جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در سمنان فوری

ثبت شرکت در سمنان فوری

اگر بخواهید در قالب شخصیت حقوقی در یکی از شهرستان های استان سمنان فعالیت تجاری انجام دهید باید بر اساس شرایط ثبت شرکت در سمنان اقدام به ثبت شرکت کنید. در این مطلب توضیحات بیشتری را در خصوص شرایط ثبت شرکت در سمنان توضیح خواهیم داد.

سمنان مرکز استان سمنان و در همجواری دامغان و شاهرود است. این شهر دارای معادن و کارخانجات گچ، نمک، سنگ های تزئینی، میکا، خاک صنعتی، زغال سنگ، مرمریت، فیروزه، تراورتن، سیلیس و سایرکانی ها است و نیز در نزدیکی آن چاه نفت خوران قرار دارد.

که فعالیت های استخراج نفت در آن متمرکز است. به علاوه از لحاظ باغات و کشاورزی بسیار غنی می باشد. طبیعت شهمیرزاد سمنان بسیار مورد توجه گردشگران و سبب رونق گردشگری در این منطقه شده است. به همین دلیل نیز ثبت شرکت در سمنان اهمیت دارد.

از طریق تماس با مجنمع ثبتی پایش می توانید اطلاعات مکفی در خصوص انواع شرکت و این که کدام نوع یا قالب ثبتی مناسب شما و شرایط شما برای ثبت شرکت است. با توجه به فعالیت تان کدام نوع شرکت باید برای شما ثبت شود، را به دست آورید.

ثبت شرکت در سمنان

از جمله شرایطی که برای ثبتد شرکت وجود دارد. مشخص کردن نوع شرکت تجاری است. یعنی باید یکی از قالب های قانون تجارت را برای ثبت شرکت انتخاب کنید. دیگر شرایط ثبت شرکت تعیین موضوع فعالیت است. همچنین نام شرکت باید بر اساس چهارچوب انتخاب نام شرکت انجام شود. تا مورد ثبت و تایید قرار بگیرد.

هم چنین در خصوص سمت شرکاء و اینکه چه کسی بعد از ثبت شرکت باید حق امضاء داشته باشد از مواردی است که باید بر اساس توافق انجام شده تعیین کنید. اگر مجتمع حقوقی پایش را برای ثبت شرکت انتخاب کرده اید.

باید اوراق شناسایی شرکاء را به همراه سایر مدارک و اطلاعات آدرس و شماره های تماس را به کارشناس خود در پایش ارائه دهید تا اسناد و اوراق شرکت را تنظیم کند.

سپس ظرف مدت کمتر از دو هفته کاری ثبت نام آنلاین شرکت، مرحله تعیین اسم شرکت، تدوین مدارک و اسناد ثبتی شرکت و ارسال آنها به اداره ثبت انجام می شود و سپس جهت تحویل آنها و پایان پروسه ثبت شرکت در سمنان کارشناسان پایش با شما تماس خواهند گرفت.

ثبت شرکت در سمنان
ثبت شرکت در سمنان

مراحل ثبت شرکت در سمنان

دریافت مشاوره حقوقی

در مرحله اول همان طور که گفته شد باید با تکیه بر مشاوره حقوق دانان در مجتمع ثبتی پایش یکی از هفت قالب ثبتی شرکت را انتخاب کنید که این قالب متناسب با حرفه و هدف شما و شرکای شما انتخاب می گردد.

نکته: حتماً بعد از دریافت آگهی ثبت دفتر پلمپ از وکیل یا مشاور خود بخواهید دفاتر قانونی شرکت را نیز ثبت نام نماید. 

انتخاب اعضاء و شرکاء شرکت

در مرحله دوم  ثبت شرکت سمنان مهم ترین رکن شرکت که اعضای آن هستند باید انتخاب شود بر اساس نوع شرکت تعداد اعضا در این مرحله مشخص  می شود زیرا در هر یک از انواع شرکت حداقل یک تعداد خاصی موسس باید وجود داشت باشد.

پس از آن نیز باید سهم شرکاء مشخص گردد. مثلاً در سود و زیان به شکل پنجاه پنجاه شریک هستند. یا اینکه سهم های متفاوتی برای خود در نظر گرفته اند.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت و به ترتیب اولویت در نظر گرفتن پنج نام مرتبط انجام می شود. با مفهوم و منطبق با قوانین تجارت که کارشناسان ثبتی پایش شما را با آن ها آشنا می کنند، مرحله بعدی ثبت شرکت سمنان است.

در وهله بعد کل سرمایه شرکت مجدد با توجه به نوع شرکت را باید در نظر گرفت که در برخی از انواع شرکت ها حداقل سرمایه یک عدد مشخص است و حداکثر سقفی ندارد و باید با توجه به این میزان، سرمایه نقدی و غیر نقدی شرکاء یا سهامداران نیز مشخص شود.

انتخاب هیئت مدیره

در گام چهارم اما باید تعیین سمت شامل مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، نائب رییس هیئت مدیره، در برخی شرکت‌ها بازرس اصل و علی البدل و مابقی سمت ها مشخص گردد. همچنین باید مشخص شود که چه کسی حق امضای مجاز شرکت را منفرداً یا اشتراکاً با شرک دیگر بر عهده دارد.

مرحله بعدی در ثبت شرکت در سمنان تهیه و تدوین موضوع فعالیت شرکت است که باید به طوری تحریر گردد که همه جوانب فعالیت شرکت در حال و آینده را شامل شود و با اصطلاحات حقوقی و ثبتی درج گردد.

در این خصوص با کارشناسن تیم ثبتی پایش تماس بگیرید تا تدوین موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه  و درج آن در سامانه ثبت شرکت ها سمنان را برای شما به انجام برسانند.

پس از این امور و اخذ تایید نام شرکت در مرحله پایانی مدارک شرکت که به شما در تدوین آن ها کمک می نماییم برای اداره ثبت شرکت سمنان ارسال شده و سپس با تایید و ممهور شدن باید فرایند ثبت شرکت در سمنان را پایان یافته قلمداد کرد.

 مدارک جهت ثبت شرکت در سمنان

 • دو عدد رونوشت شرکتنامه  یا اظهارنامه تکميل شده
 • نسخه تقاضانامه تکميل شده در دو سری
 • دو رونوشت از اساسنامه شرکت باید ارائه شود.
 • تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي
 • اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
 • تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار (درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند)
 • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين
 • دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره
 • اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد

زمان و قیمت ثبت شرکت در سمنان

زمان ثبت شرکت در سمنان ارائه کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت ها الزامی است. کامل و بدون نقص باشد تا در طی مراحل ثبت با بررسی های کارشناسان متوجه نواقص نشوند، که در این صورت پرونده به تعویق می افتد تا متقاضی بتواند تکمیل نماید. زمان مورد نیاز ثبت اصولا 15 الی 30 روزکاری می باشد که در طی آن نواقصی مشاهده نشود.

هزینه های دولتی ثبت شرکت در طی مراحل ثبت شرکت پرداخت می گردد از جمله این هزینه ها شامل:

حق الثبت، حق التمبر، واریزی مبلغ تعیین نام برای شرکت، آگهی نوبت آول روزنامه کثیرالانتشار، آگهی نوبت دوم روزنامه رسمی، می باشد.

هم چنین این موضوع را باید در نظر گرفت که میزان سرمایه و موضوع فعالیت شرکت و هم چنین تعداد اعضا در هزینه ها تأثیر گذار می باشد.

اسناد ثبتی شرکت

برای هر یک از انواع شرکت‌ها ممکن است اسناد ثبتی بیش و کم متفاوت باشند، لیکن اساسنامه برای انواع شخصیت های حقوقی وجود دارد.

در حقیقت اساسنامه هر شرکت مهم ترین رکن ثبتی شرکت است. که خط مشی اصلی شرکت و چارچوب قوانین کلی شرکت، موضوع فعالیت شرکت و روابط بین شرکاء و وظایف آن ها در آن مشخص می‌گردد.

علاوه بر اساسنامه برای همه انواع شرکت‌ها و موسسات صورتجلسه هیات موسسین نیز باید به هنگام ثبت شرکت تنظیم گردد. اما سایر اسناد ثبتی شرکت ممکن است برای برخی از انواع شرکت ها متفاوت باشد.

مثلاً در شرکت با مسئولیت محدود شرکتنامه و در شرکت سهامی خاص اظهارنامه از مدارک ثبت شرکت هستند. که مفاد هر یک حاوی اطلاعاتی در خصوص شرکت در شرف ثبت و تحت یک فرمت خاص می باشد.

اما تقاضانامه از مدارک ثبتی مشترک بین شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص و بسیاری دیگر از انواع شرکت ها و اشخاص حقوقی است.

با مجتمع ثبتی پایش کلیه مدارک ثبتی شرکت شما را با تکیه بر تجربه و تخصص کارشناسان متخصص انجام خواهیم داد.

مطابق نظر شما و جزئیات حقوقی شرکت تدوین می‌نماید. امکان اخطار نقص یا کمبود مدارک با ثبت پایش به صفر می رسد.

 واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان سمنان

 • سازمان شرکت در سمنان
 • شاهرود
 • دامغان
 • گرمسار
 • سنگسر
 • سرخه
 • میامی
 • آرادان

ثبت شرکت سهامی خاص در حوزه ثبتی سمنان

تاسیس شرکت نیازمند بررسی موارد متعددی است. مثلاً در زمینه هایی مانند ورود به مناقصه یا مزایده خاصی لازم است شرکتی ثبت کنید که مورد اعتبار در ارگان های تشکیل کننده مناقصه یا مزایده باشد. شرکت سهامی خاص به دلیل داشتن سهامدار و بازرس از این امتیاز برخوردار هستند.

پس برای ثبت شرکت سهامی خاص حتماً باید شرکایه معقولی تعیین کنید که 35 درصد از آن در حساب شرکت قبل از ثبت بلوکه شود. سه شریک سهامدار و دو بازرس نیز باید در این شرکت وجود داشته باشند. هیئت مدیره نیز باید سه نفر باشند که در شرکت های سهامی خاص از بین سهامداران انتخاب می شوند. بنابراین مسئولیت مدیران به عنوان دارنده سهام بسیار حائز اهمیت است

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای مجموعه هایی کوچکی که می خواهند اقدام به شخصیت حقوقی جدید کنند بهتر است اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود کنند. زیرا شرکت با مسئولیت محدود از نظر تبعات قانونی برای اعضاء و مدیران در دسته بندی کم مسئولیت قرار دارد. بنابراین اشخاصی که می خواهند یک شرکت بدون ریسک داشته باشند باید اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود کنند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود مطابق قانون باید از حداقل دو شریک و یک میلیون ریال سرمایه تشکیل شود که اسناد و مدارک باید رد قالب شخصیت حقوقی تنظیم شود و به ثبت در اداره ثبت شرکت ها برسد.

روند ثبت موسسه در واحد ثبتی سمنان

موسسات غیر تجاری در واحد ثبت سمنان شرایطی مانند شرکت با مسئولیت محدود دارد. موسسه غیر تجاری با توجه به موضوع فعالیت غیر تجاری و تیپ اساسنامه موسسه غیر تجاری می تواند شکل گیرد.

اقدامات ثبت شرکت بازرگانی در سمنان

 • تعیین نوع شرکت تجاری
 • انتخاب نام مرتبط با حوزه بازرگانی
 • تنظیم موضوع فعالیت در زمینه بازرگانی
 • تشکیل جلسه مجمع عمومی موسسین با شرکاء
 • تنظیم مدارک و اسناد لازم به ثبت شرکت بازرگانی

چگونگی ثبت شرکت خدماتی در سمنان

 • بهتر است شرکت خدماتی را در قالب شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.
 • تشکیل جلسه مجمع عمومی برای تاسیس شرکت خدماتی
 • ثبت اطلاعات در سامانه ثبت شرکت ها
 • ارسال مدارک شرکت خدماتی در قالب شرکت با مسئولیت محدود
 • صدور آگهی ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت پیمانکاری در سمنان

 • برای ثبت شرکت پیمانکاری لازم است فعالیت در یکی از زیر گروه های شرکت پیمانکاری باشد.
 • حتماً نوع شرکت را باید در نظر داشته باشید در قالب شرکت سهامی باشد.
 • در تاسیس شرکت پیمانکاری روند همانند ثبت سایر شرکت ها است در مواردی که خود شرکت مجوز نخواهد امکان صدور مجوز داده نمی شود.

برای ثبت شرکت سمنان و شهرهای این استان در کلیه واحدهای ادارات سمنان را به مجتمع ثبتی پایش بسپارید. با خیال راحت کسب و کارتان را دنبال کنید، مطمئن باشید که در اسرع وقت و با کمترین هزینه امر ثبتی شما را به انجام می رسانیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز کابایی
مهرانگیز کابایی
2 سال قبل

برای ثبت شرکت چه مدارکی نیاز هست؟

سیما احترامی
سیما احترامی
1 سال قبل

برای ثبت سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشیم؟

شماره موبایل
9905629787
شیوا ایمانی
شیوا ایمانی
1 سال قبل

سلام
شرایط ثبت شرکت در سمنان به چه شکل هست ٬مدارک خاصی نیاز هست ؟

مریم بهادریان
مریم بهادریان
1 سال قبل

سلام وقت بخیر اگه شخصی سوءپیشینه داشته باشه میتونه شرکت ثبت کنه ؟

سیما دمیرچی
سیما دمیرچی
1 سال قبل

سلام من در حال حاضر بیمه بیکاری میگیرم مشکلی نداره بازرس شرکت باشم ؟؟

مریم صالحی
مریم صالحی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر آیا میتوان فقط با یک نفر شرکت ثبت کنیم ؟

معصومه احمدی
معصومه احمدی
1 سال قبل

سلام،بنده از گروه ثبتی پایش بسیار سپاسگذارم بابا انجام ثبت شرکت بنده در استان سمنان در کوتاه ترین زمان