جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در بوشهر و امتیازهای آن

ثبت شرکت در بوشهر

بوشهر از جمله شهرهای حاشیه خلیج فارس است که امتیازات ثبت شرکت در بوشهر بسیار زیاد بوده که با دانستن آن می توانید در کم ترین زمان به کسب و کار خود رونق دهید و امور حقوقی خود را انجام دهید. در ادامه به نکات مهمی در راه ثبت شرکت اشاره خواهیم کرد که راهنمای شما خواهد بود.

ثبت شرکت در بوشهر

بوشهر سومین شهر پرجمعیت جنوب ایران است و مرکز استان بوشهر است و در کنار خلیج فارس قرار دارد. این شهر که پیش از این ریشهر نام داشته است به دلیل صادرات از این بندر و نیز صنایع اتمی، کشتی سازی و صیادی و شیلات دارای رونق خوبی می باشد و تقاضای ثبت شرکت در بوشهر بیش از سایر شهرهای این استان است.

البته گروه ثبتی پایش در کلیه شهرهای این استان  که دارای واحد ثبتی هستند که در پایان مقاله لیست آن آورده شده خدمات ثبتی ارائه می نماید.

امتیازات ثبت شرکت در بوشهر

ما در مجتمع ثبتی پایش در این مطلب کوشیده ایم تا هرآنچه در مورد ثبت شرکت بوشهر لازم است بدانید را ارائه کنیم از مراحل ثبت شرکت در بوشهر و انواع شرکت تا هزینه ثبت و مدارک ثبت شرکت بوشهر و نیز نحوه ثبت نام روزنامه رسمی و مراحل تکمیلی ثبت شرکت، خلاصه هر نکته ای که باید قبل از اقدام به ثبت شرکت در بوشهر بدانید را در این مقاله گنجانده ایم به گونه ای که بعید است نیاز به خوانش مقاله دیگری داشته باشید. لذا تا پایان این مطلب ما را دنبال کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

برای انجام امور تجاری مثل صادرات و واردات، خرید و فروش و پخش و سایر امور این چنینی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زاهدان توصیه می شود. این شرکت با حداقل دو نفر عضو و سرمایه کمینه یک میلیون ریال ثبت می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

شرکت سهامی خاص هم یکی از انواع شرکت تجاری است که برای امور تولیدی بزرگتر یا امور صنعتی مثل ایجاد کارخانجات و موضوعات فنی مهندسی که نیاز به اخذ گرید و ثبت نام در مناقصات برای برداشتن پروژه ها هستند مناسب است مانند شرکت مسئولیت محدود با حداقل سرمایه یک میلیون ریال ثبت می شود ولی 35% واریزی سرمایه در بدو ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر دارد.

اعضای آن 5 نفر است که شامل دو بازرس اصل و علی البدل می باشد. بر خلاف شرکت مسئولیت محدود که سرمایه آن نقدی است این شرکت دارای سرمایه به شکل سهام است.

ثبت شرکت سهامی عام در بوشهر

شرکت سهامی عام مانند شرکت سهامی خاص سرمایه اش به شکل سهام است ولی در این نوع شرکت می توان علاوه بر موسسان که همان سهامداران و سرمایه گذاران اولیه هستند. به تعداد نامحدود سهامدار از خارج از شرکت و از طریق فروش اوراق سهام شرکت در بازار بورس اوراق بهادار ایران و یا فرابورس جذب نمود که البته نیاز به مجوز این سازمان و نیز بانک مرکزی جهت شروع ثبت نام پذیره نویسی سهام می باشد.

حداقل 20 % سرمایه اولیه را سهامداران اصلی باید تهیه کنند و مابقی با فروش سهام به عام مردم تامین می گردد مانند شرکت سهامی خاص 35% از این 20% واریزی دارد به هنگام ثبت شرکت سهامی عام در زاهدان و حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت پنج میلیون ریال است.

ثبت شرکت تعاونی در بوشهر

برای ثبت شرکت تعاونی در زاهدان نیاز به 7 نفر اعضا هست که دونفرشان نقش بازرس را دارند و پیش از اقدام به ثبت باید اخذ مجوز ثبت شرکت تعاونی از وزارت تعاون و رفاه اجتماعی انجام شود. تعاونی ها انواع مختلفی دارند ولی عمدتاً از نوع توزیع ، تولید یا مصرف می باشند.

حداقل سرمایه شرکت تعاونی در قانون تجارت مشخص نشده و از این جهت محدودیتی ندارد اما معمولاً کمتر از مبلغ پنج میلیون ریال به هنگام ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

ثبت شرکت تضامنی در بوشهر

شرکت تضامنی با حداقل دو نفر عضو ثبت می شود و حداقل سرمایه در آن محدودیت ندارد. مسئولیت شرکا و بخصوص شریک تضامنی که نامش در نام شرکت قید می شود هم نامحدود است و هر شریک مسئولیت کامل در سود و زیان شرکت دارد و برای ثبت موسسات مالی و اعتباری، بانک ها و صرافی ها باید ثبت شرکت تضامنی در بوشهر انجام شود.

