جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان

ما در این مقاله درباره ی ثبت برند در اصفهان مطالبی را ارائه نموده ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن ها در خصوص ثبت برند بهره مند شوید.

نحوه ثبت برند در اصفهان

برند در واقع اسم یا علامتی است که از نقش، تصویر، رقم و غیره تشکیل شده است. ثبت برند جهت تشخیص محصولات و ایجاد تمایز در کالا و خدمات استفاده می شود. ثبت و استفاده از برند به زمانهای گذشته و باستان باز می گردد اما تا کنون این آرم و نشان تجاری برای ثبت و حفاظت سیستم های امروزی تبدیل شده است.

علائم تجاری به تمام مصرف کنندگان کمک می کند که از کالا و خدماتی مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی از دیگر کالاها و خدمات متمایز گردید، استفاده نمایند.

هدف از ثبت برند در اصفهان

مهمترین هدف از ثبت برند حق انحصاری علامت تجاری یا برنده ثبت شده برای شناخته شدن محصولات و کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از دیگر کالاها و خدمات می باشد.

نکته قابل توجه متقاضیان در زمان ثبت برند این است که زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری یا برند محدود به 10 سال می باشد و پس از اتمام مدت 10ساله برند، برند ثبت شده قابلیت تمدید را دارد.

صاحبان و مالکین علامت یا برند تجاری ثبت شده در اصفهان می توانند با حفاظت های درست از کوشش رقبا و اشخاص دیگر برای سوء استفاده از نام و نشان تجاری خود پیشگیری نمایند.

متقاضیان ثبت برند  اصفهان یا ثبت علامت تجاری در اصفهان باید مطلع باشند که تمام عبارات و واژگان نشان تجاری، علامت تجاری، آرم تجاری و علائم تجاری مترادف با کلمه برند می باشد و همان معنی رو میدهند و درصورتی که تصمیم به ثبت کردن برند و یا هریک از عبارات ذکر شده در بند فوق را دارید باید مراحل زیر را به انجام برسانید.

ثبت برند در اصفهان

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

ثبت علامت تجاری یا برند به دو حالت حقیقی و حقوقی انجام می پذیرد و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی و یا حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی

 • کپی مدارک شناسایی متقاضیان ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی جواز کسب متقاضی.
 • ارائه یک نمونه از طرح برند و یا علامت مورد نظر در اندازه 6*6 سانتی متر.

درصورتی که تصمیم دارید برند مورد نظر خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.

​مدارک ثبت برند برای اشخاص حقوقی

 • کپی تمام مدارک شرکت یا شخص حقوقی ( آگهی تاسیس و تغییرات، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای لازم از جمله جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری، و مدارکی مبنی بر این که مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به فعالیت در شرکت می باشند.
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید اخذ کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 • کپی مدارک هویتی مدیرعامل شرکت ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند و یا علامت مورد نظر در اندازه 6*6 سانتی متر.

مزایای ثبت برند در اصفهان

 • ثبت برند، ضمانت می کند که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند و تمییز کنند.
 • علائم تجاری، وسیله بازاریابی و پایه و اساس شهرت و وجهه شرکتها می باشند.
 • با ثبت برند، شرکتها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولاتشان را از یکدیگر متفاوت کنند.
 •  علامت تجاری، جز الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی کسب و کار باشد.
 • وقتی برندی ثبت می شود اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 • ثبت برند، شرکتها را تشویق می نماید تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سودمند باشد.

ثبت برند تنها از طریق اداره ثبت نام تجاری در تهران انجام شده و این اداره هیچ واحد و شعبه ای در سایر شهرها ندارد، لذا ثبت برند اصفهان را به وکلای ثبتی پایش بسپارید زیرا با سپردن این کار به ما دیگر نیازی به رفت و آمد شما از اصفهان به تهران نیست.

مراحل و شرایط ثبت برند در اصفهان

گام اول: در مرحله اول باید نام برندی که انتخاب نموده اید را استعلام نمایید تا متوجه این امر شوید که قبل از این به ثبت نرسیده باشد. که می توانید هم اکنون از مشاوران ثبت برند آراکس استعلام برند مورد نظر را بگیرید.

دوم: بعد از اینکه متوجه شدید برند مورد نظرتان قبل از این ثبت نشده وارد مرحله تکمیل مدارک می شوید که در ادامه به آن می پردازیم.

سوم: در این مرحله باید وارد سامانه ثبت علائم تجاری شوید، و اظهار نامه برند را تکمیل و به کارتابل اداره مربوطه ارسال نمایید.

چهارم: زمانی که اظهارنامه در کارتابل اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد حدوداً 35 تا 45 روز کاری زمان برای تایید یا رد اظهار نامه ارسال شده باید در نظر داشته باشید.

پنجم: در صورتی که اظهار نامه ثبت برند اصفهان تایید شد به مرحله بعدی پرداخت میروید و سپس  نوبت چاپ روزنامه اول برند است این روزنامه بدین جهت است که به اشخاصی که قبل از این برندی را به ثبت رساندند که  احتمالا ًمشابه برند تایید شده شما است یا اینکه ادعایی راجع به برند شما دارند اطلاع رسانی شود تا اعتراض خود را بیان نمایند.

ششم:  بعد از 30 روز از چاپ روزنامه اول باید هزینه حق الدرج پرداخت گردد که منجر به صدور شماره ثبت برند می شود.

هفتم: بعد از صدور شماره ثبت برند اقدام به چاپ روزنامه ده ساله ثبت برند در اصفهان صورت می گیرد.

و در آخر: بعد از چاپ روزنامه بین 7 تا 10 روز کاری با به همراه داشتن مدارک شناسایی و مدارک اولیه که در ثبت اظهار نامه و دو روزنامه چاپ شده استفاده شده، به اداره ثبت علائم تجاری در تهران مراجعه نمایید تا تصدیق ده ساله برند را دریافت نمایید.

زمان و هزینه ثبت برند در اصفهان

یکی از موارد مهم مدت زمان ثبت برند در اصفهان می باشد که مجتمع حقوقی پایش بر اساس کادر تخصصی خود توانسته زمان ثبت برند را به حداقل زمان ممکن کاهش دهد. از طرفی هزینه ثبت برند در اصفهان را شما مستوانید به صورتی کاملا واضح از کارشناسان ما سوال نمایید.همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید: هزینه ثبت برند

ثبت علامت تجاری در اصفهان

ثبت اضافه کالا و طبقه در اصفهان

جهت اضافه کالا و طبقه به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه اقدام به تدوبن این اظهارنامه می نمایید تمام مراحل ثبت اضافه کالا یا طبقه برند تجاری مثل ثبت اظهارنامه آن انجام می شود با این تمایز که ثبت نام اظهارنامه برند قبلی در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد.

با ارسال اظهارنامه ثبت اضافه مالا و طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی شروع به بررسی پرونده می کند. در صورتی که اظهارنامه ثبت نام شده مورد تایید قرار گرفت پرداخت هزینه های اضافه کالا و طبقات انجام می شود و آگهی صادر شده انتشار می یابد.

ثبت علامت تجاری در اصفهان

علامت تجاری به دو حالت علامت جمعی و نام تجاری معرفی می شود در ادبیات حقوقی هر علامتی که موجب تفاوت در کالا و خدمات تولیدکنندگان از دیگران می شود را علامت تجاری می گویند.

ثبت علامت تجاری در اصفهان نشان فیزیکی است که وجود آن در اظهارنامه ضروری می باشد و خصوصیات خاص محصول را نشان میدهد و نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی متقاضی علامت می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اصفهان

لوگو عبارت است از طرح گرافیکی که از شکل ها و اشکال هندسی، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده است. در طراحی لوگو باید از اشکالی که به صورت خاص درکنار یکدیگر قرار گرفته اند استفاده شود و باید از دیگر علائم تجاری متمایز باشد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص ثبت آرم و لوگو دراصفهان با کارشناسان تخصصی مجتمع حقوقی پایش تماس حاصل نمایید.

حوزه های ثبت برند در استان اصفهان

 • ثبت برند در اردستان
 • خوانسار
 • فریدون شهر
 • نطنز
 • سمیرم
 • خمینی شهر
 • نائین
 • نجف آباد
 • فلاورجان
 • گلپایگان
 • شهررضا
 • شاهین شهر

ثبت اختراع در اصفهان

اختراع نتیجه فکر مخترع است. از این رو مخترع محق است در خصوص اختراع از امتیازات قانونی برخوردار شود. استفاده از مزایای قانونی بدون ثبت اختراع ممکن نیست. اشخاصی که می خواهند برندی برای اختراع ثبت کنند یا اختراعی دارند می توانند از طریق سامانه مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت اختراع را تکیمل کنند.

ثبت طرح صنعتی در اصفهان

برای ثبت طرح صنعتی در اصفهان لازم است ابتدا طرح شما مورد بررسی و استعلام قرار گیرد تا از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید در صورت تایید طرح صنعتی با ارسال اظهارنامه تایید و ثبت خواهد شد.

جهت ثبت برند در اصفهان و سایر شهرهای این استان ثبت پایش خدماتی کامل ارائه می نماید تا شما را از رفت و آمد به تهران آسوده کند و صفر تا صد کار را بر عهده بگیرد، پس جهت ثبت برند اصفهان بی درنگ با مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ریحانه خراسانی
ریحانه خراسانی
2 سال قبل

مدارک ثبت برند چیه

شماره موبایل
9125682385
مهرانگیز نیکراد
مهرانگیز نیکراد
2 سال قبل

برای ثبت برند حتما جواز لازمع؟

ریحانه افتخاری
ریحانه افتخاری
1 سال قبل

سلام مدارک جهت ثبت برند

شماره موبایل
9125682385
مهرانگیز رضایی
مهرانگیز رضایی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ثبت برند مجوز نیاز داریم؟

مریم جلیلی
مریم جلیلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر جواز من تاریخیش گذشته میتونم با همین برای برند اقدام کنم ؟