جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در زاهدان

ثبت برند در زاهدان

ما به شما توضیحات کامل و جامعی می دهیم تا بتوانید به نحو احسن ثبت برند در زاهدان را انجام دهید. هر شرکت یا شخص حقیقی در زاهدان که در فعالیت های اقتصادی و در بازار کسب و کار تصمیم دارد شهرت کسبی، کسب نماید و در عرصه بازار و کسب و کار رونق و سرمایه بیشتری را جذب نماید بهتر است برندی را برای حرفه یا محصولات و کالاهای خود برگزیند. راهنمای ثبت برند به شما این فرصت را می دهد تا به مدت ده سال انحصار استفاده از برند داشته باشید.

روش ثبت برند در زاهدان

برند به هرگونه شکل، حروف، کلمه، نماد و غیره یا ترکیبی از این قبیل موارد گفته می شود که بیانگر ویژگی ها محصول یا خدمات و کالاها است. باید دارای تلفظی آسان و راحت باشد و هم چنین وجه تمایز بین محصولات و کالا ها را بیان کند تا برند نام گذاری شود.

با ثبت برند در زاهدان می توانید محصولات یا کالاها یا خدمات خود را متفاوت تر و شاخص تر کنید می توان گفت این برند می باشد که باعث شهرت کسبی و معروفیت در بازار می شود.

ضمناً برند می تواند برای دریافت تسهیلات به شرکت ما کمک کند. در صورت موفقیت می تواند منبع دیگری از درآمد با امکان واگذاری حق استفاده از برند به سایرین باشد.

مدارک ثبت برند در زاهدان

اشخاص حقوقی

 • یک سری فتوکپی از آگهی تاسیس، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام، آدرس و تغییر مدیر عامل و همچنین روزنامه تاسیس به همراه آگهی درج تغییرات
 • یک سری فتوکپی از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس
 • فتوکپی کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت در صورتی که برند ریشه غیر فارسی داشته باشد.
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • ریز اقلام بر طبق جواز فعالیت

اشخاص حقیقی

 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت
 • فتوکپی کارت بازرگانی به نام متقاضی در صورتیکه برند ریشه غیر فارسی داشته باشد.
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10
 • ریز اقلام طبق جواز فعالیت

ثبت برند در زاهدان

مراحل ثبت برند در زاهدان

 1. ثبت برند توسط متقاضی در مرحله اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه  نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمیل این اظهارنامه نمایید.
 2. به این نکته توجه فرمایید که تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.
 3. در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد می نمایید.
 4. دقت داشته باشید که کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد.
 5. چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید. مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید.
 6. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.
 7. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد.
 8. بعداز بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر می گردد.
 9. در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید.
 10. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

ثبت برند توسط مجتمع حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص گروه ثبتی و حقوقی پایش کلیه اطلاعاتی را که شما در این زمینه نیازمند می باشید را در اختیارتان می گذارند در مرحله بعد می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می نمایند را تهیه کرده و در اختیار آنها بگذارید.

با توجه به مدارک تهیه شده آنها اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند و با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا را مشخص کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می نمایند.

در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص و یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند.

بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند. با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت برند و ثبت شرکت در زاهدان توسط وکلاء ثبتی پایش پیگیری می گردد. در انتها آگهی انحصاری استفاده 10 ساله برند به نام شما صادر می گردد.

ثبت علامت تجاری در زاهدان

ثبت علامت تجاری در زاهدان به گونه ای از علائم تجاری یا نماد یا حروف گفته می شود که نشان دهنده نوع محصول و یا کالا و یا خدمات است که بر روی آن درج می گردد.

از مواردی است که توسط آن می توان منحصر به فرد شده و متفاوت تر از سایرین در بازار و در بین مصرف کنندگان رواج پیدا کرد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در زاهدان

لوگو و آرم تجاری از نوشته ها، حروف، کلمات و نماد یا علائم گرافیکی تشکیل می شود. بر روی محصول و یا کالا درج می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت لوگو در زاهدان می توانید با کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

سایر خدمات مالکیت صنعتی در زاهدان

باا داشتن حساب کاربری در اداره مالکیت صنعتی می توانید استعلام برند ها را دریافت کنید و یا هر تعداد که برند بخواهید با اعمال شرایط الزامی ثبت کنید. اما اداره مالکیت صنعتی نه تنها برای برند و علائم تجاری بلکه برای اختراع و طرح صنعتی نیز وظیفه بررسی و ثبت دارد. در اداره مالکیت صنعتی خدمات علائم تجاری و اختراع و طرح صنعتی و برند در سطح جهانی هم قابل اعمال است. شما به صورت رایگان می توانید از این سایت استعلام تمامی خدمات را دریافت کنید.

مقررات ثبت اختراع در زاهدان

در قانون ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و علائم تجاری اختراع به ایجاد چیزی جدیدی گفته می شود که برای زندگی بشر مفید باشد و تا کنون هم وجود نداشته باشد. یا تغییرات فنی در کالا یا ابزاری باشد که در صنعت مورد نظر قابل پیش بینی نبوده است. قانون ثبت اختراعات به مخترعین این امکان را می دهد تا به مدت 20 سال انحصار بهره برداری اختراع را داشته باشند البته مشروط بر اینکه اختراع افشاء نشده باشد.

اصول ثبت طرح صنعتی در زاهدان

طرح صنعتی در ظاهر کالاها ایجاد می شود که طراح به ابداع و خلاقیت با به کار گیری خطوط و رنگ ها و اشکال مختلف آن را ایجاد می کند، به دلیل اینکه طراح توانسته ایده جدیدی خلق کند که در ظاهر با سایر محصولات آن جنس متفاوت است. بنابراین حق مالکیت بر انحصار تولید را دارد. بنابراین تا 15 سال حق بهره برداری از طرح صنعتی را به صورت انحصاری دارد و یا می تواند این حق را واگذار نماید.

ثبت برند در استان سیستان و بلوچستان

 • ایرانشهر
 • چابهار
 • زابل
 • خاش
 • سراوان
 • کنارک
 • سرباز
 • نیک شهر
 • زابل

ثبت برند در زاهدان با کارشناسان مجتمع ثیتی و حقوقی پایش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید. همچنین برای ثبت برند حقوقی باید اقدام به ثبت شرکت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسنی راد
حسنی راد
2 سال قبل

درود بر شما آیا قانون خاصی برای حمایت از ثبت برند وجود داره؟

فلاحی
فلاحی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر استفاده از برند ثبت نشده چه ضمانت اجرایی دارد؟