ثبت شرکت چیست و چه ضرورتی دارد ؟ برای ثبت شرکت در ایلام چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت ؟ 

این سوالاتی است که تیم تحریریه ثبت پایش در این مقاله تلاش کرده اند که به آن ها پاسخی جامع و روشن دهند. پس با ما تا انتهای مقاله بمانید  تا در خصوص مراحل ثبت شرکت ایلام ، هزینه ثبت شرکت و نیز مدارک لازم ثبت شرکت در ایلام و بسیاری نکات دیگر اطلاعات کسب کنید.

در خصوص ضرورت ثبت شرکت در ایلام باید بگوییم که وقتی شرکت ثبت می شود حرفه شما یک جنبه رسمی و قانونی پیدا می کند که تا پیش از آن از این جنبه رسمیت برخوردار نبوده است . همین موضوع سبب می شود که شرکای شما و طرفین قرارداد یا مشتریان شما در یک چارچوب قانونی قرار گرفته و دیگر در صورت بروز هر نوع مسئله ای امکان استناد به عدم آگاهی از قوانین کار را به عنوان بهانه ای نداشته و اجبار به انجام تعهدات قانونی اساسنامه شرکت داشته باشند.

 به علاوه مراجعین و مشتریان شرکت افزایش پیدا می کند زیرا  ثبت شرکت سبب اطمینان آن ها می شود و به علاوه شرکت های بزرگ و دولتی نیز می توانند با شرکت ثبت شده وارد کار شوند که پس از ثبت شرکت در ایلام از این مزیت برخوردار می شوید.

نکته سوم در ضرورت ثبت شرکت امکان ثبت نام در مناقصات و مزایدات می باشد که تنها برای اشخاص حقوقی و نه حقیقی فراهم است. هم چنین در موضوعات مهندسی اگر نیاز به تعیین صلاحیت پیمانکاری یا اخذ گرید باشد باید حتماً ثبت شرکت داشته باشید تا بتوانید گرید بگیرید.

در آخر نیز در مورد  ضرورت ثبت شرکت در ایلام  بحث وام و تسهیلات بانکی  را باید مطرح کرد که به شرکت ها تسهیلات بهتری تعلق می گیرد مثلاً شرکت سهامی خاص تا چند برابر سرمایه اولیه خود می تواند اخذ وام نماید که افراد حقیقی واجد این شرایط نیستند. 

 چه نهادی  مسئولیت ثبت شرکت  را بر عهده دارد ؟

مسئولیت ثبت شرکت در ایران بر عهده اداره ثبت شرکت ها است. این اداره در اکثر شهرهای کشور و یا مراکز بخش ها دارای واحدهای ثبتی است . این اداره وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک و زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می کند . چنانچه در شهر خود اداره ثبت شرکت ها ندارید باید به نزدیکترین واحد اداره ثبت شرکت به آدرس محل شرکت خود جهت ثبت یا تغییرات شرکت رجوع نمایید. مادر انتهای این مقاله  ادارات ثبت شرکت در استان ایلام را به شما معرفی می کنیم .

 مراحل ثبت شرکت در ایلام

پیش از شروع مراحل ثبت شرکت در ایلام ابتدا در خصوص موارد ذیل باید  تصمیم گیری نمایید . این موارد نکته هایی هستند که کارشناسان ثبت پایش نیز برای شروع کار ثبت شرکت شما  احتیاج دارند و از شما خواهند پرسید وپس از تعیین آن هاست که فرایند ثبت شرکت آغاز می شود. 

انتخاب شرکای معتمد و معتبر

انتخاب نام برای شرکت

تعیین سرمایه شرکت

تعیین نوع شرکت برای اطلاع بیشتر در خصوص انواع شرکت لطفا" این مقاله را مطالعه نمایید : انواع شرکت

تعیین آدرس شرکت با کد پستی مصدق اداره پست

تعیین سمت و مسئولیت ها و سهم هر شخص در شرکت

پس از این مرحله به مرحله ثبت نام الکترونیک شرکت با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها می روید .در آنجا باید در گام نخست با زدن ثبت تاسیس گزینه  نوع شرکت را مشخص نمایید.

مرحله اول ثبت نام الکترونیک شرکت

در مرحله دوم مشخصات کلی شرکت و نام تحویل گیرنده مدارک ثبتی شرکت از اداره ثبت و مشخصات خود را به عنوان متقاضی ثبت وارد می کنید.

مرحله دوم ثبت نام الکترونیک شرکت

مرحله سه مرحله ورود پنج نام انتخابی است که به ترتیب اولویت برای شرکت خود وارد می کنید و با برررسی کارشناس اداره ثبت یکی از آن ها قبول شده و به شما ابلاغ تایید در سایت ارسال می شود یا هر پنج اسم رد می شود و مجبور به ارسال اسامی جدید در سایت می شوید.

مرحله سوم ثبت نام الکترونیک شرکت

مرحله بعدی  همان طور که در عکس ذیل می بینیددرج موضوع فعالیت شرکت به شکل کامل می باشد و به صفحه بعدی می روید.

مرحله چهارم ثبت نام الکترونیک شرکت

در گام بعدی  مطابق شکل پایین سرمایه شرکت به شکل نقدی یا غیر نقدی را که از قبل مشخص کرده اید تایپ می کنید ودکمه گام بعدی را می زنید.

مرحله پنجم ثبت نام الکترونیک شرکت

 در این قسمت اشخاص و مشخصات آن هاسهام یا سهم الشرکه آن ها در شرکت و صاحبان حق امضا در پایین تصویر  را درج می نمایید.

