جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هزینه ثبت شرکت در مشهد

هزینه ثبت شرکت در مشهد

مهمترین صنایع شهر مشهد شامل صنایع غذایی، نساجی، شیمیایی و کانی غیرفلزی و صنایع قطعه سازی و فولاد و کشاورزی می باشد.

در ضمن مشهد یکی از مراکز عمده تولید چرم در ایران تلقی می شود. با توجه به رشد سرمایه گذاری بر روی پروژه های بزرگ اداری، تجاری در طی در سال های اخیر و نیز شکوفایی کسب و کار در این شهر و نقش قابل توجه آن در اقتصاد کشور، تعداد افراد متقاضی ثبت شرکت در مشهد در حال افزایش می باشد.

از این رو ما به منظور پاسخ به مسائل متقاضیان ثبت شرکت و ارائه اطلاعات کارشناسی در این خصوص، در قسمت بعدی به توضیح جزئیات موضوعات مربوط به ثبت شرکت در مشهد می پردازیم. متقاضیان ثبت شرکت در مشهد برای اطلاع از مراحل، مدارک، هزینه ثبت شرکت مشهد به مقاله اصلی ثبت شرکت در مشهد رجوع نمایند.

شرکت چیست ؟

شرکت با مشارکت ۲ یا چند نفر یا سهامدار و یا موسسی تاسیس می شود که جهت نیل به هدف مشترک شان اقدام به تشکیل آن واحد نموده اند. شرکا یا سهامداران هر شرکت می توانند اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی باشند. هدف یا سیاست هر شرکت توسط اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکا یا سهام داران ) مشخص می شود که این سیاست طبق چهارچوبی به اسم اساسنامه ایجاد می شود. از مفاد متعددی تشکیل شده است.

هزینه ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

شرکت با مسئولیت محدود، به شرکتی اطلاق می شود که دو یا چند نفر جهت اجرای امور تجاری تشکیل داده اند و هر یک از شرکا به اندازه سرمایه ای که وارد شرکت کرده (درصد سهم الشرکه) در قبال دیون و تعهدات شرکت مسئول می باشد، بدون اینکه تقسیم سرمایه به سهام یا قطعات سهام صورت پذیرفته باشد.

همان گونه که از اسم شرکت با مسئولیت محدود مشهود است این شرکت ها در مقایسه با دیگر انواع شرکت ها، از سطح تعهدات پایین تری برخوردار هستند.

این قبیل شرکت ها برای زمینه هایی مناسب است که لزومی به شرکت با برگزاری مناقصه یا مزایده دولتی یا خصوصی ندارن از قبیل: آرایشی بهداشتی، آشامیدنی، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات.

از ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود، می توان به داشتن هیئت مدیره ای اشاره نمود که خارج از شرکاء انتخاب شده اند و برای سرمایه گذاری می توان از افراد دیگر استفاده کرد.

لزومی به سپردن سرمایه در حساب بانکی یا افتتاح حساب در هنگام تاسیس و جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود وجود ندارد.

ثبت موسسه در مشهد

موسسه غیر تجاری نوعی شخصیت حقوقی است که فعالیت آن صرفا در حوزه ارائه خدمات است و برخلاف شرکت، فاقد فعالیت تجاری است.

دو نوع مؤسسه غیر تجاری بنام های انتفاعی و غیر انتفاعی داریم. مؤسسات انتفاعی دارای شخصیت حقیقی بوده که به منظور درآمدزایی و سود بردن و تسهیم آن بین شرکا تاسیس شده اند.

ولی مؤسسات غیر انتفاعی به منظور کسب سود تاسیس نشده اند از قبیل اتحادیه ها، سندیکاها، گروه های سیاسی و انجمن ها و احزاب و NGO ها. در موسسه غیر تجاری، فعالیت های تجاری مانند خرید، فروش، صادرات و واردات انجام نمی شود. طبق قانون تجارت منحصرا به منظور ارائه خدمات تشکیل شده است.

نمونه این نوع مؤسسات می توان به موسسات حقوقی، موسسات خدماتی و فرهنگی و هنری فاقد فعالیت تجاری اشاره کرد.

توجه به این نکته لازم است که سرمایه مورد نیاز ثبت موسسات غیر تجاری بیشتر از 1میلیون ریال بوده است. جهت ثبت موسسه یا شرکت غیر تجاری جز در موارد مشخص، لزومی به دریافت مجوز ثبت ندارد.

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شود که دست کم از 3 سهامدار (مؤسس) اعم از حقیقی یا حقوقی تشکیل شده باشد.

در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره لزوما باید سهامداران شرکت باشند و فقط مدیرعامل می تواند جزء سهامداران نباشد.

این نوع شرکت در مقایسه با شرکت با مسئولیت محدود از سطح تعهدات بالاتری برخوردار است. افرادی که خواهان شرکت در مناقصه ها و مزایده ها هستند و نیز پیمانکاران و افراد خواهان دریافت تسهیلات و وام و ضمانت نامه بانکی از بانک های دولتی و خصوصی هستند توصیه می شود که ثبت شرکت سهامی خاص صورت گیرد.

لازم است سهامداران جهت ثبت شرکت های سهامی خاص حسابی به نام شرکت باز کنند. 35% از سرمایه اولیه ای که اعلام کرده اند را در آن واریز کنند توجه داشته باشید که این مبلغ تا زمان انتشار آگهی در روزنامه رسمی غیر قابل برداشت می باشد.

نکته: شرکت ها و موسسات غیر تجاری که آگهی ثبت آنها از اداره ثبت شرکت ها انتشار یافته است از طریق همین سامانه باید ثبت نام دفاتر تجاری را تکمیل کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ریحانه گيلاني
ریحانه گيلاني
1 سال قبل

براي ثبت شركت نياز به مدرك تحصيلي مرتبط هست؟

شماره موبایل
9125682385
ريحانه گیلانی
ريحانه گیلانی
1 سال قبل

مدرک تحصیلی باید مرتبط باشه برای ثبت؟

شماره موبایل
9125682385