جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در بندر عباس

ثبت برند در بندرعباس

در شرح ثبت برند می توان گفت با رشد، توسعه و پیشرفت اقتصادی و هم چنین رشد شرکت‌ ها، تشابه در محصولات مصرفی زیاد شده است و مصرف کنندگان برای خرید کالا یا محصول مورد نظر خود گمراه می شوند.

جهت مطالعه مقاله ثبت برند تخصصی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونگی ثبت برند در بندر عباس

با ثبت برند می توان این اطمینان را به مصرف کننده داد که کالا یا محصول مورد نظر دارای کیفیت بالا بوده و برند معتبری بر روی آن درج گردیده است و خرید را برای مصرف کننده آسان کرد که دیگر گمراه نشود.

برند در واقع عبارت است از هرگونه علامت، نشانه، نماد و عدد و غیره یا ترکیبی از این موارد می باشد که برای شناساندن محصولات و یا کالاها به کار می رود.

اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند برای خدمات یا محصولات خود ثبت برند در بندر عباس انجام دهند.

وقتی برند ثبت می کنید راه را برای تبلیغات بیشتر، تبلیغات محیطی و نصب بنر و پلاکارد، ثبت شماره تجاری در سامانه 118، اخذ وام شرکتی و با مبالغ و مزایای بیشتر، بازاریابی وسیع تر و بسیاری موارد دیگر باز می کنید.

به علاوه ثبت برند هیچ نوع مالیاتی در بر ندارد و شما فقط یک اسم تجاری یا علامت تجاری ثبت می کنید که مشمول هیچ نوع مالیاتی نمی گردد و فقط حمایت قانون تجارت و اداره ثبت علامت تجاری و مالکیت صنعتی را برای شما ایجاد می کند.

مدارک لازم برای ثبت برند در بندر عباس

برای اشخاص حقیقی:

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • جواز کسب و مجوز فعالیت مربوطه
 • ارائه شکل نام تجاری در ابعاد 10در 10
 • اخذ کارت بازرگانی اگر برند حروف لاتین باشد.

برای اشخاص حقوقی:

 • مدارک شناسایی مدیر عامل و اعضای هیات مدیره
 • کپی روزنامه تاسیس شرکت و آخرین تغییرات (بیشتر از 2 سال نباید گذشته باشد.)
 • جواز کسب فعالیت (جواز تاسیس – پروانه بهره برداری – پروانه کسب یا کارت بازرگانی)
 • کارت بازرگانی (اگر برند حروف لاتین باشد.)
 • ارائه شکل اسم تجاری در ابعاد 10در 10
 • مهر شرکت

زمان و هزینه ثبت برند در بندر عباس

زمان ثبت برند در بندر عباس بستگی به نتیجه کارشناسان ثبت برند دارد.

باید در مراحل ثبت برند در اداره ثبت علامت تجاری توجه کنید که کلیه مدارک ارسالی با مندرجات اظهارنامه ثبت برند مطابقت داشته باشد و نواقصی نداشته باشد، زیرا در صورت مشاهده نواقص پرونده شما زمانبر می شود.

زمان زمانی که باتوجه به اطلاعات درست متقاضی طی آن ثبت برند صورت میگیرد بین 45 الی 50 روز می باشد.

هزینه ثبت برند در بندرعباس متغیر می باشد. زیرا شخصیت حقیقی با حقوقی هزینه های ثبت برند آن متفاوت می باشد.

شرکتهایی که در صدد ثبت برند خود هستند. هزینه های بیشتری نسب به شخص حقیقی باید پرداخت نمایند. هم چنین بر اساس طبقه کالای اضافه تر هزینه های اضافه تری باید پرداخت نمود.

ریز هزینه های ثبت برند در بندر عباس را می توانید با تماس با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش کسب نمایید.

ثبت برند در بندرعباس
مراحل ثبت برند در بندرعباس

مراحل ثبت برند در بندرعباس

ثبت برند در عباس را اداره ثبت مالکیت صنعتی به صورت اینترنتی در سایت htt://iripo.ssaa.ir به ثبت می رساند که باید به دقت انجام شود تا در مواردی که کارشناسان اداره ثبت بررسی ها و استعلامات لازم را اخذ می کنند با رد پرونده مواجه نشوید.

الزامی است قبل از اقدام به ثبت برند از نوع برند انتخابی خود در بندر عباس استعلامات لازم را دریافت نمایید و جهت راهنمایی لازم برای چگونگی اخذ استعلام برند قبل از ثبت می توانید با کارشناسان و متخصصین ثبت برند مجتمع حقوقی پایش تماس بگیرید.

مراحل ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت میباشد زیرا در شروع ثبت باید نوع شخصیت خود را مشخص کرده و نسبت به آن اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.

اطلاعات و مدارک را به درستی در سامانه وارد نمایید. سپس با زدن کلید پذیرش نهایی اطلاعات بعد از 24 الی 48 ساعت در کارتابل کارشناسان جهت بررسی ارسال می شود.

بعد از بررسی پرونده، پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد.

در حالت رفع نقص

زمانی که نقص پرونده وجود دارد باید رفع نقص را انجام دهید. زمانی که رد پرونده باشد دیگر نمی توانید برند خود را ثبت نمایید ممکن است این رد به دلیل عدم استعلام از ثبت برند بوده است و متقاضی قبل از ثبت استعلام را نگرفته است.

تشخیص ثبت یا عدم امکان ثبت برند در نهایت با رئیس اداره خواهد بود و در صورت تایید ایشان وضعیت پرونده ثبت برند به حالت آگهی نوبت اول درخواهد آمد.

پس از گذشت 31 روز از تاریخ روزنامه مرحله اول در صورتی که شخصی نسبت به ثبت برند مورد تقاضا اعتراضی نداشته باشد میتوان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام و سپس سند قطعی برند را اخذ نمود.

ثبت علامت تجاری با قید نکات ذیل در دفتر مخصوصی انجام می شود:

 • تاریخ و شماره ترتیب اظهارنامه
 • تاریخ و شماره ثبت علامت و مشخصات و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت
 • الصاق یک نمونه از علامت به محلی که به این امر اختصاص داده شده است.
 • اخذ حق الثبت و حقوق دریافتی برای هر طبقه
 • امضاء درخواست کننده یا قائم مقام او به طوری که قسمتی از امضاء در روی صفحه و قسمتی دیگر روی علامت باشد.

ثبت علامت تجاری در بندرعباس

علامت تجاری می توان گفت عنوان، تصویر، طرح و یا نمادی می باشد که در تشخیص خدمات یا محصولات یا کالاها به کار می رود. این علامت تجاری باعث تمایز بین محصولات و کالا می باشد.

از جمله ارکان اصلی فعالیت‌های تجاری و غیر تجاری، علامت تجاری می باشد. که توسط آن می توان به تبلیغاتی پرداخت که باعث رونق کسب و کار در بندر عباس می شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بندرعباس

آرم یا لوگو، از واژه، حرف یا کلمات و اشکال هندسی یا شکل های گرافیکی و با ترکیب رنگی و غیره می باشد که در روی کالا یا محصولات حک می شود و برای شناساندن این محصول یا کالا کاربرد دارد و مشخص کننده نوع فعالیت و ویژگی های آن می باشد.

اشخاص حقیقی یا حقوقی که در صدد آن هستند رقابتی در بازار ایجاد نمایند. می توانند لوگو یا آرم تجاری خود را در بندر عباس ثبت نمایند.

دیگر خدمات مالکیت صنعتی در بندر عباس

ادااره مالکیت صنعتی که در استان تهران مستقر است برای سهولت استفاده از خدمات این سازمان تمامی خدمات خود را آنلاین ارائه می دهد بنابراین شما تنها با داشتن یک سیستم متصل به اینترنت و با ورود به سایت مالکیت صنعتی دسترسی برای ثبت اختراع، طرح صنعتی، علامت تجاری را دارید.

لازم است تنها خدمات اداره مالکیت صنعتی تایید و ثبت نیست بلکه تمدید اعتبار، استعلامات ثبتی، انتقال مالکیت نیز از سایر خدمات این سازمان است.

چگونه ثبت طرح صنعتی و اختراع د ر بندر عباس داشته باشیم ؟

هر گاه چیز جدیدی خلق شد که از نظر ظاهری متفاوت از نمونه های مشابه در بازار باشد در واقع شما مالکیت یک طرح صنعتی را دارد و در صورتی که خلاقیت ایجاد شده در ساخت و ایجاد وسیله ای باشد یا تغییرات انجام شده فنی بوده و کاربردی جدیدی ابداع شده باشد شما مالک اختراع هستید. که می توانید با ثبت آن به مدت 20 سال حق مالکیت صنعتی اختراع را داشته باشید.

واژگان مرتبط با ثبت برند در بندر عباس

 • علامت تجاری در بندر عباس
 • لوگو و نام تجاری در بندر عباس
 • اسم تجاری در بندر عباس
 • نام و نشان تجاری در بندر عباس
 • آرم تجاری در بندر عباس

ثبت برند در استان هرمزگان

 • بندرلنگه
 • میناب
 • قشم
 • بندر خمیر
 • جاسک
 • درگاهان
 • کیش

جهت ثبت برند در سراسر استان هرمزگان و نیز ثبت برند بندرعباس و سایر خدمات ثبتی مجتمع ثبتی پایش در خدمت شما عزیزان است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملکیان
ملکیان
2 سال قبل

من برندی دارم که حدود 10 سال است با آن فعالیت دارم جدیداً متوجه شدم کسی اون رو ثبت کرده آیا می تونم کاری کنم ثبت برند ابطال بشه؟

احمدی
احمدی
2 سال قبل

یه اسم برای برند پوشاک میخوام؟

ريحانه اسحاقي
ريحانه اسحاقي
1 سال قبل

سلام براي ثبت برند چه نوع جوازي نيازه

شماره موبایل
9125682385