ثبت شرکت در تبریز

در عصر کنونی در بیشتر نقاط شهر موسسه های زیادی در موضوع ثبت شرکت ها فعالیت می کنند. اما بیشتر موسسات ثبت شرکت ها تنها به انجام ثبت شرکت در تهران می پردازند و کمتر موسسه ای است که نسبت به ثبت شرکت در استان تبریز و دیگر شهرستان ها اقدام می کند. موسسه حقوقی پایش این فرصت را برای متقاضیان ثبت شرکت در شهرستان ها از جمله تبریز ایجاد کرده است و اطلاعات تخصصی درزمینه ثبت شرکت ها در سایر شهرستانها و مراحل ثبت آنها در اختیار متقاضیان عزیز قرار داد است.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

برای صاحبان و مدیران شرکتها ، ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا نوع شخص از شخصیت حقیقی خود به شخصیت حقوقی تغییر می یابد. و در حال حاضر قطعا  شرکتی که از اعتبار حقوقی و قانونی برخوردار باشد، جایگاه و ارزش ویژه ای خواهد داشت. و به این دلیل است که شرکتی هایی که در اداره ی ثبت شرکتها بصورت قانونی به ثبت رسیده باشند  و شماره ثبت به آن ها تعلق گرفته باشد ، باعث جذب اطمینان و اعتماد مشتریان و شرکت ها ی دیگزر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز

 کپی برابر اصل دفترخونه ایی مدارک هویتی(شناسنامه و کارت ملی) اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین.

 جواب گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تمام اعضا و بازرسین

 آدرس شرکت و کد پستی براساس تاییدیه کد پستی

مدت زمان ثبت شرکت در تبریز

پس از کامل کردن مدارک لازم برای ثبت نام و تعیین نام شرکت، حدوداً 2 هفته زمان مورد نیاز است که شرکت مورد نظر ثبت گردد و ماره ثبت و شناسه ملی و اوراق ثبتی شرکت آماده شود.

شرایط ثبت شرکت در تبریز

حداقل میزان اولین سرمایه شرکت با توجه به قانون تجارت  1.000.000 ریال می باشد و نمیتواند کمتر از آن باشد و حداقل اعضا برای ثبت شرکت 2 نفر و کمترین زمان جهت ثبت یک شرکت در تبریر بین 10  تا 15 روز کاری می باشد.

مراحل ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت توسط متقاضی :

در مرحله اول باید موضوع فعالیت شرکت خود را تعیین و بر پایه اطلاعات اولیه شرکت اوراق شرکت را تنظیم و کامل نمایید. به ایت نکته باید توجه داشته باشید که جهت تنظیم اوراق شرکت باید از تخصص و تجربه اشخاص متخصص و مجرب کمک بگیرید. در مرحله بعدی باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها در تبریز مبادرت به ثبت سامانه ای اطلاعت کرده و تمام مراحل سامانه ای ثبت شرکت را در کمال توجه و صحیح کامل نمایید. توجه کنید که با انتخاب گزینه تایید نهایی ثبت امکان تصحیح ویرایش ثبت وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط موسسه حقوقی پایش: 

در ابتدا کارشناسان موسسه حقوقی پایش مشاوره ای تخصصی در زمینه ی ثبت شرکت به شما متقاضیان عزیز ارائه می دهند. و پس از کامل کردن مدارک از سمت متقاضی ، کارشناسان تخصصی موسسه موضوع فعالیت شرکت را کاملا تخصصی طراحی و تنظیم می کنند. پس از آن نوبته ثبت نام سامانه ای شرکت از طریق سامانه الکترونیکی ثبت شرکتها در تبریز می رسد کارشناسان باتجربه و تخصصی ما با توجه به اطلاعات ارائه شده ثبت نام سامانه ایی شرکت را انجام می دهند و اوراق ثبتی شرکت که شامل( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) می باشد را تنظیم می نمایند. پس از تایید نام شرکت از طرف اداره ثبت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های تبریز وکلای مجرب موسسه روند اداری و ثبتی پرونده شما را در اداره ثبت شرکتها پیگیری می نمایند و پس از 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت منتشر و به همراه اوراق ثبتی شرکت دریافت می شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تبریز

با توجه به افزایش فعالیت های تجاری ثبت شرکت امری حیاتی و برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می باشد . ثبت شرکت با قالب مسئولیت محدود در تبریز یکی از متداول ترین گام ها در زمینه ثیت شرکت می باشد. ثیت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر شریک بالای 18 سال تاسیس می شود که این دو نفر باید عضو هیئت مدیره هم باشند. به این نکته باید توجه داشته باشیدکه انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با قالب مسئولیت محدود ضروری می باشد و سرمایه شرکت نباید کمتر از 1.000.000 ریال باشد. سرمایه شرکت باقالب مسئولیت محدود به صورت لفظی می باشد. متقاضییان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با قالب مسئولیت محدود در تبریز با کارشناسان موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

 فعالان اقتصادی برای عرضه خدمات بهتر باید  فعالیت هایی را داشته باشند که توانایی های خود را بالا ببرند . ثبت  شرکت با قالب سهامی خاص در تبریز می تواند از با اهمیت ترین  فعالیت ها در این زمینه باشد در شرکت های سهامی خاص میزان تعهد سهامداران با توجه به سهام آن ها در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده شرکت های با سهامی خاص برعکس شرکت با مسئولیت محدود از سه نفر سهامدار بالای 18سال و 2 بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب بازرسین ضروری می باشد و باید 35% از سرمایه اولیه شرکت را در یکی از بانک های کشور به نام شرکت در شرف تاسیس واریز کنند. مدت زمان تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین یک سال است. متقاضییان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در تبریز با کارشناسان موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نمایند.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در تبریز

از رایج ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیت هایی با عنوان تولیدی ،پیمانکاری و خدماتی می باشد. این موضوع فعالیت ها در شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ثبت خواهد رسید که با توجه به مقدار فعالیت و  انتخاب قالب های ثبتی متغییر می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید اگر که قصد شرکت در مناقصات و فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید به شما پیشنهاد می شود که با توجه به سطح گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص ثبت نمایید. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی پایش با داشتن سابقه ی درخشان در زمینه ثبت شرکت با قالب های متفاوت بهترین راهنمای شما می باشد.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی تبریز

از با اهمیت ترین راههایی که افراد در تبریز در جهت بهرمندی از تجربه و تخصص و سرمایه دیگران می توانند فعالیت های اقتصادی متفاوتی را تشکیل دهند ، به ثبت شرکت اشاره می شود. شرکت ها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میشوند از متداول ترین  قالب های ثبتی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز و ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز می باشد. قالب های ثبتی شرکت ها به سندیت قانون تجارت به شرح زیر می باشند:

 شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) 

 شرکت با مسئولیت محدود 

 شرکت تضامنی 

 شرکت تعاونی

 شرکت نسبی 

 شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی که مختصراً توضیحاتی در این خصوص ارائه داده می شود.

شرکت های سهام خاص : 

در این نوع قالب ثبتی شرکت ها سه نفر شریک و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل انتخاب می شود.  این شرکت ها وظیفه دارند که 35% درصد از سرمایه اولیه شرکت را در یکی از بانکهای کشور واریز نماید و 65% درصد از سرمایه اولیه در تعهد سهامداران قرار می گیرد.

شرکت سهامی عام : 

در این نوع قالب ثبتی قسمتی از سهام شرکت از طریق سهامداران و قسمت دیگر آن از راه فروش سهام به افراد عمومی تامین می شود. تعداد سهامداران در این شرکت های سهامی عام 3 نفر هستند.

شرکت با مسئولیت محدود :

حداقل سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود 1.000.000ریال می باشد و تعداد شرکا در این قالب ثبتی حداقل از 2 شریک بالای 18 سال تشکیل می شود.

شرکت تضامنی : 

شرکت تضامنی به شرکتهایی گفته می شود که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید شده باشد و مسئولیت ضرر و زیانهای احتمالی شرکت بر عهده سهامداری است که اسم آن در نام شرکت قید شده است. 

شرکت تعاونی : 

حداقل اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها 7 نفر شریک می باشد و حداقل میزان  سرمایه 5000000  ریال می باشد. در این قالب ثبتی شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شوند. 

شرکت نسبی :

 در اشرکت نسبی همانگونه که از اسمش مشخص است هر یک از سهامدارن به  میزان  اورده خود در شرکت مسئولیت دارند این نوع قالب ثبتی فقط در ایران به ثبت می شود و در کشورها ی دیگر شرکتی با نام شرکت نسبی به ثبت نمی رسد.

شرکت مختلط سهامی : 

 این نوع قالب ثبتی از شرکت ها با چند شریک سهامی و چند شریک ضامن تاسیس می شود و سهامدارانی که ضامن می باشند مسئولیت پرداخت قروض احتمالی شرکت را برعهده دارند.

شرکت مختلط غیرسهامی : 

این نوع قالب ثبت شرکت ها با چندین سهامدار با مسئولیت محدود و چند نفر سهامدار ضامن تاسیس می شود. به این نکته توجه داشته باشید که شرکای ضامن مسئولیت کلیه قروض احتمالی شرکت را بر عهده دارند. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.