ثبت شرکت در ایلام

شرکت ها بر حسب فعاليت و نوع تعامل مابين شرکا و سهامداران انواعي دارند نظير سهامي خاص، مسئوليت محدود، شرکت تضامني، سهامي عام . و مسلما بر حسب نوع شرکت قواعد و چارچوب حاکم و در نتيجه نوع قرارداد و مراحل ثبت شرکت در ایلام نيز متفاوت خواهد بود.

مزاياي ثبت شرکت در ایلام

براي انجام فعاليت تجاري و غير تجاري منظم و سازماندهي شده بايد از طريق ثبت يک شرکت يا موسسه و ثبت علامت تجاري تجارت خود را آغاز نمود. فعاليت رسمي و قانوني و شفاف در پرتوي مجوزهاي قانوني تنها و تنها در سايه قانون تجارت جمهوري اسلامي ايران و در قالب يک شرکت ممکن است هم چنین شما با ثبت شرکت می توانید به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را شروع کنیدوقتی فعالیت شما به صورت رسمی و قانونی باشد اشخاص بیشتری تمایل دارند که با شما همکاری کنند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ایلام

 1. دو نسخه شرکتنامه تکميل شده.
 2. دو نسخه تقاضانامه تکميل شده.
 3. دو نسخه اساسنامه تکميل شده.
 4. تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي.
 5. اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد.
 6. تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار(درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند)
 7. اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هيأت مديره، مديرعامل.
 8. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين.
 9. دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره.
 10. اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در ایلام

زمان مورد نیاز ثبت شرکت در ایلام بستگی به پرونده هایی که در سیستم کارشناسان وجود دارد و هم چنین باید گفت متغییر می باشد حدود 15 الی 30 روزکاری به انجام می رسد .

هزینه های ثبت شرکت در ایلام در طی مراحل ثبت متفاوت می باشد . باید در مرحله ای که به تأیید کارشناسان باشد هزینه هایی را پرداخت گردد و مواردی را باید رد ثبت در نظر گرفت که بر هزینه های شرکت مؤثر می باشد از جمله موضوع فعالیت شرکت اگر طولانی باشد و هم چنین تعداد اعضا و.. در ذیل از برخی از موارد دیگر هزینه های شرح داده می شود :

وجود وکیل و پرداخت دستمزد آن و مشاوران ثبتی نرخ و تعرفه آن بر اساس توافق طرفین تعیین می شود .

هزینه های مربوط به پست و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها

بعد از تایید کارشناسان اداره ثبت شرکت ها واریز فیش هایی باید انجام شود و ارائه آن به واحد حسابداری ثبت شرکتها الزامی است از جمله : حث الثبت ، حق الدرج ، تعیین نام ، هزینه های پوشه و گیره جهت تشکیل پرونده نهایی . هزینه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار ، هزینه چاپ روزنامه رسمی کشور .

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها موسسین باید جهت ساخت مهر ی برای شرکت باشند تا با استفاده از آن بتوانند مابقی مراحل تکمیلی روند ثبت شرکت خود را که شامل اخذ دفاتر قانونی پلمپ و اخذ کد اقتصادی مربوط به اداره دارایی میشود را به سرانجام برسانند.

مراحل ثبت شرکت در ایلام

براي ثبت شرکت در ایلام ابتدا بايد مواردي مانند نوع شرکت ،نام آن، سرمايه, اعضا و آورده آنها و نيز سمت آنها در شرکت مشخص شود سپس بايد نسبت به ثبت نام اينترنتي اقدام نمود و پس از آن بايد مدارک لازم که سايت اداره ثبت شرکتهاي ایلام ارسال شود .

چنانچه مدارک تاييد گردد مي توان روند پرونده را پيگيري کرد و در غير اين صورت بايد براي رفع نقص اعلام شده بلافاصله اقدام شود.. در مرحله بعد صدور پيش آگهي و اقدام جهت روزنامه رسمي بايد صورت پذيرد که همگي اين مراحل و خدمات ثبت شرکت در ایلام توسط مجتمع ثبت پايش انجام مي شود.

هزينه ثبت شرکت در ایلام براساس عوامل مختلفي مثل نوع شرکت و فعاليت آن و اعضاي آن مشخص ميشود و بنابراين ، نميتوان هزينه آن را مشخصا" اعلام نمود.

براي ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انتخاب نام حتما بايد از اسامي ثبت نشده استفاده و انتخاب کرد که درتعداد سيلاب براي انتخاب نام ملاک نيست اما تعداد سيلاب بيشتر در نداشتن شباهت با نامهاي قبلي موثر است.

موسسه حقوقی پایش دارای دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت

ثبت شرکت با مسئوليت محدود در ایلام

ماده 94 قانون تجارت، شرکت با مسئوليت محدود را چنين معرفي مي کند: «شرکت با مسئوليت محدود شرکتي است که بين دو يا چند نفر براي امور تجارتي تشکيل شده و هر يک از شرکا بدون اينکه سرمايه به سهام يا قطعات سهام تقسيم شده باشد، فقط تا ميزان سرمايه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است»

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

طبق باب سوم قانون تجارت شرکت های تجاری شرکت هاس هایم خاص ، به شرکت هایی اطلاق می شود که تمام سرمایع آن به هنگام تأسیس منحصرأ به وسیله موسسین تشکیل می گردد .

حداقل میزان سرمایه درنظر گرفته برای تدسیس باید 1 میلیون ریال باشد . که این سرمایه به سهم مساوی تقسیم بندی می شود . حداقل اعضا تشکیل دهنده آن 3 نفر می باشد .

توجه داشته باشید که پس از ثبت شرکت سهامی خاص، سهام آن در بازار بورس قابل داد و ستد نبوده، ولی توسط مردم قابل معامله است.

پس از ثبت یک شرکت سهامی خاص، مسئولیت هر یک از سرمایه گذاران آن در قبال بدهی‌های شرکت به مبلغ سرمایه‌گذاری آن شخص در شرکت بستگی دارد.

ثبت موسسه در ایلام

موسسین که در امورات غیر تجاری می خواهند فعالیت کنند می توانند شرکت خود را به صورت موسسه در ایلام ثبت نمایند . اینگونه امورات غیر تجاری مانند : امور علمی ، آموزشی ، خیریه و... می باشد .

ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجارتی، موسسه غیر تجارتی را چنین تعریف نموده است: مقصود از تشکیلات و موسسات غیر تجارتی مذکور در ماده ۵٨۴ قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می‌شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند.
هدف از انتفاع منظور این است که جلب سود و منافع و تقسیم آن در بین اعضا باشد

هدف از غیر انتفاعی منظور این است که جلب منافع و تقسیم بندی آن در بین اعضا نباشد و جدا از این مورد را در نظر می گیرند .

انواع شرکتهای تجاری در ایلام

 • ثبت شرکت بازرگانی در ایلام
 • ثبت شرکت پیمانکاری در ایلام
 • ثبت شرکت خدماتی در ایلام
 • ثبت شرکت گردشگری در ایلام
 • ثبت شرکت ساختمانی در ایلام
 • ثبت شرکت عمرانی در ایلام
 • ثبت شرکت تولیدی در ایلام
 • ثبت شرکت صنعتی در ایلام
 • ثبت شرکت دانش بنیان در ایلام
 • ثبت شرکت معماری در ایلام

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان ایلام

 • ثبت شرکت در دهلران
 • ثبت شرکت در چرداول
 • ثبت شرکت در ایوان
 • ثبت شرکت در آبدانان
 • ثبت شرکت در دره شهر
 • ثبت شرکت در مهران
 • ثبت شرکت در ملکشاهی
 • ثبت شرکت در بدره
 • ثبت شرکت در سیروان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.