جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای تخصصی ثبت برند در قزوین

راهنمای تخصصی ثبت برند در قزوین

از ارکان اصلی توسعه کسب و کار ثبت برند در قزوین است که از مواردی است که می تواند به شناخته شدن یک محصول و یا کالاهای یک واحد تولیدی کمک کند. ثبت برند یعنی شما نام یا علامتی که با آن کار می کنید را در سازمان مالکیت صنعتی به ثبت برسانید.

ثبت برند در قزوین

در گذشته صنعتگران و صاحبان صنایع دستی بعد از اینکه اثری را خلق نموده اند در گوشه آن نام خود را حک می کردند که این اثر مربوط به آنها می باشد.

مثلاً نام نقاش بر تابلوی نقاشی و نام بافنده فرش بر پشت آن کوچک درج می شد.

با گذشت زمان این امر به شکل صحیح تر و مدرن تر امروزی درآمد و تبدیل به نام برند و علامت تجاری و نام تجاری شد.

در نتیجه ثبت برند در قزوین با گذراندن مراحل قانونی و ثبتی در اداره ثبت مالکیت صنعتی رواج پیدا کرد و کلیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای شناساندن محصولات و کالاهای خود ثبت برند را انجام می دهند.

با ثبت برند قزوین می توانید محصولات و کالاهای خود را منحصر به فرد کرده و از امتیازات و حمایت های دولتی استفاده کنید.

از جمله امتیازاتی که می توان به آن اشاره کرد: درآمدی که از فروش آن ها بدست می آید، اعطای نمایندگی به سایرین، جلوگیری از کپی برداری هایی که مجاز نیستند می باشد.

ثبت برند در قزوین

مدارک لازم ثبت برند در قزوین

اسناد و مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی:

 • رونوشت برابر اصل از شناسنامه و کارت ملی مالک یا مالکین برند
 • مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه کسب،جواز کسب)
 • ارائه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
 • تصویر علامت

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی:

 • کپی برابر اصل از شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات
 • برابر اصل از مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه کسب، جواز کسب)
 • کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
 • و تصویر علامت

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در قزوین

زمان ثبت علامت تجاری باتوجه به مراحل ثبت و ارسال مدارک و استعلام برند متفاوت می باشد .زمانی که معمولاً برای ثبت برند باید در نظر گرفت بین 45 الی 50 روز کاری می باشد.

زیرا زمانی که ثبت برند خود را در سایت اینترنتی اداره مالکیت صنعتی انجام می دهید باید کلیه موارد ثبت را به درستی انجام داد در صورت نقص پرونده عقب می افتد و زمان مفید ثبت را از دست خواهید داد. هم چنین باید توجه کرد که تعداد پرونده های سیستمی کارشناسان به چه صورت است. هرچه تعداد پرونده ها زیادتر باشد پرونده شما دیر تر انجام می شود .

هزینه های ثبت برند باتوجه به ثبت اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد هزینه های ثبت برند را در هر مرحله از ثبت باید پرداخت نمود . باتوجه به طبقه کالا هزینه های ثبت برند متفاوت می باشد و هر طبقه اضافه تر ثبت شود هزینه جداگانه دارد.

برای ثبت برند در قزوین ملزم به پرداخت هزینه های دولتی می باشید جهت اطلاع از این هزینه ها و تعرفه ها می توانید به مقاله هزینه ثبت برند مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند در قزوین

در سایت اداره ثبت مالکیت صنعتی مراحل ثبت برند را باید طی نمود. مراحل ثبت را به درستی انجام دهید تا با رد پرونده مواجهه نشوید .

 1. انتخاب نام و برند مناسب جهت ثبت برند در قزوین
 2. انجام پروسه امکان سنجی برای بررسی سوابق ثبتی
 3. تنظیم و ارسال اظهارنامه
 4. بررسی پرونده توسط کارشناس اداره ثبت برند
 5. صدور آگهی اول ثبت برند در قزوین
 6. انتشار آگهی ثبت برند در روزنامه رسمی کشور
 7. مهلت قانونی ۳۰ روزه جهت اعلام اعتراض معترضین
 8. صدور آگهی دوم ثبت برند
 9. انتشار آگهی دوم و رسمی ثبت برند در روزنامه رسمی
 10. اخذ تصدیق
 11. شروع پروسه برندسازی
 12. تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات به بازارهای داخلی و خارجی بعد از
مجتمع ثبتی و حقوقی پایش آماده ارائه بهترین خدمات تخصصی امور ثبت برند ، دارای کارشناسان باتجربه در این زمینه

ثبت علامت تجاری در قزوین

علامت تجاری از اعداد و ارقام، نماد و نشانه هایی که قابلیت ثبت را داشته باشند تشکیل می گردد این علامت تجاری معمولا بر روی محصول و یا کالا و یا خدمات متقاضی به شکل تصویر ثبت می گردد .نشان دهنده محصول و یا کالای آن واحد تولیدی می باشد .

