جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در شیراز آنلاین

ثبت شرکت در شیراز

تصمیم دارید کار خود را رسمیت ببخشید و موسسه یا شرکتی را تحت عنوان ثبت شرکت در شیراز ثبت کنید ؟ مجتمع ثبتی پایش در خدمت شماست.

برای داشتن دید بهتر در مورد ثبت شرکت در شیراز جا دارد در قدم اول در مورد ویژگی های آن توضیحی  داده شود تا با دید بهتر بتوانیم انتخابی درست در رابطه با شرکت هایی که بیشترین و بهترین عملکرد را برای ما دارند داشته باشیم.

علاوه بر این ویژگی ها در خصوص انواع شرکت ها، مراحل ثبت شرکت شیراز، هزینه ثبت و مدارک لازم برای ثبت شرکت و نیز مفاد اساسنامه و سایر مدارک و اسناد ثبتی راهنمایی های جامع و کاملی داریم.

ثبت شرکت در شیراز

برای ثبت سریع و بی دردسر شرکت در شیراز تنها نیاز به مشاوری مجرب داشته تا با ارائه مشاوره های لازم شما را در راه ثبت شرکت راهنمایی کنند. در این مسیر دانستن موارد حقوقی در راه ثبت شرکت شیراز می تواند یاری رسان شما در این مسیر باشد. پس مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید و بعد از آن اگر باز هم سوالی داشتید با مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید.

تعریف شرکت های تجاری

در تعریفی ساده باید گفت به تجمیع دو یا چند شریک یا سهامدار و مؤسس در یک محل مشخص با فعالیت تحت یک قرارداد مشخص و ثبت شده و طبق قوانین تجارت، شرکت می گویند.

این افراد برای رسیدن به اهدافی کوتاه مدت و یا بلند مدت که تجاری نیز می باشد به گرد هم می نشینند و بر طبق نوع شرکت و تقسیم سهام و درصد انجام شده شرکا و سهامداران حاصل به دست آمده از سود را بر اساس و موازین اساس نامه تحریر شده در بین خود تقسیم می کنند.

شرکت ها را با 7 نوع مختلف می توان شناخت:

شرکت های با مسئولیت محدود، سهامی خاص؛ سهامی عام ؛ تضامنی، تعاونی و مختلط سهامی و غیر سهامی که ترکیبی از شرکت های قبلی هستند.

از کلمه مختلط هم مشخص  است که این نوع شرکت ها مثلاً می توانند ترکیبی از شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص یا عام باشند.

ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت سهامی خاص در حوزه ثبتی شیراز

برای ثبت شرکت سهامی خاص در استان فارس لازم است متقاضیان مدارک و اسناد را بر اساس قوانین تعیین شده تجاری تهیه نمایند و اعضاء بر روی این مدارک امضاء کنند. کارشناسان اداره ثبت، درخواستی که متقاضی در سامانه ثبت شرکت ها انجام داده اند را بررسی می کنند در صورت صحت و تایید اطلاعات با قوانین اداره ثبت شرکت ها آگهی ثبت شرکت سهامی خاص را صادر می کنند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حوزه ثبتی شیراز

شرکت با مسئولیت محدود انتخاب اشخاصی است که می خواهند اولین شرکت تجاری خود را ثبت کنند و همچنین می خواهند کمترین مسئولیت تعریف شده در قانون برای شرکت آنها اعمال شود. از این رو لازم است با حداقل دو شریک اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود کنند. این شرکت نیز باید درخواست ثبت خود را ابتدا در سامانه ثبت شرکت ها اعمال کند.

ثبت موسسه غیر تجاری در حوزه ثبتی شیراز

برای تاسیس موسسه غیر تجاری در شیراز لازم است ابتدا با مفهوم موسسه آشنا شوید. شرکت های تجاری در قانون در فعالیت های تجاری و بازرگانی تاسیس می شوند از این رو فرصت استفاده از مزایای اشخاص حقوقی برای کسب و کارهای که در زمینه های غیر تجاری مانند آموزش فعالیت داشتند ممکن نبود. از این رو موسسات غیر تجاری به وجود آمدند. شرایط و روند ثبت موسسه غیر تجاری تقریباً همانند شرکت های تجاری است.

ثبت شرکت پیمانکاری در شیراز

بسیاری از افرادی که می خواهند شرکت تجاری ثبت کنند با ماده 20 قانون تجارت که تعریف انواع شرکت ها است آشنایی ندارند از این رو با عناوینی چون ثبت شرکت پیمانکاری جستجو خود را آغاز می کنند. پیمانکاری موضوعی است که می تواند در قالب یکی از شرکت های تجاری قرار گیرد و به عنوان شرکت تجاری به ثبت برسد.

ثبت شرکت بازرگانی در شیراز

شرکت های سهامی عام و خاص به صورت ذاتی در دسته بندی شرکت های بازرگانی قرار دارند حتی اگر فعالیت بازرگانی انجام ندهند در هر صورت برای ثبت شرکت بازرگانی باید فعالیت هایی اعم از داد و ستد، خرید و فروش یا واردات و صادرات در موضوع فعالیت شرکت قید شده باشد.

چه نهادی وظیفه ثبت شرکت را بر عهده دارد؟

ثبت شرکت برعهده اداره ثبت شرکت ها می باشد که این اداره در مرکز استانها و سایرشهرها واحد ثبتی دارد و از این جهت هر شرکت با توجه به آدرسش در نزدیکترین واحد ثبتی و تحت نظر اداره ثبت شرکت آن شهر یا استان به ثبت می رسد.

البته شایان ذکر است که جهت انتخاب نام شرکت بدواً باید از طریق اینترنت و سامانه اداره ثبت شرکت ها که به شکل سراسری است اقدام نمود و سپس در مرحله تحویل مدارک ثبتی شرکت به نزدیکترین واحد اداره ثبت شرکت ها که زیر نظر قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد مراجعه نمود.

چگونگی مراحل ثبت شرکت در شیراز

نخستین گامهایی که می شود برای ثبت شرکت در شیراز برداشت این است  که انتخابی درست برای اهدافمان داشته باشیم و در ثانی موضوع فعالیت و کاری مهم است که می خواهیم در شرکت خود انجام  دهیم.

در مرحله بعدی باید هدف های انتخابی در کسب کارمان را مشخص کنیم و ضمن داشتن هماهنگی لازم با تمامی خصوصیات مد نظرمان و آگاهی از انواع شرکت ثبتی انتخاب یک نوع خاص شرکت یعنی قالب ثبتی را انجام دهیم و بعد از آن با پیروی از قوانین انتخاب نام شرکت می بایست نامی مناسب برای شرکت خود انتخاب کنیم از مواردی که  قبل از ثبت شرکت در سامانه اداره کل  ثبت شرکت ها  باید از آن مطلع بود :

 • مدت و موضوع فعالیت
 • نشانی ( آدرس دقیق پستی )
 • میزان سرمایه
 • نام شرکت
 • سمت و سهام هر کدام از شرکا
 • اساسنامه یا شرکت نامه

بعد از ثبت و تآیید مدارک ؛نوبت به مرحله چاپ آگهی ثبت شرکت  در روزنامه رسمی می رسد و بعد از آن مراحل ثبت شرکت در شیراز به پایان می رسد.

از آنجایی که مجتمع ثبتی پایش هموااره به دنبال رسیدن مشتریان خود به اهدافشان است در زمینه اقدامات تجاری آن ها تمامی مشاوره ها و خدمات را ارائه می دهد. در زمینه ثبت شرکتهای شیراز نیز این مورد را ذکر می کند که پس از ثبت شرکتتان باید اقدامات مخصوص تنظیم دفاتر تجاری را تا پایان سال انجام دهید و برای پلمپ شدن آن ها در ادارات ثبت شرکت ها و اداره دارایی اقدامات مرتبط را انجام دهید. از این رو مقاله مرتبط با پلمپ دفاتر تجاری را در اختیار شما قرارداده تا راهنمای مناسب شما در این مسیر باشد.

 ثبت شرکت در شیراز

نحوه ثبت شرکت در شیراز

 1. داشتن کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 2. با انتخاب سایت اداره کل ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir مراحل ثبت نام سامانه ای همراه با فرم های آن تکمیل شود.
 3. در این مرحله نیاز است تا نام شرکت را به ترتیت اولویت در فرم مشخص حقوقی وارد کنید 5 نام برای ثبت شرکت خود انتخاب کنید و دلیل این موضوع به خاطر این است که شاید یکی یا چند اسم شما قابلیت ثبتی نداشته باشد و انتخاب پنج اسم کار شما را راحت تر می کند. بعد از اسم باید موضوع فعالیت، نشانی و سرمایه شرکت وارد شود.
 4. دراین مرحله مشخص شدن سمت ها و نام شرکا و مقدار سهام هریک باید بارگزاری شود. و اگر شرکت شعبه داشته باشد تکلیف آن هم در سامانه باید مشخص شود.
 5. در قسمت آخر یا گام بعدی اساسنامه و شرکت نامه پس از تأیید اطلاعات بارگزاری می شود واین اسناد پیش فرض در خود سامانه اداره ثبت شرکتها موجود می باشد که البته بهتر است تدوین شوند زیرا باید مشخصات خاص شرکت شما در آن ذکر شودو تنها با این پیش فرض ها کار شما اصطلاحاً راه نمی افتد.
 6. در خاتمه ثبت سامانه پذیرش نهایی انجام می شود که بعد ازاین پروسه باید منتظر بمانید تا اداره ثبت شرکت ها از شما در خواست مدارک کند . که بعد از تایید تمامی اوراق شرکت به همراه شماره ثبت شرکت و شناسه ملی آن به شما تحویل می گردد و در انتها آگهی ثبتی در روزنامه رسمی باید به چاپ برسد.

اساسنامه شرکت ها در شیراز به چه صورت است ؟

اساسنامه هر شرکت چارچوب کاری آن شرکت را تعیین می کند ، این که چه کسانی با چه مقدار سهم یا سهم الشرکه درآن شرکت عضو هستند، سرمایه شرکت چه میزان است ، سمت اعضا چیست ، موضوع فعالیت شرکت ، تاریخ شروع و پایان شرکت به همراه اطلاعات عمومی آن در اساسنامه ذکر می شود.

البته باید گفت که اساسنامه هر شرکت براساس نوع شرکت مفاد متفاوتی دارد. به عنوان مثال اساسنامه شرکت سهامی خاص دارای 64 ماده و 11 تبصره می باشد اما اساس نامه موسسه کوتاه تر و دارای 26 ماده است.

ثبت شرکت در شیراز با مجتمع ثبتی پایش

به منظور ثبت شرکت در شیراز پس از تماس با کارشناسان پایش و دادن اطلاعات به  آنها در مورد کاری که می خواهید رسماً ثبت و آغاز کنید، لازم است که مدارک را برای مشاورتان از طریق ایمیل یا نرم افزارهای پیام رسان بفرستید.

پس از آن کار ثبت شرکت شما توسط مجموعه ثبت پایش شروع می شود و ظرف سه روز اسم مصدق شرکتتان به شما اعلام می گردد . پس از آن هم طی مدت زمان کوتاهی سایر مراحل ثبت انجام شده و به شما آدرسی جهت مراجعه و تحویل مدارک ثبت شرکتتان داده می شود.

مدارک ثبتی شرکت کدام است ؟

مدارک ثبتی شرکت اسنادی می باشند که  با امضا همه اعضا و ممهور به  مهر اداره ثبت شرکت ها بوده و ادله ثبت شرکت شما نزد آن اداره می باشند. این مدارک برای شرکت های گوناگون متفاوت است اما اساسنامه که پیشتر در موردش توضیح دادیم در همه آنها مشترک می باشد.

به عنوان مثال در  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز علاوه بر اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه هیئت موسسین و آگهی ثبتی ولی در ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز به جای شرکتنامه اظهارنامه با مفادی متفاوت  جزئی از اسناد ثبتی می باشد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در شیراز چقدر است ؟

هزینه های ثبتی کم و بیش یکسان می باشد لیکن هزینه حق الوکاله که پرداخت می کنید بر اساس تعداد اعضا و نوع شرکت و سرمایه اولیه می تواند متغیر باشد.

سایر هزینه های ثبتی عبارت است از هزینه ابطال تمبر و پاکت و پست و نیز حق الثبت و حق الدرج آگهی در روزنامه رسمی کشور نیز جز هزینه ثبت شرکت است. زمان ثبت برند به صورت تقریبی از زمان ارسال مدارک طی 14 روز می باشد.

برای اطلاع دقیق تر از هزینه ها با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید یا این مقاله را مطالعه نمایید: زمان و هزینه ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در شیراز

پیش از ثبت شرکت باید در مورد اینکه با چه کسی می خواهید شریک شوید، چه موضوعی رابرای فعالیت شرکت انتخاب می کنید و نیز در مورد نام متناسب با آن موضوع و نوع شرکت  تصمیم بگیرید.

نکته: شرکای شما باید دارای عدم سو پیشینه کیفری (حتی موارد مالی مثل مهریه و یا چک برگشتی) باشند.

می بینید که ممکن است کسانی که از نظر شما صلاحیت شراکت با شما را دارند پس از استعلام اداره ثبت فاقد صلاحیت تشخیص داده شوند، پس تماس با مشاوران موسسات ثبتی حقوقی مانند پایش می تواند شما را بسیار جلو بیندازد.

از شرایط دیگر ثبت شرکت انتخاب میزان سرمایه برای شرکت است که قوانین خاص خود را دارد و برای در نظر گرفتن آن باید میزان واریزی در برخی از انواع شرکت ها و میزان لازم برای فعالیت خود را در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم که در این خصوص حتما از تجربیات مشاوران ثبتی پایش بهره مند شوید.

پیش از اقدام برای ثبت شرکت درنظر گرفتن مواردی همواره توصیه می شود. مثلاً اینکه آیا مطمئن هستید که با ثبت شرکت به اهداف خود می رسید؟ اگر پاسختان آری است پس بدون معطلی به سراغ مجتمع ثبتی پایش بروید و با آنها تماس بگیرید. تا با تکیه بر تجارب و اطلاعات حقوقی خود اصطلاحاً کار شما را جلو انداخته و به شما در زودتر رسیدن به اهدافتان کمک نمایند .

اداره ثبت شرکت شیراز

 • فسا
 • فیروز
 • جهرم
 • آباده
 • اردکان
 • کازرون
 • مرودشت
 • داراب
 • نی ریز
 • لارستان

به منظور ثبت شرکت در هریک از واحدها و مراکز ثبتی در استان فارس با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با صرف کمترین هزینه و زمان ثبت شرکت در شیراز و انتخاب نام شرکت برای شما انجام شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا احمديان
سميرا احمديان
2 سال قبل

از مشاوره خوبتون ممنون خيلي به كارم اومد

شماره موبایل
9356508384
سحر مخبری
سحر مخبری
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
برای ثبت شرکت نیاز به مراجعه حضوری همه اعضابه اداره ثبت هست؟

شماره موبایل
9331506693
ريحانه غريبي
ريحانه غريبي
2 سال قبل

با سلام مدارك جهت ثبت شركت بين المللي چيست

شماره موبایل
9125682385
سحر گودرزی
سحر گودرزی
2 سال قبل

سلام
از کارشناسان شما کمال شکر رو دارم

شماره موبایل
9304509638
شیوا ربیعی
شیوا ربیعی
1 سال قبل

برای ثبت شرکت در شیراز چه مدارکی نیاز هست ؟

شیوا اکبریان
شیوا اکبریان
1 سال قبل

برای ثبت شرکت در مرودشت چه مدارکی نیاز هست ؟

ریحانه اصغری
ریحانه اصغری
1 سال قبل

سلام اعضای هیئت مدیره می‌توانند کارمند دولت باشند

شماره موبایل
9125682385
سحر بنی جوادی
سحر بنی جوادی
1 سال قبل

سلام با دونفر هم میشه شرکت ثبت کرد؟

شماره موبایل
9301506690