جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

روند ثبت شرکت در اردبیل

روند ثبت شرکت در اردبیل

دوستان عزیز اردبیلی اگر قصد ثبت شرکت در اردبیل را دارید به شما پیشنهاد می دهیم تا با ما در مقاله روند ثبت شرکت همراه و همگام باشید.

چگونگی ثبت شرکت در اردبیل

وقتی که شرکت ثبت می کنید وارد یک فرایند حقوقی می شوید این فرایند حقوقی گرچه پیچیدگی های خاص خود را دارد که مجبور به درخواست راهنمایی ممکن است شوید لیکن شما را در مسیر قانونی قرار می دهد.

پیشنهاد مجتمع ثبتی پایش به شما نیز استفاده از این مسیر قانونی با راهنما و یا با کمک ما جهت ثبت شرکت در اردبیل است.

وقتی که شرکت ثبت می کنید وارد مسیری می شوید که کلیه اطلاعات و مشخصات خود و شرکایتان و اطلاعات دقیق و رسمی شرکت را اعم از تاریخ ثبت شرکت، لیست اعضاء هیئت مدیره، سمت اعضای شرکت، اشخاص دارای حق امضاء مجاز، نشانی قانونی شرکت، موضوع فعالیت و غیره را ضمن درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار در سایت خود اداره ثبت شرکت ها نیز در معرض دید همگان قرار خواهید داد.

این به معنی شفاف سازی اطلاعات برای مشتریان و اشخاص ثالث و ذی نفع است. وقتی تمام اطلاعات شما به این صورت قابل ردیابی و شناسایی می باشد طرفین قرارداد نیز با حصول اطمینان بیشتری با شما وارد معامله شده و تردیدی در این زمینه اگر وجود داشته باشد تردید در خصوص اعتبار و صلاحیت شرکت شما نخواهد بود.

شفافیت شرکت ها اعتبار شرکت را افزایش می دهد و اعتبار بالاتر در شرکت ها باعث جذب سرمایه گذاران و مشتریان بیشتر برای شرکت شده و موفقیت آینده شرکت را بیشتر تضمین خواهد کرد.

لذا با توجه به همه موارد گفته شده توصیه ما ثبت شرکت جهت نظم دادن، تنظیم روال، استقلال عمل و بهره مندی از قانون تجارت و قانون کار کشور می باشد.

در ادامه در خصوص انتخاب نام شرکت، گام به گام مراحل ثبت شرکت، مدارک و هزینه ثبت شرکت و اخذ المثنی مدارک شرکت، شرایط ثبت شرکت در اردبیل و همه آنچه فکر می کنیم جهت ثبت شرکت دراردبیل لازم است را در اختیار شما قرار داده ایم.

روند ثبت شرکت در اردبیل

انتخاب نام شرکت در اردبیل

یکی از مواردی که باید پیش از اقدام جهت ثبت شرکت از نظر گذراند اسمی است که می خواهیم برای شرکت خود به تایید اداره ثبت برسانیم این اسم باید تابع قوانین انتخاب نام شرکت باشد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم.

باید همواره اسمی را در نظر گرفت که معنا و مفهوم متناسب را برساند، به یاد سپردنی باشد. تلفظ سختی نداشته باشد و بسیار طولانی نیز نباشد.

البته با توجه به اینکه طبق قانون تجارت نباید نام شرکت کمتر از سه یا چهار واژه باشد، اغلب شرکت ها از اسامی مخفف که از به هم چسباندن  حروف ابتدای واژه های نام شرکت به دست می آید استفاده می کنند.

مثلاً «فن افراس » مخفف شرکت فن آفرینان رخشان سپهر است که جهت سهولت استفاده نام شرکت به شکل مخفف تبدیل شده است.

علاوه بر تعداد واژه ها که اصطلاحاً به آن سیلاب می گویند، باید عدم تکرر نام شرکت را هم مد نظر داشت یعنی در هنگام انتخاب نام شرکت نباید نامی را وارد کنید که عین یا شبیه سایر اسامی شرکت های ثبت شده باشد.

عدم استفاده از کلماتی که ریشه فارسی ندارند نیز قانون دیگری است که باید در انتخاب نام شرکت رعایت نمود. استفاده از اسامی مشهور ، اسامی سازمان های دولتی، اسامی مذهبی نیز ممنوع است البته برای  استفاده  از برخی از اسامی مذهبی با اخذ مجوز می توان اقدام نمود.

جهت انتخاب نام شرکت اگر با مشکلی روبرو شدید  چه در انتخاب اسم شرکت و چه در روند ثبت اسامی شرکت با گروه ثبت پایش تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم.

