جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد وجود پتانسیل تولید و  بهره برداری از منابع طبیعی آن است. خرم آباد به عنوان مرکز استان لرستان با آب و هوایی معتدل و گاهی کوهستانی امتیازات زیادی جهت ثبت شرکت در زمینه کشاورزی و دامداری دارد.

شما با ثبت شرکت گام نخست را برای ارتقاء کار و تجارت خود برداشته‌اید. علاوه بر این سرمایه گذاری در خرم آباد می‌تواند بازار کار شما را بهبود دهد و با تدبیری که جهت معرفی خودتان به مشتریان ارائه می‌دهید زودتر شناخته  می‌شوید.

شرایط ثبت شرکت در خرم آباد

شخصیت حقوقی به اجتماع حداقلی دو نفر برای مشارکت در فعالیت و هدفی از پیش تعیین شده و اشتراک گذاری سرمایه گفته می شود که انواعی دارد.

بر اساس قوانین عام شرکت به شرکت مدنی و تجاری منقسم می‌شوند. شرکت تجاری بر اساس قانون خاص تجارت به 7 نوع منقسم شده که عبارت است از: شرکت سهامی عام و خاص، شرکت تضامنی، با مسئولیت محدود، تعاونی، شرکت مختلط سهام و غیر سهامی است.

شرکت‌های تجاری شرکت‌هایی هستند که هدف آنها کسب سود و تقسیم آن بین شرکاء می‌باشد. که زیر مجموع قانون تجارت می باشند. خود شخصیت حقوقی هم شخصیت غیر وابسته نسبت به اعضاء دارد و دارایی های آن مستقل از دارایی شرکا می باشد.

اما شرکت‌های مدنی شرکت‌هایی هستند. که افراد با اشتراک گذاشتن سرمایه و اموال غیر منقول شراکتی را آغاز می کنند. این نوع شرکت ها با اینکه رسمی نیستند ولی به طور ضمنی  راندمان یک شرکت را دنبال می کنند.

مهمترین شرکت‌هایی که افراد مبادرت به ثبت آن می نمایند را با اختصار عنوان می نماییم.

لزوم ثبت شرکت در خرم آباد

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد

این نوع شرکت دنبال کنندگان زیادی را در حوزۀ تجارت و خرید و فروش دارد. از مزایای عمده این شرکت می‌توان به مسئولیت صاحبان سهام تا میزان سهام آنها اشاره نمود و باقی مسئولیت‌ها بر عهده شرکت می‌باشد.

علاه بر این شرکت با اعضاء هیئت مدیره ثابت به مدت نامعلوم می‌تواند فعالیت کند. میزان سرمایه اولیه شرکت به شرکاء بستگی دارد که بخواهند شرکت را با چه میزان سرمایه تاسیس کنند. اما حداقلی دارد که نمی‌توان کمتر از آن را در نظر گرفت که 100000 هزار تومان معادل یک میلیون ریال می‌باشد.

در این خصوص این مقاله را مطالعه نمایید: ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 ثبت شرکت سهامی خاص در خرم آباد

این نوع شرکت برای افرادی که می خواهند در محدوده پیمانکاری و قرار دادهای پروژه ای که نیازمند شرکت در مناقصات و مزایدات است فعالیت کنند. می‌تواند گزینه مناسبی جهت ثبت شرکت در خرم آباد باشد.

مهم‌ترین بخش در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص این است که حداقل سه نفر عضو هیئت مدیره باشند. اعضاء هیئت مدیره باید حتماً سهام دار شرکت نیز باشند. اما لازم نیست که سهام داران هم حتما عضو هیئت مدیره باشند.

این نوع شرکت ها دارای مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس هستند علاه بر این دو بازرس جهت نظارت در این نوع شرکت تعریف شده است. که نباید دارای رابطه خویشاوندی با اعضاء باشد.

ثبت موسسه غیر تجاری در خرم آباد

سازمان ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری برای تاسیس موسسه غیر تجاری مواردی چون تعیین حداقل اعضاء و سرمایه، تعیین موضوع غیر تجاری، تعیین اسم حداقل سه یا چهار سیلابی، تنظیم اسناد و مدارک تاسیس موسسه غیر تجاری که در قانون تجارت بر اساس شرکت های با مسئولیت محدود انجام می شود.

زمان و هزینه، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در خرم آباد

با توجه به لزوم ثبت شرکت در خرم آباد بر اساس قالب‌ های ثبت شرکت زمان آن هم متفاوت می‌باشد. مدت زمان تعیین شده در ثبت شرکت در خرم آباد معمولاً بین 15 الی 25 روزکاری می‌باشد. کلیه فرآیند طی شود و شرکت به ثبت برسد.

هزینه‌ های ثبت شرکت در خرم آباد بستگی به مواردی دارد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود و قالب ثبت شرکت سهامی خاص هزینه‌ های ثبت آن متفاوت می‌باشد. هم چنین نوع فعالیت شرکت و تعداد اعضای آنها متفاوت می‌باشد.

هزینه‌ های دولتی در خرم آباد به صورت: هزینه های حق الثبت، حق الدرج، هزینه های تعیین نام شرکت، هزینه‌ های روزنامه کثیرالانتشار نوبت اول و هزینه‌ های روزنامه رسمی نوبت دوم و غیره می‌باشد.

مراحل ثبت شرکت در خرم آباد

با توجه به لزوم ثبت شرکت در خرم آباد میزان متقاضی ثبت در این شهرستان بالا است. شما باید بر اساس مراحل زیر اقدام به ثبت شرکت در این شهرستان کنید تا هر چه زودتر روند ثبت شرکت را انجام دهید.

مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها و تکمیل فرم مربوطه و انتخاب نام شرکت

اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه (در صورت عدم ایراد در اطلاعات وارد شده)

ارسال مدارک از طریق اداره پست به صورت سفارشی جهت انجام ثبت شرکت درخرم آباد

پس از طی مراحل فوق، کارشناسان اداره ثبت خرم آباد به بررسی مدارک ارسال شده می پردازند. در صورت تایید مدارک ارسالی، نسبت به صدور آگهی اقدام می نماید. که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره مراجعه نماید.

پس از تایید تمام مراحل و دریافت شماره ی ثبت، می بایست آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به ثبت برسانید.

لزوم ثبت شرکت بازرگانی در خرم آباد

اصولاً اشخاصی که جنسی برای فروش دارند یا تبادلات تجاری بین المللی دارند خوب می دانند که فعالیت با اشخاص خارجی بسیار سخت است. مخصوصاً شرکت های بین المللی در این زمینه ترجیح می دهند با شخص حقوقی فعالیت کنند تا با شخص حقیقی، در همین راستا شرکت های بازرگانی در موارد عنوان شده شکل می گیرند. این شرکت را در قالب یکی از شرکت های تجاری با موضوع بازرگانی می توانید ثبت کنید.

چگونگی ثبت شرکت خدماتی و پیمانکاری در خرم آباد

شرکت های تجاری باید تحت موضوع خاصی ثبت شوند. عنوان ثبت شرکت پیمانکاری یا خدماتی جنبه موضوعی دارد و در خصوص موضوع شرکت های تجاری صدق می کند. اگر دسته بندی فعالیت شما در امور خدماتی باشد لازم است شرکت خدماتی ثبت شود و اگر موضوع فعالیت شما در دسته بندی پیمانکاری باشد این نوع شرکت را می توانید با تدوین موضوع به ثبت برسانید.

ثبت شرکت در خرم آباد چیست؟

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

اگر این سوال هم برای شما پیش آمده باید عنوان کنم شما می‌توانید مجموعه‌ ای راه اندازی کنید و شراکتی را شروع کنید. مانعی برایتان وجود ندارد اما قطعاً بعدها دچار چالش در زمینه اثبات حقتان از شریک یا شرکای کاری خود خواهید شد.

اگر شرکت نداشته باشید قطعا مشمول حمایت قانون تجارت نیستید و از سوی دیگر برای بار اثباتی حق و حقوق قانونی تان با چالشی بزرگ مواجه خواهید شد.

اگر هم شریک کاری خوبی دارید که این معضل برایتان رخ ندهد. باید بدانید ممکن است در زمینه کاری خود بخواهید با شرکت دولتی یا خصوصی قرارداد کاری ببندید. این شرکت‌ها عمدتاً ریسک کاری با اشخاص حقیقی را نمی پذیرند. به همین راحتی موقعیت قراردادی خود را از دست می دهید.

کارشناسان ما در مجتمع ثبتی پایش آماده همکاری به صورت حضوری و غیر حضوری  با شما جهت ثبت شرکت در خرم آباد و سایر شهر های ایران هستند.

افتخار ما این است که با بیش از 10 سال سابقه درخشان در حوزه ثبت همچنان در کنار شما هستیم.

جهت اطلاع از چگونگی تعیین نام و قواعد خاص آن میتوانید به لینک مقاله پیوست شده مراجعه نمایید.

ثبت شرکت دانش بنیان در خرم آباد

یکی از جدید‌ترین شرکت ها که در یکی دو دهه اخیر مورد حمایت دولت قرار گرفته شرکت های دانش بنیان هستند. این شرکت ها عموماً با فروش فناوری و خدمات کسب درآمد می کنند.

برای ایجاد شرکت دانش بنیان بهترین گزینه ثبتی شرکت سهامی خاص است که اندک تفاوتی با شرکت های معمولی سهامی خاص دارد.

در این نوع شرکت حداقل دو نفر باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا و بالاتر و یا اینکه عضو هیئت علمی  دانشگاه باشن یا اختراع ثبت شده داشته باشند.

این نوع شرکت ها از این جهت مورد حمایت دولت هستند که در طی 15 سال نه مالیاتی پرداخت می کنند و نه عوارض گمرکی، اهداف عمده این نوع شرکت‌ها حول محور تبدیل ایده ها به محصولات و ایجاد مشاغل متداوم، سودآوری از تحقیقات، پژوهشات در زمینه دستاورد های انسانی وسود دهی از تولید فناوری های برتر می باشد.

هم چنین می‌توانید در این زمینه با خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری حاصل نمایید.

بد نیست توضیح مختصری راجع به سایر شرکت های پیش بینی شده در قانون تجارت بدانید.

ثبت شرکت تضامنی در خرم آباد

شرکتی است که بین چند نفر با اسمی مخصوص به این شرکت ایجاد می شود و تمامی اعضاء در مقابل بدهی‌های شرکت مسئولیت تضامنی دارند مثلاً اگر شرکت 10000000 ریال بدهی داشته باشد. شخص طلبکار می تواند نسبت به کل یا بعض از بدهی جهت وصول طلب خود به هر یک از اعضاء مراجعه نماید.

ثبت شرکت نسبی در خرم آباد

در این نوع شرکت برعکس مورد فوق مسئولیت شرکاء به میزان سهام آنها می باشد و حداقل دو عضو دارد.
شرکت تعاونی:
شرکت های تعاونی حداقل باید 7 عضوء داشته باشند. واژه تعاونی باید در نام شرکت قید شود لازم به ذکر است موضوع این شرکت باید پیرو قوانین 7 گانه بخش تعاونی باشد.

ثبت شرکت مختلط سهامی در خرم آباد

همان طور که از واژه مختلط بر می آید این شرکت با یک یا چند عضو سهام دار و یک یا چند عضوء ضامن تشکیل می گردد که اهداف تجاری دنبال می‌نماید.

شرکت مختلط غیر سهامی در خرم آباد

این نوع شرکت با یک یا چند نفر ضامن شریک و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود با موضوع تجاری بدون منتشر نمودن سهام تشکیل می کردد.
هزینه های ثبت شرکت در خرم آباد:
به دلیل گوناگونی شرکت ها وروش های ثبتی و هزینه های ثبتی متعدد با توجه به نیاز و حوزه فعالیت شما این هزینه ها هم قطعا متفاوت است. ما در مجتمع ثبت پایش با ارائه انواع خدمات ثبتی پاسخگوی نیاز شما عزیزان خواهیم بود و می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر  هم اکنون به کارشناسان حقوقی پایش وصل شوید.

مدارک مورد نیاز در ثبت شرکت در خرم آباد

اسناد و اوراق مورد نیاز جهت ثبت شرکت در خرم آباد باید برابر اصل ارائه داده شود.

  • مدارک احراز هویتی از جمله کارت ملی و شناسنامه مؤسسین و اعضا
  • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه اعضا و مؤسسین
  • تنظیم اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه و غیره)
  • مجوز فعالیت های شرکت در صورتی که امور فعالیت ملزم به اخذ مجوز از ارگان مربوطه باشد.

نکته: شرکت بعد از دریافت آگهی ثبت خود باید آن را در روزنامه انتشار دهد و حداکثر تا دو ماه ثبت نام مالیاتی را انجام دهد برای عدم جریمه شرکت ها حتماً باید دفاتر پلمپ قانونی را بعد از ثبت دریافت کنید.

آدرس اداره ثبت شرکت های خرم آباد

خرم‌آباد، فاز دو انتظامی، خ. دستغیب، اداره ثبت شرکت های خرم آباد

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های لرستان

  •  سازمان ثبت شرکت در پل دختر
  • کوهدشت
  • درود
  • الیگودرز
  • ازنا
  • بروجرد

نتیجه گیری:

این مقاله سعی بر این داشت تا اطلاعات تکمیلی در جهت ثبت شرکت به شما عزیزان ارائه نماید تا بتوانید در ثبت  کار و تخصص خود بهتر عمل کنید جهت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ما به کارشناسان حقوقی پایش متصل گردید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نصیری
نصیری
2 سال قبل

آیا می توان در شرکت تولیدی موضوع بازرگانی قرار داد؟

احمدزاده
احمدزاده
2 سال قبل

اسم شرکت باید چند کلمه باشد؟

ريحانه دواري
ريحانه دواري
1 سال قبل

بازرسين ميتونن كارمند رسمي باشن؟

شماره موبایل
9125682385
شیوا مکوندی
شیوا مکوندی
1 سال قبل

سلام
برای ثبت موسسه فرهنگی حتما باید اساسنامه مربوط به وزارت ارشاد رو ارائه بدیم ؟

سحر امامی
سحر امامی
1 سال قبل

سلام برای ثبت موسسه آموزشی دخترانه و پسرانه باید دو مجوز جداگانه داشت؟

شماره موبایل
9301506690
ريحانه صمدي
ريحانه صمدي
1 سال قبل

آيا ثبت شركت باعث قطع بينه بيكاري ميشه ؟

شماره موبایل
9125682385