ثبت شرکتاخبار و مقالاتجدیدترینثبت شرکت سهامی خاص ✔️ارزان✔️سریع

ثبت شرکت سهامی خاص ✔️ارزان✔️سریع

برای ثبت شرکت سهامی خاص در کم ترین زمان می توانید تمامی امور را با هماهنگی و مشاوره رایگان کارشناسان ثبتی پیش ببرید. کارشناسان موسسه پایش در تمامی مسیر ثبت شرکت های سهامی خاص همراه شما خواهند بود. در ادامه به نکاتی در زمینه ثبت شرکت می پردازیم.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از مهم ترین شرکت های است که در قانون تجارت ثبت می شود علت مهم بودن آن نیز این است که این شرکت برای کسانی که می خواهند کسب و کارشان به گونه ای باشد که بتوانند در مناقصه ها و مزایده های دولتی شرکت کنند مناسب است.

تعداد اعضا در شرکت سهامی خاص حداقل 5 نفر تشکیل می شود با دونفر بازرس تعداد اعضای شرکت می تواند بیشتر از 5 نفر باشد که با توجه به تعداد سهامداران تعداد بازرسین بیشتر خواهد شد . هر چه تعداد اعضا بیشتر باشد بهتر است میزان سرمایه نیز بیشتر شود .

در این شرکتها سرمایه اولیه شرکت بالای 100 هزار تومان است و لازم است بدانید هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد .اعتبار شرکت بالاتر خواهد رفت . در زمان ثبت شرکت سهامی خاص 35 درصد سرمایه اولیه باید به بانک واریز گردد.

زمان واریز پول به بانک باید با نام شرکت در شرف تاسیس واریز می شود ناگفته نماند این پول بعد از واریز در بانک و ثبت نهایی شرکت می توان از بلوکه بانک خارج کرد.

هر شخصی در شرکت های سهامی خاص بر اساس سرمایه و سهامی که به شرکت وارد کرده و یا در متن اساسنامه تعهد کرده اند مسئولیت دارند . به مجموع سرمایه آورده از سوی سهامداران در شرکت های سهامی سرمایه شرکت گفته می شود . این سرمایه می تواند به شکل نقد یا غیر نقد باشد . بدین صورت سرمایه و سهام در شرکت جزو ملاک های مهم در تعیین مسئولیت اشخاص خواهد بود

شرکت سهامی خاص با استفاده از ظرفیتی که در قسمت سهام دارد نیز بیشتر اهمیت پیدا می کند زیرا سهام در این شرکت ها عملا رکن اصلی تشکیل این نوع شرکت ها این ایناست که سهام در این شرکت ها به قطعات سهام تقسیم می شود و سهم هرسهام دار هر مقدار که باشد نسبت به تمام سرمایه  شرکت مسئول است .

سهام در بورس ارائه نمی شود بلکه تنها می توان آن را در بین عموم به صورت عادی فروخت .

همانطور که گفته شد هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد اعتبار بالاتر می رود در نتیجه به شما کمک میکند که بهتر بتوانید در مناقصات دولتی شرکت کنید به گونه ای که با اعتبار آن می توان وام های دولتی اخذ نمایند.

قوانین در شرکت سهامی خاص

 • میزان سرمایه نباید از 100 هزار تومان کمتر باشد .
 • تعداد اعضای نباید از 3 نفر کمتر باشد
 • شرکت باید دارای بازرس باشد و نباید کمتر از 2 نفر باشد
 • برای مبلغ اسمی محدودیتی وجود ندارد.
 • در نظر داشته باشید با توجه به اینکه شرکت های سهامی عام قابل ععرضه در بورس است اما این امکان برای سهامی خاص وجود ندارد.
 • سرمایه شرکت هر میزانی باشد باید توسط سهامداران تامیین گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص

سرمایه شرکت سهامی خاص

سرمایه در شرکتهای سهامی خاص حداقل 100 هزار تومان است . 35 درصد سرمایه شرکت اولیه در زمان ثبت شرکت باید به بانک واریز شود لازم است بدانید این مبلغ با نام شرکت در شرف تاسیس به بانک سپرده می شود، و تا زمانی که شرکت تاسیس شود این مبلغ ر بانک بلوکه خواهد ماند .

در صورتی که تمام سرمایه و یا قسمتی از آن به صورت غیرنقدی باشد باید کلیه آن تادیه شود و نحوه پرداخت آن در اظهارنامه قید گردد و چنانچه سهام شرکت سهامی خاص ممتاز باشد می بایست شرح امتیاز آن در اظهارنامه قید شود.

لازم است بدانید اگر بعد از ثبت شرکت بخواهید می توانید سرمایه را بیشتر از 100.000 هزار تومان در نظر بگیرید و اینکار را با افزایش سرمایه انجام دهید .

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

 • کپی شناسنامه و کارت ملی تمام اعضای شرکت ( بازرسین و سهامداران)
 • امضاء کلیه صفحات اساسنامه به همراه اظهارنامه
 • پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه اولیه شرکت و ارائه گواهی بانکی
 • ارائه مجوز در صورت نیاز به مجوز
 • ارائه مدرک تحصیلی در صورت نیاز به مدرک تحصیلی
 • مشخص کردن یک آدرس به همراه یک کدپستی معتبر برای آدرس شرکت در نظر بگیرید.
 • انتخاب 5 نام 3 الی 4 واژه ای ( سیلابی ) برای شرکت : این اسامی به ترتیبی که می خواهید انتخاب شود در فرم اظهارنامه اسم قرار بگیرد.