مرحله ششم ثبت نام الکترونیک شرکت

در گام بعد باید سمت و مسئولیت هر فرد اینکه مثلاً نایب رییس هیات مدیره یا مدیر عامل کدام یک از اشخاص راباید مشخص کنید.

قدم بعدی مخصوص شعب شرکت است که اگر شرکت تازه تاسیس شما شعبه ای ندارد باید این بخش را خالی بگذارید به صفحه بعدی بروید و یک روزنامه کثیر الانتشار را انتخاب نمایید.

صفحات بعدی مخصوص دانلود اسناد شرکت و پرکردن جاهای خالی با مشخصات شرکت خودمی باشد که دقت ویژه ای می طلبد زیرا چنانچه اشتباهی رخ دهد ثبت نام شما با اخطار رد روبرو می شود و مجدداً باید ثبت نام کنید.

در پایان باید ضمن تکمیل مدارک دکمه پایان فرایند ثبت را زده از رسید خود پرینت گرفته تا کد رهگیری را جهت اطلاع از قبول یا رد ثبت نام خود داشته باشید.

پس از بررسی های اولیه با ورود کد رهگیری خود در سایت چنانچه نام شرکت تایید شده باشد به منزله تایید ثبت نام اولیه است حال زمان آن فرا رسیده است که مدارک خود را که در سامانه قرارداده و تایید شده اند چاپ کرده در دو نسخه اشخاص شرکت امضا کرده به همراه اوراق شناسایی اشخاص و رسید ثبت نام خود به اداره ثبت شرکت محل ارسال نمایید و سپس پس از طی مدت لازم در مراجعه مجدد به سایت با کد رهگیری تان  اگر مدارک نقصی نداشته باشد و مجدد ابلاغ تایید گرفته باشید این بار شخص معرفی شده درصفحه دوم ثبت نام سامانه ثبت شرکت ها می تواند با رجوع به اداره ثبت شرکت مدارک و آگهی ثبت شرکت ایلام را تحویل بگیرد. 

مدارک لازم ثبت شرکت در ایلام

اوراق شناسایی اعضای شرکت ( برابر اصل)

رسید ثبت نام سامانه

مدارک ثبتی چاپ شده از سامانه در دو نسخه که به امضا اشخاص شرکت رسیده است که این مدارک برای شرکت های مختلف متفاوت می باشد می توانید در این خصوص از کارشناسان ثبت پایش مشاوره تلفنی بگیرید.

مالیات شرکت

  بر خلاف اینکه برخی از مردم فکر می کنند که سرمایه اولیه شرکت بر میزان مالیات موثر است باید بگویم که به هیچ وجه این طور نیست و این مبلغ تنها بر هزینه ثبتی موثر است و به جز برخی از موضوعات فرهنگی و شرکت های دانش بنیان و برخی شرکت های خاص که معافیت یا تخفیف مالیاتی دارند سایر شرکت ها فارق از نوع شرکت ، تعداد اعضا و سرمایه آن ها باید 25% مالیات بر درآمد سالانه پرداخت نمایند که البته راه های زیادی برای کاهش این مقدار وجود دارد و به علاوه باید گفت که با ثبت نکردن شرکت و خودداری از ثبت شرکت این موضوع از عهده  شما ساقط نمی شود زیرا مالیات شامل همه نوع فعالیت از جمله  مشاغل خانگی و حقیقی نیز می شود وجهت فرار از مالیات به هیچ وجه خود را از امتیازات ثبت شرکت و مزایای آن که در ابتدای مقاله ذکر کردیم محروم نکنید .

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در ایلام

مدت زمان ثبت شرکت بسته به اینکه اداره ثبت شرکت ها  برای دو مرحله تایید اسم شرکت و فیزیک  اسناد شرکت چقدر زمان بگذارد تا تایید کند دارد و پروسه اداری ثبت شرکت شما از طرف ثبت پایش کلاً سه الی پنج روز کاری پس از تکمیل مدارک و اطلاعات خواسته شده زمان بر است و مابقی کار بستگی به مدت تایید اداره ثبت شرکت ها دارد. 

در خصوص هزینه و تعرفه ثبت شرکت ایلام نیز بهتر است با موسسه پایش تماس بگیرید تا استعلام هزینه کنید زیرا هزینه ثبت شرکت بر اساس عوامل مختلف مثل نوع شرکت ، سرمایه آن و تعداد اعضا متفاوت است . 

در پایان بایدگفت که ثبت شرکت پایش همواره مفتخر بوده که مشتریان خود را نه تنها درثبت شرکت که پس از ثبت در سایر امور مربوط به شرکت آن ها همراهی نموده و نتیجه تجربه یک بار همکاری با گروه ثبت پایش تبدیل شدن اکثریت موکلین این مجموعه ثبتی به مشتریان وفادار آن شده است که برای سایر امور مانند ثبت تغییرات شرکت نیز همواره این مجموعه را مفتخر نموده اند . لذا برای داشتن تجربه خوب ثبتی با حداکثر سرعت و حداقل هزینه ثبت شرکت در ایلام حتماً با کارشناسان ثبت شرکت پایش تماس بگیرید.

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان ایلام

 •  اداره ثبت شرکت در دهلران
 • اداره ثبت شرکت در چرداول
 • اداره ثبت شرکت در ایوان
 • اداره ثبت شرکت در آبدانان
 • اداره ثبت شرکت در دره شهر
 • اداره ثبت شرکت در مهران
 • اداره ثبت شرکت در ملکشاهی
 • اداره ثبت شرکت در بدره
 • اداره ثبت شرکت در سیروان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.