خواندن این مقاله نیز خالی از لطف نیست: انتخاب نام شرکت

فرایند انتخاب اسم شرکت یکی از مهم ترین پیش زمینه های لازم برای شرکت است و از عوامل موفقیت شرکت محسوب می گردد.

فرایند ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل

برای ثبت شرکت در اردبیل شما باید یکی از شرکت های ثبتی را انتخاب نمایید. اما همیشه سوال این است چه شرکتی بهتر است برای ثبت؟ بهترین نوع شرکت را باید بر اساس مسئولیت اشخاص، شرایط ثبت، قوانین حاکم تجارتی و سایر موارد از این دست انتخاب کنید.

شرکت سهامی خاص مسئولیت سهامداران را منوط به مبلغ اسمی سهام می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است دو بازرس و سه سهامدار لازم است. هیئت مدیره این شرکت نیز باید از بین سهامداران انتخاب شود. قانون ثبت شرکت سهامی خاص را منوط به انجام مراحل ثبتی و صدور آگهی ثبتی از اداره ثبت شرکت ها می داند.

آنچه که باید در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل بدانید؟

علاوه بر شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکت های تجاری هستند که طرفدارانی دارند. در شرکت های سهامی خاص شرکت باید هر سال تغییرات تمدید بازرس را انجام دهد و و هیئت مدبره این شرکت را نمی توان بیش از دو سال تعیین کرد، همین موضوع سبب شده تا با توجه به شرایط مربوطه اشخاصی که می خواهند شرکت های نوپا داشته باشند به دنبال شرکت ساده تری برای ثبت باشند.

بنابراین شرکت با مسئولیت محدود را می توان یکی از بهترین گزینه های ثبتی از نظر حداقل مسئولیت شرکاء و ساده ترین روش مدیریتی در این شرکت تعیین نمود. پس می توان ثبت شرکت با مسئولیت محدود را گزینه خوبی دانست. ثبت این شرکت به حداقل دو شریک احتیاج دارد.

ثبت موسسه غیر تجاری در اردبیل

تاسیس یک موسسه غیر تجاری منوط به داشتن موضوعی در زمینه غیر تجاری و حداقل دو شریک در ابتدای امر است. موسسه نیز در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت می رسد و قوانین قانون تجارت در خصوص آن صدق می کند.

قاعدتاً  اشخاص در شرکت های تجاری منوط به فعالیت در امور بازرگانی نیستند. این امر در خصوص موسسات نیز صدق می کند. فعالیت موسسات غیر تجاری ممکن است انتفاعی یا غیر انتفاعی باشد.

مقدمات ثبت شرکت بازرگانی در اردبیل

در قانون تجارت برخی شرکت ها ذاتاً بازرگانی محسوب می شوند. مانند شرکت های سهامی. اما منظور ما از ثبت شرکت بازرگانی، تاسیس شرکتی است که در زمینه واردات و صادرات، خرید و فروش، ترخیص کالا از گمرک، شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس های داخلی و بین المللی فعالیت دارد.

ثبت شرکت پیمانکاری در اردبیل

پیمانکار کسی است که صفر تا صد انجام یک پروژه را بر عهده می گیرد. هم اکنون که این مطلب را می خوانید، شرکت های پیمانکاری متعددی در زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند که سابقه طولانی هم ممکن است نداشته باشند. زیرا فعالیت های این چنینی نیازمند جلب اعتماد است که در شرکت های پیمانکاری به واسطه قابل پیگیری بودن شرکت از طریق مراجع دولتی و قوانین اختصاصی اعتبار وجود دارد.

ثبت شرکت خدماتی در اردبیل

برخی از فعالیت های خدماتی نیز جنبه تجاری دارند و اشخاص می توانند در خصوص آنها شرکت خدماتی ثبت کنند. مهمترین چیزی که تعیین کننده شرکت خدماتی است. فروش خدمات است که اصولاً برای این شرکت ها ثبت شرکت با مسئولبت محدود بیشتر کاربرد دارد.

 گام به گام مراحل ثبت شرکت در اردبیل

در ابتدا باید اطلاعات پایه شرکت را تعیین کرد : هدف و موضوع فعالیت شرکت و متناسب با آن قالب ثبتی شرکت را باید انتخاب کرد . سپس باید شرکای مطمئن و فاقد سو پیشینه انتخاب کرد.

نکته : باتوجه به قالب ثبتی شرکت تعداد شرکا متفاوت است بنابراین ضمن تماس با مجتمع ثبتی پایش تعداد شرکای لازم را مشخص نمایید.

