جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اهمیت ثبت شرکت در یاسوج

اهمیت ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در یاسوج می تواند به دلایل زیادی اهمیت داشته باشد. نخست اینکه این شهر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است و بسیاری از ساکنان این استان جهت سرمایه گذاری به مرکز  آن می آیند. دومین دلیل نیز به خود اهمیت ثبت شرکت باز می گردد.

فواید ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت از این جهت حائز اهمیت است که با ایجاد آن یک شخصیت حقوقی ایجاد کرده اید که دارای منافعی است که شخصیت حقیقی از آن منافع برخوردار نیست و البته در کنار این منافع مسئولیت ها و تعهداتی نیز وجود دارد.

یعنی مانند هر چیز دیگری ثبت شرکت نیز مزایا و وظایفی را با خود به همراه دارد. تعداد این مزایا  آنقدر زیاد است که بسیاری از افراد ترغیب می شوند که ثبت شرکت را علیرغم تعهدات ایجاد شده انجام دهند.

ثبت شرکت در یاسوج

اهمیت ثبت شرکت در یاسوج می تواند عقد قراردادهای معتبر بیشتر، جلب سرمایه، جذب نیروی همکار و استفاده از بیمه، قرارداد با شرکت های دولتی، شرکت در مناقصه و مزایده، اخذ وام بانکی بهتر و جلوگیری از سرپیچی شرکا از تعهدات خود نسبت به سایر اشخاص شرکت یا اشخاص ثالث و مشکلات احتمالی باشد.

زیرا با ثبت شرکت یاسوج شما و همکاری شما با سایر شرکا و سهامداران شرکت تحت یک چارچوب قانونی خاص در اساسنامه و سایر اسناد شرکت مشخص می گردد.

این نکته کلیه فعالیت های شرکت و اعضای آن را قانونی کرده و اضا را ملزم و متعهد به رعایت قانون تجارت نسبت به امور شرکت و اشخاص ثالث اعم از طرفین قرارداد، مشتریان و همکاران می نماید.

حال که به اهمیت ثبت شرکت پی بردید. می توانید برای  اطلاع از اینکه چه مراحلی را باید در ثبت شرکت طی کنید. چه مدارکی لازم دارید. چه مقدار باید هزینه کنید تا پایان این مقاله با ما باشید. ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله و تصویری ثبت شرکت را به زبان ساده به شما نشان می دهیم.

اهمیت ثبت شرکت در یاسوج

اقدامات ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج

سهامی خاص شرکتی است که از ساختار سهامدار، بازرس، حداقل سه هیئت مدیره سهامدار، مدیر عامل و موضوع و نام مخصوص را انجام دهید.

سپس با اعمال این شرایط و تنظیم اساسنامه ای در این رابطه می توانید اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص نمایید. لازم است بدانید شرکت سهامی خاص از دسته شرکت هایی است که شرایط عالی برای ثبت در هر زیمنه ای را دارد.

فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج

قانون تجارت شرکتی را معرفثی کرده است که حداقل مسئولیت را برای اعضاء و موسسین دارد تا کسب و کار های کوچک برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود از اداره ثبت شرکت ها اقدام  به ثبت شرکت با مسئولیت محدود کنند تا با کمترین ریسک شانس همکاری با شرکت ها و مجموعه های بزرگ را داشته باشند. از این رو شما می توانید با حداقل شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود یعنی دو شریک و یک میلیون ریال سرمایه می توانید در یاسوج شرکت ثبت کنید.

چگونگی ثبت موسسه غیر تجاری در یاسوج

جهت ثبت موسسه غیر تجاری در یاسوج ابتدا باید بدانید موسسات غیر تجاری طی چه شرایطی تاسیس می شوند. اولاً برخی از موضوعات به دلیل تجاری نبودن نمی توانید در قالب شرکت ثبت شوند و باید موسسه غیر تجاری باشد.

ثانیاً مواردی است که مجموعه های مردم نهاد تاسیس می شوند تا برای هدفی تلاش کنند و جنبه مالی برای اعضاء آن لحاظ نمی شود از این رو باید این مجموعه ها را تحت عنوان موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی ثبت کرد. شرایط تاسیس موسسه در اداره ثبت شرکت ها همانند شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.

نحوه ثبت شرکت بازرگانی در یاسوج

شرکت هایی مانند شرکت های بازرگانی با توجه به موضوع ایجاد می شوند. برخی از شرکت ها مانند شرکت های سهامی در قانون تحت عنوان شرکت های بازرگانی شناخته شده اند حتی اگر موضوع فعالیت آنها امور بازرگانی نباشد.

در حالی که سایر شرکت های تجاری به واسطه ثبت شرکت در موضوعاتی اعم از خرید و فروش، واردات و صادرات و ترخیص کالا از گمرک فعالیت داشته باشند شرکت بازرگانی هستند.

ثبت شرکت پیمانکار در یاسوج

تاسیس شرکت پیمانکاری دارای شاخه های فعالیت گوناگون است در تعیین موضوع فعالیت پیمانکاری باید مواردی را مشخص کنید. مانند اینکه می خواهید در مثلاً زمینه تاسیسات شرکت ثبت کنید و لازم است گرید هم دریافت کنید.

بنابراین باید شرکتی را ثبت کنید که از سوی سازمان برنامه و بودجه مورد پذیرش و تایید قرار گیرد. پس لازم است شرکت پیماتکاری در شاخه تاسیسات در قالب شرکت سهامی خاص ثبت شود که بیشتر مورد تایید سازمان است.

ثبت شرکت خدماتی در یاسوج

قانون تجارت مواردی را تحت عنوان شرکت می پذیرد که جنبه تجاری داشته باشد از این رو ثبت شرکت خدماتی در مواردی کاربرد که موضوع خدمات نیز جنبه تجارتی داشته باشد. شرکت های خدماتی برای ثبت نیاز نیست سراغ شرکت هایی که مسئولیت اعضاء در آن زیاد است بروند بهترین گزینه ثبتی شرکت همان شرکت با مسئولیت محدود است.

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت  مانند بسیاری از خدمات دولتی دیگر اینترنتی شده و دیگر شما نیاز به مراجعه حضوری در محله آخر جهت احراز هویت ندارید . ثبت نام اینترنتی نزد اداره ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir   انجام می شود برای این کار پس از زدن دکمه ثبت تاسیس نوع شرکت که خود را انتخاب نمایید.

جهت انتخاب نوع شرکت کافی است که اهداف خود از ثبت شرکت را با کازشناسان ثبتی پایش در میان بگذارید تا به شما بگویند ، چه شرکتی مناسب شما است.

مراحل سامانه ای ثبت شرکت در یاسوج

بعد از انتخاب نوع شرکت به صفحه بعد رفته مشخصات شرکت که شامل آدرس و تلفن و کد پستی است به همراه همین اطلاعات از خود شما  وارد می کنید. معرفی یک نفر به عنوان تحویل گیرنده مدارک به اداره ثبت در پایین صفحه را انجام می دهید.

مرحله بعدی مرحله انتخاب نام شرکت است. نام شرکت خود را متفاوت از شرکت های از قبل ثبت شده و با بیش از 4 کلمه انتخاب کنید . جهت آشنایی بیشتر با نام شرکت لطفاً این مقاله را مطالعه نمایید: نام شرکتها

نکته : جهت اطلاع از نام های قبلاً ثبت شده به سایت شناسه ملی به آدرس ilenc.ir مراجعه نمایید.

مرحله چهارم انتخاب یک پیشنهاد از کرکره پیش رو که شامل فعالیت های شرکت است می باشد. سپس ریز فعالیت شرکت را در باکس زیر آن وارد نمایید.

در مرحله بعدی می بایست سرمایه اولیه شرکت را مشخص کنید که برای برخی از انواع شرکت مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد و ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد حداقل یک میلیون ریال است.

گام ششم  مشخصات عمومی اعضای شرکت را باید تایپ کنید در وسط صفحه مقدار سهم الشرکه یا سهام در شرکت و و نهایتاً در پایین صفحه صاحبان حق امضا را درج می کنید.

قسمت هفتم هم سمت اعضا مثلا” اینکه مدیر عامل یا نایب رئیس هیات مدیره هستند یا سمت دیگر را مشخص می کنید.

در وهله بعدی  اطلاعات کلی شعبه یا شعب شرکت اگر وجود دارند وارد می شود.

مرحله نهم  انتخاب یک روزنامه از فهرست ارائه شده برای چاپ آگهی  های آتی شرکت می باشد.

4 صفحه بعدی اختصاص به تهیه و تدوین مدارک ثبت شرکت دارد که می توانید در این خصوص از کارشناسان ثبتی پایش جهت تدوین آن ها یا ثبت کلی سامانه ثبت شرکت کمک بگیرید.

در گام آخر نیز با زدن دکمه پایان ثبت نام و چاپ کد رهگیری خود منتظر تایید و تصدیق اطلاعات ثبت نامی شرکت باشید.

آخرین اقدام برای ثبت شرکت در یاسوج

مراحل بعدی  و پایانی ثبت شرکت شامل چاپ مدارک و ارسال آن ها به اداره ثبت است اگر بعد از چند روز وارد سامانه شوید. ابلاغ تایید ثبت نام و انتخاب یک اسم به عنوان اسم شرکت شما آمده باشد آن ابلاغ را باید به همراه اسنادی که در ثبت نام استفاده کردید. بنابراین در دو نسخه چاپ به همره شرکا امضا و برای ادره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.

مجدداً پس از چند روز با مراجعه به سامانه اداره ابلاغ تایید مدارک یا کمبود و نقص آن ها را می بینید اگر تایید شده بود می توانید با رجوع به اداره ثبت شرکت ها آن ها را به همراه آگهی تسیس شرکت خود تحویل گرفته جهت روزنامه رسمی اقدام نمایید.

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

مدت زمان ثبت شرکت  در یاسوج بسته به اینکه دوبار کارشناسی پرونده شما چقدر در اداره ثبت زمان ببرد دارد ولی بین 7 تا ده روز کاری معمولاً به اتمام می رسد.

اگر با گروه ثبتی پایش ثبت شرکت یاسوج را اتجام دهید بلافاصله پس از عقد قرارداد با ثبت پایش فرآیند ثبت شرکت برای شما آغاز می شود. دیگر بسته به اداره دولتی ثبت شرکت ها در شهر شما دارد که چقدر جهت کارشناسی زمان بگذارد.

از نظر هزینه نیز پس از تماس با کارشناسان مجموعه حقوقی و ثبتی پایش و مشخص شدن هدف و نوع شرکت شما و تعداد نفرات و سرمایه شرکت هزینه دقیق و  کارشناسی شده به شما اعلام می گردد.

نکته: با ثبت شرکت موظف هستید هر ساله پلمپ دفاتر قانونی را دریافت نمایید. 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت یاسوج

 • مدارک نشان دهنده هویت همه اشخاص شرکت
 • رسید ثبت نام سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها
 • ابلاغ تایید نام
 • نسخه چاپ شده و امضا شده اسناد مربوط به ثبت شرکت

موضوعات فعالیت شرکت که نیاز به مجوز دارند

براساس قانون تجارت ایران در خصوص 23 موضوع فعالیت برای شرکت های تجاری یاموسسات غیر تجاری نیاز به اخذ مجوز فعالیت و سپس اقدام جهت ثبت شرکت می باشید.

باید در هنگام ثبت نام الکترونیک در مرحله درج موضوع فعالیت شرکت اعلام نمایید که آیا مجوز لازم تهیه شده یا خیر و اگر تهیه شده مشخصات آن را در سامانه و در همان صفحه به کارشناسان اداره ثبت باید اعلام نمایید تا با اخطار رفع نقص مواجه نشوید.

به عنوان مثال فعالیت های آموزشی، پزشکی، هنری ، ورزشی و روانشناسی همه نیازمند مجوز هستند. به علاوه شرکت های تعاونی جهت ثبت کلاً نیازمند مجوز وزارت تعاون می باشند.
و در انتها
جهت برخورداری از مزایای ثبت شرکت در شهرکرد اگر تصمیم به ثبت شرکت در این شهر و این استان دارید حتماً با مجموعه ثبت پایش در تماس باشید. ما شما را از تصمیم گیری در خصوص نوع شرکت، تعداد نفرات، سرمایه شرکت تا طراحی موضوع فعالیت شرکت و مدارک ثبت شرکت و اجرای عملی مراحل ثبت شرکت در شهرکرد یاری می رسانیم. به تیم ثبتی پایش اعتماد کنید تا بهترین روال ثبتی و حقوقی را تجربه نمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت های یاسوج

یاسوج، بازار، میدان شهدا، خ فردوسی، خ قدوسی واحد ثبت شرکت های یاسوج

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان کهکیلویه و بویراحمد

 • دهدشت
 • سی سخت
 • چرام
 • باشت
 • دوگنبدان
 • گچساران
 • دنا
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قربانی
قربانی
2 سال قبل

آیا ثبت شرکت را می توان بعد از ثبت در یاسوج به استان دیگری انتقال داد؟

شعبانزاده
شعبانزاده
2 سال قبل

بعد از ثبت درخواست تاسیس شرکت در سایت اداره ثبت از کجا باید نتیجه درخواست را پیگیری کنیم؟

سميرا اشرفي
سميرا اشرفي
1 سال قبل

سلام
من ميخوام توليدي كوچيكي داشته باشم حتما بايد شركت ثبت كنم ؟