ثبت شرکت در بوشهر
ثبت شرکت در بوشهر

 ثبت موسسه غیر تجاری در بوشهر

در قبال انواع هفتگانه شرکت های تجاری که در اینجا پنج نوع آن را معرفی کردیم که کاربرد و تقاضای ثبت بیشتری دارند، قانون تجارت ایران ثبت موسسه غیرتجاری را تعریف کرده است که البته به معنای عدم کسب درآمد نیست بلکه موضوعات آن موضوعات بازرگانی نیستند و اغلب خدماتی هستند مانند ارائه خدمات آموزشی فرهنگی، ادبی، ورزشی، علمی، تفریحی، مذهبی و غیره که به موسساتی که در ازای این خدمات کسب درآمد می کنند موسسات غیر تجاری انتفاعی و به موسسه هایی که خدمات خیریه و عام المنفعه و بدون کسب سود و درآمد ارائه می کنند موسسه  غیر تجاری غیرانتفاعی می گویند.

این موسسات مثل شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو عضو و حداقل سرمایه یک میلیون ریال ثبت می گردند.

ثبت شرکت بازرگانی در حوزه ثبتی بوشهر

فعالیت های بازرگانی از اصلی ترین فعالیت شرکت های تجاری است و اصولاً در بیشتر شرکت ها موضوع مربوط به بازرگانی عنوان می شود. برای ثبت شرکت بازرگانی لازم است عنوان موضوع در زمینه بازرگانی باشد. بنابراین فعالیت بازرگانی غالباً در زمینه خرید و فروش و داد و ستد و صادارت و واردات است. که در شرکت هایی مانند شرکت های تولیدی ممکن است واردات و صادرات برای تجهیزات و محصولات مورد نیاز باشد.

ثبت شرکت خدماتی در حوزه ثبتی بوشهر

برای تاسیس شرکت های خدماتی زمینه فعالیت فروش خدمات است نه کالا و محصول از این رو لازم است به طور روشن نوع خدمات ارائه شده عنوان شود. تا با توجه به آن اقدام به ثبت شرکت در قالب تجاری با موضوع خدماتی نمایید.

ثبت شرکت پیمانکاری در حوزه ثبتی بوشهر

ثبت شرکت پیمانکاری در حوزه های مختلف شاخه های پیمانکاری فعالیت دارد که بر اساس نوع شرکت تجاری می توانید برای تاسیس آن اقدام نمایید. از این رو کارشناسان و متخصصان ثبت شرکت ها بر اساس فعایت و موضوع ارائه شده و درخواست ثبت در قالب تجاری شرکت ها اقدام به ثبت شرکت پیمانکاری در حوزه ثبتی بوشهر می کنند.

به منظور ثبت شرکت در بوشهر باید ابتدا موضوع کار خود سپس محل دقیق شرکت با کد پستی و بعد چند اسم برای شرکت چند نفر به عنوان شریک با تعیین سمت و سهم الشرکه یا سهامشان در شرکت و نیز کل سرمایه اولیه شرکت را مشخص نمایید.

سپس با رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها برای ورود این اطلاعات گام به گام صفحات را جلو بروید و در هر صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه پایان فرایند ثبت کد رهگیری دریافت نمایید.

با این کد رهگیری  بعد از 72 ساعت به همان سامانه رجوع کرده در قسمت پیگیری درخواست ثبت آن را وارد نمایید  تا ابلاغیه کارشناسی که پرونده شما و ثبت نام شرکت شما را بررسی کرده است مشاهده کنید.

در این ابلاغیه نام تایید شده شرکت خود از بین پنج اسم وارد شده مطابق شکل ذیل را می بینید.

پس از این مرحله باید این ابلاغ را چاپ کرده و مدارک را هم چاپ کرده در دو نسخه به همراه سایر اعضا شرکت امضا کنید و با رسید پذیرش اینترنتی و مدارک سجلی شرکا از اداره پست با تمبر و پاکت مخصوص ارسال نمایید و شماره  رهگیری پستی را در سایت وارد نمایید.

بعد از سه تا پنج روز مجدداً با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت به آدرس www.irsherkat.ssaa.ir می توانید ابلاغیه دوم را ببینید و اگردر بررسی کارشناسی فیزیک مدارک شرکت شما  تایید شده بود.

در این موقع می توانید شخصی که به عنوان امضا کننده دفاتر در ثبت سامانه شرکت معرفی کرده اید را که می تواند خود شما به عنوان متقاضی ثبت یا یکی از اعضای شرکت شما یا وکیل رسمی شما باشد را به اداره ثبت شرکت بوشهر بفرستید تا آگهی ثبت شرکت که حاوی شماره ثبت و شناسه ملی شرکت است را با اساسنامه و سایر مدارک ثبتی شرکت خود دریافت نمایید.

نکته : در هر یک از مراحل بررسی کارشناسی اطلاعات شما در سامانه اداره ثبت شرکت یعنی بررسی ثبت نام اولیه و تایید نام شرکت و بررسی مدارک شما چنانچه با ابلاغ رد و یا رفع نقص روبرو شوید باید نقص اعلام شده را برطرف کرده و ثبت نام یا ارسال مدارک را مجدد انجام دهید. می توانید جهت این امر نیز از کارشناسان ثبتی پایش کمک بگیرید تا از اتلاف وقت بیشتر جلوگیری شود.

در مرحله آخر نیز جهت ثبت نام آگهی روزنامه رسمی جهت تکمیل مراحل ثبت شرکت بوشهر اقدام  می نمایید که در این مرحله با پرداخت هزینه حق الچاپ آگهی یک باکس در روزنامه رسمی کشور به چاپ خلاصه مشخصات شرکت شما از روی آگهی تاسیس شرکت اختصاص می یابد. اطلاعات ثبت شده در سامانه ثبت شرکت ها تا زمانی که شرکت منحل نشود باقی خواهد ماند. لذا در این مدت بعات قانونی تاسیس شرکت دارد که باید آن را رعایت نمایید. مواردی از قبیل تشکیل پرونده مالیاتی، کد اقتصادی، اخذ هر ساله دفاتر تجاری، مجوز فعالیت و سایر الزاماتی که در قانون برای آن تعیین شده است.

مدارک لازم ثبت شرکت در بوشهر

علاوه بر مدارک شناسایی موسسان یا اشخاص شرکت و رسید پذیرش ثبت نام سامانه و  ابلاغ تایید نام شرکت ، اوراق ثبتی شرکت که برای شرکت های مختلف متفاوت است نیز لازم می باشد . در این خصوص باید گفت که مثلاً برای شرکت سهامی خاص اظهارنامه وجود دارد و برای شرکت مسئولیت محدود شرکت نامه باید تکمیل و ارسال شود و نیز برای شرکت های مختلف اساسنامه ها تعدادمفاد و فرمت متفاوت دارند.

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت

مدت زمان ثبت شرکت براساس مدت زمان بررسی کارشناس اداره ثبت در شهرهای مختلف متفاوت است اگر مجموعه حقوقی ثبت پایش ثبت شرکت بوشهر را انجام دهند. پس از تکمیل اطلاعات و مدارک توسط شما ظرف 24 ساعت ثبت نام الکترونیک شرکت انجام می شود.

کل فرایند از طرف این مجموعه هفت روز کاری زمان بر است که باید مدت زمان کارشناسی اداره دولتی ثبت شرکت ها را که نامشخص است به آن افزود اما به طور معمول بیش از ده الی  پانزده روزکاری زمان نخواهد برد.

هزینه ثبت شرکت نیز برای شرکت های مختلف با افراد و سرمایه های مختلف متغیر است. هزینه ثابتی ندارد اما با تماس با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش پس از بررسی شرایط شما اعلام هزینه دقیق صورت می گیرد.

ختم کلام اینکه ما در گروه ثبتی پایش همواره با هدف کسب رضایت موکلین محترم خود و با در نظر گرفتن کلیه ابعاد حقوقی و منافع شما اقدام به انجام امور ثبتی طی ده سال در سراسر ایران نموده ایم.

بنابراین ثبت شرکت در بوشهر و سایر امور ثبتی خود را بی دغدغه به مجموعه ثبتی پایش بسپارید تا از همراهی یک تیم تخصصی برخوردار شوید و کار ثبت شرکت بوشهر شما با کمترین هزینه و با سرعت به اتمام برسد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در بوشهر

شهرستان بوشهر، چهارراه دادگستری، ساختمان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر، واحد ثبت شرکت های بوشهر

واحدهای اداره ثبت شرکتهای استان بوشهر

  • اداره ثبت شرکت در دشتستان
  • کنگان
  • گناوه
  • دشتی
  • تنگستان
  • عسلویه
  • جم
  • دیر
  • دیلم

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهروزیان
شهروزیان
1 سال قبل

من یک شرکت با مسئولیت محدود دارم و الان می خوام شرکت سهامی خاص ثبت کنم چه طور می تونم شرکتم رو ادغام کنم

خسروزاده
خسروزاده
1 سال قبل

آیا می تونیم شریک خارجی در شرکت سهامی خاص داشته باشم؟

مریم صفری
مریم صفری
1 سال قبل

لطفا شرایط ثبت شرکت رو اعلام بفرمایید

سحر سهیلی
سحر سهیلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
ممنون از مشاورتون

شماره موبایل
9331556093
سميرا آرماني
سميرا آرماني
1 سال قبل

مراحل وشرايط ثبت شركت بازرگاني اعلام كنيد

سحر جوان
سحر جوان
1 سال قبل

سلام شرایط ثبتی دز این شهر چطوره؟

شماره موبایل
9301506690
مهرانگیز راهیل
مهرانگیز راهیل
1 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت بازرگانی مجوز نیاز هست؟

مریم قاضی
مریم قاضی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر بنده بوشهر زندگی میکنم میتونم تو تهران ثبت شرکت انجام بدم ؟