جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در سنندج

ثبت شرکت در سنندج

سنندج پایتخت استان کردستان در منطقه کوهستانی در غرب ایران واقع شده است. این شهر دارای بزرگترین سینمای روباز جهان است و از جاذبه های گردشگری فراوانی مثل پارک آبیدر برخوردار می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در ترانزیت مرزی خواستگاه بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوضه ثبت شرکت در سنندج است. اگر شما هم قصد ثبت شرکت را دارید این مقاله را دنبال کنید.

برای ثبت شرکت در سنندج از کجا شروع کنیم ؟

برای شروع جدی هر حرفه ای باید اقدام به ثبت شرکت نمایید. از مهمترین مزیت های ثبت شرکت می توان به برخوردار شدن تسهیلات از سوی بانک ها اشاره نمود.

علاوه براین اگر مجموعه شما از شخصیت حقوقی دارا نباشد در حیطه کاری که نیاز هست با سایر افراد حقیقی و حقوقی قرار دادهای تجاری مهم ببندید این افراد یا شرکت‌ها با استعلام ساده متوجه می شوند که مجموعه شما به ثبت نرسیده است ریسک همکاری با شما را نمی پذیرند.

در سنندج  و استان کردستان به دلیل فعالیت در حوضه های  کاری  متعدد و زیر ساخت های اقتصادی و هم چنین به دلیل وجود نیروی انسانی متخصص یک بستر مناسب جهت راه اندازی کارخانه های تولیدی و سایر موارد پژوهشی و تحقیقاتی وجود دارد ما در ادامه چند نوع از انواع متداول ترین  شرکت ها در حوزه ثبت را به شما معرفی می نماییم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

یکی از ساده ترین و بی دردسر ترین شرکت های تعریف شده توسط قانون تجارت ثبت شرکت با مسئولیت محدود است که با حداقل اجتماع دو شخص و سرمایه اعتباری حداقل 1,000,000 ریال قابل ثبت است.

مهم ترین خصوصیت این شرکت این است که اعضاء آن در هنگام ثبت تعیین می شوند و تا زمانی که اعضاء اراده نکنند که شخصی را اضافه یا حذف نمایند،  نیاز به تمدید یا تغییر هیئت مدیره ندارد این نوع شرکت با موضوعات مختلف و حوضه های متعدد می تواند فعالیت کند.

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

شرکت های سهامی خاص وجه مناسب تری از جهت شخصیت های حقوقی دولتی دارند و در صورت وجود امتیاز های ثبتی دیگر می توانند گزینۀ مناسبی در جهت تایید حضور در مناقصات و مزایدات باشند.

در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل باید سه عضو هیئت مدیره وجود داشته باشد. علاوه بر آن دو عضو بازرس به کارکرد اعضاء نظارت را دارند.

این شرکت هم می تواند در حوضه ها و موضوعات متعدد فعالیت کند، جهت اطلاعات بیشتر در خصوص موضوعات مد نظر تان از مشاوره تخصصی رایگان پایش استفاده نمایید.

ثبت موسسه در سنندج

در خصوص فعالیت های غیر تجاری ولی با ماهیت حقوقی موسسات غیر تجاری از سوی قانون تجارت تعریف شده اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز در حوضه آموزش و خدمات باشند و بار ماهیت تجاری را از شانه این نوع فعالیت ها بردارند، همچنین اگر قصد فعالیت در امور عام المنفعه را دارید این نوع موسسات می توانند گزینه مناسب تری باشند.

ثبت موسسات مختلف در حوضه های کاری مختلف در سنندج همانند ثبت شرکت در سنندج توسط تیم ثبتی پایش گزینه مناسبی برای شما می باشد.

موسسات هم همانند شرکت ها با میزان حداقلی سرمایه یک میلیون ریال و حداقل با دو عضو تشکیل می شوند. اگر چه ممکن است اهداف مالی را دنبال کنند ولی از دید قانون تجارت تجاری محسوب نمی شوند.

انتخاب نام شرکت در سنندج

نام شرکت علاوه بر اینکه ممکن است ساده ترین قسمت جهت ثبت شرکت باشد همان قدر پیچیدگی دارد، درست است که می توانید پس از ثبت هم تغییر نام دهید اما  این کار هزینه اضافه به دنبال دارد.

بنابر این می توانید با استعلام ساده از پرداخت هزینه های مازاد پیشگیری نمایید با تماس با کارشناسان حقوقی پایش استعلام نام های انتخابی خود را نمایید و یا جهت اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب نام می توانید به مقاله تخصصی در این زمینه مراجعه نمایید.

ثبت شرکت در سنندج

مراحل ثبت شرکت در سنندج

 • در بدو امر پنج  نام برای شرکت انتخاب نمایید  و نیز شرکا، سمت، سرمایه، صاحبان حق امضا، موضوع شرکت و محل شرکت با کد پستی را تعیین نمایید.
 • ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی صورت می گیرد. در این بین باید کلیه مدارک و اوراق ثبتی اساسی شرکت را آماده نمایید و اقدام به ثبت اینترنتی با ورود به سامانه نمایید.
 • اطلاعات خواسته شده از متقاضی را درج نمایید و در قسمت فرم تعیین نام، به ترتیب اولویت پنج نام درج نمایید.
 • سپس بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه و پرداخت حق الثبت مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.
 • بررسی مدارک توسط کارشناس مربوطه در اداره ثبت شرکت ها
 • صدور آگهی تأسیس شرکت در صورت عدم نواقص
 • دریافت شماره ثبت شرکت، و شناسه ملی
 • ارسال آگهی تأسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور
 • این بود خلاصه ای از مراحل ثبت شرکت در سنندج که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

در نهایت لازم است بدانید بعد از ثبت نیز لازم است مراحل تکمیلی برای شروع فعالیت را طی کنید مانند ثبت نام برای اخذ کد اقتصادی و ثبت نام دفاتر قانونی از مهمترین اقدامات بعد از ثبت شرکت می باشد.

