جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در ساری با توجه به آخرین قوانین

ثبت برند در ساری

شهر ساری از جمله قدیمی ترین شهرهای ایران می باشد. مرکز استان مازندارن، ساری می باشد و از شمالی ترین شهرهای ایران به شمار می رود. از اصول اصلی و اساسی در رونق و شهرت کسبی یک کسب و کار ثبت برند در ساری می باشد. ثبت برند به شما این فرصت را می دهد تا از حمایت های قانون مالکیت صنعتی استفاده نمایید.

ثبت برند در ساری

شهر ساری از جمله شهرهایی می باشد که به دلیل اینکه نزدیک به دریا می باشد هر ساله مسافران زیادی به آن سفر می کنند و هم چنین فعالان اقتصادی در آن برای پیدا کردن شهرت کسبی و جلب نظر مصرف کننده به خود برند خود را به ثبت می رسانند.

برند از واژه و یا کلمه و یا حروفی که درکنار هم می باشد و نشان دهنده کالا و یا خدمات آن واحد تولیدی می باشد تشکیل می شود.

جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد متقلب بهترین کار این است که برند اشخاص و فعالان اقتصادی در ساری به ثبت برسد.

معمولاً بهترین ابزار برای تبلیغات ثبت برند در ساری می باشد.

مدارک ثبت برند در ساری

همان طور که می دانید برای ثبت برند خود در ساری باید یک سری اطلاعات و مدارک را به واحد ثبت اداره مالکیت صنعتی ارائه دهید. اشخاص حقیقی و حقوقی باید توجه کنند که نوع مدارک آنها باهم متفاوت می باشد در ذیل توضیح داده شده است:

مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی در ساری

 • کپی کارت ملی و شناسنامه، جواز کسب، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 ، کارت بازرگانی خود را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی در ساری

 • مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)، آگهی تاسیس و چنانچه شرکت تغییرات داشته باشد آگهی تغییرات و مجوزهای لازم ( پروانه بهره بهرداری، جواز تأسیس و غیره )، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 را ارائه می دهید.

نکته : در نوع انتخاب برند شما می توانید از حروف غیر فارسی و یا حتی لاتین در صورتی می توانید استفاده نمایید که کارت بازرگانی در دست داشته باشید .

زمان و قیمت ثبت برند در ساری

ثبت برند در ساری دارای زمان بندی می باشد. فعالان اقتصادی که می خواهند سریعتر برند خود را در ساری به ثبت برسانند باید این موصوع را در نظر بگیرند که مراحل ثبت برند متغییر می باشد. نوع فعالیت و مدارک و غیره در زمان آن تأثیر گذار است. ولی معمولاً باید 45 روزکاری ثبت برند به پایان برسد.

باید بدانید از ضروری ترین مواردی است که معرف نوع فعالیت و محصول و کالای یک نگاه اقتصادی برند می باشد. برای ثبت آن باید هزینه هایی را پرداخت نمایید. این هزینه ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی که درخواست ثبت را دارند متفاوت می باشد.

ثبت برند در ساری

انواع ثبت برند در ساری

ثبت برند از دو طریق انجام می گیرد.

1) ثبت برند شخص حقیقی در ساری:

شخص حقیقی همان تک تک افرادی هستند که  مستقل از طریق جواز های صنفی مشغول فعالیت اقتصادی در تولید یا توزیع یا حتی در زمینه خدمات و آموزش و سایر موضوعات اقتصادی، مشغول فعالیت هستند و می خواهند برند خودشان را داشته باشند.

ثبت برند شخص حقوقی در ساری:

اشخاص حقوقی واحد های هستند که در ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشند و انحلال نیافته باشند، این اشخاص می توانند اقدام به ثبت برند نمایند که مدارک و مراحل ثبت را در ادامه بررسی می نماییم.

مراحل ثبت برند در ساری

مراحل ثبت برند در ساری به دو صورت انجام می شود:

 • مرحله اول متقاضیانی هستند که برند خود را در سایت به ثبت می رسانند:

در شروع کار متقاضی باید وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شده و کلیه اطلاعات خواسته شده را درج نماید. متقاضی باید با روند ثبت اینترنتی آشنا باشد و بتواند درج اطلاعات را به درستی انجام دهد سپس پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه و دریافت کلمه عبور و رمز اظهارنامه، اطلاعات متقاضی به کارتابل کارشناسان ارسال شده و کارشناسان بررسی ها خود را شروع می کنند. نتیجه را از طریق ابلاغیه به صورت پیامک به تلفن همراه متقاضی ارسال می کنند.

نتیجه بررسی ها کارشناسان یا نقص آن است که متقاضی می تواند اصلاحیه انجام دهد و یا رد پرونده است دیگر امکان ثبت وجود ندارد و یا چاپ آگهی نوبت اول است که درصورتی آگهی به چاپ می رسد. سپس چاپ آگهی دوم بعد از 30 روزکاری و عدم مشاهده معترض.

مرحله دوم ثبت برند توسط مجتمع ثبتی پایش

زمانی که شما تجربه ای در ثبت اینترنتی ندارید و می خواهید ثبت برند خود را در ساری به نحوی درست و سنجیده انجام دهید می توانید از راهنمایی های کارشناسان مجتمع پایش استفاده کنید.

