جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

زمان لازم برای تایید نام شرکت

زمان لازم برای تایید نام شرکت

خیلی از متقاضیان ثبت شرکت نمی دانند زمان لازم برای تایید نام شرکت چقدر است؟ ملاحظه به این امر که هر فرد حقیقی دارای نام می باشد اشخاص حقوقی هم بایستی دربردارنده ی نام و نشان باشند.

نام شرکت شناسه و فعالیت شرکت می باشد و بر روی بازاریابی شرکت تاثیر بسیار مستقیمی دارد بنابراین بایستی با دقت نظر انتخاب شود.

تحقیقات نشان داده است که اشخاصی که نام شخصیت حقوقی خود را به درستی انتخاب نموده اند بسیار موفق تر از اشخاصی بوده اند که از نام های کلیشه ای و تکراری به منظور نام شرکت خود استفاده نموده اند.

با توجه به اهمیت نام شرکت در این مقاله سعی داریم عوامل مهم در معین نمودن نام شرکت ها را بیان کنیم.

زمان لازم برای تایید نام شرکت چقدر است ؟

اداره ثبت شرکت ها تنها اسمی را تایید می کند که بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه های این سازمان تعیین شده باشد. برای انتخاب نام زمان اولیه بسته به تکمیل سایر مدارک دارد.

پس از ارسال نام های پیشنهادی شرکت به اداره ثبت شرکت ها، در صورتی که اسم ها به تشابه نخورند و مشابه هم نباشند. از نظر کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مشکلی یا نواقصی وجود نداشته باشد، بین 24 الی 72 ساعت تعیین نام خواهد گردید.

زمان لازم برای تایید نام شرکت

نکات قابل توجه در مورد انتخاب نام شرکت ها

 1. اسامی که سابقه ثبت نداشته نباشند این قابلیت را دارند که به ثبت برسند.
 2. اسمی که انتخاب شده است دارای معنی و مفهوم باشد و با فرهنگ جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد. اسامی که با موازین شرعی، نظم عمومی مخالف باشد و هم چنین بی معنا یا الفاظ نا پسند و مبتذل و بر خلاف اخلاق نیکو باشد قابلیت تایید شدن را ندارد.
 3. اسامی که انتخاب شده اند بایستی در لغت نامه دهخدا و یا در فرهنگ معین وجود داشته باشند. یعنی همان گونه که قبلاً اطلاع دادیم بایستی واژگان ایرانی باشند.
 4. به منظور انتخاب نام شرکت بایستی حداقل تعداد کلمات 3 سیلاب باشد، یعنی از سه کلمه تشکیل شده باشد. به عنوان مثال: رهپویان علم دانش
 5. در انتخاب اسم شرکت ها حتما باید از اسامی خاص استفاده گردد.

نکات مربوط به تعیین نام شرکت

در تعیین و مشخص نمودن نام اشخاص حقوقی موارد ذیل قابل تایید نمی باشد:

 1. در صورتی که تفاوت نام پیشنهادی با نام ثبت شده تنها در استفاده از پسوند جمع (نظیر ان، ون، ین، ها یا جمع مکسر) یا حذف آن باشد امکان به ثبت رساندن آن وجود ندارد.
 2. در صورتی که نام شخصیت حقوقی به صورت مشروط به ثبت رسیده باشد امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به صورت مطلق برای شخصیت حقوقی دیگرامکان پذیر نخواهد بود.
 3. واژه هایی که به شکل منحرف کننده شبیه نام ثبت شده دیگری باشند پذیرفته نمی شوند. قابلیت به ثبت رسیدن را نخواهند داشت.
 4. اضافه نمودن کلماتی توصیفی مانند اصل، نوین، برتر، نو با اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی گردد.
 5. اضافه نمودن اعداد و ارقام به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نخواهد شد و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آن ها به شکل حروفی باشد.
 6. نام و یا اسامی که به طور رسمی به دولت تعلق داشته باشد از قبیل کشور، ناجا و ایران، قابلیت ثبت ندارد مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی به ثبت برسد.
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها