جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نحوه ثبت شرکت در قم

نحوه ثبت شرکت در قم

برای ثبت شرکت در قم بدون اندکی دردسر و با کم ترین هزینه نیاز به یک استراتژی در این راه دارید لذا ما در این متن تمامی نکات مهم در این خصوص را به شما ارائه کرده تا به صورت کاملاً حرفه ای در راه ثبت شرکت قدم بردارید. در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در قم

تاسیس شرکت به کار و فعالیت شما جنبه رسمی می بخشد و بر اعتبار کسب و کار شما می افزاید و طرفین کاری شما را ترغیب به همکاری بیشتر با شما می کند.

ثبت شرکت یعنی:

ایجاد شرکت یک فرایند ثبتی و حقوقی است، که کارشناسان ثبت مثل مجتمع ثبتی پایش برای شما این فرایند را انجام می دهند تا یک شخصیت حقوقی یا شرکت به وجود بیاید.

زمانی که ثبت شرکت در قم انجام می شود. قرارداد بین شرکت و طرفین معامله یا شرکا رسمی می باشد. امکان عمل نکردن به مفاد اساسنامه شرکت و قراردادهای رسمی وجود ندارد و این موضوع ضامن امنیت شرکت و فعالیت شماست.

لذا پیشنهاد گروه ثبتی پایش به شما این است که با ثبت شرکت در قم بر امنیت شغلی خود بیفزایید.

لازم به ذکر است، شما عزیزان چنانچه در هر یک از مراحل ثبت شرکت خود با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان متخصص مجموعه ثبتی پایش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

نحوه ثبت شرکت در قم

انواع ثبت شرکت در قم

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با انواع شرکتها و انتخاب راحتتر یکی از انواع شرکت ثبتی در اینجا اطلاعات لازم در مورد هر یک از شرکت ها را ارائه می کنیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است کوچکتر و محدودتر از سایر شرکت ها که در آن مسئولیت شرکا محدود به سرمایه شان در شرکت است. این نوع شرکت برای ثبت به حداقل یک میلیون ریال سرمایه نیاز دارد.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی است بزرگتر از شرکت مسئولیت محدود در قم که برای ثبت مانند آن به یک میلیون ریال سرمایه احتیاج است لیکن بخشی از این مبلغ برای ثبت باید واریز شود و از این نظر با شرکت با مسئولیت محدود متفاوت است.

ثبت شرکت سهامی عام

این نوع شرکت هم مثل شرکت سهامی خاص سرمایه آن سهام متساوی القیمۀ است ولی سهامداران می توانند از خارج از شرکت و از طریق سازمان بورس به شرکت جذب شوند.

ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی نوعی از شخصیت حقوقی است که برای پروژه¬های بزرگ و انبوه در یکی از سه دسته تولید ، توزیع یا مصرف به ثبت می رسند . ماند تعاونی های مسکن.

ثبت شرکت تضامنی

برای ثبت شرکت تضامنی یک نفر از شرکا با برعهده گرفتن مسئولیت مالی شرکت نام خود را در اسم شرکت قید می کند برای راه اندازی موسسات مالی- ریالی این نوع شرکت به ثبت می رسد.

ثبت شرکت پیمانکاری در قم

برای تاسیس شرکت پیمانکاری لازم است ابتدا موضوع پیمانکاری را تنظیم کنید و بر اساس نوع شرکتی که می خواهید به ثبت برسانید تعداد اعضاء هیئت مدیره را مشخص کنید. سپس با ثبت اطلاعات در سامانه ثبت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت پیمانکاری کنید.

ثبت شرکت خدماتی در قم

تعیین موضوع صریح و روشنه در ثبت شرکت بسیار مهم است و شرکت خدماتی نیز به واسطه اینکه تجارت در ارائه خدمات می کند باید موضوع خود را مشخص کند سایر روند بر اساس قوانین شرکت های تجاری باید پیش برود.

ثبت شرکت بازرگانی در قم

اشخاصی که قصد فعالیت در زمینه داد و ستد کالا یا واردات و صادرات را دارند بهتر بهتر است در قالب شرکت بازرگانی فعالیت کنند. مخصوصاً اگر در امور بازرگانی شریک دارید. بهتر است در دسته بندی شرکت فعالیت داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در قم

برای ثبت شرکت در قم ابتدا باید شرایط لازم برای آن را فراهم کرد که عبارت است از :

 •  مشخص نمودن شرکا، سمت، درصد شراکت آنها در شرکت
 • مشخص نمودن حوزه فعالیت شرکت
 •  تعیین نوع شرکت ثبتی
 • تعیین آدرس شرکت یا دفتر مرکزی که همان محل کار شرکت است
 • در نظر گرفتن یک رقم برای سرمایه شرکت با توجه به واریزی بودن بخشی از آن در برخی از شرکت ها

برای اطلاع از شروط ثبت شرکت به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید و اطلاعات کسب کنید.

نکته : شرکا و اعضای شرکت باید فاقد هر نوع سابقه سوپیشینه کیفری باشند یعنی تاکنون حتی از لحاظ مالی و عدم وصول چک نیز تحت پیگرد قرار نگرفته باشند.

پس از ایجاد این شرایط باید تشریفات قانونی ثبت شرکت در قم را هم به جا بیاورید که عبارتند از:

 • تکمیل مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه، تقاضانامه، اظهارنامه و غیره
 • تهیه مجوز ثبت شرکت در صورت لزوم
 • افتتاح حساب شرکتی در برخی از انواع ثبت شخصیت حقوقی

مراحل ثبت شرکت در قم

مراحل ثبت شرکت در قم

مراحل ثبت شرکت در قم عبارتند از:

مراجعه به سایت اداره کل ثبت شرکت ها و ثبت نام در سامانه irsherkat.ssaa.ir و تکمیل اطلاعات فرم ثبت شرکت الزامی است در کلیه مراحل زبان فارسی و با دقت تکمیل شود. که شامل نام متقاضی و نام امضا کننده دفاتر به همراه مشخصات کلی شرکت از جمله مدت زمان و شروع شرکت است.

در مرحله بعد باید نام شرکت را در فرم نام و شخص حقوقی به ترتیب اولویت ۵ نام انتخاب کنید تا یکی از بین آنها تایید شود.این نام ها باید مطابق قوانین تعیین نام باشند.

در گام بعدی موضوع فعالیت شرکت که از قبل مورد توافق بوده و تدوین شده است را باید وارد نمایید که در این خصوص کارشناسان ثبتی پایش به شما کمک می نمایند.

سپس در صفحه بعد سرمایه شرکت قید می شود در خصوص مبلغ سرمایه می توانید با کارشناسان مجموعه حقوقی پایش مشاوره نمایید.

مرحله بعدی مشخص کردن سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آنهاست و سپس صاحبان حق امضا را در این صفحه مشخص می کنید. و در صفحه بعد اگر شرکت شعبه ای دارد باید مشخصات آن معرفی گردد.

سپس نوبت به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار شرکت می رسد.

در آخر پس از تایید اطلاعات باید اساسنامه و شرکتنامه را در سایت بارگذاری کنید.

اساسنامه و شرکتنامه پیش فرض هایی دارند که باید آنها را پر کنید و سپس تصویر برابر اصل شده آنها را در سایت بارگذاری نمایید.

بعد از انجام این مراحل باید مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.

اقدام آخر بعد از تایید تمام مدارک شماره ثبت شرکت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت مدت و اطلاعاتی از این دست را مطرح کنید.

مدارک ثبت شرکت در قم

مدارک لازم جهت انجام امور ثبتی شرکت در قم به شرح ذیل می باشد:

 • دو نسخه تقاضانامه ثبت شرکت
 • شرکتنامه
 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت و هیئت مدیره
 • مدارک شناسایی کلیه شرکا و اعضای هیئت مدیره شال شناسنامه و کارت ملی
 • در صورت نیاز ارائه مجوز از ارگانها و سازمانهای مربوطه الزامی می باشد.

زمان و هزینه، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در قم

مدت زمان ثبت شرکت در استان قم متغیر می باشد زیرا متقاضیان ثبت کننده باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که کلیه مدارک ثبت را قبل از اقدام به ثبت تهیه نمایند تا در هنگام ثبت و بررسی های کارشناسان اداره ثبت شرکت ها دچار مشکل نشوند.

زیرا در صورت ناقص بودن یکی از مدارک کلیه مراحل ثبت شرکت عقب می افتد و زمان زیادی از دست می رود. از این رو زمان ثبت شرکت در قم باید از 20 روز کاری تا 30 روز در نظر گرفت.

هزینه های ثبت شرکت در قم باتوجه به طی کردن مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها متفاوت می باشد و در مراحلی و گامی که پیش می روید باید پرداخت هایی دولتی انجام شود.

مثلا در ثبت اظهارنامه اول باید پرداخت حق الثبت انجام شود تا در ثبت اینترنتی شماره اظهارنامه و رمز عبور از سامانه دریافت شود. سپس برای تعیین نام شرکت باید واریزی وجه انجام شود. سپس هزینه های روزنامه کثیرالانتشار و هزینه های روزنامه رسمی وهزینه های تمبر و غیره پرداخت گردد. این مورد را باید متذکر شد که هزینه های ثبت شرکت حتی در نوع فعالیت شرکت و حتی در تعداد اعضا ی آن و هم چنین نوع شرکت هم تأثیر گذار است مثلا اگر نام شرکت طولانی باشد هزینه دیگری باید پرداخت گردد یا ثبت شرکت مسئولیت محدود با ثبت شرکت سهامی خاص هزینه های آن بسیار متفاوت است.

قوانین انتخاب نام شرکت

به هنگام ثبت نام برای شرکت خود باید از مقررات و قوانین مربوط به انتخاب نام شرکت به خوبی مطلع باشید به همین دلیل ما در اینجا به اختصار این قوانین را برای شما توضیح داده ایم. به علاوه کارشناسان ثبتی پایش می تولنند در انتخاب اسم شرکت شما با مشاوره تلفنی به شما کمک کنند یا اسم مورد تایید شرکت را با عقد قرارداد برای شما به ثبت برسانند. قوانین انتخاب نام شرکت به شرح ذیل است:

 • نام شرکت باید بدون ریشه لاتین باشد یعنی از واژه های بیگانه در آن استفاده نشده باشد.
 • انتخاب نام باید دارای حداقل سه یا چهار واژه یا سیلاب داشته باشد.
 • هر شرکت باید تحت نام مخصوص به ثبت برسد یعنی نباید مشابه اسامی  که تاکنون برای شرکت¬ها ثبت شده باشد.
 • در نام شرکت از اسامی اماکن خاص، اسامی مقدس، اسامی مشهور، اسامی سازمان¬ها و نام¬های غیرمتعارف استفاده کرد.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نام شرکت می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. انتخاب نام شرکتها

شماره ثبت شرکت چیست ؟

شماره ثبت شرکت یکی از مهم ترین مشخصه های شرکت های رسمی و قانونا ثبت شده است . در واقع شماره ثبت شرکت مانند شماره شناسنامه اشخاص حقیقی است و نشان از هویت یک شرکت دارد.

شماره ثبت شرکت شماره ایست که بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت به آن تعلق می گیرد و از طرف واحد ثبتی اداره ثبت شرکتها اختصاصاً به یک شرکت داده می شود و در آگهی تاسیس شرکت به همراه سایر مشخصات آن شرکت منتشر می شود.

شناسه ملی شرکت چیست ؟

شناسه ملی شرکت هم یکی از ویژگی های قابل استعلام شرکت جهت شناسایی آن است. این شناسه شماره ای 11 رقمی است که پس از ثبت شرکت به آن اختصاص می باید و از سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی ilenc.ir  قابل استعلام و رویت است و به هیچ وجه تکراری نمی باشد.

حتی بعد از انحلال شرکت نیز به شرکت دیگری تعلق نمی گیرد و کاملاً منحصر به فرد می باشد. شناسه ملی شرکت در کنار شماره ثبت آن در آگهی تاسیس شرکت نخستین بار چاپ شده و به اطلاع صاحبان شرکت می رسد.

نکته: شرکت های تجاری بعد از ثبت باید برای اخذ دفاتر تجاری و ثبت نام مالیاتی اقدام نمایید. 

 مراکز واحدهای ثبت شرکت ها در استان قم

اداره ثبت شرکت در قنوات

 • جعفرآباد
 • کهک
 • خلجستان
 • سلفچگان

در پایان باید بگوییم که مجتمع ثبتی پایش مفتخر است که تا به امروز با بیش از سه هزار پرونده ثبتی موفق یکی از مجرب ترین موسسات ثبتی حقوقی در سطح کشور محسوب می شود و با تکیه بر دانش روز و استفاده از نرم افزارهای نوین توانسته است که همواره رضایت موکلین محترم را جلب نماید.

پس پیشنهاد می کنیم که شما هم بی درنگ با گروه ثبتی پایش تماس گرفته همکاری خود را شروع کنید تا شاهد یک تجربه بی نظیر ثبتی در شهر خود باشید.

چنانچه باز هم به راهنمایی های بیشتر در خصوص ثبت شرکت در قم نیاز داشتید با کارشناسان حقوقی پایش تمایش بگیرید ما به شما اطمینان می دهیم که خاطره خوبی برایتان رقم بخورد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز یاوری
مهرانگیز یاوری
2 سال قبل

قم شعبه دارید؟

شماره موبایل
9108537746
شیوا رحمانی
شیوا رحمانی
2 سال قبل

سلام
برای ثبت شرکت در قم چه مدارکی نیاز هست ؟

ريحانه شمس
ريحانه شمس
2 سال قبل

براي ثبت شركت مدرك تحصيلي نيازه ؟

شماره موبایل
9125682385
ریحانه افشاريان
ریحانه افشاريان
2 سال قبل

سلام وقت بخير براي ثبت شركت بازرگاني مدرك تحصيلي مرتبط نياز هست؟

شماره موبایل
9125682385
شیوا رمضانی
شیوا رمضانی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
برای تغییر اعضا شرکتم در قم چه مراحلی باید طی کنم ؟

مریم افضلی
مریم افضلی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر هر فرد چند تا شرکت میتونه ثبت کنه ؟

مریم قلندری
مریم قلندری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای ثبت موسسه مهاجرتی نیاز به مجوز از جای خاصی هست ؟

معصومه صادقی
معصومه صادقی
1 سال قبل

سلام،آیا باید برای ثبت شرکت همه اعضا به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنیم؟