جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج لازم است با قواعد و مقررات و قواعد ثبت این نوع شرکت آشنایی پیدا کنید. همچنین شما می توانید مقاله اصلی ثبت شرکت سهامی خاص را هم اکنون مطالعه کنید. 

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید یکسری قوانین را در نظر بگیرید که بر حسب آن قوانین می‌توانید شرکت خود را ثبت کنید این قواینن شامل:

اعضا در شرکت سهامی خاص متشکل از اعضاء (سهام داران) و بازرسان می باشد. که طبق قانون کمتر از 3 نفر سهام دار در شرکت نمی تواند. وجود داشته باشد و بیشتر از آن بستگی به انتخاب اعضاء دارد.

همچنین تعداد بازرسان نباید کمتر 2 و برای بیشتر بودن بازرس بستگی به تعداد اعضاء دارد. هر چه تعداد بالاتر باشد به تناسب اعضاء نیز بیشتر خواهند بود.

یکی از اصلی‌ترین قوانین سرمایه شرکت است سرمایه در این شرکت ها به صورت واریزی است. به صورت سهام و برای هر نفر سهم به این صورت است که نسبت به تمام سهام مسئولیت دارد. 35 درصد از این سهام به بانکی در کرج  و به نام شرکت در شرف تاسیس واریز می گردد.

سهام در این شرکت ها حداقل 100.000 هزار تومان که اگر بخواهید می توانید بیشتر نیز این سرمایه را درنظر بگیرید اما کمتر از آن امکان ثبت وجود ندارد علت اینکه کمتر اگر باشد ثبت شرکت امکان پذیر نمی باشد.

سرمایه در این شرکتها قابلیت عرضه در بورس را ندارد و تنها می تواند به عموم مردم کرج و یا سایر شهر ها ارائه گردد.

قوانین موجود در اداره ثبت شرکت ها و همچنین قوانینی که برای خود شرکت در نظر گرفته می شود باید در چیزی به نام اساسنامه نوشته و توسط تمام اعضا امضا گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

  • ثبت شرکت سهامی خاص نیازمند ارائه یکسری مدارک است که اصلی ترین آن ها مدارک شناسایی اعضا از سهام داران گرفته تا اعضای هیئت مدیره بازرسین این مدارک شامل کپی برابر با اصل شده و البته گواهی عدم سو پیشینه که به صورت اتوماتیک توسط خود اداره ثبت شرکتهای کرج با ارائه مدارک شناسایی صورت می گیرد.
  • گفتنی است برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج باید یک اسم برای شرکت انتخاب نمایید این اسم 3 الی 4 سیلابی است این اسم باید از لغت نامه دهخدا استخراج و بدون ریشه لاتین باشد.
  • همچنین برای داشتن شرکت در کرج نیازمند این هستیم که یک آدرس به عنوان آدرس محل فعالیت شرکت در نظر گرفته شود.
  • در صورتی که موضوع فعالیت شما نیاز به مجوز داشته باشد ارائه مجوز الزامی است.
  • همچنین اگر موضوع فعالیت ما به مدرک تحصیلی نیاز داشتن بدون مدرک تحصیلی امکان ثبت وجود ندارد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ابتدا باید شرایط قانونی این شرکت را ایجاد کنید. اداره ثبت شرکت های کرج تنها به امور ثبت شرکت هایی می پردازد. که در سامانه ثبت شرکت ها درخواست ثبت شرکت سهامی خاص را در سامانه ثبت شرکت ها انجام داده باشید. بنابراین ثبت درخواست را در سامانه ثبت شرکت ها در قسمت ثبت شرکت سهامی خاص انجام می دهید. اطلاعات حوزه ثبتی را نیز کرج انتخاب می کنید.

مدارک مورد نظر بعد از ثبت سامانه ای تنظیم و در اداره ثبت شرکت های کرج پست خواهد شد. سپس کارشناسان مربوطه درخواست را بررسی و در صورت داشتن تمامی شرایط قانونی برای ثبت شرکت سهامی خاص آگهی ثبت شرکت صادر خواهد شد.

چرا باید شرکت سهامی خاص ثبت کنیم ؟

طبق توضیحاتی که داده شد باید دانست ثبت شرکت بهترین راهکار برای ورود به دنیای تجارت است. اما اگر می خواهید با ثبت شرکت وارد مناقصه مزایده های دولتی شوید ما به شما این پیشنهاد را می دهیم. که ثبت شرکت خود را به صورت سهامی خاص انجام دهید. زیرا به دلیل قوانینی که در اساسنامه آن موجود است سهام داران نسبت به تمام سهام مسئولیت دارند و همین امر موجب می شود دیگر شرکت ها برای همکاری با شما راغب باشند.

و سهامی که به صورت واریزی در بانک است نیز تاثیر بسزا تری در انتخاب شرکت شما به عنوان یک شرکتی که بتوان با آن معامله کرد دارد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص از کجا باید شروع کرد ؟

باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و یا به صورت اینترنتی ثبت نام را انجام دهید. ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکت های کرج، از طریق مجتمع ثبتی پایش ثبت شرکت را انجام دهید. تا بتوانید بدون نقص اینکار را انجام دهید.

پس از دریافت شناسه ملی شرکت حال زمان آن می رسد که اقدامات مالی به مانند تنظیم اظهارنامه، پلمپ دفاتر تجاری و در صورت تمایل اعضا تغییرات در شرکت را در ادارات مربوطه انجام دهید و در این مسیر ثابت قدم باشید. در تمامی مراحل مجتمع ثبتی پایش همراه شما خواهد بود.

هزینه و ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

هزینه های ثبتی به میزان سرمایه شرکت بستگی دارد. بر اساس تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه رسمی و تعداد اعضاء و موضوع فعالیتی که برای شما طراحی می شود. هزینه ثبت شرکت در کرج بالا یا پایین می رود.

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مدت زمان ثبت شرکت برای شرکت سهامی خاص در کرج حدود 10 الی 15 روزکاری است. که به احتساب رد شدن مدارک شرکت شما بستگی دارد. یعنی اگر مدارک شما طبق گفته های اداره ثبت نباشد کار اصلاحیه می خورد و بیشتر طول خواهد کشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ريحانه اصغري
ريحانه اصغري
1 سال قبل

سلام مدارك ثبت شركت در كرج

شماره موبایل
9125682385
شیوا کبیری
شیوا کبیری
1 سال قبل

سلام
می خوام در هشتگرد شرکت سهامی خاص ثبت کنم ،چه مدارمی نیاز هست ؟

شیوا امیدیان
شیوا امیدیان
1 سال قبل

سلام
برای ثبت شرکت در اشتهارد باید از شهرک های صنعتی مجوز بگیریم ؟