جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

روال ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد

اگر به فکر ثبت شرکت در یزد هستید و می خواهید روال ثبت شرکت یزد را بدانید، شما با انتخاب یک مشاور متخصص در زمینه ثبت شرکت می توانید قدم های خود را به درستی بردارید و کاملاً آسان در راستای رسیدن به اهداف شرکت گام بردارید. مجموعه ثبتی پایش با داشتن بیش از 10 سال سابقه در امر ثبت شرکت آماده ی یاری رساندن شما تا مرحله ی نهایی ثبت شرکت و همراه با شما می باشد.

ثبت شرکت در یزد

استان یزد جزء استان های مرکزی کشور می باشد  که مرکز این استان یعنی شهر یزد قطب پزشکی ایران و دارای بیشترین تعداد قبولی در کنکور سراسری می باشد.

این شهر دارای رشد جمعیت بالا است و دومین شهر مهاجر پذیر کشور عزیزمان ایران است. شهر یزد دارای آثار و بناهای تاریخی فراوان است مانند آتشکده ها و مسجد امیرجخماق و بادگیرهای زیبا و تاریخی این شهر و کویر زیبای آن که همه این موارد جذابیت گردشگری شهر را بالا برده و سالانه توریست های زیادی به آنجا سفر می کنند ازاین رو می توان با تکیه بر اقتصاد در این شهر گفت که حرفه ها و صاحبان مشاعل مختلفی نیاز به تشکیل و ثبت شرکت در یزد دارند.

می توانید برای مشاوره تخصصی در این راستا به صورت آنلاین و غیر حضوری و با کمترین هزینه با در ارتباط بودن با مشاوران ثبتی پایش همراه باشید.

شرکت یعنی

گردهمایی افرادی تحت عنوان سهامدار یا شریک و  در حقیقت موسسان شرکت که با قوانین خاص ثبت می شود را شرکت نام گذاری می کنند. اعضای موسس یک شرکت می بایست به سن قانونی رسیده باشند.

این افراد با داشتن اهدافی مشخص اقدام به فعالیت در راه رسیدن به اهداف کلی شرکت تازه تأسیس می کنند. در انواع شرکت می توان به شرکت با مسئولیت محدود, شرکت سهامی عام , شرکت سهامی خاص , شرکت های تولیدی, شرکت های تعاونی, شرکت های تضامنی و غیره اشاره کرد. حداقل سرمایه برای تاسیس برخی از انواع  شرکت ها باید بیشتر از 1.000.000 ریال باشد.

شرایط ثبت شرکت در یزد

مسئولیت ثبت شرکت ها بر عهده کدام ارگان می باشد ؟

مسئولیت ثبت شرکت بر عهده ی اداره ثبت شرکت ها می باشد. بدین ترتیب وظیفه این اداره در تمام  مراکز استانها که دارای  واحد ثبتی می باشد ثبت اشخاص حقوقی است.

بر این اساس شرکت ها برای ثبت شرکت خود می بایست به این ادارات در سطح استان مد نظر خود مراجعه کنند. در این بین برای انتخاب نام و برند مخصوص خود می توانید به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید تا مطمئن شوید اسم شخصیت حقوقی شما منحصربه فرد است. هم چنین شما باید برای اجتناب از اقدام حضوری خود در این اداره از طریق درگاه اینترنتی وارد سایت مخصوص به ثبت شرکت ها شوید.

مجتمع ثبتی پایش می تواند گزینه انتخابی خوبی برای یاری رساندن شما در این راستا باشد.

شرایط ثبت شرکت در یزد

برای انجام هرکاری باید در ابتدا اهداف خودرا مشخص کنید. برای اقدام به ثبت شرکت ابتداباید اهداف وخط مشی خود را برای راه اندازی شرکت مشخص کنید.

منظور از اهداف شامل کارهایی است که  با انجام آنها به مقصود و غایت شرکت دست پیدا خواهید کرد. در این زمینه باید اطلاعات خود را در بحث انواع شرکت ها و ثبت شرکت افزایش دهید که اگر تا انتهای مقاله با ما باشید به این مهم دست می یابید.

در مرحله بعدی باید با رعایت قوانین سازمان ثبت شرکت ها اقدام به نام گذاری موسسه خود کنید.

باید ها و نباید های انتخاب نام برای شرکت

اسم انتخابی شما نباید قبلاً توسط شخصی دیگر  برای شرکتش نام گذاری شده باشد. نباید از حروف لاتین در نام شرکت استفاده کرد . نباید از القاب افراد مشهور معاصر یا دانشمندان، علما و افراد سیاسی استفاده کرد.

برای اطلاع بیشتراز قوانین انتخاب نام مناسب می توانید با ما در گروه ثبتی پایش همراه باشید و با مشاوران متخصص انتخاب نام شرکت در یزد تماس بگیرید.

مراحل ثبت شرکت در یزد چگونه می باشد؟

 •  ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت ها
 •  تایید اسم شرکت
 •  پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها و تایید اسناد ثبتی شرکت
 •  تحویل اسناد شرکت

جهت ثبت نام در سامانه اداره ثبت شرکت ها بعد از مراجعه به سایت irsherkat.ssaa.ir باید گام به گام و طی 14 مرحله اطلاعات شرکت خود را از جمله اسامی انتخابی که پیش از این در خصوص آن صحبت کرده ایم را وارد نمایید.

سپس منتظر تایید ثبت نام و انتخاب یک اسم و ابلاغ آن به شما به عنوان نام شرکت باشید.

در مرحله بعد مدارک استفاده شده در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها یزد را چاپ کرده با امضا اعضای شرکت به آن اداره ارسال می کنید و نهایتاً چنانچه اخطار رفع نقص نگیرد جهت تحویل اسناد ثبت شرکت به ارگان ثبت شرکت استان یزد مراجعه می نمایید.

شرح اساسنامه شرکت به چه شکل می باشد؟

اساسنامه هر شرکت مجموعه قوانین و مقرراتی است که موسسین و هیئت مدیره طبق آن می بایست فعالیت خود را در شرکت انجام دهند. مانند مقدار و سهم هر یک از شرکای شرکت که باید به طور واضح و کامل درج شود. وظایف و مقام هر شخص در شرکت و زمان تاسیس شرکت و شرح فعالیت باید واضح در اساسنامه ذکر شود.

مدارک جهت ثبت شرکت در یزد شامل چه مواردی می باشد؟

مدارک ثبتی شامل سندهایی می باشد که به امضای تمامی اعضای هیئت مدیره رسیده و به اداره ثبت شرکت ها ارجاع شده است. این  اسناد شامل اساسنامه و خطی مشی های شرکت و شرح وظایف هر کدام از اعضای شرکت می باشد. برای مثال در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد همگام با ارائه اساسنامه شرکت، شرکتنامه و صورتجلسه موسسین در یزد نیز جز اسناد ثبتی است.

آن چیزی که در قوانین ثبت شرکت ها آورده شده بدین شرح است. انواع شرکت ها از لحاظ ماهیت و فعالیت به دو دسته ی تجاری و غیر تجاری تقسیم می شوند.

شرکت ها تجاری و موسسات غیر تجاری هستند که البته موسسات غیرتجاری نیز شامل موسساتی است که اقدامات آنها در جهت تجارت صورت نمی گیرد و غیر انتفاعی هستند مانند: انجام اموری چون امور ادبی, خیریه ای, آموزشی و غیره که در انها موسسه اقدام به کسب سود در این عرصه نمی کند.

از طرفی موسسات غیر تجاری انتفاعی هم هستند که همان طور که از اسم آنها برمی آید شامل موسساتی می شود که هدف اصلی آنها تجارت و کسب سود از این طریق می باشد.

هزینه های ثبت شرکت در یزد چگونه است؟

به طور کلی هزینه های ثبت شرکت همواره متغیر است اما شامل موارد ثابتی می باشد یعنی. این قیمت بر اساس تعداد اعضا و ماهیت شرکت متغیر است. در این بین هزینه های دیگری نیز در راه ثبت شرکت وجود دارد از جمله هزینه باطل کردن تمبر و پست و هم چنین حق ثبت و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور که از جمله هزینه های ثبتی به حسابی می آیند.

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حوزه ثبتی یزد

تاسیس و ثبت شرکت با مسئولیت محدود منوط به ثبت نام در سایت رسمی اداره ثبت شرکت ها و ارائه مدارک و اسنادی که اداره ثبت شرکت ها مورد تایید قرار گرفته است، انجام شود.

بر همین مبنا شرایطی که اداره ثبت شرکت ها دارد شامل حداقل حضور دو عضو شریک، تعیین سرمایه اولیه حداقل به میزان یک میلیون ریال، تنظیم مدارک و اسناد ثبتی و امضاء اعضاء و ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها می باشد.

نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در حوزه ثبتی یزد

در بیشتر موارد انتخاب بین ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص است اگر شرایط ثبت شرکت سهامی خاص را دارید بهتر است این شرکت را به ثبت برسانید. یعنی برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل سه عضو سهامدار و دو عضو بازرس وجود داشته باشد. بازرسین نباید با هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.

از سوی دیگر هیئت مدیره این شرکت حتماً باید از اعضاء سهامدار انتخاب شود. همانند همه شرکت های تجاری تاسیس شرکت سهامی خاص به موجب ارائه مدارک و اسناد تنظیم شده در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود.

تاسیس و ثبت موسسه غیر تجاری در حوزه ثبتی یزد

جهت تاسیس موسسه غیر تجاری لازم است حداقل دو شریک با ارائه مدارک و اسناد در سایت اداره ثبت شرکت ها ثبت نام اولیه را انجام دهد و سپس مدارک موسسه بعد از امضاء شرکاء به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود. در نهایت طی 14 روز کاری شرکت ثبت خواهد شد.

توضیحی از ثبت شرکت بازرگانی در حوزه ثبتی یزد

موضوعاتی اعم از صادارت و واردات، خرید و فروش، در موارد مربوط به شرکت بازرگانی است. منظور از ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تجاری در موضوعات مربوط به شرکت ها می باشد.

موضوعات مربوط به ثبت شرکت خدماتی حوزه ثبتی یزد

امور خدماتی شامل دسته بندی های مختلفی است. منظور از شرکت های خدماتی شرکت هایی است که خدمات خرید و فروش می کنند. شرکت خدماتی در دسته بندی شرکت های تجاری قابل ثبت است.

ثبت شرکت پیمانکاری در حوزه ثبتی یزد

برای ایجاد شخصیت حقوقی در زمینه پیمانکاری لازم است در شاخه پیمانکاری اقدام به تاسیس شرکت تجاری کنید. شرکت های سسهامی در زمینه پیمانکاری کاربرد بیشتری دارند.

آدرس اداره ثبت شرکت در یزد

در استان یزد اداره ثبت شرکت ها در بلوار طالقانی، پلاک 63 مستقر می باشد از این رو متقاضیان ثبت شرکت بعد از ثبت اطلاعات در سایت رسمی سازمان ثبت شرکت ها باید مدارک و اسناد خود را به آدرس اعلامی پست نمایند.

واحد های ثبت شرکت در استان یزد

 • مرکز ثبت شرکت در میبد
 • اردکان
 • بافق
 • مهریز
 • ابرکوه
 • اشکذر
 • تفت
 • خاتم
 • مروست
 • بهااباد
 • تفت

اقدامات پس از ثبت شرکت در یزد

بهتر است در جریان باشید که تنها ثبت شرکت پایان راه ثبتی نیست و باید به صورت تخصصی با مشاوره تخصصی کارشناسان این عرصه در این زمینه همکاری داشته باشید، برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ثبتی پایش در ارتباط باشید، تا اطلاعات بیشتری در زمینه روال ثبت شرکت در یزد و هر آنچه در این زمینه نیاز دارید کسب نمایید. در صورتی که پس از ثبت شرکت تجاری نیاز به انجام اقدامات مرتبط با پلمپ دفاتر تجاری داشتید می توانید به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ستوده
ستوده
2 سال قبل

آیا می توان در زمینه حسابرسی شرکت تجاری ثبت کرد؟ و اینکه در قالب شرکت هم باید مجوز دریافت کرد؟

حسن فرخی
حسن فرخی
2 سال قبل

برای ثبت شرکت میشه حضوره به اداره ثبت مراجعه کرد؟

مهرانگیز نیمایی
مهرانگیز نیمایی
2 سال قبل

مرسی از توضیحات خوبتون

شماره موبایل
9108537746
سحر خداوردی
سحر خداوردی
2 سال قبل

سلام
لطف کنید بفرمایید برای ثبت محدود یکی از اعضا میشه زیر ۱۸ سال باشه؟

شماره موبایل
9331506694
سحر رمصانی
سحر رمصانی
2 سال قبل

سلام
ممنون از راهنمایی شما

شماره موبایل
9331506693
سیما رضوانی
سیما رضوانی
2 سال قبل

سلام کارمند رسمی می‌تونه عضو هیئت مدیره باشه؟؟

مریم قنبری
مریم قنبری
1 سال قبل

با سلام شرایط ثبت شرکت رو میفرمایید ؟

شیوا پیروزی
شیوا پیروزی
1 سال قبل

روال ثبت شرکت در یزد چگونه هست؟

سیما قاسمیان
سیما قاسمیان
1 سال قبل

سلام برای ثبت میشه حضوری رفت اداره ثبت شرکتها؟؟