موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش بر آن دارد تا درباره ی نمونه صورتجلسه تغییر مدیر عامل مطالبی را ارائه نماید مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

صورتجلسه تغییر مدیر عامل

چنانچه سهامداران یا اعضای هیئت مدیره پس از ثبت شرکت و انتخاب اعضا هیئت مدیره، بنا به دلایلی تشخیص دادند که لازم است مدیر عامل تغییر کند، میتوانند از طریق صورتجلسه ای با عنوان صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده ، مدیرعامل را تغییر دهند.

هر شرکت سهامی به وسیله ی تعدادی از اشخاص صاحب سهم اداره می شود که هیات مدیره گفته می شود. هیات مدیره عبارت است از گردهمایی تعدادی از صاحبان سهام که به وسیله ی مجمع عمومی موسس یا عادی به منظور مدت مشخصی جهت اداره امور شرکت انتخاب می شود و برای مدتی که مشخص شده است وظیفه خود را ایفا می کنند.با توجه و مطابق قانون برای شرکت های سهامی خاص، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد اما با این حال از آنجائی که هیات مدیره یک شرکت سهامی خاص هم مانند یک شرکت سهامی عام بایستی یک نفر را به سمت رئیس هیات مدیره و یک نفر را به سمت نایب رئیس هیات مدیره انتخاب نماید پس با توجه به قانون هیات مدیره شرکت های سهامی خاص هم باید حداقل از ۲ نفر عضو تشکیل شده باشد.به وسیله مجمع عمومی عادی مدیران انتخاب می شوند . مجمع عمومی موسس اولین مدیران شرکت را انتخاب می نماید و شرکت هنگامی تاسیس شده شمرده می شود که مدیران و بازرسان انتخاب شده باشند و قبولی خود را اعلام داشته باشند.

 

صورتجلسه تغییر مدیرعامل

 

نمونه صورتجلسه تغییر مدیرعامل

نام شرکت:.............................

شماره ثبت شرکت:................. سرمایه ثبت شده:.....................

صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت..............سهامی خاص ثبت شده به شماره .....................در تاریخ .................ساعت ....................با حضور کلیه/اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت(اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.

الف:در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:

 1. خانم/آقای.................................به سمت رییس جلسه
 2. خانم/آقای...............................به سمت ناظر جلسه
 3. خانم/آقای..............................به سمت ناظر جلسه
 4. خانم/آقای.............................به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

ب: در رابطه با دستور جلسه انتخاب مدیران ، تصمیمات به شرح ذیل اتخاذ شد.

ب-1-اعضای هیات مدیره عبارتند از خانم/آقای............... خانم/آقای................. خانم/آقای............... برای مدت دو سال انتخاب شده و قبولی خود را با امضاء ذیل صورتجلسه اعلام می دارند. مجمع در راستای اجرای ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت تصویب کرد که یکسان بودن رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بلا مانع است.

ج: به خانم/آقای...................یکی از سهامداران یا یکی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که به اداره ثبت شرکت ها جهت ثبت صورتجلسه مراجعه کرده و حق الثبت را واریز کرده و ذیل دفاتر ثبت را امضا کند..

امضاء هیات رییسه:رئیس جلسه..........................ناظر جلسه..........................منشی جلسه.................................امضاء اعضای هیات مدیره:

1- .................................... 2- ................................ 3- ................................... 4- ................................

امضاء بازرسین: بازرس اصلی بازرس علی البدل

تذکرات

 1. لازم است تمامی صورتجلسات روی سربرگ شخص حقوقی مربوطه تنظیم شوند که به امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی برسد
 2. چنانچه قصد داشته باشند رئیس هیئت مدیره همزمان مدیرعامل نیز باشد باید مطابق ماده ۱۲۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت مراتب در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده مطرح شود و دو سوم حضار در جلسه آن را تصویب کرده باشند.
 3. صورتجلسه باید حداکثر در عرض 3 روز به اداره پست تحویل داده شود و سپس بارکدپستی وارد سیستم شود.
 4. چنانچه اکثر اعضای هیئت مدیره در جلسه تشکیل شده، حاضر شده باشند، لازم است طبق مقررات و لایحه اصلاحی قانون تجارت، دعوت بعمل آید و نمونه دعوت از هیئت مدیره ارائه شده یا تعهد هیئت مدیره دال بر رعایت تشریفات دعوت ذیل صورتجلسه درج شود.
 5. تمامی مراحل پذیرش صورتجلسات ازطریق سایت اینترنتی به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir انجام می شود.
 6. می توان به بخش راهنمای سایت فوق الذکر یا پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها مراجعه کرد تا به تمامی اطلاعیه ها و بخشنامه ها و جدیدترین راهنمایی ها درباره نحوه پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی دسترسی پیدا کرد.

در انتها خاطرنشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال ومسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.جهت برقراری ارتباط می توانید با شماره تلفن 32711327-026 تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

golpayegani

سلام ، سایت پایش بابت یک راهنمایی ساده هم هزینه ۲۴۰ هزارتومانی درخواست میکند.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.