جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در اهواز سریع

ثبت شرکت در اهواز

تصمیم گرفته ام یک شرکت در اهواز ثبت کنم اما همه آنچه باید درباره ثبت شرکت در اهواز بدانم را از آن اطلاعی ندارم! اگر این جمله توصیف شما است پس تا انتهای مقاله با ما باشید یا به مقاله مرجع ثبت شرکت مراجعه کنید.

نحوه به ثبت رساندن شرکت در اهواز

امروزه در جامعه شاهد این هستیم که تعدادی از افراد با مشارکت هم مغازه‌ای راه اندازی می‌کنند. این افراد شریک هستند و یک فعالیت اقتصادی را در کنار هم دنبال می‌کنند.

در حقیقت این افراد کارکرد یک شرکت را اجرا می‌کنند بدون اینکه فعالیت آنها رسمی باشد. برای رسمیت پیدا کردن این فعالیت باید ثبت شرکت انجام دهید.

قوانین و شرایط ثبت شرکت در اهواز

مقررات ثبت و تاسیس شرکت‌ ها در ایران از قانون تجارت فرانسه و بلژیک که در سال  1913 به تصویب رسیده اقتباس شده است.

به موجب این قوانین انجام امور و فعالیت مشارکتی توسط دو یا چند نفر به جهت بهره‌مندی از منفعت حاصله در قالب شرکت انجام می‌گیرد.

شرکت‌ها  می‌توانند به شکل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تعاونی، تضامنی و غیره به ثبت برسند.

شرکت‌های خصوصی بر اساس گستردگی شرکت و میزان اعتبار اکثراً در دو قالب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ثبت می‌رسند.

از سایر شرایط ثبت شرکت در اهواز که باید بدانید این است که اتباع خارجی نیز می‌توانند در ایران شرکت ثبت کنند اما نمی توانند مالکیت صد در صد داشته باشند.

یکی دیگر از شرایط لازم این است که شرکای شما باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند و تاکنون تحت پیگرد قضایی قرار نگرفته باشند.

همچنین پیش از ثبت شرکت درصد سهم الشرکه، سمت خود و شرکایتان، محل شرکت، نام مورد علاقه شما و سایر اعضاء برای کسب و کارتان (با توجه به استعلام شرکت و نام شرکت) تعیین صاحبان حق امضاء شرایطی است که باید آماده نمایید.

 

چرا باید در اهواز ثبت شرکت کرد؟

پس از ثبت شرکت قرارداد بین اعضاء شرکت رسمیت پیدا می‌کند. بنابراین بعد‌ها شرکاء نمی‌توانند نسبت به مفاد اساسنامه، شرکتنامه و سایر مسائل شرکت اظهار بی اطلاعی کرده و از خود سلب مسئولیت نمایند.

با توجه به این موضوع بخش بزرگی از اقشار جامعه درگیر مسائل ثبتی می‌شوند لیکن جهت ثبت شرکت باید از آیین نامه‌ها و مقررات ثبتی آگاهی داشته و در این زمینه کسب تجربه کرده باشید.

این موقعیتی است که مجتمع ثبتی پایش با تکیه بر علم و توان کارشناسان خود به کمک شما می‌آید. به طور خلاصه با ثبت شرکت‌ها شما می‌توانید با تجمیع نیرو و سرمایه و توان و تخصص، بهتر به اهداف تجاری و اقتصادی‌ دست پیدا کنید زیرا همیشه کار جمعی بهتر از تکروی نتیجه می‌دهد.

ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید: «یک دست صدا ندارد.»

نحوه به ثبت رساندن شرکت در اهواز
نحوه به ثبت رساندن شرکت در اهواز

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در اهواز

شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود در دسته بندی شرکت های پر متقاضی ثبت هستند. زیرا این شرکت ها ساختار ساده تری دارند و از نظر مسئولیت اعضاء شرایط  بهتری در قانون برای آنها تعیین شده است.

برای تاسیس و ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل دو نفر با ارائه یک سرمایه تعیین شده و تنظیم مدارک و توافقات انجام شده در قالب اساسنامه ثبت درخواست خود را در سایت اداره ثبت شرکت ها داشته باشند. اما ثبت شرکت سهامی خاص از سه عضو سهامدار و دو عضو بازرس تشکیل می شود. 35 درصد از سسرمایه شرکت باید در حساب شرکت بلوکه شود.

ثبت شرکت بازرگانی و پیمانکاری و خدماتی در اهواز

تاسیس شرکت های بازرگانی و خدماتی و پیمانکاری هر یک با توجه به فعالیتی که در این زمینه دارند باید موضوعی را طراحی کنند و بر اساس شرایط قانونی شرکت های تجاری اقدام به ثبت نمایند. مثلاً منظور از شرکت بازرگانی شرکتی است که فعالیت آن در زمینه بازرگانی می باشد.

ثبت موسسه غیر تجاری در اهواز

موسسات غیر تجاری در مواردی قابل ثبت هستند که فعالیت در زمینه امور غیر تجاری باشد. موسسات غیر تجاری ممکن است انتفاعی (برای منافع اعضاء موسسه) یا غیر انتفاعی (منافع عام) به ثبت برسد. تاسیس موسسات غیر تجاری همانند شرکت ها با مشارکت حداقل دو عضو و انجام مراحل مربوط به ثبت در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود.

صفر تا صد مراحل ثبت شرکت در اهواز

اولین مرحله رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir است. در این صفحه ابتدا نوع شرکت را یعنی قالب ثبتی آن را انتخاب می کنید. سپس با زدن دکمه گام بعدی اطلاعات مربوط به ثبت شرکت در اهواز از جمله آدرس و تلفن آن و اطلاعات شخص متقاضی را به همراه مشخصات وکیل یا یکی از مدیران یا شرکاء به عنوان شخصی که مدارک شرکت را در ادارۀ ثبت شرکت تایید می‌نماید درج می‌کنید.

چنانچه شخص متقاضی خارجی باشد به جای کد ملی باید شماره گذرنامه یا کدفراگیر را وارد نمود.

در وهله دوم  به صفحه انتخاب نام شرکت می‌روید. در اینجا پنج اسم را انتخاب کرده به ترتیب اولویت وارد می‌کنید و بعد از درج هر نام دکمه ثبت را می‌زنید.

مرحله بعدی موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید. توجه داشته باشید که موضوع فعالیت شرکت در 23 مورد نیاز به مجوز دارد که باید پیش از ثبت شرکت در اهواز جهت اخذ آن اقدام نمود.

قسمت بعد باید سرمایه شرکت را که به شکل نقدی یا سهام است مشخص کنید. بسته به هدف شرکت و تعداد اعضاء و نیز توان مالی متقاضی و شرکاء این رقم می‌تواند متفاوت باشد.

در گام بعدی باید اطلاعات اشخاص یا شرکاء شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه و تلفن و آدرس به همراه وضعیت سهم و مشارکت آنها در شرکت در باکس پایین درج شود.
در قسمت پایین‌تر دارندگان حق امضاء اوراق اداری و مالی شرکت از بین اعضای شرکت مشخص می‌شوند و سپس به گام بعدی می‌روید.

این گام چنانچه شرکت دارای شعبه‌ای قرار است باشد شعب آن را مشخص می نمایید. در غیر این صورت به صفحه بعدی می‌روید و یک روزنامه کثیرالانتشار را به دلخواه خود جهت چاپ آگهی‌های شرکت انتخاب می‌نمایید.

در گام‌های پایانی باید اسناد شرکت من جمله، صورت جلسه، اساسنامه و غیره را هر کدام در یک صفحه تنظیم و بارگذاری نمایید و دکمه پایان فرایند ثبت را بزنید.

بعد از ثبت شرکت نیز برای امکان فعالیت قانونی لازم است ثبت نام مالیاتی و دفتر پلمپ را انجام دهید. 

استعلام شرکت و نام شرکت

استعلام شرکت به معنای استعلام از شرکت‌های ثبت شده از سایت‌های مرجع مانند سایت شناسه ملی و سامانه روزنامه رسمی کشور است.

که از مقدمات پیش از ثبت شرکت در اهواز بخصوص در زمینه انتخاب اسم شرکت می‌باشد. زیرا نام شرکت نباید شبیه اسم شرکت‌های ثبت شده باشد.

بنابراین باید با استعلام نام شرکت‌های ثبت شده از سایت «ilenc.ir» پیش از انتخاب نام شرکت، نام‌های مد نظر استعلام گردد تا از تکرر اسم جلوگیری شود.

البته جهت انجام استعلام شرکت می‌توان به سایت روزنامه رسمی «irk.ir » نیز مراجعه نمود. کلیۀ آگهی‌های یک شرکت مانند تغییر نام را هم مشاهده کنید.

جهت استعلام شرکت و استعلام نام شرکت فوری می توانید به مشاوران ثبتی پایش تماس بگیرید.

 • مدارک لازم ثبت شرکت اهواز
 • رسید تایید نام شرکت
 • مدارک هویتی شرکاء و موسسان
 • دو نسخه امضاء شده اسناد شرکت
 • مجوز برای موضوعات فعالیت نیازمند به مجوز

نکاتی درباره آگهی تاسیس شرکت

آگهی تأسیس شرکت یکی از مهمترین اسناد رسمی شرکت است که در حقیقت پیش آگهی روزنامه رسمی است. روزنامه رسمی کشور که در گذشته با نام مجله وزارت دادگستری چاپ می‌شد. زیر نظر قوه قضائیه و حاوی کلیه آگهی‌های یک شرکت از زمان تاسیس تا انحلال آن می‌باشد.

در پایان مراحل ثبت شرکت آگهی تاسیس از سوی اداره ثبت صادر می‌شود تا در روزنامه رسمی با استناد به آن آگهی ثبت تاسیس درج شود.

در آگهی تاسیس خلاصه اطلاعات شرکت از جمله نوع شرکت، اعضاء، سرمایه شرکت به همراه تاریخ ثبت، شماره ثبت و شناسه ملی در آن به ثبت می‌رسد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در اهواز

هزینۀ ثبت شرکت در اهواز موارد بسیاری را در بر می‌گیرد از جمله حق الثبت، حق الوکاله مجتمع ثبتی پایش، هزینه ابطال تمبر سرمایه، پاکت و پست و هزینۀ آگهی تاسیس، البته این هزینه‌ها یک نواخت نیستند.

زیرا در ثبت انواع شرکت‌ها مراحل ثبتی و اداری با هم تفاوت می‌کنند و مثلاً شرکت مسئولیت محدود مراحل ثبتی بسیار ساده‌تری نسبت به شرکت‌های سهامی دارد که ثبت آنها هزینۀ بیشتری می‌طلبد.

مدت زمانی که یک شرکت در سازمان ثبت شرکت های اهواز به ثبت می رسد. در صورت نبود ایراد 14 روز کاری می باشد.

واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان خوزستان

 •  آغاجاری
 • دزفول
 •  آبادان
 • ماهشهر
 • خرمشهر
 • اندیمشک
 • سلیمان
 • بندر امام خمینی
 • ایذه
 • شوش
 • شوشتر
 • بهبهان
 • شادگان
 • دشت آزادگان
 • باغ ملک
 • هویزه

آدرس اداره ثبت شرکت های اهواز

استان خوزستان، شهرستان اهواز، خیابان مدرس، اداره ثبت اسناد و املاک خوزستان، واحد ثبت شرکت ها

چنانچه در هریک از نقاط فوق در هر کجای استان خوزستان و شهر اهواز تصمیم به ثبت شرکت گرفتید. حتماً با گروه ثبتی پایش تماس بگیرید تا در این تجربه با شما همسفر شویم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیل فتاحپور
سهیل فتاحپور
2 سال قبل

من در زمینه تولید کفش فعالیت دارم و تصمیم گرفتم شرکت تجاری ثبت کنم اما نمی دونم شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنم یا سهامی خاص؟

ترابی
ترابی
2 سال قبل

آیا برای فعالیت بازرگانی حتماً باید شرکت ثبت کنم؟

شیوا فیجانی
شیوا فیجانی
1 سال قبل

سلام
برای ثبت شرکت در اهواز چه مدارکی نیاز هست ؟

شیوا بهمنی
شیوا بهمنی
1 سال قبل

سلام
من یک مدرسه در اهواز دارم که می خوام در قالب موسسه ثبت کنم ، چه مدارکی
نیاز هست ؟

ريحانه صمدي
ريحانه صمدي
1 سال قبل

سلام آيا از اسامي تركي ميشه تو اسم شركت استفاده كرد؟

شماره موبایل
9125682385