی پایش بسیار سپاسگذارم بابت انحام انتقال برند شرکت بنده در کمترین زمان🙏🙏