جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای ثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان

همدان به عنوان مرکز یک منطقه قدیمی یعنی هگمتانه یکی از نقاط جذاب گردشگری ایران می باشد و در این حوزه و نیز مشاغل مختلف ثبت برند در همدان تقاضای زیادی دارد.

بهره مندی از برند به گذشته های دیرین بر می گردد، اما با گذشت زمان این علامت باستانی به سیستم های امروزی ثبت برند جهت ثبت و محافظت از کالا و خدمات تغییر یافته است.

ثبت برند در همدان

پروسه ثبت برند به مصرف کنندگان کالا و یا خدمات کمک میکند که با اطمینان و راحت کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده است انتخاب کنند. با اهمیت ترین هدف از ثبت برند معرفی کالا و خدمات و متمایز کردن آن ها از دیگر کالاها و خدمات می باشد.

متقاضیان ثبت برند تجاری در همدان به این نکته توجه داشته باشند که منظور از علائم تجاری همان برند می باشد و در صورتی که تصمیم مبنی بر به ثبت رساندن علامت تجاری یا برند تجاری داشته باشید باید مراحل زیر را انجام دهید.ابتدا مدارک زیر را تهیه کنید.

ثبت برند در همدان

مدارک لازم جهت ثبت برند در همدان

برند به دو صورت برند حقیقی و برند حقوقی به ثبت می رسد.مدارک موردنیا جهت ثبت برند حقیقی و حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقیقی :

 • نسخه ای از شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند
 • نسخه ای از  مجوز یا پروانه کسب یا نامه بلامانع و یا هر مدرکی که ازطرف مراجع ذیصلاح جهت اجازه ی فعالیت شما صادر می شود.
 • تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6
 • در صورتی که برند مورد نظر شما شامل کلمات لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقوقی :

 • نسخه ای از مدارک (شرکت) که شامل ( آگهی تاسیس، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)می شود.
 • نسخه ای از مجوزهای مورد نیاز شامل جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری و مدارکی مبنی بر اشتغال مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشند.
 • جهت ثبت برند به زبان لاتین داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.
 • نسخه ای از کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت
 • تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند در همدان

مجتمع حقوقی پایش در نظر دارد که با تشریح ساده مراحل ثبت برند در همدان روش های ثبت برند را برای متقاضیان محترم توضیح دهد.

ثبت برند توسط متقاضی

در اولین مرحله متقاضیان ثبت می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه وپس از انتخاب گزینه های مرتبط شروع به ثبت اظهارنامه الکترونیکی و تکمیل این فرم ها نمایند متقاضیان دقت داشته باشند تنظیم و تدوین اظهارنامه برند نیاز به تخصص دارد و از امور تخصصی می باشد و مستلزم تجربه در زمینه ثبت برند همدان است.

نکته : در هر مرحله از ثبت اظهارنامه اینترنتی چنانچه اطلاعات را درست وارد نکرده باشید به صفحه بعدی نمی روید ، فلذا در ورود اطلاعات دقت نمایید.

در دومین مرحله با توجه به نوع ثبت برند اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را در سامانه مالکیت صنعتی به طور کامل وارد می نمایید.. متقاضیان باید توجه داشته باشند کالاهای انتخابی جهت ثبت برند مطابق با مجوزی که ارائه میدهند باشد، درصورتی که اطلاعاتی در زمینه طبقات کالاها نداشته باشند می بایست از اطلاعات و تجربیات اشخاص متخصص مانند کارشناسان ثبت برند پایش استفاده کنند.

در مرحله بعدی تمام مدارک مورد نیازجهت ثبت برند را اسکن و از طریق سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری و ارسال می کنند. پس ازآن نوبت واریز هزینه های مورد نیاز ثبت برند در همدان از طریق درگاه اینترنتی سامانه مالکیت صنعتی می باشد.

در صورت تکمیل صحیح تمام مراحل ذکر شده پرونده متقاضیان توسط سامانه به کارتابل کارشناس اداره مالکیت صنعتی ارسال میشود و در نوبت بررسی قرار میگیرد. کارشناس اداره پس از بررسی پرونده طی مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند و یا نقص آن را اعلام میکنند.

چنانچه پرونده ارسال شده نقصی داشته باشد متقاضیان باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایند پس از تایید اطلاعات و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید نسبت به ثبت نام روزنامه برند اقدام نمایند.

مراحل ثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان توسط گروه حقوقی پایش

در اولین مرحله کارشناسان تخصصی ثبت برند مجتمع ثبتی پایش تمام اطلاعات مورد نیاز متقاضیان محترم را در اختیار آن ها قرار می دهند و در مراحل بعدی متقاضیان ثبت برند باید تمام مدارک مورد نیاز که کارشناسان به آن ها اعلام کرده اند را آماده و ارائه دهند.

کارشناسان با توجه به مدارک ارائه شده ثبت و تنظیم اظهارنامه برند را به صورت تخصصی شروع می کنند. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز ارائه شده آنها طبقات محصولات برند را در سامانه ثبت علامت تجاری مشخص و ثبت می کنند.

چنانچه پرونده ثبت برند طی مراحل کارشناسی دچار نقص یا کمبود مدارک گردد. کارشناسان به صورت تخصص اقدام به رفع نقص می نمایند. پس از تایید پرونده برند در اداره مالکیت صنعتی و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت، ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود.

پس از انتشار روزنامه رسمی وکلای گروه ثبتی و حقوقی پایش اقدام به تشکیل پرونده فیزیکی ثبت علامت تجاری همدان می نمایند. پیگیری های لازم توسط وکلا انجام می پذیرد و در نهایت آگهی انحصاری استفاده 10 ساله برند به نام متقاضیان صادر و ارائه می گردد.

مدت زمان ثبت برند در همدان

مدت زمان لازم برای ثبت برند – متقاضیان ثبت برند به این نکته توجه داشته باشند که مدت بهرمنده ی انحصاری از علامت تجاری یا برند محدود و 10 سال می باشد. پس از به پایان رسیدن این مدت باید نسبت به تمدید برند اقدام نمایند.

صاحبان برند تجاری در همدان می توانید جهت جلوگیری از سوء استفاده رقبا و اشخاص حقیقی و حقوقی با ثبت برند از سو استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری و لوگو در همدان

تعرفه های اداره مالکیت صنعتی با توجه به درخواست و شرایطی که این سازمان برای ثبت انواع علامت تجاری در استان همدان در نظر گرفته است تعیین می کند از این رو شما می توانید با مراجعه به سایت ثبت مالکیت صنعتی یا تماس با کارشناسان حقوقی پایش از هزینه های تمام شده اطمینان حاصل کنید.

ثبت اضافه کالا و طبقه در همدان

جهت ثبت اضافه کالا و یا طبقه وارد سامانه ثبت علامت تجاری می شوید. پس از انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید. روند ثبت افزایش کالا برند تجاری مثل ثبت آن برند انجام می شود. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که اظهارنامه برند شما از قبل در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد.

پس از ارسال اظهارنامه اضافه کالا و یا طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را بررسی می کند. در صورتی که مورد تایید قرار بگیرد هزینه های آن را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنید و در مرحله آخر آگهی آن منتشر می شود.

ثبت علامت تجاری در همدان

ثبت علامت تجاری در همدان  به علامت تجاری، علامت جمعی و نام تجاری نیز گفته می شود در ادبیات حقوقی به هر علامتی که موجب تفاوت کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود علامت تجاری یا همان برند یا شان تجاری می گویند.

علامت تجاری یک نشان فیزیکی است که در اظهارنامه درج می شود. خصوصیات آن محصول را مشخص می کند، علامت تجاری یا نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در همدان

لوگو یا آرم همان طرح گرافیگی می باشد که از اشکال هندسی، شکل ها، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده باشد. لوگو می بایست از طرح گرافیکی خاصی که با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد طراحی شود. متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت آرم و لوگو در همدان با کارشناسان مجتمع حقوقی پایش در تماس باشید.

در صورت نیاز به ثبت شرکت در همدان و یا ثبت تغییرات شرکت در همدان به مقاله ی مرتبط با آنها وارد شوید.

چگونه خدمات اداره مالکیت صنعتی در همدان را دریافت کنیم؟

چیزی تحت عنوان واحد ثبتی طرح صنعتی در استان همدان وجود ندارد. نه تنها همدان بلکه سایر شهرستان ها نیز بدین صورت است. تنها مقر فعالیت این سازمان در استان تهران است.

اما خدمات این اداره را می توانید از طریق سایت رسمی آن دریافت کنید. سایت اداره مالکیت صنعتی با ارائه میز خدمات کلیه خدمات خود را تشریح کرده است که با توجه به نیازی که دارید می توانید از این خدمات استفاده کنید.

