جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مزایای ثبت شرکت در زاهدان

مزایای ثبت شرکت در زاهدان

اگر می خواهید راجع به مزایای ثبت شرکت در زاهدان بیشتر اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میدهیم تا انتهای این مقاله با ما در مجتمع ثبتی پایش همراه و همگام باشید. ثبت شرکت و موارد مربوط به آن را در ادامه می خوانید.

ثبت شرکت در زاهدان

شرکت یعنی به اشتراک گذاشتن یک حرفه با شرکای خود به منظور رسیدن به اهداف شغلی و مالی مشترک و ثبت شرکت یعنی ثبت قراردادی جهت مشخص شدن چارچوب های مالی و کاری و خط مشی افراد حاضر و درگیر در آن شغل و تعیین تعهدات و مسئولیت های آن افراد در یک قرارداد ثبت شده نزد یک نهاد دولتی.

برآیند این تعریف یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در زاهدان است یعنی جلوگیری از مشکلاتی مانند عدم آگاهی شرکا از قوانین شرکت و سرباز زدن از تعهدات کاری و مالی آن ها و طرف حساب بودن با قانون کار و تجارت ایران که نه تنها محکم کاری برای اعضای شرکت است بلکه این وجه رسمیت و قانونی حرفه و شرکت با ثبت آن سبب جلب اعتماد و اطمینان سایر شرکت ها و مشتریان یا مراجعه کنندگان شرکت و موسسه شما می گردد که دومین مزیت ثبت شرکت زاهدان است.

در این مقاله برآنیم که اطلاعات جامع و مفیدی در مورد مراحل ثبت شرکت در زاهدان، انتخاب اسم شرکت، مدارک لازم ثبت شرکت زاهدان و نیز هزینه ثبت شرکت در زاهدان و نحوه و چگونگی اخذ المثنی مدارک شرکت را به طور کامل و به زبانی شفاف توضیح دهیم به نحوی که هیچ سوال دیگری برایتان باقی نماند.

پس تا انتهای مقاله با ما باشید و یا اگر از حوصله شما خارج است گوشی تلفن را برداشته با ثبت پایش تماس بگیرید تا خلاصه ای از مطالب این مقاله در قالب مشاوره تلفنی را از کارشناسان مجموعه ثبتی پایش بشنوید و جواب همه سوالات خود را بگیرید.

مزایای ثبت شرکت در زاهدان

نحوه انتخاب نام شرکت

در خصوص نام شرکت باید گفت که مهم ترین قانون این است که نام شرکت شما نباید تشابهی با هیچ یک از اسامی شرکت های تا کنون ثبت شده به ویژه در حوزه ثبتی شما داشته باشد.

برای این کار می توانید به سایت شناسه ملی اشخاص حقوقی شرکت مراجعه کنید و اسم مد نظر خود را جستجو نمایید تا متوجه تکراری بودن یا نبودن آن شوید.

نکته: سایت شناسه ملی به آدرس www.ilenc.ir جهت استعلام نام شرکت حاوی اسامی کلیه شرکت های ثبت شده در کشور می باشد. می توانید با یک تماس از کارشناسان حقوقی پایش جهت استعلام اسم شرکت خود اقدام نمایید.

از سایر شرایط انتخاب نام شرکت این است که نباید از  اسامی مانند اسامی مذهبی، دینی، ائمه، پیامبران، اسامی مشهور مانند نام کاشفان، مخترعین، دانشمندان، علما و یا نام ارگان ها و سازمان ها و نهادهای دولتی و بین المللی و لشکری و کشوری استفاده نمود.

کلماتی مانند بهترین، برترین، مهم ترین و از این دست کلمات نیز نباید در نام شرکت استفاده کرد به علاوه نام شرکت باید حداقل چهار واژه داشته باشد تعداد بیشتر واژه ها گرچه اسم شرکت را طولانی و سخت می سازد اما احتمال تشابه با اسم شرکت های تاکنون ثبت شده را کاهش می دهد که خود نکته مثبتی است.

نکته: در صورت طولانی بودن نام شرکت که بر اساس قانون باید چهار یا پنج واژه داشته باشد می توانید جهت سهولت استفاده از نام شرکت، آن را به شکل اختصاری از ترکیب حروف اولیه کلمات در آورید.

از سایر شرایط تعیین اسم شرکت باید به عدم استفاده ازواژه های لاتین و بیگانه در نام شرکت اشاره نمود و حتماً همه کلمات موجود در اسم شرکت باید دارای ریشه فارسی باشند.

اقدامات ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در زاهدان

در بین شرکت های تجاری، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از اولویت بیشتری برای ثبت برخوردار هستند زیرا این شرکت ها روند ساده تری دارند و از نظر مسئولیت و ضمانت اجرا در قانون وضعیت تعیین شده ای دارند. با حداقل شرایط و در سریع ترین زمان می توانید هر یک از این شرکت ها را به ثبت برسانید.

قانون ثبت شرکت با مسئولیت محدود را با حداقل دو شخص و تعیین سرمایه ای که تحت عنوان سهم الشرکه بین آنها تقسیم می شود. با تشکیل مجمع عمومی موسس تاسیس می شود.

تاسیس سهامی خاص اما شرایط دیگری دارد. سه سهامدار با تعیین سرمایه ای که باید 35 درصد از آن را در حساب شرکت در شرف تاسیس بلوکه نمایند اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص خواهند کرد. دو بازرس نیز حتماً باید انتخاب کنید سپس مجمع عمومی موسس تشکیل می شود و اساسنامه شرکت تایید می شود. بعد از آن در اداره ثبت شرکت های قزوین به ثبت خواهد رسید.

ثبت شرکت خدماتی، بازرگانی، پیمانکاری در زاهدان

شرکت های تجاری مانند سهامی خاص و با مسئولیت محدود باید تحت یکی از موارد پیمانکاری یا بازرگانی یا خدماتی و غیره قرار گیرد. یکی از مهمترین روند ثبت شرکت در زاهدان انتخاب موضوع مناسب برای شرکت است. موضوعات پیمانکاری، خدماتی، بازرگانی دسته بندی های متفاوتی دارد. که می توانید با ثبت شرکت در هر یک از موضوعات، شرکت تجاری را در آن دسته بندی ثبت کنید.

نحوه ثبت موسسه غیر تجاری در زاهدان

ثبت شرکت یعنی ایجاد شخصیت حقوقی که مستقل از اعضاء می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. منظور از تجاری بودن آن نیز این است که شرکت مورد نظر فعالیت بازرگانی انجام دهد.

حال اشخاصی که فعالیت آنها بر اساس قانون تجارت تجاری نیستند اما نیازمند ایجاد شخصیت حقوقی هستند ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین گزینه مناسبی برای آنها می باشد. موسسه غیر تجاری اگر به دنبال کسب سود و درآمد برای شرکاء باشد لازم است اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری انتفاعی کند.

در خصوص موسسات غیر تجاری که فعالیت آنها در امور خیره است موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی ثبت می شود. ثبت موسسه غیر تجااری همانند شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

مراحل ثبت شرکت در زاهدان

قبل از اقدام جهت ثبت شرکت زاهدان باید در مورد انتخاب چند اسم برای شرکت خود تصمیم گیری کنید. سپس بر حسب نوع شرکت شرکا و اعضای شرکت و سهمشان در شرکت  و نیز سمت و وظایفشان را مشخص کنید و بعد ببینید که چه سرمایه ای رابرای شرکت می خواهید در نظر بگیرید.

آدرس شرکت با کد پستی  تایید شده خود را نیز مد نظر قرار دهید و در نهایت موضوع فعالیت شرکت که قطعا” از قبل اندیشیده اید اما تدوین آن با کلمات حقوقی، مهم است که می توانید این کار را به مجتمع ثبتی پایش بسپارید.

نکته: شرکا و اعضای شرکت نباید دارای سوسابقه باشند و اداره ثبت شرکتهای زاهدان این مورد را از مراجع مربوطه استعلام می نماید. لذا در انتخاب شرکای خود یا همان اشخاص شرکت دقت نمایید تا از اتلاف وقت و ثبت نام مجدد شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها جلوگیری گردد.

پس از انجام موارد گفته شده و آماده شدن همه موارد نوبت به ثبت سامانه شرکت است که چنانچه خود بر عهده بگیرید باید همه موارد ذکر شده  و از پیش آماده شده در سایت اداره ثبت شرکت ها زاهدان وارد شود و اگر مراحل ثبت شرکت زاهدان را به مجتمع حقوقی پایش بسپارید نیز موارد گفته شده کاملاً از شما پرسیده می شود تا در ثبت نام اولیه شرکت استفاده شود.

برای این ثبت نام باید به سایت اداره ثبت شرکت ها رفته که آدرس آن www. Irsherkat.ssaa.ir می باشد و کلیه اطلاعات گفته شده در خصوص شرکت و اعضای آن را به همراه مدارک شرکت یعنی  اساسنامه و غیره را وارد کنید و در سایت بارگذاری نمایید و پس از این مرحله منتظر تایید ثبت نام و اطلاعات وارد شده در سامانه بمانید.

در مرحله بعد پیش نویس آگهی صادر می شود که موظفید روزنامه تاسیس شرکت را انتشار دهید. با ثبت شرکت لازم است فوری برای ثبت نام مالیاتی و اخذ دفاتر تجارتی اقدام کنید.

رهگیری ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های زاهدان

با ثبت نام در سامانه ثبت شرکت کد رهگیری می گیرید که در مراجعات بعدی آن را وارد نموده و می توانید تاییدیه اول ثبت نام خود را به همراه اسمی که برای شرکت تایید شده است را مشاهده نمایید یا در صورتی که اطلاعات وارد شده تان مشکلی داشت و ابلاغ رفع نقص گرفتید با ایجاد اصلاحات مجدد ثبت نام کنید و سپس اگر تایید شد اصلاحات شما نوبت به ارسال فیزیک مدارک است.

این مدارک همان مدارک بارگذاری شده شرکت یعنی اساسنامه وصورت جلسه تاسیس شرکت و غیره می باشد که به همراه مدارک شناسایی اشخاص  و رسید ثبت نام خود برای اداره ثبت شرکت زاهدان با پست ارسال می نمایید.

در مرحله بعد با ورود کد رهگیری خود بعد از چند روز از ارسال مدارک تاییدیه آن ها یا ابلاغ رفع نقص می گیرید و اگر مدارک کم و کسری یا اشتباهی داشته رفع می کنید و دوباره آن ها را ارسال می نمایید.

پس از اخذ تاییدیه، شخصی که در هنگام ثبت اولیه شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها نام وی را وارد کرده اید با مراجعه به اداره ثبت شرکت آگهی تاسیس مهر شده شرکت را به همراه سایر اوراق ثبتی دریافت می کند. به این ترتیب مراحل ثبت شرکت در زاهدان به پایان می رسد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت زاهدان

 • مدارک هویتی اعضای شرکت
 • رسید ثبت نام سامانه ثبت شرکت ها
 • مدارک ثبت شرکت در دو نسخه با امضای همه اعضای شرکت
 • تاییدیه نام شرکت

شایان ذکر است که مدارک ثبتی برای انواع شرکت ممکن است کمی متفاوت باشد که در سامانه ثبت شرکت ها با انتخاب نوع شرکت خود در این خصوص راهنمایی می شوید.

همچنین می توانید جهت انتخاب نوع شرکت و اطلاع از مدارک هر یک از انواع شرکت با کارشناسان ثبتی پایش تماس حاصل نمایید.

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در زاهدان

هزینه ثبت شرکت در زاهدان می تواند بر اساس عواملی مثل نوع شرکت ، سرمایه آن و تعداد اعضا که بر حجم کاری فرایند ثبت آن تاثیر گذار است، متغیر باشد و بنابراین برای استعلام دقیق هزینه ثبت شرکت زاهدان با کارشناسان امور مالی ثبت پایش در تماس باشید.

زاهدان به دلیل مرکزیت یک استان بزرگ بودن و از معدود شهرهای پرجمعیت استان سیستان و بلوچستان بودن نقطه جذب سرمایه های این استان می باشد و لذا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در زاهدان تقاضای زیادی دارد.

البته مجتمع ثبتی پایش در کلیه شهرهای این استان به ثبت شرکت و ثبت برند و ثبت تغییرات شرکت اقدام می نماید. کافی است با ما تماس بگیرید.

زمان ثبت شرکت در زاهدان

بر اساس نوع شرکت تجاری فرایند ثبت مدت زمان متفاوتی دارد. از این رو هیچ گاه زمان مشخصی را نمی توان برای صفر تا صد روند ثبت شرکت در زاهدان اعلام کرد. روند ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های زاهدان توسط تیم متخصصان حقوقی پایش از زمان تکمیل اطلاعات 14 روز کاری انجام خواهد شد.

 نحوه اخذ المثنی مدارک شرکت در زاهدان

این بخش برای صاحبان شرکت ها تدوین شده است.

چنانچه پس از ثبت شرکت خود به هر نحوی اوراق ثبت شرکت مفقود شود و نیاز به اخذ المثنی پیدا کنید. ضمن تهیه یک تقاضای کتبی و امضا آن توسط همه اعضا شرکت و معرفی یک نفر از اعضا یا یک وکیل رسمی با وکالت نامه از طرف شرکت به اداره ثبت شرکت زاهدان باید مراجعه نمایید و تشکیل پرونده دهید و در آنجا نیز فرم درخواست المثنی را تکمیل نمایید.

زیرا در زمان ثبت شرکت یک نسخه از اسناد ثبت شرکت به شما  تحویل داده شده و یک نسخه نیز نزد اداره ثبت شرکت ها بایگانی می شود. که با ثبت درخواست المثنی شما در آن اداره مراحل اداری آن طی شده  و مدرک ثبتی از بایگانی آن اداره بازیابی شده و مجدد برای شما صادر می گردد  و در مراجعه مجدد نسخ المثنی اسناد ثبتی شرکت خود را دریافت می نمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت های زاهدان

زاهدان، خیابان دانشگاه، نرسیده به پل هوایی شهدای وحدت واحد ثبت شرکت های زاهدان

واحدهای  اداره ثبت شرکتها استان سیستان و بلوچستان

 •  اداره ثبت شرکت در ایرانشهر
 • چابهار
 • زابل
 • خاش
 • سراوان
 • کنارک
 • سرباز
 • نیک شهر
 • زابل

مجتمع ثبتی پایش یکی از معتبرترین مراکز ثبتی و حقوقی با ده سال سابقه کار است که نه تنها به طور رایگان مشاوره داده حتی بدون هزینه تماس تلفنی (با ثبت درخواست شما در سایت پایش)  اطلاعات کاملی را در اختیار شما می گذارد.

به سوالات شما در امور ثبت شرکت و برند و ثبت تغییرات شرکت و سایر موارد در زاهدان پاسخ می گوید، بلکه خدمات ثبتی را به طور کامل در زاهدان و سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان  ارائه می نماید لذا بی درنگ با کارشناسان حقوقی پایش تماس بگیرید و از خدمات با کیفیت آن بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهریاری
شهریاری
1 سال قبل

شرکت بازرگانی در زاهدان آیا مجوز لازم دارد؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  شهریاری

درود بر شما برای ثبت شرکت بازرگانی نیاز به ارائه مجوز نیست مگر اینکه بعد از ثبت بخواهید صادرات و واردات داشته باشید که در این صورت بعد از ثبت شرکت می توانید کارت بازرگانی دریافت کنید.

خوش نیت
خوش نیت
1 سال قبل

آیا بعد از ثبت شرکت بالافاصله باید مالیات پرداخت کنیم؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  خوش نیت

خیر مالیات بر اساس کارکرد شرکت طی یک سال مالی با توجه به اظهارنامه مالیاتی و دفاتر تجاری شرکت مشخص خواهد شد.

سميرا توكليان
سميرا توكليان
1 سال قبل

مدارك لازم براي ثبت شركت با موضوع خدمات اعلام بفرماييد

شماره موبایل
9356508384
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل

سلام دوست عزیز مدارک ثبت شرکت اساسنامه، صورتجلسه هیئت مدیره و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و سایر مدارک اعم از اظهارنامه یا تقاضانامه، شرکت نامه از اصلی ترین مدارک ثبت شرکت هستند.