با گسترش تجارت بین المللی ثبت برند وارد حیطه ی جدیدی از تجارت جهانی شده است و مورد حمایت از این حقوق جهانی قرار گرفته است.
برای اینکه یک برند تحت حمایت بین المللی از ثبت علامت تجاری قرار بگیرد و از مزایا وحقوق مرتبط با ثبت علامت برخوردار شود، انعقاد معاهده پاریس می باشد.

درخواست کننده چنانچه تمایل داشته باشد می تواند با ارائه ی یک اظهارنامه بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو در 85 کشور عضو موافقتنامه و پروتکل مادرید یاهریک از آنها که خود شخص انتخاب نماید تحت حمایت از علامت تجاری قرار بگیرد.

مدارک لازم برای اظهارنامه ثبت برند بین المللی

 1. ارائه مدارک تایید شده شناسایی متقاضی
 2. اظهارنامه یا گواهی نامه ثبت علامت در ایران ارائه شود
 3. در صورتیکه تقاضا توسط وکیل صورت بگیرد وکالتنامه او ارائه شود
 4. رسید تادیه ی هزینه بررسی اولیه ارائه شود.

 

مدارک ثبت برند بین المللی

 

دسترسی سریع به مدارک ثبت برند بین المللی

 1. اسامی کشورهای مورد نظر در تقاضانامه قید شود و ارائه گردد
 2. جهت افراد حقوقی مهرشرکت و معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت ارائه گردد و مدیران و افرادی که حق امضا دارند آن را امضا نمایند.
 3. جهت افراد حقوقی ارائه رونوشتی از مدارک هویتی مدیران و افرادیکه که حق امضای شرکت را دارند و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت و ارائه کپی مدارک هویتی جهت افراد حقیقی
 4. اصل گواهی ثبت برند در ایران ارائه شود و رونوشتی از آن برای مشاهده و درج در پرونده یا رونوشت از گواهی ثبت برند تجاری ارائه گردد
 5. فرم لاتین کامل شود
 6. برگ محاسبه هزینه ها ارائه گردد
 7. رسید تادیه هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی ارائه شود.

مشخصات اظهارنامه ثبت بین المللی با مشخصات اظهارنامه ثبت شده در ایران توسط مرجع ثبت باید مطابقت داده شود و مورد وارسی قرار گیرد.چنانچه مشخصات با هم مطابقت داشته باشند وهزینه های مقرر شده مطابق باموافقت نامه و پروتکل بین المللی توسط درخواست کننده تادیه شده باشد ، اظهارنامه ثبت بین المللی توسط مرجع ثبت در دفتر ثبت اظهارنامه وارد می گردد و تاریخ دریافت و شماره آن روی هر کدام از نسخه های اظهارنامه ثبت شده و پس از امضاء آن،رونوشت اول اظهارنامه را که حاوی اعلامیه مذکور در آیین نامه مشترک می باشد برای درخواست کننده ارسال می شود تا به دفتر بین المللی ارائه گردد.اظهارنامه ذکر شده می بایست نهایتا" در عرض15 روز از تاریخ ثبت در دفتر ثبت اظهارنامه به دفتر بین المللی ارائه گردد.رونوشت دوم از اظهارنامه که مشتمل بر مشخصات نسخه اول می باشد به عنوان سابقه در مرجع ثبت بایگانی خواهد شد. رونوشت سوم به عنوان رسید به درخواست کننده بازگردانده می شود.

چنانچه مشخصات با یکدیگر مطابقت داشتنه باشند درخواست کننده می بایست نسبت به اصلاح آن اقدام نماید. در غیر این صورت اظهارنامه بین المللی مورد تایید واقع نمی شود.

پس از انتشار آگهی اظهارنامه ثبت بین المللی در روزنامه رسمی و به پایان رسیدن مهلت 30 روز، مرجع ثبت در صورتی که معترضی وجود نداشته باشد باید برند را مورد تایید قرار دهد و شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه در دفتر بین المللی همان شماره و تاریخ ثبت برند در ایران می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.