جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در بندرعباس

ثبت شرکت در بندرعباس

اگر در شهر بندرعباس فعالیت دارید و می خواهید این فعالیت را به شهرهای دیگر گسترش دهید باید ثبت شرکت در بندرعباس را به صورت قانونی انجام دهید. در این مسیر مشاوران و وکلای حقوقی ثبت پایش با بیش از 12 سال تجربه و رزومه موفق ثبتی در تمامی ایران زیبا راهنمای شما خواهند بود. از این رو در این متن به توضیح اجمالی در خصوص ثبت شرکت در بندرعباس پرداختیم که یاری رسان شما خواهد بود.

بندرعباس دومین شهر پرجمعیت جنوب ایران پس از اهواز است و مرکز استان هرمزگان می باشد. این شهر که در قدیم نام بندر گمبرون را داشته به گفته مورخان از زمان داریوش هخامنشی نقطه مبادلات تجاری دریایی بوده است که سبب رونق خاص کسب و کار درآن شده است. مناطق ویژه اقتصادی معادن، کشتیرانی، فلزات و صادرات و واردات همگی از مزایای ایجاد کسب وکار و ثبت شرکت در بندرعباس است.

راهنمای ثبت شرکت در بندرعباس

بندرعباس علاوه بر ترانزیت دریایی به علت اتصال به شبکه راه آهن و نیز برخورداری از فرودگاه بین المللی از لحاظ بازرگانی و گردشگری در منطقه جنوب بسیار حائز اهمیت است.
بنابراین چنانچه قصد ثبت شرکت در بندرعباس را دارید درنگ نکنید و برای این که بفهمید از کجا باید شروع کنید تا انتهای این مقاله با ما باشید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه ثبت شرکت بهتر است به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

در این مقاله علاوه برمراحل ثبت شرکت در بندرعباس از مدارک لازم و هزینه ها نیز مطلع می  شوید، ما هر آنچه را که فکر کردیم نیاز شماست در این مقاله گرد آورده ایم و بعید می دانیم نیاز به خواندن مقاله دیگری داشت باشید. در این مقاله انواع شرکت از لحاظ نوع قالب ثبتی و نوع فعالیت را هم به شما معرفی می کنیم تا بدانید که چه شرکتی می توانید برای حرفه خود به ثبت برسانید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندر عباس

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندر عباس که متداول ترین نوع شرکت بازرگانی است  به دو شریک و نیز حداقل سرمایه یک میلیون ریال که اسمی است و واریز نمی شود نیاز است. سپس اداره ثبت شرکت ها با بررسی های انجام شده آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود را صادر نماید.

ثبت شرکت سهامی خاص در بندر عباس

ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس  برای امور مهندسی و شرکت در مناقصه و گرفتن گرید مفید است و مانند شرکت مسئولیت محدود سرمایه حداقلی یک میلیون ریال که بخشی از آن واریز می شود را می طلبد. 35 درصد از سرماایه شرکت باید در حساب شرکت بلوکه شود.

ثبت شرکت سهامی عام در بندر عباس

مانند سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام  در بندرعباس هم سرمایه اش سرمایه اش نقدی نیست و شرکاء سهامدارند اما در این شرکت سهامداران را می توان از طریق بورس از خارج از شرکت و آحاد مردم جذب کرد.

ثبت شرکت تعاونی در بندر عباس

جهت ثبت شرکت تعاونی در بندر عباس زیر نظر وزارت تعاون جهت یک قشر خاص و هدف خاص مثلاً ساخت منزل سازمانی کارکنان دولت با 7 نفر عضو و سرمایه حداقلی پنج میلیون ریال انجام داد.

ثبت شرکت تضامنی در بندر عباس

شرکتی است برای ایجاد موسسات مالی که تضمین زیان بالا بر عهده شرکای تضامنی است که نامشان در اسم شرکت به هنگام ثبت شرکت تضامنی در بندر عباس می آید. این پنج نوع شرکت از رایج ترین انواع شرکت برای انتخاب به هنگام ثبت شرکت است.

ثبت موسسه غیر تجاری در بندر عباس

علاوه بر شرکت ها سازمان ثبت شرکت در خصوص ثبت موسسات غیر تجاری نیز صلاحیت رسیدگی دارد. از این رو ثبت موسسه در بندرعباس برای فعالیت های غیر تجاری مانند فعالیت های هنری، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی و غیره انجام می شود. هم چنین جهت اخذ اطلاعات بیشتر لازم است که با مشاوران ثبتی پایش تماس بگیرید.

 ثبت شرکت در بندرعباس

شرایط ثبت شرکت در بندرعباس

ثبت شرکت در بندرعباس پیش شرط هایی دارد یکی از آن ها را در بند قبلی بررسی کردیم و آن این بود که حسب موضوع و هدف فعالیت شما چه قالب ثبتی مناسب است .

پس از مشاوره و مشخص شدن نوع شرکت باید به فکر جذب اعضایی بدون سو پیشینه باشید که توان و تخصص  و یا سرمایه داشته و معتمد باشند . شرط بعدی انتخاب مکان مناسب شرکت که کد پستی تایید شده داشته باشد و ترجیحاً اداری باشد است تا بعدها مجبور به تغییر آدرس نشوید ، زیرا جهت اخذ کد اقتصادی نباید شرکت در محل مسکونی باشد.

می توانید در این مقاله اطلاعات خوبی راجع به  تعریف و کاربرد کد اقتصادی شرکت بیابید.

از دیگر پیش زمینه های ثبت شرکت انتخاب نام های مختلف مرتبط و معنا دار و نه سخت جهت شرکت است . مجتمع ثبتی پایش برای انتخاب نام شرکت و گرفتن تاییدیه اسم شرکت در بندرعباس در خدمت شماست.

در نهایت تدوین اساسنامه یا همان موضوع فعالیت شرکت با واژگان حقوقی و مشمول همه موارد فعلی و آتی فعالیت شما و تنظیم سایر اوراق ثبت شرکت شما تخصص کارشناسان ثبتی پایش است که پیش از اقدام جهت ثبت شرکت باید انجام شود.

مراحل ثبت شرکت در بندر عباس

پس از پیش شرط های گفته شده در بند قبل نوبت به ثبت نام الکترونیک یا سامانه ثبت شرکت ها است که در آن گام به گام باید مشخصات خود ، شرکت و شرکا و در نهایت اسناد شرکت را وارد کنید.

در دو مرحله تاییدیه بگیرید و در مرحله اول پس از تایید اسم شرکت خود از بین اسامی پیشنهادیتان منتظر تایید اوراق ثبتی ارسال شده توسط شما به اداره ثبت بندرعباس باشید.

بعد از تایید دوم که همه در همان سامانه و با ورود کد پیگیری شما به شما اعلام می گردد باید شخصی که در ثبت نام به عنوان امضا کننده دفاتر از بین شرکا یا وکیل شما معرفی شده به اداره ثبت جهت تحویل اساسنامه و آگهی تاسیس و سایر مدارک ثبت شرکت برود.

چنانچه به جای تاییدیه اسم یا مدارک، ابلاغ اخطار دیدید، یا اسم  شرکت رد شد و یا مدارک مشکل یا نقص و کمبودی داشت با کارشناسان ثبتی پایش حتماً تماس بگیرید.

نکته: دفاتر قانونی شرکت ها بعد از انتشار آگهی تاسیس در روزنامه رسمی قابل ثبت نام است.

ثبت شرکت بازرگانی در بندر عباس

برای موضوعات تجاری مانند خرید و فروش، صادرات و واردات یا پخش و توزیع و غیره انجام می شود و می تواند به شکل مسئولیت محدود یا سهامی خاص و یا سایر قالب ها ثبت گردد.

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی در بندر عباس

معمولاً واژه تولید در موضوع فعالیت شرکت ذکر می گردد و اگر شرکت کوچکی است در حد کارگاه می توان به شکل شرکت تولیدی با مسئولیت محدود به ثبت رساند اما بهتر است برای شرکت در مناقصات و ایجاد کارخانه از شرکت های سهامی بهره جست و ثبت شرکت تولیدی و صنعتی در بندرعباس را به شکل سهامی خاص یا سهامی عام انجام داد.

ثبت شرکت پیمانکاری در بندر عباس

ثبت شرکت پیمانکاری در بندرعباس معمولاً برای موضوعات فنی ومهندسی و ساختمانی و تأسیسات کاربرد دارد یا شرکت های گرید دارمانند: آب، کشاورزی، مخابرات، ارتباطات راه دور و معدن. این نوع شرکت ها معمولاً به شکل سهامی خاص ثبت شده و می توانند برای گرید یا رتبه تعیین صلاحیت پیمانکاری اقدام کنند.