ثبت شرکت بازرگانی، خدماتی، پیمانکاری در سنندج

قانون تجارت شرکت های تجاری را تحت موضوع خاصی قابل ثبت می داند. از این رو مفهوم شرکت بازرگانی یا خدماتی یا پیمانکاری به لحاظ موضوع کاربرد دارد، ثبت شرکت بازرگانی یعنی شرکتی در موضوعات بازرگانی مانند واردات و صادرات یا ترخیص کالا از گمرک و خرید و فروش کالا جنبه بازرگانی دارد.

در ثبت شرکت پیمانکاری نیز شاخه های متعددی از پیمانکاری مد نظر است که باید بر اساس نوع فعالیتی که دارید اقدام به ثبت شرکت پیمانکاری کنید. تاسیس شرکت های خدماتی نیز بر دو اساس انجام می شود یا امکان ثبت شرکت را دارند یا باید موسسه غیر تجاری ثبت کنند مانند موضوعات آموزشی که نمی توان در خصوص آن شرکت تجاری ثبت کرد.

مدارک لازم ثبت شرکت سنندج

کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت شناسایی ملی اعضاء و بازرسین (در شرکت سهامی خاص)

 • شرکت نامه در دو نسخه
 • رو نوشت تقاضانامه در دو سری
 • دو سری از اساسنامه
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین را نیز باید در دو برگه ارائه کرد
 • نسخه صورت جلسه هیئت مدیره (5 مورد فوق باید به امضاء تمام اعضاء و سهامداران رسیده باشد در صورتی که نوع شرکت سهامی خاص باشد باید بازرسین شرکت هم آن را امضاء نمایند.)
 • اصل وکالت نامه وکیل دادگستری (وقتی که شرکت وکیل تعیین کرده باشد).

هزینه و زمان ثبت شرکت در سنندج

مهم ترین بخش اقدام افراد جهت ثبت شرکت امور مالی می باشد. در این خصوص باید عنوان نماییم به دلیل مختلف بودن شرکت ها و انتخاب افراد از جهت موضوع و سرمایه می توانید با تماس با کارشناسان ثبتی پایش استعلام هزینه نمایید. هم چنین این مقاله می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

قانون تجارت زمان مشخصی را جهت تاسیس شرکت عنوان نکرده است از زمان انتخاب نام شرکت ظرف سه ماه باید روند ثبت شرکت تمام شود در غیر این صورت تمامی مراحل انجام شده از بین خواهد رفت. اما در صورتی که مدارک شما در خصوص ثبت شرکت کامل باشد ظرف 14 روز شرکت ثبت خواهد شد.

آدرس اداره ثبت شرکت های سنندج

متقاضی ثبت شرکت باید مدارک خود را به آدرس سنندج، انتهای بلوار جانبازان، اداره کل ثبت اسناد و املاک کردستان، واحد ثبت شرکتها

 واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان کردستان

 • مریوان
 • بانه
 • سقز
 • قروه
 • بیجار
 • کامیاران
 • دیواندره
 • سروآباد

سخن پایانی

ضرورت ثبت شرکت در این است که بتوانید با ماهیت حقوقی و در چهار چوب های قانونی نظمی اساسی به مجموعه خود دهید و این از راهی جز تخصصی عمل نمودن جهت ثبت شرکت در سنندج امکان پذیر نمی باشد به قول معروف خشت اول را گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج.

بنابراین خشت اول تان را با تخصص و تجربه گروه ثبتی پایش درست و اصولی بنا نمایید.

ما زمانی می توانیم به تجربه خود ببالیم که راه درست را به شما نشان دهیم و در این خصوص قطعاً همراه و یاور شما خواهیم بود  امید داریم که این مقاله اطلاعات اجمالی در خصوص ثبت شرکت به شما ارائه نموده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی سرور
مهدی سرور
1 سال قبل

ثبت شرکت مججوز هم می خواد؟

مهرگان
مهرگان
1 سال قبل

امکان دادن سهام در شرکت های سهامی به زیر 18 سال هست؟

ريحانه افشاري خواه
ريحانه افشاري خواه
1 سال قبل

مدارك ثبت شركت چيست

شماره موبایل
9125682385
مریم قنبری ؟
مریم قنبری ؟
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من تولیدی مانتو دارم تاسیس چه نوع شرکتی مناسب با کار منه ؟

مریم بهادریان
مریم بهادریان
1 سال قبل

با سلام اگه شخصی سربازی نرفته باشه میتونه از اعضا شرکت باشه ؟

سحر کوهستانی
سحر کوهستانی
1 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت ورزشی حتما نیاز به مجوز می باشد؟

شماره موبایل
9301506690
معصومه نبی
معصومه نبی
1 سال قبل

سلام،برای ثبت شرکت آیا ارائه مدرک تحصیلی هم لازمه؟