شرایط ثبت اختراع در همدان

 • ساخت نمونه ای از اختراع یا نقشه های واضح و دقیق از اختراعاتی که به دلیل هزینه بالا ساخت قابل اجرا برای مخترع نیستند.
 • اختراع نباید افشاء شده باشد و مخترع باید بتواند ادعا نامه و توصیف نامه ای برای اختراع ارائه دهد.
 • حتماً لازم است اختراع در طبقه خاص خود ثبت شود.
 • در صورتی که مخترع زیر 18 سال باشد ثبت اختراع باید توسط ولی وی به نام مخترع صادر شود.
 • مخترع برای ثبت اختراع به صورت بین المللی ابتدا باید اختراع را در داخل ایران ثبت کند.

شرایط ثبت طرح صنعتی در همدان

 • طرح نیز باید به گونه ای باشد گه با تعریف ارائه شده در قانون در تضاد نباشد.
 • حتماً باید ادعا نامه ای برای طرح مورد نظر ارائه شود.
 •  اعتبار ثبت طرح صنعتی 5 ساله است که می توانید طی دو دوره دیگر 5 ساله نیز اقدام به ثبت طرح صنعتی کنید.

ثبت برند در ملایر

همان طور که پیش از این در شرایط ثبت برند در همدان عنوان کردیم برای ثبت برند در ملایر لازم است مجوز داشته باشید. این مجوز باید به آدرس ملایر باشد سپس بر اساس درخواست ثبت برند حقیقی یا حقوقی درخواست خود را تکمیل کنید.

ثبت برند در رزن

اگر در شهر رزن تولید کننده محصول خاصی هستید یا خدمات خاصی ارائه می دهید بنابراین می توانید برای ثبت برند در رزن اقدام نمایید. اگر جواز کسب رزن را دارید یا مجوز فعالیتی دارید که می خواهید در راستای انجام فعالیت خاصی بر اساس مجوزی که دارید در سامانه مالکیت صنعتی برای ثبت برند رزن اقدام نمایید.

ثبت برند در توسیرکان

توسیرکان نیز دارای شهرک صنعتی است و یکی از مناطقی است که به راحتی می توانید با تأسیس شرکت یا راه اندازی کسب و کار کوچک تنها با ثبت برندی در توسیرکان تبدیل به یکی از برند های بزرگ باشید. البته اگر فعالیتی دارید می توانید بر اساس شرایط و مقررات ثبت برند برند اختصاصی، را ثبت کنید و محصول یا خدمات خود را در همه شهر های ایران ارائه دهید.

ثبت برند در فامنین

شما از فامنین نیز می توانید اقدام به ثبت برند همدان کنید تنها کافی است ابتدا مجوز فعالیت خود را در فامنین دریافت کنید یا در صورت داشتن جواز در سامانه مالکیت صنعتی باید حساب کاربری ایجاد کنید، سپس می توانید با خرید اظهارنامه مالکیت صنعتی از طریق همان سامانه به صورت غیر حضوری ثبت برند خود را در فامنین ثبت نمایید.

ثبت برند در استان همدان

 • ملایر
 • تویسرکان
 • اسدآباد
 • نهاوند
 • بهار
 • کبودرآهنگ
 • رزن
 • قروه

جهت ثبت برند همدان و ثبت لوگو ، علامت تجاری و نام تجاری همدان دپارتمان ثبت برند گروه ثبتی پایش آماده ارائه خدمات ثبتی برای کلیه شهرهای استان زیبای همدان می باشد. پس با گروه ثبتی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دلیری
دلیری
1 سال قبل

هزینه تمام شده ثبت برند در همدان رو میشه بفرمایید؟

نقدی
نقدی
1 سال قبل

آیا شخص حقیقی با جواز کسب میتونه برند ثبت کنه؟

معصومه خانی
معصومه خانی
1 سال قبل

سلام، در خصوص زمان ثبت برند در همدان نیشه توضیح بدید

ریحانه امانی
ریحانه امانی
1 سال قبل

مدارک ثبت برند چیست

شماره موبایل
9125682385
سیما رمضانی
سیما رمضانی
1 سال قبل

سلام برای برند لاتین چه راهکاری هست برای ثبت؟

مهرانگیز نیکنام
مهرانگیز نیکنام
1 سال قبل

سلام برای ثبت برند نیاز به مجوز هستش؟

سحر بلوچی
سحر بلوچی
1 سال قبل

سلام ممنون از سایتتون

شماره موبایل
9301506690
معصومه شاعی
معصومه شاعی
1 سال قبل

سلام،برای ثبت برند در همدان باید مجوز داشت؟