ثبت شرکت استارت آپ در بندر عباس

این نوع شرکت نوآور بوده و با تکیه بر فناوری روز و ایده های جدیدو اپلیکیشن، سایت و نرم افزارهای به روز ایجاد می شود مثلاً اسنپ و تپ سی و دیجی کالا استارت آپ هستند. جهت ثبت شرکت استارت آپ در بندرعباس می توان بر اساس حجم کار ، شرکت مسئولیت محدود یا  شرکت سهامی خاص ثبت نمود.

ثبت شرکت دانش بنیان در بندر عباس

برای ثبت شرکت دانش بنیان در بندرعباس بهتر است ابتدا شرکت سهامی خاص با حداقل یک عضو دکتر یا هیئت علمی دانشگاه ثبت کنید و یا اعضا اختراع ثبت شده داشته باشند و اگر هر دو این شروط را با هم داشته باشید دانش بنیان شدن آسان تر صورت می گیرد.

بعد از ثبت شرکت زیر نظر نهاد فناوری ریاست جمهوری و با اعطای تسهیلاتی مثل امکان اجاره محل شرکت ارزان در پارک های رشد یا وام های کم بهره بنیاد ملی نخبگان جهت پیشبرد علم و دانش می توانید شرکت علم محور خود را در بندرعباس به ثبت برسانید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در بندر عباس

اسناد سجلی اعضا و سهامداران و موسسان شرکت تجاری یا موسسه غیرتجاری که نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند.
اسناد ثبتی شرکت
رسید ثبت نام سامانه الکترونیک
رسید تایید نام شرکت
و مدارک پستی

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در بندرعباس

پس از فراهم شدن پیش شرط ها و مقدمات ثبت شرکت واتمام مشاوره با کارشناسان ثبتی پایش بلافاصله ثبت نام الکترونیک شما ظرف 48 ساعت انجام شده و بستگی دارد که زمان کارشناسی اداره ثبت شرکت ها بندرعباس چقدر طول بکشد تا اسم شرکت شما تایید شود.

بعد از این تاییدیه نیز که به شما اعلام می کنیم بلافاصله اسنادتان تنظیم شده و با امضای شما و شرکا به اداره ارسال می شود تا در نوبت دوم کارشناسی اداره ثبت قرار بگیرید.

سپس در صورت اخذ تایید مجدد می توانید به اداره ثبت شرکت بندرعباس جهت تحویل مدارک ثبت شرکت در بندرعباس مراجعه کنید. لذا مدت زمان دقیق بستگی به اداره ثبت شرکت بندرعباس دارد اما به طور معمول بین 7 تا 10 روز کاری زمان بر است. جهت اطلاع از هزینه دقیق ثبت شرکت که بستگی به متغیرهای مختلفی دارد نیز با کارشناسان مالی ثبت پایش تماس حاصل نمایید.

آدرس اداره ثبت شرکت های بندر عباس

بندرعباس، داماهی، میدان شهدا، بلوار امام خمینی، اداره ثبت شرکت های بندر عباس

واحد های ثبت شرکت در استان هرمزگان

 • ثبت شرکت در جاسک
 • شاگرد
 • سیریک
 • میناب
 • رودان
 • حاجی آباد
 • خمیر
 • بندر لنگه
 • قشم
 • پارسیان
 • بستک
 • ابوموسی

مجتمع ثبتی پایش همواره کوشیده تا جلب نظر مشتریان و رضایت آن ها را سرلوحه کار خود قرار دهد. می بالد که با برندهای بزرگی مانند کارخانجات سنان، آلبورا، گلپسند، وین تک وغیره همکاری داشته است.

گروه حقوقی پایش با بیش از ده سال سابقه کار ثبتی در بندرعباس و سایر شهرهای ایران به شما قول می دهد که در اسرع وقت و با کمترین هزینه ثبت شرکت در بندرعباس را برای شما به آسانی به انجام رساند، پس با ما باشید.

جهت استفاده از انواع خدمات ثبتی در شهر بندرعباس و استان هرمزگان ثبت پایش در کنار شماست تا ثبت شرکت در بندرعباس به آسانی و با کمترین هزینه برای شما به انجام برسد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صوفی
صوفی
2 سال قبل

آیا شرکت دوبی می تونه در بندر عباس شعبه داشته باشه یا یکی از سهامداران شرکت در ایران باشد؟

عمادینی
عمادینی
2 سال قبل

شرکت سهامی خاص را می توان بین چند شخص حقوقی ثبت کرد؟

سميرا سلطاني
سميرا سلطاني
1 سال قبل

سلام
با يك نفر هم ميشه شركت ثبت كرد ؟