جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تفاوت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری✔️

تفاوت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری✔️

افراد بسیاری تفاوت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری را نمی دانند و به اشتباه از آن ها در موارد مختلف استفاده کرده و آن را مطرح می کنند.

این در صورتی است که مرجع صادر کردن پروانه بهره برداری برای تکمیل و ساخت واحدهای صنعتی صادر می شود که جایگزین جواز تاسیس خواهد شد. ما در متن پیش رو صفر تا صد تفاوت های جواز تاسیس و پروانه بهره برداری را به شما ارائه می کنیم. در صورت داشتن هر سوالی با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید.

پروانه بهره برداری چیست

منظور از پروانه بهره برداری جوازی است که به تمامی واحدهای صنعتی برای راه اندازی و نصب ماشین آلات برای تولید، تامین نیروی انسانی برای تولید و آزمایش محصولات ارائه می گردد. این جواز در صورت دارا بودن جواز تاسیس و یا نداشتن این جواز صادر می گردد.

در واقع پروانه بهره برداری تنها تا زمان تکمیل محل تولید و ارائه محصول و تاییدیه از سوی ادارات مربوطه قابل اخذ بوده و پس از دریافت به عنوان جایگزینی برای اخذ جواز تاسیس ارائه می شود.

جواز تاسیس چیست

جوازی که به جهت انجام فعالیت های تولیدی و عرضه محصولات به افراد حقیقی و حقوقی اعطا می گردد، جواز تاسیس می گویند. شرکت ها و اشخاص حقیقی در صورتی می توانند این جواز را اخذ کنند که تصمیم به احداث و راه اندازی واحد تولیدی مثل کارگاه یا کارخانه را داشته باشند. اولین گام برای احداث و راه اندازی کارخانه و کارگاه اخذ جواز می باشد. با داشتن این جواز خواهید توانست در شهرک های صنعتی اقدام به تولید محصول مورد نظر کنید.

  • رونوشت از فرم تقاضانامه برای اخذ پروانه در سایت بهین یاب
  • تصویر از کارت ملی مدیرعامل شرکت
  • تصویر از مدارک شرکت در صورت وجود اشخاص حقوقی
  • رونوشت از آگهی تغییرات شرکت
  • ارائه اسناد مالکیت زمین و ارائه اجاره نامه و یا اقرارنامه استیجاری محل
  • تصویر از پایان کار ساختمان تولیدی
  • ارائه اصل و رونوشت از فاکتورهای خرید ماشین آلات
  • تسلیم استعلامات مربوط به اخذ پروانه
  • ارائه رسیدهای پرداختی برای اخذ پروانه بهره برداری
  • تسلیم فاکتورهای خرید مواد اولیه تولید
تفاوت‌های کلیدی جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری
تفاوت‌های کلیدی جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری

تفاوت‌های کلیدی جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری

جواز تاسیس پروانه بهره‌برداری
هدف مجوز اولیه برای احداث واحد تولیدی مجوز فعالیت و تولید محصول
زمان صدور قبل از احداث واحد تولیدی پس از احداث و تجهیز واحد تولیدی
موارد قابل ذکر نام متقاضی، عنوان واحد، نوع فعالیت، ظرفیت تولید، آدرس محل احداث نام صاحب پروانه، عنوان واحد، نوع فعالیت، ظرفیت تولید، آدرس محل واحد، تاریخ صدور و انقضا
مزایا امکان اخذ زمین و وام دولتی، معافیت‌های مالیاتی، ارائه به عنوان وثیقه، ثبت برند امکان تولید و عرضه محصول، مزایای قانونی و معافیت‌های مالیاتی، شرکت در مناقصات، دریافت گواهی‌نامه‌های استاندارد
مراحل اخذ تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارک، بازدید از محل احداث تکمیل فرم درخواست، ارائه مدارک، بازدید از واحد تولیدی، صدور پروانه

 

تفاوت اصلی جواز تاسیس و پروانه بهره برداری
تفاوت اصلی جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

اصلی ترین تفاوت جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

جواز تاسیس به جوازی  گفته می شود که به منزله موافقت اصولی با تقاضای متقاضی برای احداث و تولیدات در زمینه مونتاژ و یا موارد فنی و مهندسی که اقدام به فعالیت می کنند. با اخذ این مجوز نمی توان گفت که دیگر نیاز به جوازهای دیگر نیست.

برای درک بهتر این موضوع به یک مثال می پردازیم در راستای تولید یک وسیله بهداشتی و آرایشی باید مجوز های لازم را برای تولید و تایید و سپس عرضه به بازار را از جمله مجوز بهداشت و پروانه بهره برداری را قبل از اقدام به تولید آن محصول اخذ کرده و آن را ارائه دهید. این در صورتی است که جواز تاسیس در زمان تاسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی ارائه می گردد.

پروانه بهره برداری نشانه ظرفیت و کالای تولید شده می باشد که بعد از تاسیس یک واحد صنعتی ارائه خواهد شد.

شما متقاضیان برای اخذ هرکدام از جوازتاسیس و یا پروانه بهره برداری تنها کافی است با شماره تماس های مجتمع ثبتی پایش تماس گرفته و با بهره مندی از تجارب کارشناسان زبده این موسسه، امور مربوط به اخذ هرکدام از جوازهای مربوطه را در کم ترین زمان و به صورت تخصصی توسط تیم ثبتی پایش به سرانجام رسانید و بدین ترتیب همیشه یک گام از دیگر رقبای خود جلوتر باشید.

3.6/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها