جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

سامانه استعلام اداره ثبت شرکتها

سامانه استعلام اداره ثبت شرکتها

تنها مبدا قابل استنادی که در حال حاضر برای تمامی اشخاص،نهاد ها،موسسه ها دولتی و خصوصی پایگاه استعلام افراد حقوقی کشور است سامانه استعلام اداره ثبت شرکتها می باشد. فقط شرکت هایی که نام آنها در این سامانه وجود داشته باشد دارای اعتبار می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی را برای استعلام ثبت شرکت ارائه کنیم.

راهنمای سامانه استعلام اداره ثبت شرکتها

در این سامانه تنها داشتن یکی از سه موارد، 1-نام شرکت، 2-شماره ثبت شرکت، 3-شناسه ملی شرکت به منظور استعلام شرکت مورد نیاز و ضروری می باشد.

در صورتی که یکی از این 3 موارد به همراه اطلاعات آن شرکت وجود داشته باشد می توان به اطلاعاتی که در نخست شرح داده شده است دست یافت. یا به سادگی می توان شناسنامه شرکت را مطالعه کرد.

به منظور دریافت هر گونه استعلام از اداره ثبت شرکت ها فقط می توانیم به پایگاه اینترنتی این اداره مراجعه نماییم زیرا با مراجعه حضوری به این اداره از هرگونه پاسخ خودداری می شود.

شایان ذکر است که کلیه سوالات عادی در راستای ثبت شرکت ها و موسسه ها در پایگاه اینترنتی اداره ثبت اسناد و املاک کل کشور به آدرس https://ssaa.ir تهیه و تدوین شده است.

نکته قابل توجهی وجود دارد و آن این است که تنها شرکت هایی که نام آن ها در سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به آدرس https://ilenc.ssaa.ir موجود می باشد معتبر هستند.

از سایر روش های استعلام شماره ثبت شرکت می توان از موارد ذیل نام برد:

 • به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی https://www.rrk.ir مراجعه شود. در این پایگاه باید به قسمت اگهی های قانونی که در ردیف سمت راست قرار دارد مراجعه شود. سپس نام شرکت یا شناسه ملی یا شماره ثبت شرکت وارد گردد تا روزنامه های رسمی تاسیس و چنانچه در شرکت تغییراتی صورت گرفته باشد قابل رویت می باشد.
 • به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری به ادرس https://irsherkat.ssaa.ir مراجعه شود.

سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکتها

قبل از راه اندازی سامانه ثبت شرکتها ، متقاضیان ثبت شرکتها باید برای انتخاب شرکت تجاری یا موسسه خود بصورت حضوری به اداره ثبت شرکتها مراجعه می کردند و تمامی درخواست ثبت شرکت خود را به همراه مدارکی که در دست داشتند از جمله اظهارنامه و انتشار آگهی در روزنامه رسمی را در اداره با در نظر داشتن اینکه چند نفر مسئول انجام امور ثبتی هستند انجام می دادند که این موضوع خود علاوه بر زمانبر بودن باعث خستگی و اخلال در انجام امور ثبت شرکتهای متقاضیان می شد.

از این رو در بلند مدت مواردی که پس از ثبت شرکتها در شرکت ایجاد می شد منوط به مراجعه شخصی کاردان در این زمینه به اداره ثبت شرکتها بود که در این زمان امکان خطا و سپری شدن زمان زیادی برای اقدام به عمل مطرح می شد.

علاوه بر زمانبر بودن مراجعه حضوری متقاضیان ، موضوع دیگری میز باعث تداخل در عملکرد سازمان می شد و آن مورد تجمع افراد در ادارات ثبت شرکتها بود که خود با اعلام درخواست های متفاوت بستر کندی امر ثبت شرکتها را ایجاد می کرد.

برای کاهش این تداخلات اداره ثبت شرکتها سامانه ای را به صورت اینترنتی راه اندازی کرد تا بتوان به صورت کاملاً اینترنتی و بدون حضور متقاضی درخواست ثبت شرکت و موسسات را ثبت کرد تا برای رسیدگی های قانونی به صورت یکپارچه به کارشناسان این اداره تسلیم شود.

این سامانه دارای امکانات متعددی برای تسهیل امور متقاضیان است که بخشی از ان مشمول ثبت شرکت، ثبت موسسه، ثبت تغییرات شرکت، پلمپ دفاتر تجاری، پذیرش اظهارنامه مالیاتی و تمامی اقداماتی که قبلاً حضوراً باید در اداره ثبت می شد حال تنها با یک کلیک از طریق اینترنت انجام پذیر شده و آن هم سامانه ثبت شرکتها است.

برای ثبت شرکت ها باید به سامانه اینترنتی اداره ثبت اسناد و املاک کشوری به آدرس irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و در ابتدا با مشخص کردن نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی ثبت شرکت و نوع شرکت موردنظر خود مدارک متقاضی ثبت شرکت را ارائه داده و در گام های بعدی با در نظر داشتن نحوه ثبت شرکتها در اداره ثبت شرکتها و مشاوره با شخصی مجرب در انجام امور ثبتی گام های ثبت شرکت را حرفه ای پیش ببرید.

سایت اداره ثبت شرکتها

در سال های اخیر به دلیل افزایش تبادلات و ثبت نام ها در زمینه شرکتها و موسسات، امورات ثبتی و دریافت تاییدیه ها به صورت آنلاین در اکثریت سازمان ها و ادارات انجام می پذیرد.

از سویی مراجعه حضوری به ارگان ها باعث ازدحام جمعیت و پیچیده شدن امور در سازمان ها خواهد شد به همین دلیل تدابیری برای رسیدگی به امور حقوقی و اجرایی شرکت ها انجام گرفته که متقاضیان در کم ترین زمان و از طریق یک کامپیوتر و اینترنت بتوانند ثبت نام و پیگیری های مربوط به شرکت خود را انجام دهند.

از این رو سامانه ای برای رسیدگی به امور حقوقی و ثبتی متقاضیان راه اندازی شده که به سایت اداره ثبت شرکتها معروف است. در ادامه به نحوه و شروط ثبت شرکت در این سایت خواهیم پرداخت.

 

سامانه استعلام اداره ثبت شرکتها

فواید استعلام شرکت در سایت اداره ثبت شرکتها

می توان تحقیق و بررسی در رابطه با قانونی یا عدم قانونی بودن شرکت انجام داد.

 • می توان محل کار و فعالیت شرکت را شناسایی نمود.
 • می توان نوع شرکت را مورد بررسی قرار داد.

ویژگی های شماره ثبت شرکت

 • شماره ثبت ثابت و غیر قابل تغییر می باشد.
 • شرکت هایی که دارای شماره ثبت نمی باشند غیر مجاز محسوب می شوند.
 • شماره ثبت مشخصه ی شناسایی هویت شرکت یا موسسه خواهد بود.
 • چنانچه شرکت در حال فعالیت باشد به وسیله شماره ثبت قابل شناسایی خواهد بود.
 • بهترین و معتبرترین روش به منظور استعلام ثبت شرکت است.
 • شماره ثبت یک شرکت این امکان را فراهم می سازد تا بتوان، هویت اشخاص حقوقی ثبت شده در سازمان های مختلفی همانند؛ وزارت کشور، اوقاف و امور خیریه، حوزه های علمیه و غیره را شناسایی نمود.
 • به هنگام استعلام شماره ثبت یک شرکت، این امکان مهیا می شود تا نوع شرکت و محل فعالیت آن و قانونی بودن شرکت را مورد بررسی قرار داد.

تنها منبع قابل اعتماد برای کلیه اشخاص و موسسه های دولتی و خصوصی، سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد که تنها نام شرکت های معتبر در این سامانه ثبت شده است.

بنابر این به منظور استعلام قانونی یک شرکت باید نام شرکت یا شماره ثبت شرکت و یا شناسه ملی شرکت در این سامانه وارد گردد.

چنانچه نام شرکت و ثبت قانونی آن در این سامانه وجود داشته باشد می توان در مورد یک شرکت تجاری اطلاعاتی کلی کسب نمود.

تیم مجرب مجتمع ثبتی پایش با سال ها تجربه در انجام امور حقوقی راهنمای تخصصی شما در امر ثبت شرکتها خواهد بود و این تضمین را به شما عزیزان خواهد داد که در کم ترین زمان امور ثبتی شما را انجام خواهد داد تا شما در راه فعالیت های اقتصادی با مشکل مواجه نشویدو در رسیدن به اهدافتان ثابت قدم باشید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها