جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

کدام نوع شرکت بهتر است

کدام نوع شرکت بهتر است

کدام نوع شرکت بهتر است؟ پاسخگوی این سوال هستیم. در بین همه شرکت هایی که وجود دارد شرکت هایی که بیشترین تقاضا را دارند شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود هستند در کنار این موضوع شرکت هایی هم وجود دارد که بود و نبود شان تاثیری بر دنیای تجارت نمی گذارند از جمله شرکت های مختلط و غیر مختلط سهامی. بنابراین برای ثبت شرکت انتخاب نوع شرکت بسیار مهم می باشد.

کدام نوع شرکت بهتر است

بعد از بررسی کلی شرکت ها، به تعریف شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود میپردازیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در ثبت این شرکت ها کلمه ” مسئولیت محدود” باید حتما درج شود. به واقع این شرکت میتواند دست کم از دو عضو تشکیل شده و هر عضو فقط تا اندازه دارایی آورده در مقابل بدهی ها مسئول است. این شرکت ها سرمایه ها را تقسیم نمی کنند و هر کس به میزان سرمایه اولیه خود سهم دارد.

در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشتر بدانید.

کدام نوع شرکت بهتر است

ثبت سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص حداقل با سه عضو میتواند تاسیس شود که در ثبت نام آن باید کلمه شرکت سهامی خاص هم ذکر شود.

این شرکت ها معمولا از شرکت های تجاری هستند که کلیه سرمایشان از خود موسسین و سهامداران بدست می آید که به سهم های قسمت شده و هر عضو به میزان اسمی سهم خود در مقابل شرکت متعهد است.

در مورد ثبت شرکت سهامی خاص بیشتر بدانید.

شرکت سهامی عام

این شرکت باید دست کم با 3 عضو تاسیس شده و بخش بزرگی سرمایه اولیه توسط مردمی که سهام خریداری می نمایند تامین می شود هر سهامدار به میزان اسمی سهم خود مسئول است.

این شرکت ها معمولا شرکت های بازرگانی هستند که ثبت نام آنها درج کلمه ” شرکت سهامی خاص ” الزامی است. در مورد ثبت شرکت سهامی عام بیشتر بدانید.

شرکت تضامنی

شرکت های تضامنی دست کم با دو نفر اعضا تاسیس شده که هر عضو نقش تضامنی دارد بطور مثال اگر شرکت دچار بدهی و ور شکستگی شود سهامداران علاوه بر مقدار سهمشان باید برای پرداخت کامل بدهی در صورت نیاز از اموال شخصی خود استفاده نمایند. برای ثبت شرکت تضامنی درج عبارت شرکت تضامنی امری ضروری است البته اسم یکی از موسسین هم باید آورده شود.

شرکت نسبی

تاسیس این شرکت به حداقل 2 عضو نیاز دارد و هر عضو در مقابل شرکت به میزان آورده خود متعهد است. برای ثبت نام شرکت الزامیست عبار ت شرکت نسبی و نام یکی از سهامداران را درج نماییم که اگه اسم شرکت شامل تمام سهامداران نشود استفاده از عبارت هایی چون ” و شرکاء” اجباری است.

شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است که کل یا نصف بیشتره سرمایه آن توسط اعضا بدست آید. نهاد هایی چون بانک، شهرداری، شورا، شرکت های دولتی و غیره به وسیله وام بی بهره یا راه های قانونی دیگر مثل مضاربه، اجاره، فروش اقساطی، مزارعه و غیره طبق بند 2 اصل 43 ،سرمایه شرکت را بالا برده با اینکه هیچ نیازی به شریک بود آنها باشد.

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی شرکتی است مچون شرکت سهامی و تضامنی دارای اعضای ضامن و اعضای سهامدار میباشد. که در خصوص اعضای تضامنی قوانین شرکت تضامنی و برای اعضای سهامی قوانین شرکت سهامی مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه دچار اختلالی شوند قوانین باید از قوانین خاصی بهره گیرند.

شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط غیر سهامی یک شرکت تجاری است که دارای یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک با مسئولیت محدود می باشد و هیچگونه تقسیم سهمی در این شرکت دیده نمی شود.

با توضیحات ارائه شده می توانید راحت تر شرکت مورد نظر خود که در راستای رسیدن به مقصدتان باشد را انتخاب کنید.

نکته: شرکت هایی که آگهی تاسیس آنها صادر شود طی دو ماه تشکیل پرونده مالیاتی را انجام ندهند و بعد از مدتی هیچ گونه اقدامی برای ارائه اطلاعات خود به اداره مالیات نداشته باشند غیر فعال مالیاتی خواهند شد. لازم است بدانید اخذ پلمپ دفاتر تجاری برای روشن کردن صورت وضعیت مالی شرکت الزامی است و بعد از ثبت شرکت هر ساله باید این دفاتر را دریافت کنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها