ثبت شرکتاخبار و مقالاتجدیدتریندرباره ثبت شرکت در اهواز

درباره ثبت شرکت در اهواز

تصمیم گرفته ام یک شرکت در اهواز ثبت کنم اما همه آنچه باید درباره ثبت شرکت در اهواز بدانم را از آن اطلاعی ندارم!

اگر این جمله توصیف شما است پس تا انتهای مقاله با ما باشید یا به مقاله مرجع ثبت شرکت مراجعه کنید.

نحوه به ثبت رساندن شرکت در اهواز

امروزه در جامعه شاهد این هستیم که تعدادی از افراد با مشارکت هم مغازه‌ای راه اندازی می‌کنند. این افراد شریک هستند و یک فعالیت اقتصادی را در کنار هم دنبال می‌کنند.

در حقیقت این افراد کارکرد یک شرکت را اجرا می‌کنند بدون اینکه فعالیت آنها رسمی باشد. برای رسمیت پیدا کردن این فعالیت باید ثبت شرکت انجام دهید.

ما اینجاییم تا همه آنچه شما دربارۀ ثبت شرکت در اهواز لازم دارید بدانید را به شما بگوییم.

پس در این مقاله صفر تا صد مراحل ثبت شرکت، مدارک لازم جهت ثبت شرکت، هزینه‌ها، استعلام شرکت و استعلام اسم شرکت، قوانین و شرایط ثبت شرکت در اهواز، آگهی تاسیس شرکت همراه با تصاویر، اینکه چرا باید شرکت ثبت شود و نکات لازم دیگر به زبانی روشن و شفاف برای شما شرح داده می‌شود.

مجموعۀ ثبت پایش به شما در امر ثبت شرکت در اهواز کمک می‌کند تا به کار خود اعتبار ویژه ببخشید و مشخص کنید که دقت قانونی کافی در تشکیل یک شخصیت حقوقی را اعمال کرده‌اید.

قوانین و شرایط ثبت شرکت در اهواز

مقررات ثبت و تاسیس شرکت‌ها در ایران از قانون تجارت فرانسه و بلژیک که در سال  1913 به تصویب رسیده اقتباس شده است.

به موجب این قوانین انجام امور و فعالیت مشارکتی توسط دو یا چند نفر به جهت بهره‌مندی از منفعت حاصله در قالب شرکت انجام می‌گیرد.

شرکت‌ها  می‌توانند به شکل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تعاونی، تضامنی و غیره به ثبت برسند.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج

شرکت‌های خصوصی بر اساس گستردگی شرکت و میزان اعتبار اکثراً در دو قالب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ثبت می‌رسند.

از سایر شرایط ثبت شرکت در اهواز که باید بدانید این است که اتباع خارجی نیز می‌توانند در ایران شرکت ثبت کنند اما نمی توانند مالکیت صد در صد داشته باشند.

یکی دیگر از شرایط لازم این است که شرکای شما باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند و تاکنون تحت پیگرد قضایی قرار نگرفته باشند.

همچنین پیش از ثبت شرکت درصد سهم الشرکه، سمت خود و شرکایتان، محل شرکت، نام مورد علاقه شما و سایر اعضاء برای کسب و کارتان (با توجه به استعلام شرکت و نام شرکت) تعیین صاحبان حق امضاء شرایطی است که باید آماده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و قوانین ثبت شرکت این مقاله را نیز می‌توانید مطالعه نمایید. مدارک و شرایط ثبت شرکت

درباره ثبت شرکت در اهواز

چرا باید ثبت شرکت کرد؟

پس از ثبت شرکت قرارداد بین اعضاء شرکت رسمیت پیدا می‌کند. بنابراین بعد‌ها شرکاء نمی‌توانند نسبت به مفاد اساسنامه، شرکتنامه و سایر مسائل شرکت اظهار بی اطلاعی کرده و از خود سلب مسئولیت نمایند.

با توجه به این موضوع بخش بزرگی از اقشار جامعه درگیر مسائل ثبتی می‌شوند لیکن جهت ثبت شرکت باید از آیین نامه‌ها و مقررات ثبتی آگاهی داشته و در این زمینه کسب تجربه کرده باشید.

این موقعیتی است که ثبت پایش با تکیه بر علم و توان کارشناسان خود به کمک شما می‌آید. به طور خلاصه با ثبت شرکت‌ها شما می‌توانید با تجمیع نیرو و سرمایه و توان و تخصص، بهتر به اهداف تجاری و اقتصادی‌ دست پیدا کنید زیرا همیشه کار جمعی بهتر از تکروی نتیجه می‌دهد.

ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید: «یک دست صدا ندارد.»

صفر تا صد مراحل ثبت شرکت در اهواز

اولین مرحله رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir است. در این صفحه ابتدا نوع شرکت را یعنی قالب ثبتی آن را انتخاب می کنید. سپس با زدن دکمه گام بعدی اطلاعات مربوط به ثبت شرکت در اهواز از جمله آدرس و تلفن آن و اطلاعات شخص متقاضی را به همراه مشخصات وکیل یا یکی از مدیران یا شرکاء به عنوان شخصی که مدارک شرکت را در ادارۀ ثبت شرکت تایید می‌نماید درج می‌کنید.

بیشتر بدانید ...
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان

چنانچه شخص متقاضی خارجی باشد به جای کد ملی باید شماره گذرنامه یا کدفراگیر را وارد نمود.

در وهله دوم  به صفحه انتخاب نام شرکت می‌روید. در اینجا پنج اسم را انتخاب کرده به ترتیب اولویت وارد می‌کنید و بعد از درج هر نام دکمه ثبت را می‌زنید.

در مرحله بعد باید موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید. توجه داشته باشید که موضوع فعالیت شرکت در 23 مورد نیاز به مجوز دارد که باید پیش از ثبت شرکت در اهواز جهت اخذ آن اقدام نمود.

در قسمت بعد باید سرمایه شرکت را که به شکل نقدی یا سهام است مشخص کنید. بسته به هدف شرکت و تعداد اعضاء و نیز توان مالی متقاضی و شرکاء این رقم می‌تواند متفاوت باشد.

در گام بعدی باید اطلاعات اشخاص یا شرکاء شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه و تلفن و آدرس به همراه وضعیت سهم و مشارکت آنها در شرکت در باکس پایین درج شود.
در قسمت پایین‌تر دارندگان حق امضاء اوراق اداری و مالی شرکت از بین اعضای شرکت مشخص می‌شوند و سپس به گام بعدی می‌روید.

در این گام چنانچه شرکت دارای شعبه‌ای قرار است باشد شعب آن را مشخص می نمایید. در غیر این صورت به صفحه بعدی می‌روید و یک روزنامه کثیرالانتشار را به دلخواه خود جهت چاپ آگهی‌های شرکت انتخاب می‌نمایید.

درگام‌های پایانی باید اسناد شرکت من جمله، صورت جلسه، اساسنامه و غیره را هر کدام در یک صفحه تنظیم و بارگذاری نمایید و دکمه پایان فرایند ثبت را بزنید.

استعلام شرکت و نام شرکت

استعلام شرکت به معنای استعلام از شرکت‌های ثبت شده از سایت‌های مرجع مانند سایت شناسه ملی و سامانه روزنامه رسمی کشور است.

که از مقدمات پیش از ثبت شرکت در اهواز بخصوص در زمینه انتخاب اسم شرکت می‌باشد. زیرا نام شرکت نباید شبیه اسم شرکت‌های ثبت شده باشد.

بنابراین باید با استعلام نام شرکت‌های ثبت شده از سایت «ilenc.ir» پیش از انتخاب نام شرکت، نام‌های مد نظر استعلام گردد تا از تکرر اسم جلوگیری شود.

البته جهت انجام استعلام شرکت می‌توان به سایت روزنامه رسمی «irk.ir » نیز مراجعه نمود. کلیۀ آگهی‌های یک شرکت مانند تغییر نام را هم مشاهده کنید.

بیشتر بدانید ...
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در یاسوج

جهت استعلام شرکت و استعلام نام شرکت فوری می توانید به مشاوران ثبت پایش تماس بگیرید.

مدارک لازم ثبت شرکت اهواز

• رسید تایید نام شرکت

• مدارک هویتی شرکاء و موسسان

• دو نسخه امضاء شده اسناد شرکت

• مجوز برای موضوعات فعالیت نیازمند به مجوز

نکاتی درباره آگهی تاسیس شرکت

آگهی تأسیس شرکت یکی از مهمترین اسناد رسمی شرکت است که در حقیقت پیش آگهی روزنامه رسمی است. روزنامه رسمی کشور که در گذشته با نام مجله وزارت دادگستری چاپ می‌شد. زیر نظر قوه قضائیه و حاوی کلیه آگهی‌های یک شرکت از زمان تاسیس تا انحلال آن می‌باشد.

در پایان مراحل ثبت شرکت آگهی تاسیس از سوی اداره ثبت صادر می‌شود تا در روزنامه رسمی با استناد به آن آگهی ثبت تاسیس درج شود.

در آگهی تاسیس خلاصه اطلاعات شرکت از جمله نوع شرکت، اعضاء، سرمایه شرکت به همراه تاریخ ثبت، شماره ثبت و شناسه ملی در آن به ثبت می‌رسد.

هزینه ثبت شرکت در اهواز

هزینۀ ثبت شرکت در اهواز موارد بسیاری را در بر می‌گیرد از جمله حق الثبت، حق الوکاله مجموعه ثبت پایش، هزینه ابطال تمبر سرمایه، پاکت و پست و هزینۀ آگهی تاسیس، البته این هزینه‌ها یک نواخت نیستند.

زیرا در ثبت انواع شرکت‌ها مراحل ثبتی و اداری با هم تفاوت می‌کنند و مثلاً شرکت مسئولیت محدود مراحل ثبتی بسیار ساده‌تری نسبت به شرکت‌های سهامی دارد که ثبت آنها هزینۀ بیشتری می‌طلبد.

واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان خوزستان

 •  سازمان ثبت شرکت در آغاجاری
 • اداره ثبت شرکت در دزفول
 •  اداره ثبت شرکت در آبادان
 • اداره ثبت شرکت در ماهشهر
 • اداره ثبت شرکت در خرمشهر
 • اداره ثبت شرکت در اندیمشک
 • اداره ثبت شرکت در مسجد سلیمان
 • اداره ثبت شرکت در بندر امام خمینی
 • اداره ثبت شرکت در ایذه
 • اداره ثبت شرکت در شوش
 • اداره ثبت شرکت در شوشتر
 • اداره ثبت شرکت در بهبهان
 • اداره ثبت شرکت در شادگان
 • اداره ثبت شرکت در دشت آزادگان
 • اداره ثبت شرکت در باغ ملک
 • اداره ثبت شرکت در هویزه

چنانچه در هریک از نقاط فوق در هر کجای استان خوزستان و شهر اهواز تصمیم به ثبت شرکت گرفتید. حتماً با ثبت پایش تماس بگیرید تا در این تجربه با شما همسفر شویم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :