جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در کرمانشاه

ثبت برند در کرمانشاه

اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود چرا ثبت برند در کرمانشاه انجام دهید و یا ثبت برند چه مزایایی برای شما دارد؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. آنچه که در ادامه خواهید خواند موارد مربوط به استان کرمانشاه می باشد. اگر می خواهید تمام نکات مربوط به ثبت برند را بدانید مقاله اختصاصی ثبت برند پایش را از دست ندهید.

اقدامات لازم برای ثبت برند در کرمانشاه

در پاسخ به این سوال می توان گفت ثبت برند در کرمانشاه  ثبت یک نام، یا نشان یا علامت تجاری می باشد. که بر روی محصول، یا کالا و یا خدمات شما درج می گردد. نمایان کننده نوع فعالیت شما در کرمانشاه و زمینه آن می باشد.

میتوان از مزایای ثبت برند کرمانشاه بدین گونه صحبت کرد. که رقابت را در بازار ایجاد می کند. بدین صورت که هر چه نوع نام برند شما در ذهن مصرف کننده ماندگار باشد رونق اقتصادی پیدا کرده و باعث می شود کیفیت بهتری را ارائه دهید.

هم چنین از افراد تقلب کاری که از نوع کالا و یا محصول شما سوء استفاده می کنند می توانید از طریق قانون شکایت نمایید.

هم چنین از موارد مهم ثبت برند ایجاد تمایز بین کالا ها و محصولات در یک طبقه می باشد. یعنی راه را برای مصرف کننده در انتخاب جنس مورد نظر خود آسان می کنید.

از مهم ترین عاملی که ثبت برند کرمانشاه باعث خرسندی مالک آن می شود استفاده انحصاری از آن است.

ثبت برند در کرمانشاه

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرمانشاه

اشخاص حقیقی و حقوقی باتوجه به نوع فعالیت خود می توانند در کرمانشاه اقدام به ثبت نمایند. به چه صورت؟

اشخاص حقیقی که تمایل به ثبت برند خود دارند. باید مدارک به نام خود را ارائه دهند و اشخاص حقوقی که تمایل به ثبت برند شرکت هستند باید مدارک شرکت و شخص حقوقی را ارائه دهند.

کلیه فرآیند ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام پذیر می باشد و الزامی است. مدارک را به اداره ارسال نمایید حتماً اصل یا برابر اصل آنها ارسال شود.

شخص حقیقی:

 • شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط در زمینه خدمات
 • کارت بازرگانی
 • نمونه برند و علامت تجاری و لوگو در کادر 10 در 10

شخص حقوقی:

 • مدارک شرکت (آگهی تاسیس ثبت شرکت، هر نوع تغییرات (تغییر نام، تغییر آدرس، تغییر مدیرعامل شرکت)، روزنامه ثبت شرکت و تغییرات)
 • رونوشت مجوز های شرکت (پروانه بهره برداری، جواز تاسیس) (در صورت نداشتن مجوز بنام شرکت اگر رئیس هیات مدیره یا مدیرعامل به صورت شخصی داشته باشند قابل قبول برای ثبت می باشد.)
 • اصل کارت بازرگانی (بنام شرکت یا بنام مدیرعامل شرکت)
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل ثبت شرکت
 • یک نمونه از علامت مورد تقاضا (در کادر 10 در 10)
 • مهر شرکت

نکته: کارت بازرگانی برای ثبت برند به انگلیسی لازم است و در صورتی که ثبت برند شما تنها به زبان فارسی باشد احتیاجی به ارائه کارت بازرگانی ندارید.

زمان و قیمت ثبت برند در کرمانشاه

ممکن است زمان ثبت برند برای شما خیلی مهم باشد.

باید مواردی را در ثبت برند در نظر گرفت که در زمان آن تاثیر به سزایی دارد.

از جمله نوع اطلاعات و مدارکی که ارسال می نمایید الزاماً باید درست و کامل ارسال شود.

هر گونه نقص در پرونده آن را به عقب باز می‌گرداند و زمان طولانی تر می‌شود.

هم چنین می دانستید که از نوع برند انتخابی خود باید استعلامات لازم را انجام دهید تا در بررسی های کارشناسان اداره مالکیت صنعتی دچار رد پرونده نشوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه استعلام از برند به مقاله آن مراجعه نمایید. بیشتر بدانید.

زمان قانونی که برای ثبت برند باید در نظر گرفت بین 40 الی 45 روز کاری می باشد. که این زمان بستگی به صحت اطلاعات و موافقت کارشناسان دارد.

شایان ذکر است هر ثبتی که در اداره مالکیت صنعتی انجام دهید ملزم به پرداخت وجوه دولتی می باشید.

ثبت برند هم در اداره مالکیت صنعتی انجام می دهید.

مبالغ برای ثبت برند اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت می باشد. در روند ثبت برند در کرمانشاه ثبت برند حقوقی هزینه های بیشتری را باید پرداخت نماید.

جهت اطلاع از ریز تعرفه ها ثبت برند در کرمانشاه می توانید به مقاله هزینه ثبت برند مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند در کرمانشاه

پس از تشکیل پرونده وارجاع به کارشناسان سازمان اداره مالکیت صنعتی وضعیت پرونده پس از حداقل ۴۵ روز و حداکثر ۱۲۰ روز مشخص می شود و حالت های زیر در این مرحله رخ می دهد:

می توان به صورت اینترنتی ثبت برند را در سایت اداره مالکیت صنعتی انجام داد.

وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شده و کلیه مراحل را مطابق با مدارک و اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایید.

اطلاعات اولیه متقاضی را درج نمایید، سپس مدارک را بارگذاری نمایید. در پایان بازبینی اطلاعات درج شده و در صورت صحیح بودن تأیید و اخذ کدرهگیری و رمز عبور، که این کد از طریق تلفن همراه پیامک می شود.

پرونده ثبت برند از طریق سامانه اینترنتی به کارتابل کارشناسان ارسال می شود.

کارشناسان بر اساس نوع فعالیت متقاضی و هم چنین سابقه ثبت قبلی برند استعلامات لازم را اخذ می نمایند.

مراحل مربوط به دریافت ابلاغ ثبت برند کرمانشاه

در صورت وارسی های کارشناسان ابلاغیه ای به متقاضی ارسال می شود.

این ابلاغیه در سه حالت می باشد: رد پرونده یا نقص آن و یا اینکه چاپ آگهی نوبت اول در روزنامه صورت می گیرد.

تایید پرونده بدین صورت می باشد که با توجه به استعلامات انجام شده هیچ گونه مغایرتی مشاهده نشده.

دستور صدور آگهی نوبت اول در روزنامه انجام شده است.

مراحل ثبت برند را باید بدون نقص و کامل و صحیح انجام داد در صورتی که اطلاعات و تجربه کامل در ثبت اینترنتی ندارید می توانید از کارشناسان و متخصصین زمینه ثبت برند مجتمع ثبتی پایش راهنمایی کسب نمایید.

زمانی که روزنامه نوبت اول به چاپ می رسد یک ماه فرصت به معترضین داده می شود. تا اعتراض خود را نسبت به برند در حال ثبت اعلام نمایند در صورت عدم وجود اعتراض کننده رئیس اداره مالکیت صنعتی دستور به چاپ روزنامه رسمی کشور می دهد.

۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بهصورت کامل چاپ شده باشد.

ردکامل: باید کلیه مندرجات را بادقت تکمیل نمایید و کلیه مدارک به صورت کامل به اداره ارسال کنید. در صورت مشاهده کوچکترین نقص و یا مغایرت پرونده رد می شود.

قسمت استعلام از ثبت برند از مهم ترین قسمت های ثبت برند می باشد. برندی که مورد نظر می باشد نباید در سالهای قبل  توسط شخص دیگر به ثبت رسیده باشد و متقاضی جدید مجدد آن را ثبت کند. حتی تشابه باعث رد پرونده می شود.

ثبت علامت تجاری در کرمانشاه

علامت تجاری از گونه نشانه هایی است که یک کلمه یا نام یا شکل در روی کالا و یا خدمات و یا محصول درج شده است که نماد و یا علامت اختصاری آن واحد شغلی را نشان می دهد.

این علامت به متقاضی و صاحب آن کمک میکند که به شهرت کسبی دست پیدا کنند و مصرف کنندگان بتوانند با دیدن علامت تجاری محصول  کالا و یا محصول خود را از دیگر موارد تفکیک و شناسایی کنند.

اصولاً متقاضیانی که در صدد ثبت علامت تجاری خود در کرمانشاه هستند این را می دانند که برای رقابت بیشتر و ارتقای کیفیت بالاتر ملزم به ثبت علامت تجاری هستند.

ثبت لوگو و آرم تجاری در کرمانشاه

آرم و یا لوگوی تجاری از گونه تصاویر و یا نوشته و یا شکلهایی می باشد که این لوگو وجه تمایز بین محصولات و کالا ها را از هم مشخص میکند و هر آرم و یا لوگو مربوط به یک فعالیت می باشد.

جهت ثبت آرم و لوگو خود م توانید از مزایا و حمایت های دولتی استفاده ببرید، بدین صورت که می توان با ثبت آن از سوء استفاده افراد سود جود محافظت کرد.

آیا به دنبال آن هستید که اطلاعاتی در مورد ثبت شرکت در کرمانشاه بیابید، می توانید با کلیک بر روی لینک آن به مقاله آن مراجعه نمایید.

فعالیت اداره مالکیت صنعتی در کرمانشاه

سازمان مالکیت صنعتی که فعالیت خود را از طریق ساختمان اصلی در استان تهران انجام می دهد با داشتن سایت رسمی، زیر نظر قوه قضاییه فعالیت دارد. در این سازمان کارشناسان و متخصصان مسلط به قوانین مالکیت صنعتی اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری را در داخل و خارج از کشور به صورت بین الملی ثبت می کنند.

در صورتی که نیاز به یک برند تجاری دارید که به صورت انحصاری بتوانید در بازار با خیال راحت محصولات تان را تبلیغ کنید و یا اینکه اختراع یا طرح صنعتی دارید که به دنبال سرمایه گذار هستید بهتر است از طریق سایت مالکیت صنعتی ابتدا اقدامات ثبتی آن را انجام دهید، تا از حقوق حمایتی قوانین مربوطه برخوردار شوید.

چگونه اختراع و طرح صنعتی در کرمانشاه ثبت کنیم؟

مخترع و طراحان طرح صنعتی در استان کرمانشاه می توانند به راحتی در سایت مالکیت صنعتی عضو شوند و از طریق میز خدمات، اظهارنامه ثبت اختراع و اظهارنامه ثبت طرح صنعتی را دریافت کنند.

البته لازم است بدانید چکونه باید این اظهارنامه را تنظیم کنید و ادعا نامه و توصیف نامه ها را تکمیل نمایید. در صورت داشتن اختراع یا طرح صنعتی می توانید با کارشناسان حقوقی ما در گروه ثبتی پایش تماس بگیرید.

ثبت برند در استان کرمانشاه

 • جوان رود
 • کنگاور
 • پاوه
 • قصرشیرین
 • سرپل ذهاب
 • روانسر
 • صحنه
 • هرسین
 • گیلان غرب
 • اسلام آباد غرب

در پایان: مجتمع ثبتی پایش با ارزان ترین و سریع ترین راه حل مقدمات ثبتی را انجام می دهد هم اکنون می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در تیم ثبتی پایش تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حاتمی
حاتمی
2 سال قبل

اگر برند استعلامش در زمینه مواد غذایی ثبت شده باشه من می تونم در زمینه کفش و کیف ثبت کنم؟

موسوی
موسوی
2 سال قبل

ممنون از مطلب مفیدی که اراائه دادین من یک سواال در خصوص ثبت برند و لوگو دارم. درخواست ثبت برند و لوگو اگه با هم ارائه بشه چطور بررسی میشه؟