جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت تغییر آدرس شرکت

ثبت تغییر آدرس شرکت

در این متن به نکات مهمی برای ثبت تغییر در آدرس شرکت ها پرداختیم و شما را برای ثبت تغییرات در کم ترین زمان راهنمایی کرده ایم. در ادامه متن همراه ما باشید تا از نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت تا هزینه های تغییر در آدرس را برای شما بازگو کنیم.

نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت

تغییر آدرس شرکت یکی از رایج ترین تغییرات در شرکت های تجاری می باشد که برای ثبت ثبت تغییرات باید مواردی انجام شود، بیشتر شرکت ها در زمان تأسیس با آدرس های مسکونی به ثبت می رسند و بعد از ثبت به دلیل روند مالیاتی نیازمند این هستند که آدرس آنها تغییر پیدا کند.

از این رو باید بدانید تغییرات شرکت ها در خصوص  آدرس دارای یک سری سلسله مراتب است که به طور اختصاصی در این مقاله می خواهیم در خصوص آن گفتگو نماییم.

در خصوص روند مالیاتی شرکت ها قوانین و مقرراتی وجود دارد که شرکت های تجاری باید حداقل طی دو ماه بعد از ثبت تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهند موردی که اگر انجام نشود.

شرکت ها بعد ها دچار مشکل می شوند، از این رو یکی از مهم ترین قوانین در خصوص تشکیل پرونده مالیاتی معرفی ملک شرکت است که باید آدرس تجاری و یا اداری باشد.

بنابراین اکثر شرکت ها در زمان ثبت امکان تهیه این چنین موردی را ندارند که بخواهند آدرس تجار یا اداری معرفی کنند و خیلی از شرکت ها با آدرس های مسکونی به ثبت می رسند که از نظر قوانین ثبتی ممانعتی در خصوص آن وجود ندارد.

اما این تنها دلیل برای تغییر آدرس شرکت نیست در برخی موارد ممکن است آدرس شرکت در یک شهر جا به جا شود و یا ممکن است از شهری به شهر دیگر منتقل شود که هر کدام از این موارد دارای سلسله مراتبی هستند برای تغییر آدرس شرکت.

آدرس شرکت در واقع محل امور مهم شرکت است و تعیین کننده دادگاه صالح در خصوص دعاوی مربوط به شرکت می باشد، از این رو بسیار دارای اهمیت است زمانی که آدرس شرکت تغییر یافت مرکز امور مهم آن نیز تغییر پیدا کند.

ثبت تغییر آدرس شرکت

شرایط تغییر آدرس شرکت

برای تغییر آدرس شرکت شرایطی وجود دارد مانند تشکیل مجمع مربوطه و تنظیم صورت جلسه مربوط به تغییرات شرکت، در خصوص تغییرات شرکت ها همان طور که می دانید سه مجمع وجود دارد که عبارت است از مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده و هیئت مدیره شرکت که در خصوص تغییر آدرس باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود.

برای تشکیل مجمع عمومی فوق العاده لازم است، به اعضاء شرکت دعوت به تشکیل مجمع کنند، برای دعوت اگر تعداد شرکاء زیاد باشند لازم است آگهی دعوت در روزنامه کثیر الانتشار انجام شود.

مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر آدرس

در این مجمع در دو نوبت برای تشکیل جلسه می توان آگهی دعوت داد که در جلسه اول در جلسه اول دارندگان بیش از نصف سهام دارای حق رای هستند که در صورت عدم حضور نرسیدن جلسه به حد نصاب مذبور آگهی دعوت دوم این جلسه با حضور دارندگان بیش از یک سوم سهام رسمیت می یابد.

توجه نمایید که مجمع عمومی فوق العاده در خصوص موارد مربوط به اساسنامه شرکت، تغییرات سرمایه شرکت، انحلال پیش از موعد شرکت صلاحیت تشکیل و بحث و گفت و گو را دارد از این رو باید بدانید تغییر آدرس شرکت از جمله مواردی است که در اساسنامه تحت صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده قرار داده شده است.

این مجمع به ریاست رئیس هیئت مدیره تشکیل می شود و در صورت عدم حضور ایشان با ریاست نائب رئیس هیئت مدیره رسمیت اداره می شود.

توجه داشته باشید تغییر آدرس شرکت به صورت پیش فرض در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده قرار دارد و در حالی که در زمان ثبت شرکت اعضاء می توانند خلاف این نظر را داشته باشند و در صلاحیت مجمع دیگری آن را قرار دهند مثلاً بخواهند تغییر آدرس شرکت توسط هیئت مدیره انجام شود.

بعد از تشکیل مجمع و رسمیت جلسه باید تمامی موارد و بحث ها و گفتگو ها و تصمیمات اخذ شده در مجمع در صورت جلسه تغییرات تنظیم شود. به امضاء اعضاء حاضر در جلسه برسد در صورتی که تغییرات دیگری در مجمع مانند تغییر نام شرکت نیز اعمال شده باشد که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده باشد می توانید تحت عنوان دستور جلسه از آن یاد کنید.

مدارک مربوطه جهت تغییر آدرس شرکت

مدارکی که برای ثبت تغییرات شرکت باید به اداره ثبت شرکت های حوزه ثبتی تقدیم شود به شرح زیر می باشد.

  • مدارک ثبتی: منظور از مدارک ثبتی در واقع آگهی تأسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت می باشد توجه داشته باشید اگر آگهی در دسترس نداشته باشید می توانید روزنامه رسمی مربوط به تأسیس و آخرین تغییرات را به اداره ثبت شرکت ها ارائه نمایید.
  • صورت جلسه: همان طور که متوجه شدید برای ثبت تغییرات باید صورت جلسه تنظیم کنید که این صورت جلسه باید در دو نسخه تحویل اداره ثبت شرکت ها گردد و حتماً همه اعضاء حاضر در مجمع عمومی فوق العاده زیر آن را امضاء کرده باشند.
  • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء نیز باید برای ثبت تغییرات ارائه شود تا در ورود اطلاعات سامانه ای مشکلی در جهت عدم تطابق اطلاعات پیش نیاید.
  • مجوز: در صورتی که موضوع فعالیت شرکت از جمله موضوعاتی است که برای ثبت و تغییرات آن باید تاییدیه و مجوز از ارگان زیر صلاح ارائه شود حتماً باید تاییدیه و یا مجوز تغییر آدرس از سوی ارگان صادر شود.

نمونه صورت جلسه تغییر آدرس شرکت

نمونه صورت جلسه تغییر آدرس شرکت

بسمه تعالی

نام شخصیت حقوقی …………………… شماره ثبت شرکت ………………. سرمایه اولیه ثبت شده ……………….. ریال در مورخ ……………….. ساعت ……………  در مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور همه شرکاء یا اکثریت شرکاء در محل اصلی شرکت تشکیل و نسبت به تغییر آدرس شرکت تصمیم گرفته شد.

نام شرکاء                                      میزان سهم الشرکه

خانم / آقای ………………. دارای …………… ریال سهم الشرکه یا سهام
خانم / آقای ………………دارای ……………… ریال سهم الشرکه یا سهام
خانم / آقای ……………… دارای …………….. ریال سهم الشرکه یا سهام
خانم / آقای ……………… دارای …………….. ریال سهم الشرکه یا سهام

محل شرکت از ( آدرس قبلی ) استان ………………… خیابان …………………………………………  کوچه …………… پلاک ……………….. با کدپستی…………………… تلفن ……………. به آدرس جدید : استان……………………………………….کوچه ………………….. پلاک ………….. کدپستی ………………… تلفن …………. تغییر یافت، در نتیجه ماده ……… اساسنامه به شرح فوق اصلاح  گردید.

به خانم/ آقای ……. احدی از شرکت با حق توکیل به غیر وکالت داده می شود تا جهت مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و پرداخت هزینه های مربوط به ثبت و مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و اقدامات لازم را در این زمنه انجام دهد. ( منظور از احدی از شرکاء شریک دارای سمت مانند مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره در صورت داشتن حق امضاء می باشد.)

آقا/ خانم ……………………. امضاء
آقا/ خانم ……………………. امضاء
آقا/ خانم ……………………. امضاء
آقا/ خانم ……………………. امضاء
آقا/ خانم ……………………. امضاء

هزینه مربوط به تغییر آدرس شرکت

همان طور که می دانید تغییر آدرس شرکت نیز هزینه هایی به دنبال دارد که باید حتما پرداخت کنید تا ثبت تغییرات شرکت اعمال شود اما چگونگی تعیین قیمت و هزینه های مربوطه آن انجام می شود موضوعی است که بیشتر افراد از آن اطلاعی ندارد ، هزینه تغییرات شرکت بر اساس موارد زیر تعیین می شود.

  • هزینه ثبت: این هزینه هزینه ای است که هر ساله از سوی سازمان ثبت تعیین می شود و بر اساس تعداد تغییرات و صورت جلسه ثبت تغییرات از سوی موسسات ارائه کننده خدمات ثبتی این هزینه برآورد می گردد، هزینه ثبت در تغییر آدرس نیز به حجم اطلاعات صورت جلسه بستگی دارد.
  • هزینه پست: همان طور که می دانید باید مدارک و صورت جلسات به اداره ثبت شرکت ها پست گردد که این هزینه نیز هر ساله توسط سازمان پست کشور تعیین می شود، که برای ثبت هر تغییری این هزینه وجود دارد.
  • حق الوکاله وکیل: در صورتی که تغییرات شما توسط وکلا انجام شود برای مراجعه به اداره ثبت شرکت ها وکلا از شما هزینه حق الوکاله دریافت می کنند این هزینه جهت انجام کار می باشد و اگر نخواهید می توانید خودتان ثبت تغییرات را داشته باشید و این هزینه را فاکتور بگیرید، البته لازم به ذکر است که اگر تجربه ثبت صورت جلسه تغییرات را در سامانه ثبت شرکت ها نداشته باشید ممکن است خطایی در ورود اطلاعات داشته باشید و درخواست شما با رد مواجه شود.
  • روزنامه رسمی: همان طور که گفتیم یکی از هزینه هایی که ثبت تغییرات برای متقاضیان تغییر آدرس شرکت به دنبال دارد هزینه روزنامه رسمی می باشد این هزینه بر مبنای حجم اطلاعات منتشر شده در روزنامه بستگی دارد و بر مبنای خطوط آگهی تغییرات شرکت محاسبه می شود که از سوی روزنامه رسمی کشور هر ساله تغییر می آید.
  • روزنامه کثیرالانتشار: آگهی تغییر آدرس شرکت باید در روزنامه کثیرالانتشار نیز منتشر شود که هزینه روزنامه های کثیرالانتشار مختلف بسیار با هم متفاوت است البته نوع روزنامه کثیرالانتشار را اعضاء در زمان ثبت مشخص می کنند که با توجه به پرفروش یا کم فروش بودن، قیمت روزنامه مشخص می شود و اصلا در برخی موارد تفاوت قیمت قابل مقایسه نیست.

شما هم چنین می توانید برای کسب اطلاع از اخرین روش ها و هزینه های ثبتی با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش در تماس بوده و با مشاوره رایگان این مجموعه در کم ترین زمان امور مربوط به ثبت تغییر آدرس در شرکت ها را گام به گام و به صورت تخصصی انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
20 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز اصغری
مهرانگیز اصغری
2 سال قبل

برای تغییر ادرس چیکار کنم؟

شماره موبایل
9108537746
شیوا کبیری
شیوا کبیری
2 سال قبل

درود
من می خوام آدرس شرکتم رو تغییر بدم ، لازمه چه کاری انجام بدم ؟

مریم صمیمی
مریم صمیمی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخوام آدرس شرکت رو تغییر بدم ممکنه راهنمایی بفرمایید

سیما رسولی
سیما رسولی
1 سال قبل

سلام برای تغییر آدرس شرکت چکار باید کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

شماره موبایل
9905629787
مریم افضلی
مریم افضلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخوام شرکتم از یه واحد در ساختمان به یه واحد دیگه در همون ساختمان انتقال بدم باز هم نیاز به تغییر آدرس هست ؟

سحر بهبودی
سحر بهبودی
1 سال قبل

سلام برای تغییر ادرس از کرج به تهران شماره ثبتم عوض میشه؟

شماره موبایل
9301506690
سميرا خالقي
سميرا خالقي
1 سال قبل

سلام حتما براي تغيير ادرس بايد كاري انجام داد ؟

رضایی
رضایی
1 سال قبل

سلام برای تغییر آدرس هم چاپ روزنامه لازمه؟

معصومه راهی
معصومه راهی
1 سال قبل

سلام،برای انجام صورتجلسه تغییر آدرس باید سهامداران امضا کنند یا هیئت مدیره؟

شیوا پیروزی
شیوا پیروزی
1 سال قبل

سلام
شرکتم رو از کرج انتقال بدم تهران شماره ثبت جدید لازم دارم ؟