نحوه ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در قزوین

به طرح گرافیکی که تشکیل شده از اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها باشد لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشند. شما می توانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو، ثبت شرکت در قزوین با کارشناسان ثبت برند پایش در تماس باشید.

ثبت برند در تاکستان قزوین

در صورت تمایل به ثبت برند در تاکستان باید اولاً مجوز فعالیت در تاکستان را داشته باشید و سپس برندی داشته باشید که بر اساس قوانین ثبت علائم تجاری قابل ثبت باشد در این صورت می توانید برای ثبت برند در تاکستان اقدام نمایید. البته برای ثبت برند در قزوین باید وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شوید و برای ثبت اطلاعات در سایت اداره مالکیت صنعتی باید اظهارنامه ثبت برند تنظیم شود. تاکستان با 200 واحد صنعتی بزرگ و کوچک و ذخائر معدنی فراوانی که دارد پتانسیل تولید و سرمایه گذاری زیادی را دارد و سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن برند سازی و ثبت برند قطعاً محکوم به شکست است.

ثبت برند در آبیک قزوین

آبیک قزوین دارای دو شر صنعتی کاسپین یک و دو است. آبیک به دلیل نزدیکی به تهران و کرج که هر دو از شهر های صنعتی مهم ایران هستند صنایع و شهرک های بزرگ و کارخانه های بزرگ است که همین امر سبب رشد و امکانات لازم جهت سرمایه گذاری در آبیک است. سرمایه گذاری باید با برند سازی همراه باشد و در صورتی که در انتخاب برند و ثبت آن دچار مشکل هستید حتماً مشاوره رایگان ثبت پایش را دریافت کنید.

ثبت برند در بوئین زهرا قزوین

تنها تفاوت در ثبت برند در شهرستان های مختلف از جمله بوئین زهرا در این است که اگر درخواست برند از بوئین زهرا را دارید باید مجوزی که برای ثبت برند ارائه می دهید از بوئین زهرا باشد از این رو به راحتی می توانید درخواست خود را از سامانه الکترونیکی و آنلاین اداره مالکیت صنعتی در تهران ارائه دهید.

ثبت برند در استان قزوین

 • تاکستان
 • در آبیک
 • بوئین زهرا
 • الوند
 • آوج

خدمات مربوط به ثبت مالکیت صنعتی در قزوین

سازمان مالکیت صنعتی علاوه بر ثبت علائم تجاری وظیفه رسیدگی و ثبت اختراع و طرح صنعتی را دارد. خدمات مالکیت صنعتی از طریق سایت این سازمان قابل دریافت است و این سازمان در استان تهران مستقر می باشد کلیه متقاضیان می توانند به صورت آنلاین از خدمات این سازمان استفاده کنند.

ثبت طرح صنعتی در قزوین

همان طور که گفتیم یکی از خدمات سازمان مالکیت صنعتی ثبت طرح صنعتی است. طرح صنعتی از ترکیب اشکال و خطوط و ابداع در تغییر ظاهری کالا است. به طوری که تا کنون وجود نداشته باشد از این رو متقاضیان می توانند برای ثبت طرح صنعتی از طریق سایت اداره مالکیت صنعتی اقدام نمایند.

روند ثبت اختراع در قزوین

اختراع به روش جدید و پدیده ای نو گفته می شود که برای تغییر و پیشرفت در سبک زندگی بشر می باشد. اختراع توسط مخترع ایجاد می شود بنابراین مخترع می تواند با ثبت اختراع در مالکیت صنعتی از حقوق تولید و بهره برداری از اختراع به مدت حدود 20 سال برخوردار شود. این در حالی است که اختراعات افشاء شده قابل ثبت نیستند.

کلیه خدمات این مقاله در مجتمع ثبتی پایش  توسط تیم کارشناسان ثبتی و وکلاء پایه یک در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام می شود. پیشنهاد می کنیم فرصت مشاوره رایگان مجموعه حقوقی پایش را از دست ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاضلی
فاضلی
2 سال قبل

چگونه می توان برند تجاریم را در طبقات متعدد ثبت کنید. در حال حاضر در طبقه پوشاک ثبت و می خوایم در طبقه مواد غذایی و لوازم خانگی همم ثبت کنیم.

شعبانزاده
شعبانزاده
2 سال قبل

سلام می خوام سه تا برند ثبت کنم آیا می تونم سه تا برند داشته باشم؟

ريحانه صفري
ريحانه صفري
1 سال قبل

سلام براي برند كارت بازرگاني نيازه؟

شماره موبایل
9125682385