کلیه اطلاعات و مدارک لازمه را کارشناسان ثبتی پایش از متقاضی اخذ می کنند. سپس خود اقدام به ثبت در اداره مالکیت صنعتی می نمایند.

روال ثبت اینترنتی را انجام می دهند. سپس ظرف مدت 40-35 روز کاری کارشناسان اداره ثبت مالکیت نظر خود را در مورد ثبت برند شما اعلام خواهد کرد.

در صورت تایید کارشناسان تصدیق نهایی برند شما توسط کارشناس اداره مالکیت صنعتی به شما موکلین محترم ابلاغ می گردد.

مجتمع حقوقی پایش دارای کادر مجرب و با تجربه و دارای سابقه چندین ساله می توانند شما را در امر ثبت برند خود در ساری کمک کنند که ثبت برند را به درستی انجام داده و بتوانید بر روی محصولات و یا کالاهای خود درج نمایید.

ثبت علامت تجاری در ساری

از گونه مواردی که با توجه به تشابه زیاد محصولات و کالاها می توانند آنها را از هم تفکیک نماید و تعیین کنند کدام کالا و یا محصول برای کدام واحد فعالیتی است انتخاب علامت تجاری و ثبت آن می باشد.

علامت تجاری از گونه هایی ترکیبی یا در کنار هم از حروف و کلمات و علائمی خاص می باشد که فعالان اقتصادی برای نشان دادن محصول و کالای خود می توانند آن را ثبت نمایند. علامت تجاری خود را می توانید در ساری به ثبت نمایید و از حمایت های قانونی و دولتی بهره مند شوید.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در ساری

نمیتوان گفت که برند همانند لوگو می باشد زیرا لوگو یک آرم است که نشانه و نمایی از یک سازمان می باشد در حالی که برند دارای معنای معنوی می باشد و ذهنیت مشتریان درباره محصول و فعالیت بنگاه یا شرکت را تداعی می کند.

اما می توان گفت که مراحل ثبت این دو و همچنین سایر اصطلاحاتی که برای ثبت برند استفاده می شود کما بیش یکسان است دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که کار ثبت برند و علامت تجاری را برای کلیه شهرهای ایران به انجام می رساند.

واژگان مرتبط با ثبت برند در ساری

 • علامت تجاری در ساری
 • لوگو و نام تجاری در ساری
 • اسم تجاری در ساری
 • نام و نشان تجاری در ساری
 • آرم تجاری در ساری

ثبت برند در استان مازندارن

 • ثبت برند در بابل
 • قائم شهر
 • عباس آباد
 • آمل
 • چالوس
 • رامسر
 • بهشر
 • رویان
 • بابلسر
 • نوشهر
 • تنکابن
 • جویبار
 • نور
 • محمودآباد
 • نکا
 • فریدون کنار

سایر خدمات ثبتی مالکیت صنعتی در ساری

به جز ثبت برند و علامت تجاری و نشان و لوگو سازمان مالکیت صنعتی در خصوص بررسی و ثبت اختراع و طرح صنعتی نیز صلاحیت رسیدگی دارد. بنابراین مخترعین و اشخاصی که طرح های متفاوتی را خلق کرده اند می توانند از طریق سایت رسمی سازمان مالکیت صنعتی از حمایت های قانون در این موارد برخوردار شوید.

ثبت اختراع در ساری

اختراع یعنی به وجود آوردن ابزار یا کالا یا محصولی که پیش از این وجود نداشته یا کاربرد آن را بیشتر کرده باشد. این کار توسط مخترع انجام می شود بنابراین مخترع می تواند با ثبت اختراع از این حمایت برخوردار شود.

ثبت طرح صنعتی در ساری

هر گاه تغییراتی در ظاهر چیزی ایجاد شود بدون اینکه تغییری در اصول فنی آن ایجاد شده باشد لازم است اقدام به ثبت طرح صنعتی کنید. حمایت طرح صنعتی نیز همانند اختراع است. مالک طرح از 5 تا 15 سال می تواند از حمایت ثبت طرح صنعتی برخوردار شود.

گروه ثبتی پایش جهت ارائه خدمات ثبت برند در مازندران و ثبت برند ساری در کمترین زمان و با حداکثر کیفیت آمادگی خود را اعلام می نماید. ضمانت کار ما لبخند رضایت شما است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمودی
محمودی
2 سال قبل

آیا از اسم حیوانات می توان به عنوان برند استفاده کنم؟

فریبرزی
فریبرزی
2 سال قبل

برای طراحی سایت باید شرکت ثبت کنم یا برند؟

ریحانه خان محمدی
ریحانه خان محمدی
1 سال قبل

سلام مدارك ثبت برند چيست

شماره موبایل
9125682385
ریحانه طوابی
ریحانه طوابی
1 سال قبل

سلام اگر اسم رد بشه امکان اعتراض وجود داره؟

شماره موبایل
9217382011
ریحانه فراهانی
ریحانه فراهانی
1 سال قبل

سلام برندمون رد شده چیکار باید کنیم

شماره موبایل
9125682385