محل شرکت ، چند نام برای شرکت و سرمایه شرکت، سمت و شغل اعضای شرکت و نیز میزان شراکت آنها نیز باید از پیش در موردش تصمیم گیری شود.

به علاوه هم کد پستی شرکت هم اشخاص شرکت را از اداره پست استعلام نمایید.

پس از دستیابی به اطلاعات پایه باید به سراغ سایت اداره ثبت شرکت ها بروید و این اطلاعات پایه را در آن به شکل گام به گام وارد نمایید. وارد کردن صحیح اطلاعات بسیار مهم است زیرا اگر اطلاعات درست و دقیق را وارد ننمایید به مرحله بعدی نمی روید.

اطلاعاتی که باید وارد کنید ابتدا نوع شرکت و تاریخ ثبت نام و در مرحله بعد اطلاعات شخص متقاضی و شخص موید و مراجعه کننده به اداره ثبت شرکت ها می باشد و نیز مشخصات عمومی شرکت.

مرحله انتخاب نام در سامانه ثبت شرکت ها در اردبیل

با زدن دکمه گام بعدی به مرحله انتخاب 5 نام به ترتیب اولویت می روید (مانند عکس فوق) که ابتدا ردیف  را زده سپس نام را وارد کرده و و بعد دکمه ثبت نام شرکت را می زنید و به همین ترتیب تا 5 اسم را می توانید برای شرکت خود وارد کنید.

در مرحله بعد موضوع فعالیت شرکت را انتخاب و توضیحات مربوطه را در باکس ذیل آن وارد نمایید. این توضیحات باید همه جانبه و کامل باشد و با اصطلاحات حقوقی نوشته شده باشد. جهت تدوین موضوع فعالیت شرکت مجموعه ثبتی پایش خدمات ارائه می دهد.

گام بعدی ورود سرمایه شرکت است که برای برخی از شرکت ها حداقل یک میلیون ریال و برای برخی دیگر حداقل پنج میلیون ریال است. انتخاب این مبلغ با توجه به هدف شما می تواند متفاوت و به اختیار شما باشد.

در گام بعدی اطلاعات شرکا و خود شما مجددا” به همراه سمت ها، میزان سهم الشرکه و صاحبان امضای مجاز شرکت به ترتیب در هر فیلد مربوطه در صفحه وارد شده دکمه ادامه را می زنید و ثبت نام را تکمیل می کنید. بعد از ثبت نام و تایید اطلاعات و بررسی و صدور آگهی ثبت شرکت در اردبیل باید آگهی را در روزنامهد رسمیی انتشار دهید و سپس ثبت نام دفاتر پلمپ قانونی را انجام دهید.

مرحله ورود اشخاص در سامانه ثبت شرکت ها در اردبیل

گام بعدی شعب را انتخاب کنید و اگر شرکت شعبه ندارد به صفحه روزنامه رفته یک روزنامه کثیرالانتشار را برای آگهی های شرکت در نظر بگیرید.

در چهار صفحه بعدی صورتجلسه، اساسنامه، شرکتنامه و تقاضانامه یا اظهار نامه را بارگذاری کرده جاهای خالی را با توجه به مشخصات شرکت خود تکمیل نمایید.

صفحه پایانی خلاصه آگهی تاسیس شرکت به شما ارائه می شود که با مرور آن از درستی و صحت اطلاعات مطمئن می شوید و سپس دکمه پایان فرایند ثبت را می زنید. اگر اطلاعات درست نبود این دکمه را نزنید زیرا با اخطار رفع نقص مواجه می شوید.

جهت اجتناب از مواجهه با این اخطار و اگر فکر می کنید این مراحل ثبت شرکت در اردبیل پیچیده می باشد ، توصیه می کنیم از کارشناسان مجرب ثبتی پایش کمک تخصصی بگیرید.

مدارک ثبت شرکت در اردبیل

اسناد مورد نیاز ثبت شرکت در اردبیل باید در ارائه دادن آن به اداره ثبت شرکتها برابر اصل و یا اصل باشد. مدارک را دو صورت باید به اداره ارسال نمود هم از طریق سامانه ثبت شرکت و هم از طریق اداره پست. این مدارک شامل:

 • کارت ملی و شناسنامه سهامداران و مؤسسین
 • تنظیم و تدوین اوراق اساسی شرکت اساسنامه و شرکتنامه و …
 • وکالتنامه در صورت وجود وکیل
 • مجوز فعالیت شرکت و اخذ آن از ارگان مربوطه در صورت نیاز

اخذ المثنی مدارک شرکت به چه صورت است ؟

از بین رفتن و یا گم شدن مدارک ثبتی شرکت ها یکی از مواردیست که ممکن است برای هر شرکتی پیش بیاید. در صورت از بین رفتن و یا مفقود ی اسناد شرکت خود، می توانید برای اخذ المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکت ها اردبیل اقدام کنید.

مراحل و شیوه درخواست المثنی برای مدارک ثبتی شرکت به این شکل است که: نماینده شرکت که یکی از اعضا یا کارمندان شرکت است به همراه فرم مربوط به اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت که باید به امضای کلیه اعضای هیئت مدیره رسیده باشد. به انضمام مدارک هویتی تمام اعضاء هیئت مدیره، به اداره ثبت شرکت رجوع کرده و پس از واریز وجه درخواست المثنی و تحویل مدارک تکمیلی و اقدامات اداری لازم در نهاد مرجع جهت اخذ المثنی اسناد ثبت شرکت اقدام نماید.

پس از تحویل مدارک به اداره ثبت شرکت اردبیل، بخش مربوطه، استعلام های لازم را انجام داده و پس از آماده نمودن مدارک درخواستی متقاضی، جهت اخذ آن ها مبادرت می نماید.

تعرفه و هزینه و زمان ثبت شرکت در اردبیل

تعرفه ثبت شرکت در اردبیل بر اساس موراد مختلفی مانند نوع شرکت و تعداد شرکا و نیز سرمایه شرکت متفاوت است و نمی توان هزینه دقیقی اعلام کرد.

اما به طور کلی هزینه و تعرفه  ثبت شرکت در اردبیل شامل حق الثبت، حق الوکاله، هزینه های  پستی و چاپ آگهی می شود. جهت اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت خود می توانید از مشاوره تلفنی مشاوران مجموعه ثبتی پایش بهره مند شوید.

شرایط ثبت شرکت در اردبیل

یکی از شرایط ثبت شرکت این است که با درنظر گرفتن موضوع فعالیت شرکت، شریک یا شرکا یا سهامداران شرکت را نیز انتخاب کنیم .

پس از آن نوبت به انتخاب مبلغ  سرمایه اولیه شرکت جهت  اعلام به اداره ثبت شرکت ها است و سپس می توان نشانی را برای ثبت شرکت و دفتر مرکزی آن تعیین کرد. همچنین با مشورت موسسان باید نام هایی را نیز برای شرکت خود انتخاب کنید تا قابلیت ثبت آنها توسط مجتمع حقوقی پایش بررسی شود .

بهتر است که چندین نام مختلف را برای شرکت خود مد نظر داشته باشید تا چنانچه یکی از نام های شرکت تایید نشد از اسامی دیگر برای ثبت شرکت در اردبیل استفاده کنید.

آدرس اداره ثبت شرکت های اردبیل

استان اردبیل، بزرگراه شهدا، بین میدان قدس و میدان ججین، جنب تالار میلاد، واحد ثبت شرکت های اردبیل

مراکز واحدهای ثبت شرکت در استان اردبیل

 • مشکین شهر
 • سرعین
 • خلخال
 • پارس آباد
 • بیله سوار
 • نیر
 • نمین
 • انباران

کیفیت خدمات مجموعه ما گویای تجارب ماست. گروه ثبتی پایش با ده سال سابقه در امور ثبتی همواره توانسته که بهترین خدمات ثبتی را در سراسر ایران ارائه کند.

این مجموعه مفتخر به همکاری با شرکت ها و برندهای معتبری مانند رنگ موی آلبورا ، لوازم شوینده و بهداشتی گل پسند ،  گاز اخوان و هود آشپزخانه بیمکث و غیره می باشد.

به شما اطمینان می دهیم  که ثبت شرکت خود را به مجموعه حقوقی پایش بسپارید و با خیال راحت از یک تجربه همکاری خوب لذت ببرید زیرا ثبت پایش در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه روند ثبت شرکت در اردبیل را برای شما پیگیری کرده و به انجام می رساند.

بنابر آنچه گفته شد در صورت روبرو شدن با هر پرسش یا پیچیدگی در مسیر ثبت شرکت در شهر اردبیل یا استان اردبیل با مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید. از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص ثبت شرکت و سایر مسائل ثبتی برخوردار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسینی
حسینی
1 سال قبل

آیا برای ثبت شرکت خدمات نظافتی در اردبیل باید مجوز ارائه بدیم؟

سیمایغمایی
سیمایغمایی
1 سال قبل

سلام برای ثبت موسسه حتما باید مجوز داشته باشم؟؟

سميرا رايا
سميرا رايا
1 سال قبل

ممنون از مشاوره خوبتون