جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

انتقال حق مالکیت برند

انتقال حق مالکیت برند

انتقال حق مالکیت برند بعد از صدور تصدیق نامه در یک درخواست اظهار نامه انتقال به اشخاص دیگر قابل نقل و انتقال است. بدین منظور می توانید ادامه مقاله زیر را مالعه کنید. هم اکنون مقاله ثبت برند را مطالعه کنید.

انتقال حق مالکیت برند

طبق ماده 122 آئین نامه اجرایی، انتقال حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه یا اعطای اجازه بهره برداری از آن، باید با درخواست کتبی هر ذینفع به مرجع ثبت اعلام و در پرونده مربوط درج گردد. اعمال این تغییر منوط به پرداخت هزینه مقرر در جدول هزینه ها خواهد بود.

انتقال حق مالکیت برند

هزینه های دولتی انتقال برند

یکی از عوامل اساسی در انتقال حق مالکیت برند هزینه های مربوط به آن برای طرفین معامله است. در بند 9 جدول شماره 3 ضمیمه شماره 1 آئین نامه اجرایی، این هزینه برای شخص حقیقی 50/000 ریال و شخص حقوقی 100/000 ریال در نظر گرفته شده است.

انتقال تمامی حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه یا اعطای اجازه بهره برداری از طریق درخواست کتبی به مرجع ثبت اعلام خواهد شد.

ولی انتقال جزئی حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهار نامه، مستلزم اظهار نامه جداگانه از طرف منتقل الیه خواهدبود. (تبصره ماده 122 آئین نامه)

اصلاح اظهارنامه برند پس از انتقال برند

جهت نقل و انتقال گواهی نامه برند پس از پذیرفتن اظهارنامه ثبت علامت و انتشار آگهی مربوط به آن، هر گونه اصلاحی که به وسیله متقاضی درخود علامت و یا در کالاها یا خدمات مربوط به آن صورت گیرد، مستلزم تسلیم اظهارنامه جدید است.

چنین اظهار نامه ای به ترتیب مقرر در قانون و آئین اجرایی، بررسی می گردد. هرگاه اصلاحات تقاضا شده مورد پذیرش مرجع ثبت قرار گیرد، موضوع اصلاحی، آگهی خواهد شد. (ماده 123 آئین نامه)

انتقال حق مالکیت برند باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد. انجام امور ثبتی توسط وکلا پایش در سریع ترین زمان صورت می گیرد. علاوه بر این مجتمع ثبتی پایش ارزانترین قیمت را برای ارارئه خدمات ثبتی ارائه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا اسلام زاده
سميرا اسلام زاده
1 سال قبل

از چه سالي برند قابل انتقاله

شماره موبایل
9356508384
مریم ثابتی
مریم ثابتی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخوام برند آماده بخرم شرایطش رو توضیح میدهید

معصومه شفق
معصومه شفق
1 سال قبل
پاسخ به  مریم ثابتی

سلام،آیا برای انتقال برند لاتین هم خریدار باید کلرت بازرگانی داشته باشه؟

سميرا جعفرپور
سميرا جعفرپور
1 سال قبل

قوانين انتقال برند اعلام كنيد

مهرانگیز رادی
مهرانگیز رادی
1 سال قبل

سلام برای انتقال برند باید از کجا اقدام کنم

معصومه شمسی
معصومه شمسی
1 سال قبل

سلام،برای انتقال برند باید به دفترخونه مراجعه کرد؟

سميرا مشائي
سميرا مشائي
1 سال قبل

شرايط نقل و انتقال ميخواستم بدونم ؟