جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت ارزان در تهران

ثبت شرکت در تهران

مجتمع حقوقی پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ثبت شرکت در تهران مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت پایش ارتباط باشید.

ثبت شرکت در تهران

عموماً شرکت به مجموعه ی افرادی گفته می شود که به قصد انجام فعالیت تجاری و راه اندازی یک کسب و کار و به دست آمدن سود و منفعت با یکدیگر هم گام می شوند، گفته می شود.

ثبت شرکت در تهران یکی از راههای قانونی نمودن کسب و کار می باشد. برای همین منظور شما باید مراحلی را طی نمایید تا بتوانید شرکت خود را به اداره ثبت شرکتها استان تهران معرفی نمایید.

به همین منظور باید از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در تهران در ابتدا اطلاع داشته باشید و بعد از آن مراحل ثبت شرکت در تهران را بدانید.

مجتمع ثبتی پایش دارای کادری باتجربه و سابقه ای درخشان در امور و خدمات ثبت شرکت همواره آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما می باشند هم اکنون می توانید تماس بگیرید.

زمانی می توانید فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کنید که شرکت خود را ثبت کرده و هویت حقوقی پیدا کنید و از مزایا و حمایت های دولتی بهره مند گردید.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت در تهران

 • دو نسخه اظهارنامه.
 • اساسنامه.
 • صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین.
 • نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره (‌تعداد مدیران، حداقل پنج نفر می باشد.)
 • آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین شده.
 • فتوکپی شناسنامه‌ی مدیران (‌در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، الزامی است.)
 • گواهی بانک مبنی بر واریز 35% سرمایه‌ی شرکت.
 • ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع معتبر.

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حوزه ثبتی تهران

استان تهران برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارای قوانین جدیدی می باشد. روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود بر اساس نص قانون تجارت است. بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های استان تهران شماره ثبت و شناسه ملی شرکت به اداره بیمه و سازمان مالیاتی کشور ارسال می شود از این رو شرکت های ثبت شده در تهران موظف هستند در حداقل زمان نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد کارگاهی بلافاصله بعد از ثبت اقدام کنند.

ثبت شرکت سهامی خاص در حوزه ثبتی تهران

شرکت سهامی خاص در تهران از جمله شرکت هایی هستند که متقاضیان زیادی تمایل به ثبت آن دارند. تاسیس شرکت سهامی خاص با حداقل سرمایه یک میلیون ریال و سه عضوء سهامدار و هیئت مدیره به همراه دو بازرس قابل ثبت است.

ثبت موسسه غیر تجاری در حوزه ثبتی تهران

جهت ثبت موسسه غیر تجاری باید ابتدا موضوع فعالیت شما در زمینه غیر تجاری باشد. سپس باید حداقل دو شریک برای ثبت موسسه باشید. شرکاء با تعهد حداقل یک میلیون ریال سرمایه و تشکیل مجمع عمومی موسس تشکیل می شود. البته رسیدگی برای ثبت موسسه غیر تجاری همانند سایر شرکت های تجاری در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد.

ثبت شرکت بازرگانی در تهران

شرکت بازرگانی در قانون تجارت شرکت های سهامی هستند که البته در غیر از موضوعات بازرگانی نیز فعالیت دارند. البته هر شرکتی که موضوع بازرگانی داشته باشد در دسته بندی بازرگانی می باشد.

ثبت شرکت پیمانکاری در تهران

می توان ثبت شرکت پیمانکاری را در هر دسته بندی در هر یک از شرکت های تجاری ثبت کرد اما به دلیل اینکه این شرکت ها بعد از ثبت نیازمند اخذ گرید هستند بهتر است زیر مجموع شرکت سهامی ثبت شوند.

زمان ثبت شرکت تهران

با توجه به این موضوع که شهر تهران دارای بازارهای کلان تجاری می باشد، تقاضای ثبت شرکت نیز به همان نسبت از وفور بیشتری برخوردار است.

بهتر است افراد متقاضی ثبت شرکت نسبت به زمانی که جهت ثبت به طول می انجامد آگاهی داشته باشند. چراکه برخی از این افراد بنا به دلایل خاصی مبادرت به ثبت شرکت می نمایند که زمان می تواند در پیشبرد امور و یا از دست رفتن موقعیت خاص نقش بارزی ایفا نماید و دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

ممکن است فردی جهت دریافت تسهیلات و یا وام مبادرت به ثبت شرکت نمایند. تا زمان تعیین شده ای این فرصت را در اختیار دارند و یا قصد شرکت در مناقصه و یا عقد قراردادی را دارند که برای آن تاریخ مشخص شده است و یا دیگر موارد مانند دریافت نمایندگی که انجام آنها مستلزم ثبت شرکت می باشد.

در صورتی که در زمانی که در اختیار دارند شرکت آنها به ثبت نرسد موقعیت از دست رفته باشد و دیگر نیازی به ثبت شرکت نمی باشد. بنابراین مساله زمان نقش مهمی را در این راستا بر عهده دارد.

محاسبه هزینه ثبت شرکت در تهران

دو حالت برای هزینه ثبت شرکت در تهران تعریف شده است: هزینه هایی که قابل تغییر نیستند وحق الوکاله ای که برای وکیل موسسات حقوقی در نظر گرفته شده و هزینه های جاری مانند: حق الدرج آگهی، حق الثبت و هزینه های که باید به حسابهای دولتی مربوط به ثبت شرکت در تهران واریز شود.

 • هزینه مشخص کردن نام شرکت

برای انتخاب نام شرکت متقاضی می تواند 5 نام را به ترتیب اولویت خود پیشنهاد دهد چنانچه اسامی دارای شرایط ثبت باشند یکی از آنها تایید و انتخاب می شود. از جمله این شرایط سه سیلابی بودن ، دارا بودن ریشه ی فارسی و عدم ثبت پیش از این را می توان نام برد. این مرحله دارای هزینه هایی می باشد که برای کارشناسی و تعیین نام باید به حساب اداره ثبت تادیه شود و رسید آن به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

 • هزینه پستی ثبت شرکت

بعد از انجام انتخاب نام باید مدارک لازم را تکمیل کرده و اقدام به پست آنها نمود. باید به بخش پستی مورد نظر در هر شهر مراجعه کرد و هزینه های پستی را تادیه نمود. این هزینه ها با توجه به وزن و تعداد برگه ها تعیین می شود و برای هر فرد می تواند هزینه ی متفاوتی داشته باشد.

 • هزینه حق الثبت

به باطل کردن فیش دارایی حق الثبت اطلاق می شود. این هزینه نیز برای هر متقاضی می تواند متفاوت باشد.

شایان ذکر است هزینه های یاد شده در اداره ثبت صورت می گیرد.

 • هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

جهت به ثبت رساندن شرکت می بایست در دو روزنامه آن را آگهی کرد. ابتدا در روزنامه محلی که باید در ادارخه ثبت شرکتها هزینه آن تادیه شود و دوم هزینه درج در روزنامه رسمی که به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

با در نظر گرفتن نوع شرکت، تعداد خطوط آگهی تاسیس شرکت و تعداد اعضا شرکت هزینه ی حق الدرج در این دو روزنامه مشخص می شود.

هزینه های متفرقه مانند هزینه پاکت ، پوشه و موارد دیگری که در پرونده موجود است باید پرداخت شود.

 • هزینه روزنامه رسمی کل کشور

بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید و هزینه روزنامه محلی پرداخت شد باید به تادیه هزینه روزنامه رسمی مبادرت نمود. محاسبه ی این هزینه نیز با توجه به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت می باشد و به شکل اینترنتی محاسبه و پرداخت می شود.

 • هزینه پلمپ دفاتر تجاری

مدت زمان یک ماه برای پلمپ دفاتر تجاری در نظر گرفته شده که بعد از ثبت شرکت باید اقدام به این کار نمود.

با در نظر گرفتن این که دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه 50 یا 100 برگی یا بیشتر باشند هزینه ی آنها در واحدهای ثبتی مختلف دارای تفاوت است.

دفاتر تجاری از قبیل دفتر کل و روزنامه می باشند که پلمپ آنها توسط اداره ثبت شرکتها صورت می گیرد و این دفاتر ملاکی بر تشخیص و محاسبه ی مالیات هنگامی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می شود هستند.

 • هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

با تادیه حق ابطال تمبر دارایی پرونده مالیاتی تشکیل می شود و کد اقتصادی دریافت می گردد و باید هزینه های مربوط به تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی پرداخت شوند.

قابل ذکر است هزینه هایی که برای هر شرکت در نظر گرفته شده با شرکت های دیگر دارای تفاوت می باشد.

آیا بعد از اقدامات ثبت شرکت در تهران به دنبال ثبت برند در تهران می باشید هم اکنون می توانید جهت راهنمایی بیشتر به مقاله آن مراجعه نمایید.

زمان و هزینه ثبت شرکت تهران

مراحل ثبت شرکت در تهران در چند گام ساده

جهت ثبت شرکت و به رسمیت شناختن آن باید آن را در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید جهت طی مراحل و اقدامات لازم می توانید به سامانه اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید و ادامه مراحل را طی نمایید.

 •  انتخاب موضوع شرکت
 •  تعیین سهم الشراکه
 •  تعیین سمت اعضا
 • تعیین وضعیت حق امضا مجاز
 •  انتخاب اسم شرکت
 •  ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکتها
 • ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها

به جهت انجام مراحل ثبت شرکت در تهران می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید و کسب اطلاع کنید. در صورتی که نیاز به انجام اقدامات پس از ثبت شرکت به مانند پلمپ دفاتر تجاری دارید ما راهنمای تخصصی شما خواهیم بود.

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در استان تهران

 • دماوند
 • فیروزکوه
 • شهریار
 • اسلامشهر
 • بهارستان
 • ملارد
 • پاکدشت
 • ری
 • قدس
 • رباط کریم
 • ورامین
 • قرچک
 • پردیس
 • پیشوا
 • شمیرانات
 • فیروزکوه

سوالات متداول ثبت شرکت در تهران

چرا باید ثبت شرکت در تهران را انجام داد؟

کسب و کارهای تجاری به دلیل گسترش بیش از حد در سال های اخیر باید به صورت قانونی به ثبت رسند تا بتوانند از تسهیلات دولتی و بانکی بهره ببرد. شهر تهران به دلیل پایتخت بودن افراد بسیاری را به منظور تجارت به خود جذب می کند که ثبت شرکت برای آن ها سودآور خواهد بود.

هزینه به صرفه ثبت شرکت در تهران چقدر می شود؟

هر اقدام در زمینه تاسیس شرکت در استان تهران دارای هزینه و تعرفه خاص به خود است که باید با کارشناسی دقیق لیست آن را از وکلا و مشاوران حقوقی مجرب ان را دریافت کنید و با خیالی آسوده در زمینه تاسیس شرکت گام بردارید. ما در پایش راهنمای تخصصی شما بر اساس نوع شرکت و موضوع فعالیت شماییم. با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

30  +    =  40

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
توحیدی
توحیدی
1 سال قبل

درود بر شما میخوام در تهران شرکت مهاجرتی ثبت کنم مجوز رو هم دریافت کردم از کجا باید اقدام کنم؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  توحیدی

با انتخاب اسامی پیشنهادی برای شرکت و انتخاب حداقل دو عضو برای شرکت با مسئولیت محدود، می توانید هیئت مدیره و مدیران شرکت را انتخاب کنید و از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها برای ثبت شرکت اقدام کنید. در صورت بروز سوال نیز می توانید از کارشناسان ما در ثبت پایش مشاوره رایگان دریافت کنید.

فدایی
فدایی
1 سال قبل

اگر یک میلیارد سرمایه برای شرکت با مسئولیت محدود در تهران در نظر بگیرم چقدر باید مالیات بر سرمایه پرداخت کنم؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  فدایی

درود بر شما طی دو ماه از ثبت نیم در هزار محاسبه خواهد شد و بعد از دو ماه یک و نیم در هزار محاسبه می شود.

شیوا شیخانی
شیوا شیخانی
1 سال قبل

سلام
برای ثبت شرکت در تهران چه مدارکی نیاز هست ؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  شیوا شیخانی

سلام وقت بخیر مدارک ثبت شرکت در مقاله که مطالعه کرده اید ذکر شده است، برای ثبت شرکت این مدارک باید ارائه شوند.

ريحانه داوري
ريحانه داوري
1 سال قبل

سلام مدارك شركتم برگشت خورده چيكار بايد كنم

شماره موبایل
9125682385
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل

ایراد برگشت باید بررسی بشه و در صورت رد درخواست باید رفع ایرادات انجام بشه با کارشناسان ما در ثبت پایش تماس حاصل نمایید.