زمان ثبت شرکت سهامی خاص

مدت زمانی که برای ثبت شرکت طول می کشد حدود 10 الی 15 روزکاری می باشد البته در صورتی که مدارکتان تکمیل نباشد بیشتر خواهد بود پس همه چیز بستگی به این دارد که مدارک درخواست شده از شما را به درستی و در زمان مناسب تهیه نمایید .

البته روش دیگری وجود دارد آن هم اینکه اگر خودتان بخواهید شرکت ثبت کنید به دلیل بی تجربه بودنتان و رد برخی از بخش های ثبت نام سامانه ای معممولا چیزی حدود 25 الی 30 روزکاری زمان می برد.

نام شرکت سهامی خاص

انتخاب اسم جز مهم ترین کارهای است که باید در انجام شود. زیرا انتخاب نام معرف شما در کارتان خواهد بود لازم است بدانید اسم شما است که نشان دهنده ی ویژگی کاریتان است و نمایان گر تمامی جزئیات شرکت شما است.

برای انتخاب اسم ابتدا باید چند نکته مهم را بدانید :

 • اسم شرکت نباید تک کلمه ای باشد .
 • نباید از نام و نام خانوادگی دیگران استفاده کرد و همچنین هیچ یک از شرکاء
 • اسامی نشان دهنده ی شرکت شما است ولی نباید براساس موضوع فعالیت شما اسم انتخاب شود .
 • از اسامی کشور ها شهر ها افراد مشهور ، افراد دولتی ، شرکتهای دولتی نباید استفاده شود.
 • برای انتخاب اسم به این نکته توجه نمایید که بایستی از لغت نامه دهخدا برای انتخاب اسم شرکت استفاده شود و نباید اسم ریشه عربی و یا لاتین داشته باشد. برای انتخاب اسم نباید از عدد و یا حروف استفاده شود.

آیا برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به مجوز می باشد ؟

برای پاسخ به این سوال باید به نوع فعالیت شرکت سهامی خاص پرداخته شود . در صورتی که شرکت قابل ثبت نمایندگی و یا شعبه ای وابسته به ارگانی دولتی یا سازمانی دیگر باشد ارائه و اخذ مجوز برای ارائه به اداره ثبت شرکت ها اجباری تلقی می شود .

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

در گام ابتدایی باید مدارکی مانند مشخصات متقاضی ثبت شرکت ، موضوع فعالیت شرکت ، آدرس شرکت و سرمایه اولیه تاسیس شرکت و سمت هر شخص در شرکت را به همراه اساسنامه و صورتجلسه شرکت تهیه کرده و آن را در سایت اداره ثبت شرکت ها بارگزاری شود .

در گام پس از ثبت مدارک در سایت اداره ثبت شرکت ها باید منتظر تایید و یا عدم صلاحیت مدارک ارائه شده در سایت را که توسط کارشناسان ثبت شرکت ها انجام می شود بوده و پس از تایید ادامه گام های ثبتی را یکی پس از دیگری انجام دهید .

در صورت عدم تایید مدارک نامه ای به شخص متقاضی در سامانه اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود تا مدارک دارای نقص را تکمیل کنند و دوباره به اداره ارسال کنند.

در انتها با پرداخت هزینه های ثبت و درج مدارک شرکت در روزنامه رسمی و اطلاع به افراد جامعه باعث اعتماد هرچه بیشتر افراد به شرکت مورد نظر می شوید.

از اقدامات بعد از ثبت شرکت می توان به تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیات اشاره کرد که با انجام امور مالیاتی سالانه انجام می پذیرد .

بهتر است برای انجام مراحل صفر تا صد ثبت شرکت سهامی خاص با کارشناسی مجرب در ارتباط باشید تا با صرف کم ترین زمان امورات حقوقی خود را انجام دهید و به اهداف خود دست یابید .

هزینه ی ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت بستگی به تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه ی رسمی دارد و با توجه به آن است که می توان هزینه  شرکت را مشخص کرد.

این کارکترها بستگی به میزان سرمایه شرکت و اضافه تمبر ، تعداد اعضا اسامی اعضا ، موضوع فعالیت شرکت ، اسم شرکت ، نوع شرکت خواهد داشت.

اساسنامه شرکت سهامی خاص

 • کلیه شرکت های سهامی خاص باید اساسنامه داشته باشند. اساسنامه سندی است که در آن شیوه اداره شرکت و راه و روش هایی قید می گردد و بعد از ثبت شرکت همه باید از آن پیروی کنند.
 • موضوعی برای شرکت مشخص کنید که واضح و دقیق باشد و تمام جزئیات در آن نام برده شوند.
 • مدت زمانی که شرکت دایر است ( محدودیت دارد و باید زمان تعیین شود )
 • اگر می خواهید شعبه داشتید باشید باید آدرس شعبه به همراه آدرس دفتر مرکزی را بنویسید.
 • مبلغ اسمی و همچنین میزان سهام مشخص شود ( با نام یا بی نام )
 • مبلغی که می خواهید به عنوان سهمام در نظر بگیرید را 35 درصد را به بانک واریز نمایید

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

 • سن سهام داران نباید کمتر از 18 سال باشد.
 • در خصوص نسبت بازرسان ( آنها نباید هیچ نسبی با سهام داران داشته باشند.)
 • هرکدام از اعضای هیئت مدیر باید حداقل 1 سهم داشته باشند.
 • مسئولیت هرکدام از سهام داران بستگی به میزان سهمی که دارند دارد.
 • در در صورتی که بخواهید سهام منتقل کنید باید از مجمع عمومی رضایت بگیرید.
 • قبل از اینکه شرکت به طور کامل ثبت نشده باشد شما نمی توانید انتقال سهام انجام دهید
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :