جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هزینه، مراحل، شرایط ثبت برند در اراک

ثبت برند در اراک

جهت ثبت برند در اراک حتما مقاله مربوطه را مطالعه کنید.برند متشکل از هر گونه حرف، عدد، شکل، نقش، تصویر، رقم و غیره که برای تمایز کالاها و خدمات استفاده می شود. سابقه ی برند به ادوار دور برمی گردد. اما با گذشت زمان این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل شده است. ثبت برند به همه ی مشتریان کمک می کند که کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند.

ثبت برند در اراک

اهداف مالکین مشاغل برای ثبت برند استفاده از حق انحصاری علامت تجاری برای شناخته شدن کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد.

متقاضیان ثبت برند باید بدانند مدت زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری محدود به ده سال می باشد و بعد از پایان اعتبار قابلیت تمدید دارد.

شما مالکین برند تجاری می توانید با ثبت برند در اراک از تلاش رقیبان و اشخاص ثالث برای استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در اراک آگاهی داشته باشید که کلیه واژگان مرتبط مثل آرم تجاری، علامت تجاری، نشان تجاری، علائم تجاری، لوگو تجاری، اسم تجاری هم معنی با برند می باشد.

چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل  که در ادامه مقاله آمده را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اراک

برند را می توان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند. و مدارک لازم برای هر نوع از این ها متفاوت می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی:

 • کپی مدارک شناسایی متقاضی (کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی پروانه یا جواز کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه طراحی شده از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی:

 • کپی کلیه مدارک شخص حقوقی (آگهی تاسیس، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی است.
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • اسناد شناسایی مدیرعامل (کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
ثبت برند دارای 45 طبقه می باشد که در هر طبقه یک سری محصولات ارائه شدند که بسته به حوزه کاری، شما می توانید در هر یک از طبقات یا چند طبقه می توانید به ثبت برسانید.

شرایط و مراحل ثبت برند در اراک

سعی کرده ایم مراحل ثبت برند در اراک را به زبان ساده به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه توضیح دهیم.

ثبت برند توسط متقاضی 

در مرحله اول باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل اظهارنامه نمایید و باید به این نکته توجه داشته باشید تنظیمات اظهارنامه برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات لازم نسبت به درخواست سازمان را به صورت کامل وارد می نمایید در نظر داشته باشید کالاهای انتخابی شما باید با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها بی اطلاع هستید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند  را بارگذاری کرده و ارسال می نمایید و در نهایت نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند در اراک را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.

بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار می گیرد.

بعداز بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر می شود. در صورتی که پرونده شما دارای نقص باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند در اراک بین 1 الی 3 ماه می باشد.

ثبت برند اراک توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش
ثبت برند اراک توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

 

ثبت برند اراک توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران ثبتی پایش تمام اطلاعاتی را که در این زمبنه نیاز دارید در اختیار شما می گذارند. بعد از این مرحله می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می نمایند را تهیه کرده و در اختیار گروه ثبتی پایش قرار دهید. با توجه به مدارک ابرازی اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می گردد.

با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص و در سامانه مالکیت صنعتی و معنوی ثبت می نمایند.

در صورتی که پرونده ثبتی شما نیاز به رفع نقص داشته باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می شود و در صورت تایید اسم اقدام به انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در اراک توسط  کارشناسان ثبتی پایش پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری 10 سال برند به نام شما صادر می گردد.

نکته :  مدت زمان ثبت برند در اراکنکته ایست که باید به آن توجه داشت. به دلیل اینکه تنها یک سازمان، ثبت علائم تجاری در ایران وجود دارد.

از تمام ایران اظهار نامه تایید نام برند به این اداره ارسال می گردد که در کارتابل اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد تا مورد بررسی 5 کارشناس  قرار گیرد، از زمان ارسال تا بررسی کارشناسان اداره ثبت 45 روز الی 3 ماه زمان می برد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در اراک

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه، شروع به تکمیل اظهارنامه مورد نظر نمایید. توجه داشته باشید کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت برند آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در مورد کالاهای  پیشین در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد.

با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

هزینه و زمان ثبت علامت تجاری و برند در اراک

ثبت برند و علامت تجاری در اداره ثبت مالکیت صنعتی طی 35 الی 45 روز بررسی خواهند شد. اما به طور کلی هزینه های ثبت برند و علامت تجاری با هم کمی متفاوت است.

گاهی درخواست ثبت علامت و برند با هم به اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود که در این صورت هزینه بیشتری، اداره مالکیت دریافت می کند زیرا باید به بررسی علامت و برند به صورت جداگانه بپردازد. اما هزینه های ثبت برند و علامت تجاری بر اساس نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی نیز متفاوت است.

ثبت برند در شازند

آیا کسب و کار خود را در شازند راه انداخته اید؟ آیا با برند سازی کسب و کار  آشنایی دارید؟ این دو سوال را باید پیش از ثبت برند در شازند بپرسید اگر از صاحبان کسب و کار هستید و نمی دانید باید از کجا شروع کنید، با متخصصان و وکلاء مجتمع ثبتی پایش در ارتباط باشید. در کمترین زمان و با حداقل هزینه برند تجاری خود را ثبت کنید و از تبلیغات و فروش محصولات خود استفاده نمایید.

ثبت برند در ساوه

کسب و کار های فعال در ساوه، برای ثبت برند در ساوه نیز باید از سایت مالکیت صنعتی اقدام نمایند از این رو برای ثبت برند باید وارد سایت مالکیت صنعتی شوید و به صورت حضوری نمی توانید اقداماتی داشته باشید. ثبت برند در ساوه را به راحتی می توانید داشته باشید تنها کافی است به منظور رفع نیاز های خود با کارشناسان و وکلاء ما در مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

ثبت علامت تجاری در اراک

ثبت علامت تجاری در اراک به دو شیوه ی علامت جمعی و نام تجاری نیز تعریف می شود، در قانون برند هر نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می نامند.

علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات مشخص کننده آن خدمات و کالا را مشخص می نماید و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی می کند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

اشکال هندسی ،شکل ها، حروف و یا دست نوشته ها ،عدد، رقم را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاص در کنار هم باید قرار گرفته شده باشند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت آرم و لوگو در اراک با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

جهت نیاز به ثبت شرکت در اراک و یا تغییرات شرکت در اراک به مقاله ی آن ها مراجعه نمایید.

خدماتی که در مالکیت صنعتی در اراک ارائه می شود

اشخاص حقیقی و حقوقی در اراک می توانند از طریق سایت مالکیت صنعتی مواردی اعم از اختراع، طرح صنعتی، علامت تجاری را استعلا نمایند یا بری ثبت آنها اظهرنامه الکترونیکی دریافت کنند. با ایجاد حساب کاربری در سایت مالکیت صنعتی می توانید از تمامی خدمات اعم از انتقال ثبت مالکیت، تمدید اعتبار خدمات ارائه شده است.

ثبت طرح صنعتی و اختراع در اراک

ثبت برند و علامت تجاری یکی از مهمترین خدمات اداره مالکیت صنعتی است. البته این سازمان در زمینه ثبت طرح صنعتی و اختراع نیز صلاحیت رسیدگی دارد.

بنابراین اشخاص حقیقی و حقوقی در استان مرکزی می توانند از سایت رسمی اداره مالکیت صنعتی از کلیه این خدمات با ثبت اظهارنامه الکترونیکی استفاده نمایند.

ثبت برند و علامت تجاری، لوگو، نشان تجاری، نماد و نام تجاری در استان مرکزی

 • اراک
 • ساوه
 • خمین
 • محلات
 • دلیجان
 • شاه زند
 • تفرش
 • آشتیان
 • کمیجان
 • فراهان
 • آستانه

در پایان از اینکه با مجتمع حقوقی پایش همراه بودید کمال تشکر را داریم و امیدواریم مطالب مربوطه برای شما مفید بوده باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه را از طریقه مشاوره رایگان دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید زادگان
حمید زادگان
2 سال قبل

آیا میشه برند رو بدون کارت بازرگانی ثبت کرد؟

توحیدی
توحیدی
2 سال قبل

چطور میشه برند رو بین چند نفر ثبت کرد؟

سیما رحمانی
سیما رحمانی
2 سال قبل

سلام برای برند از هرجوازی میشه استفاده کرد؟؟

سميرا شريفي
سميرا شريفي
1 سال قبل

سلام شرايط ثبت برند اعلام ميكنيد ؟

سميرا الياسي
سميرا الياسي
1 سال قبل

سلام وقت بخير اداره ثبت برند در اراك كجاست ؟

سحر قدرتی
سحر قدرتی
1 سال قبل

سلام ممنون از مشاوره خوبتون

شماره موبایل
9301506693
مهرانگیز داوودی
مهرانگیز داوودی
1 سال قبل

سلام بزای ثبت برند جواز الزامیه؟

سیما کیانی
سیما کیانی
1 سال قبل

سلام برای شرکت در ماه چند تا اظهار نامه برند میشه رد کرد؟

آنااحمدی
آنااحمدی
1 سال قبل

برای ثبت برند چه مدارکی لازم است؟