جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

فرایند ثبت شرکت در زنجان

فرایند ثبت شرکت در زنجان

جهت اطلاعات بیشتر بابت فرایند ثبت شرکت در زنجان حتما تا انتها با ما همراه باشید. شرکت یعنی انجام کار شراکتی با یک یا چند شریک که سبب می گردد. براساس قانون تجارت و قانون کار بحث ثبت شرکت مطرح شود.

روش ثبت شرکت در زنجان

این شریک شدن در فعالیت وحرفه می تواند شامل امور بازرگانی، صنعتی، تولیدی، کشاورزی، ساختمانی و غیره باشد. لذا با آگاهی از قوانین ثبت شرکت که زیرشاخه قانون کار و تجارت است و نیز آشنایی با مراحل و فرایند ثبت شرکت در زنجان و مدارک ثبت شرکت، شرایط ثبت شرکت، هزینه های ثبتی، می توانید بدون کوچکترین مشکل جهت ثبت شرکت اقدام نمایید.

بر اساس اینکه هدف شما از ثبت شرکت چه باشد انواع مختلفی از شرکت را می توانید به ثبت برسانید.

مثلاً شخصی که می خواهد یک ایده نو و خلاقانه را پیگیری کند می تواند یک شرکت استارت آپ ثبت و راه اندازی کند. کسی که هدفش ترویج ورزش است باید موسسه غیر تجاری به ثبت برساند، برخی نیز فعالیتی را دارند انجام می دهند. ولی برای گسترش و بقای فعالیت خود اقدام به ثبت شرکت در زنجان می کنند.

اما باید بگوییم که هدف شما از ثبت شرکت هر چه که باشد فرقی نمی کند مجتمع ثبتی پایش تا انتهای مسیر همراه شما است.

برای اثبات این مدعا فقط کافیست که این مقاله را تا پایان بخوانید تا با ریز فعالیت هایی که گروه ثبتی پایش در مراحل ثبت شرکت برای شما انجام می دهد آشنا شوید. آگاهی خود نسبت به مراحل ثبت شرکت، هزینه ثبت شرکت، مدارک لازم جهت ثبت شرکت و سایر موضوعات مربوطه را افزایش دهید.

فرایند ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در زنجان توسط مجموعه ثبت پایش

پس از تصمیم گیری در خصوص ثبت شرکت خود می توانید با  مشاوران کارآزموده ثبت پایش تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در خصوص اینکه با توجه به فعالیت شما چه نوع شرکتی مناسب است را دریافت نمایید.

چنانچه شرکای خود را انتخاب کرده اید ودر خصوص  سمت هریک از شرکایتان در شرکت و میزان شراکت آن¬ها توافق نموده اید کلیه این اطلاعات را جهت تنظیم اسناد شرکت خود در اختیار کارشناس خود قرار می دهید.

پس از این مرحله نوبت به تهیه و تدوین پنج نام منتخب برای شرکت خود می شوید. البته کارشناس شما در این مورد نیز مانند سایر مراحل به شما کمک می کند.

فرایند بعدی نوبت به ثبت آنلاین شرکت شما در سامانه اداره ثبت شرکت ها زنجان می رسد که با اطلاع شما موکل عزیز از جزئیات آن این کار ظرف سه روز برای شما به انجام می رسد که در پایان اسم شرکت شما مشخص می گردد.

در وهله بعد کارشناس امور اجرایی ثبت پایش اسناد شرکت را که شامل اطلاعات شرکت و اعضای آن است را تنظیم می نماید. پس از ارسال آنها برای اداره ثبت شرکت ها پیگیری های لازم جهت تایید و ثبت آنها توسط مجموعه حقوقی پایش انجام می شود.

مرحله پایانی نماینده شرکت جهت اخذ اسناد ثبت شرکت در زنجان که مهمور به مهر اداره ثبت شرکت ها شده است به آن اداره مراجعه می نماید.

نهایتاً پس از اخذ مدارک ثبتی چنانچه جهت تکمیل فرایند ثبت می خواهید اقدام کنید مجدداً طی تماس با مجنمع ثبتی پایش به صورت کامل چاپ آگهی ثبت شرکت شما در روزنامه رسمی را به انجام می رسانیم.

گام به گام مراحل ثبت شرکت در زنجان

گام به گام مراحل ثبت شرکت در زنجان

رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir و تکمیل نمودن فرم الکترونیکی با تکمیل اطلاعات متقاضی ثبت شرکت.

به این شکل که بعد ازمشخص کردن نوع شرکت و رفتن به صفحه بعد، در صفحه اطلاعات متقاضی کد ملی یا شماره گذرنامه برای اتباع خارجی متقاضی ثبت وارد می شود.

همچنین سایر اطلاعات شرکت مانند آدرس و تلفن را درج کرده و بعد در پایین صفحه مشخص می کنید که چه کسی به اداره ثبت جهت تایید اطلاعات شرکت مراجه می کند و این شخص آیا از شرکاء و مدیران شرکت است یا وکیل شرکت می باشد.

در مرحله دوم ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها است که به ترتیب اولویت باید 5 نام درج شود که بعد از این مرحله یک شماره پیگیری به شما داده می شود.

نکته : نام ها نباید قبلا برای شرکت دیگری استفاده شده باشند برای اطلاع از این موضوع می توانید به سایت مراجعه کنید. www.ilenc.ir این سایت مربوط به شناسه ملی اشخاص حقوقی می باشد.

در مرحله سوم موضوع فعالیت شرکت را باید درج نمایید. اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز داشته باشد حتما باید از قبل از اقدام برای ثبت ابتدا مجوز فعالیت خود را تهیه کنید.

مرحله بعد سرمایه شرکت باید درج گردد.

ثبت اطلاعات اشخاص

این گام و صفحه اطلاعات اشخاص حقیقی که همان شرکای شرکت هستند را وارد می کنید که همان نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره ثابت و همراه و آدرس آنها می باشد در قسمت وسط صفحه نیز میزان سهم و شراکت هر شخص در شرکت و سپس سمت شخاص را وارد می کنید در پایان نیز دارندگان حق امضای اوراق مالی و اداری را در شرکت خود پیش بینی می نمایید.

گام های بعد ارتباط اشخاص با یکدیگر و شعب شرکت است که معمولا در شرکت های جدیدالتاسیس موردی ندارد و باید به صفحه روزنامه شرکت بروید و یک روزنامه کثیرالانتشار برای چاپ اگهی های مربوط به شرکت را به دلخواه انتخاب نمایید.

ثبت نهایی اطلاعات در سامانه

مراحل پایانی به ترتیب مدارک شرکت را بارگذاری کرده و اطلاعات اشخاص و شرکت را عیناً در اساسنامه، تقاضانامه، شرکتنامه و غیره وارد می نمایید.

گام نهایی گزینه پایان فرایند ثبت شرکت در زنجان را می زنید و اطلاعات شرکت شما در سامانه مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد.

بعد از سه الی پنج روز با کد پیگیری که بعد از درج نام به شما داده شده به سایت مراجعه کنید و در صورت تایید پرونده و اسم شرکت شما که از میان پنج اسم درج شده توسط شما انتخاب شده  مدارک بارگذاری شده در سایت را چاپ کرده و با مدارک شرکا جهت بررسی مجدد با پست به اداره ثبت شرکتها ارسال کنید.

اگر پرونده نقص داشت با توجه به نقص اعلام شده در جهت رفع نقص بکوشید. مثلاً اگر نام شرکت ایراد داشت می توانید با وارد کردن کد پیگیری خود پنج نام جدید را مجدداً جهت بررسی درج نمایید.

همچنین اگر بعد از ارسال مدارک مجدداً در سایت از نقص مدارک مطلع شدید باید مجدداً مدارک را با رفع ایراد پست کنید.

پس از این مرحله چنانچه آگهی تاسیس شرکت شما صادر شود یعنی دیگر پرونده شما نقصی نداشته باشد و رد نشود باید نماینده شرکت جهت تایید و اخذ مدارک ثبت شده شرکت به اداره ثبت شرکت ها زنجان مراجعه کند.

در گام آخر باید ظرف یک ماه پس از تحویل آگهی تاسیس از اداره ثبت بر طبق ماده 197 قانون تجارت نسبت به چاپ آن آگهی در روزنامه رسمی کشور اقدام نمایید.

نکاتی در خصوص نام شرکت

نام هایی که برای شرکت خود انتخاب می کنید شامل ویژگی های زیر است:

 • نباید خارجی باشند یا قبلا” به ثبت رسیده باشند.
 • از حدود عرف و فرهنگ جامعه خارج نباشد.
 • نام های شرکت باید دارای معنی متناسب باشند.
 • نباید از بین اسامی عمومی و اصطلاحات باشند.
 • استفاده از برخی از نامها در اسم شرکت مانند اسامی مقدس نیاز به  تهیه مجوز پیش از اقدام برای ثبت شرکت دارد.
 • پس از تایید نام یک شرکت و ثبت آن اسم برای شرکت شما دیگر هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق استفده از آن نام را ندارد.
 • نام شرکت پس از تایید در سامانه به مدت سه ماه دارای اعتبار می باشد.
 • در خصوص شرکت سهامی عام  بعد از تشکیل مجمع موسسین نام شرکت تا پیش از تکمیل فرایند ثبت تا 6 ماه دارای اعتبار است.

قاعده ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت محدودیتی در فعالیت ندارد و فقط مسولیت شرکا در مقابل بدهی و زیان شرکت محدود می باشد به دارایی آنها در شرکت.

در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه نقدی می باشد و قابلیت نقل و انتقال آزادانه را ندارد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای موضوعات بازرگانی، تولیدی، پخش و غیره مناسب می باشد.

نحوه ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص مانند شرکت مسئولیت محدود در این شرکت هم مسئولیت شرکا محدود است به آورده آنها در شرکت لیکن این آورده به شکل نقدی نیست بلکه به شکل سهام است و کل این سهام یا سرمایه شرکت باید بدواً و در هنگام تاسیس  توسط خود سهامداران تهیه و ثبت شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد این مقاله را مطالعه فرمایید : ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی عام

در ثبت شرکت سهامی عام مانند شرکت سهامی خاص سرمایه به صورت سهام تبدیل می شود ولی این سهام را می توان به اعضایی خارج از شرکت و مدیران آن هم از طریق بازار بورس عرضه کرد تا سرمایه شرکت برای انجام طرح هایش تامین گردد . شرکت های بزرگ معمولاً سهامی عام می باشند از جمله شرکت کارخانجات داروپخش یا برخی از پتروشیمی ها.

ثبت شرکت تعاونی

شرکت های تعاونی عمدتاً به منظور اشتغال اعضای بخشی از جامعه و یا تامین نیاز آن بخش به ثبت می رسد. مثلاً در حوزه های کشاورزی، معدم، مخابرات، ساخت و ساز، شیلات و غیره. شرکت تعاونی هم مانند شرکت سهامی می تواند عام یا خاص باشد به این معنی که شرکت تعاونی عام می تواند جهت جذب سرمایه از طریق بازار بورس عمل نماید ولی شرکت تعاونی خاص فقط مخصوص اعضا خود می باشد.

ثبت شرکت تضامنی

در ثبت شرکت تضامنی برخلاف شرکت مسئولیت محدود شرکا بخصوص شریکی که اسم وی در نام شرکت گنجانده می شود مسئولیت نامحدود دارند. این شرکت را می توان به شکل هیئت مدیره تک نفره و تنها با یک مدیرعامل به ثبت رسانید.

ثبت موسسه

ثبت موسسه کاملاً شبیه به ثبت شرکت مسئولیت محدود است و تنها تفاوت در موضوع فعالیت شرکت تجاری در مقابل موسسه غیر تجاری است که موضوع فعالیتش مثلاً فرهنگی، ورزشی، آموزشی و غیره می باشد.

هزینه ثبت شرکت در زنجان

برآورد هزینه ثبت شرکت قبل از اقدام برای ثبت  از مهمترین موضوعات برای متقاضیان ثبت شرکت در زنجان است.

به طور کلی هزینه ثبت شرکت شامل این موارد است:

 • تعرفه جزئی تعیین نام
 • هزینه پوشه، پاکت، گیره، تمبر و پست
 • حق الوکاله وکیل دادگستری
 • حق الثبت
 • چاپ آگهی

این هزینه ها با توجه به عوامل مختلف مانند نوع شرکت در نوسان است بنابراین برای اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در زنجان با مجتمع حقوقی و ثبتی پایش تماس بگیرید.

مدت زمان ثبت شرکت در زنجان

زمان رسیدگی به پرونده ثبت شرکت به نوع شرکت شما و اخذ مجوز های صادره و سایر شرایط مربوط به ثبت شرکت که باید تنظیم شود. از همین رو زمان دقیقی برای ثبت شرکت در زنجان نمی توان مشخص کرد. از زمانی که مدارک به اداره ثبت شرکت های زنجان ارسال می شود طی 14 روز کاری شرکت به ثبت می رسد.

نقش ثبت شرکت از منظر حقوقی

پس از ثبت شرکت شرکت یک شخصیت حقوقی پیدا می کند و دارای تعهداتی می شود. در حقیقت ثبت شرکت ماهیتاً  ثبت نوعی قرارداد محسوب می گردد. لیکن دارای اهمیت فراوان در خصوص پشتیبانی و دخالت قانون در حمایت از حقوق خصوصی افراد می باشد.

شرکا از زمان ثبت شرکت تا انحلال آن در اداره و مشارکت دارای حق یکسانی هستند. توافق آنها در قرارداد ثبت شرکت (اساسنامه) تا پایان اهمیت خود را حفظ می کند. همین موضوع موجب می شود که جهت تنظیم این قرارداد مهم که همان اسناد شرکت است حتماً از کارشناسان خبره مانند کارشناسان ثبتی پایش با بیش از ده سال سابقه کمک بگیرید.

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در زنجان

پیش از ثبت شرکت قطعاً باید موضوع کار خود ، شریک یا شرکایتان و سمت و اختیارات آن ها، محل شرکت، سرمایه و احتمالاً اسم مورد علاقه تان برای کسب و کارتان را مدنظر قرار دهید. اگر در مورد هر یک از این موارد سوالی دارید  می توانید به مقاله مربوط به شرایط ثبت شرکت مراجعه کرده و به تمام سوالات خود پاسخ دهید هم چنین با شماره گیری تلفن های تماس مجتمع ثبتی پایش از این موضوع که ما راهنمای شما هستیم اطمینان کسب کنید.

سپس این مدارک را جهت ثبت شرکت در زنجان لازم دارید: مدارک شناسایی شرکا به همراه رسید ثبت نام اینترنتی و دو نسخه مدارک ثبت شرکت با امضا شرکا

در آخر باید گفت که اگر این مقاله را تا اینجا خوانده اید و هنوز پرسشی برای شما باقی مانده است مشاوران ثبتی پایش این افتخار را دارند تا با تکیه بر دانش روز خود و آخرین نرم افزارهای مربوطه و اطلاع از جدیدترین قوانین ثبتی در کلیه موارد مربوط به کسب و کارتان راهنمای شما باشند.

ثبت شرکت بازرگانی

برای تاسیس شرکت بازرگانی لازم است ابتدا موضوع فعالیت خود را در زمینه بازرگانی تنظیم کنید. شرکت های بازرگانی ممکن است در زمینه های تولید نیز فعالیت داشته باشند و این کاملاً به نوع شرکت بستگی دارد. تاسیس شرکت بازرگانی در هر یک از شرکت های تجاری قابل ثبت می باشد.

ثبت شرکت پیمانکاری

پیمانکاری دسته های و زیر شاخه های مختلفی دارد که در تنظیم موضوع شرکت پیمانکاری باید به صورت دقیق نوع فعالیت پیمانکاری را مشخص کنید. برای تاسیس شرکت پیمانکاری اگر بخواهید گرید نیز دریافت کنید لازم است قوانین سازمان برنامه و بودجه در اخذ گرید شرکت ها نیز در شرکت شما لحاظ شده باشد.

ثبت شرکت خدماتی

شرکت خدماتی دو نوع هستند یا فعالیت خدماتی در قالب تجاری است که در این صورت می توانید اقدام به ثبت شرکت کنید یا فعالیت خدماتی در زمینه غیر تجاری است که باید تحت عنوان موسسه غیر تجاری به ثبت برسد.

نکته: تمامی شرکت ها موظف هستند که بعد از تاسیس هر ساله برای اخذ دفاتر قانونی اقدام کنند. برای شرکت های تازه تاسیس بعد از انتشار روزنامه رسمی ثبت نام دفاتر پلمپ را انجام دهید، شرکت ها هر ساله موظف هستند پیش از آغاز سال مالی دفاتر تجاری را بگیرند؛ زیرا ثبت نام دفاتر تجاری بعد از اتمام سال مالی ممکن نیست و تبعات قانونی در این خصوص متوجه شرکت خواهد بود. 

ثبت شرکت در واحدهای اداره ثبت شرکت ها در استان زنجان

 •  اداره ثبت شرکت در ابهر
 • خرمدره
 • قیدر
 • قروه
 • ماه نشان
 • زرین آباد

در صورتی که در انجام هر یک از مراحل فوق با پیچیدگی روبرو شدید شما می توانید با کارشناسان مجرب ثبتی پایش تماس بگیرید. تا از راهنمایی های دقیق آن ها برخوردار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها