ثبت شرکتاخبار و مقالاتثبت برندثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان

همدان به عنوان مرکز یک منطقه قدیمی یعنی هگمتانه یکی از نقاط جذاب گردشگری ایران می باشد و در این حوزه و نیز مشاغل مختلف ثبت برند در همدان تقاضای زیادی دارد.

بهره مندی از برند به گذشته های دیرین بر می گردد ، اما با گذشت زمان این علامت باستانی به سیستم های امروزی (ثبت برند) جهت ثبت و محافظت از کالا و خدمات تغییر یافته است.

راهنمای ثبت برند در همدان

پروسه ثبت برند به مصرف کنندگان کالا و یا خدمات کمک میکند که با اطمینان و راحت کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده است انتخاب کنند . با اهمیت ترین هدف از ثبت برند معرفی کالا و خدمات و متمایز کردن آن ها از دیگر کالاها و خدمات میباشد.

متقاضیان ثبت برند تجاری در همدان به این نکته توجه داشته باشند که منظور از علائم تجاری همان برند میباشد و در صورتی که تصمیم  مبنی بر به ثبت رساندن علامت تجاری یا برند تجاری داشته باشید باید مراحل زیر را انجام دهید.ابتدا مدارک زیر را تهیه کنید.

ثبت برند در همدان

مدارک لازم جهت ثبت برند در همدان

برند به دو صورت برند حقیقی و برند حقوقی به ثبت می رسد.مدارک موردنیا جهت ثبت برند حقیقی و حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقیقی :

 1. نسخه ای از شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند
 2. نسخه ای از  مجوز یا پروانه کسب یا نامه بلامانع و یا هر مدرکی که ازطرف مراجع ذیصلاح جهت اجازه ی فعالیت شما صادر می شود.
 3. تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6
 4. در صورتی که برند مورد نظر شما شامل کلمات لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقوقی :

 1. نسخه ای از مدارک (شرکت) که شامل( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)می شود.
 2. نسخه ای از مجوزهای مورد نیاز شامل جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر اشتغال مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشند
 3. جهت ثبت برند به زبان لاتین داشتن کارت بازرگانی ضروری میباشد.
 4. نسخه ای از کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت
 5. تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند در همدان

موسسه حقوقی پایش در نظر دارد که با تشریح ساده مراحل ثبت برند در همدان روش های ثبت برند را برای متقاضیان محترم توضیح دهد.

ثبت برند توسط متقاضی

در اولین مرحله متقاضیان ثبت می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه وپس از انتخاب گزینه های مرتبط شروع به ثبت اظهارنامه الکترونیکی و تکمیل این فرم ها نمایند متقاضیان دقت داشته باشند تنظیم و تدوین اظهارنامه برند نیاز به تخصص دارد و از امور تخصصی می باشد و مستلزم تجربه در زمینه ثبت برند همدان است.

نکته : در هر مرحله از ثبت اظهارنامه اینترنتی چنانچه اطلاعات را درست وارد نکرده باشید به صفحه بعدی نمی روید ، فلذا در ورود اطلاعات دقت نمایید.

در دومین مرحله با توجه به نوع ثبت برند اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را در سامانه مالکیت صنعتی به طور کامل وارد می نمایید.. متقاضیان باید توجه داشته باشند کالاهای انتخابی جهت ثبت برند مطابق با مجوزی که ارائه میدهند باشد، درصورتی که اطلاعاتی در زمینه طبقات کالاها نداشته باشند می بایست از اطلاعات و تجربیات اشخاص متخصص مانند کارشناسان ثبت برند پایش استفاده کنند.

در مرحله بعدی تمام مدارک مورد نیازجهت ثبت برند را اسکن و از طریق سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری و ارسال می کنند. پس ازآن نوبت واریز هزینه های مورد نیاز ثبت برند در همدان از طریق درگاه اینترنتی سامانه مالکیت صنعتی می باشد.

در صورت تکمیل صحیح تمام مراحل ذکر شده پرونده متقاضیان توسط سامانه به کارتابل کارشناس اداره مالکیت صنعتی ارسال میشود و در نوبت بررسی قرار میگیرد. کارشناس اداره پس از بررسی پرونده طی مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند و یا نقص آن را اعلام میکنند.

چنانچه پرونده ارسال شده نقصی داشته باشد متقاضیان باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایند پس از تایید اطلاعات و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید نسبت به ثبت نام روزنامه برند اقدام نمایند.

مراحل ثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان توسط موسسه حقوقی پایش

در اولین مرحله کارشناسان تخصصی ثبت برند موسسه پایش تمام اطلاعات مورد نیاز متقاضیان محترم را در اختیار آن ها قرار می دهند و در مراحل بعدی متقاضیان ثبت برند باید تمام مدارک مورد نیاز که کارشناسان به آن ها اعلام کرده اند را آماده و ارائه دهند. کارشناسان با توجه به مدارک ارائه شده ثبت و تنظیم اظهارنامه برند را به صورت تخصصی شروع می کنند و با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز ارائه شده آنها طبقات محصولات برند را در سامانه ثبت علامت تجاری مشخص و ثبت میکنند.

چنانچه پرونده ثبت برند طی مراحل کارشناسی دچار نقص یاکمبود مدارک گردد. کارشناسان به صورت تخصص اقدام به رفع نقص می نمایند. پس از تایید پرونده برند در اداره مالکیت صنعتی و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت، ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود. پس از انتشار روزنامه رسمی وکلای موسسه حقوقی پایش اقدام به تشکیل پرونده فیزیکی ثبت علامت تجاری همدان می نمایند. پیگیری های لازم توسط وکلا انجام میپذیرد و در نهایت آگهی انحصاری استفاده 10 ساله برند به نام متقاضیان صادر و ارائه می گردد.

مدت زمان ثبت برند در همدان

مدت زمان لازم برای ثبت برند – متقاضیان ثبت برند به این نکته توجه داشته باشند که مدت بهرمنده ی انحصاری از علامت تجاری یا برند محدود ، و 10 سال می باشد و پس از به پایان رسیدن این مدت باید نسبت به تمدید برند اقدام نمایند. صاحبان برند تجاری در همدان میتوانید جهت جلوگیری از سوء استفاده رقبا و اشخاص حقیقی و حقوقی با ثبت برند از سو استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

ثبت اضافه کالا و طبقه در همدان

جهت ثبت اضافه کالا و یا طبقه وارد سامانه ثبت علامت تجاری می شوید. پس از انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید. روند ثبت افزایش کالا برند تجاری مثل ثبت آن برند انجام می شود. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که اظهارنامه برند شما از قبل در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد.

پس از ارسال اظهارنامه اضافه کالا و یا طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را بررسی می کند. در صورتیکه مورد تایید قرار بگیرد هزینه های آن را به صورت الکترونیکی پرداخت میکنید و در مرحله آخر آگهی آن منتشر می شود.

در این خصوص می توانید مقاله طبقه بندی برند را  از لینکی که در ادامه می آید مطالعه نمایید. طبقه بندی علائم تجاری

ثبت علامت تجاری در همدان

ثبت علامت تجاری در همدان  به علامت تجاری ، علامت جمعی و نام تجاری نیز گفته می شود در ادبیات حقوقی به هر علامتی که موجب تفاوت کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود  علامت تجاری یا همان برند یا شان تجاری میگویند. علامت تجاری یک نشان فیزیکی است که در اظهارنامه درج می شود. خصوصیات آن محصول را مشخص میکند ، علامت تجاری یا نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت میباشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در همدان

لوگو یا آرم همان طرح گرافیگی می باشد که از اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده باشد . لوگو می بایست از طرح گرافیکی خاصی که با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد طراحی شود. متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت آرم و لوگو در همدان با کارشناسان موسسه حقوقی پایش در تماس باشید.

در صورت نیاز به ثبت شرکت در همدان و یا ثبت تغییرات شرکت در همدان به مقاله ی مرتبط با آنها وارد شوید.

ثبت برند دراستان همدان

 • ملایر
 • تویسرکان
 • اسدآباد
 • نهاوند
 • بهار
 • کبودرآهنگ
 • رزن
 • قروه

جهت ثبت برند همدان و ثبت لوگو ، علامت تجاری و نام تجاری همدان دپارتمان ثبت برند موسسه پایش آماده ارائه خدمات ثبتی برای کلیه شهرهای استان زیبای همدان می باشد. پس با ثبت پایش تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :