تبریز یکی از شهرهای خوش آب و هوا و سرسبز و کمی سردسیری در شمال غرب ایران است که سالانه گردشگران زیادی را به طبیعت زیبای خود جذب می کند . این شهر از لحاظ کشاورزی و صنعتی از شهرهای مهم ایران به حساب می آید. چرم تبریز از نمونه صنایع دستی مشهور این کشور می باشد  که ثبت برند نیز شده است. به علاوه خشکبار حبوبات و غلات نیز از این شهر صادر می گردد. به طور کلی چون این شهر از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران است ثبت شرکت در آن  تقاضای زیادی دارد و به همین دلیل موسسه ثبت پایش هم برای ثبت شرکت در تبریز خدمات ارائه می دهد.

به هنگام ثبت شرکت ممکن است نام شرکت تایید نشود و کار شما به تعویق بیفتد. و یا مدارک را به شکل درست و کامل تدوین نکرده باشید، مثلاً موضوع فعالیت شرکت را با اصطلاحات حقوقی درست که همه موارد آتی کار شرکت مثل شرکت در نمایشگاهها یا اخذ وام شرکتی و یا غیره را در نظر نگرفته باشید که سبب ایجاد نقص در مدارک بشود و مجدداً کار شما به تعویق بیفتد .  بنابراین تکیه بر یک تیم مجرب برای ثبت بسیار می تواند کمک حال باشد و از این مشکلات بکاهد. 

به علاوه ما خدمات غیر حضوری و اطلاع رسانی لازم در خصوص همه موارد و راهنمای تصویری ثبت شرکت در تبریز ، شعبات شرکت ، اخذ المثنی مدارک شرکت ، ثبت آنلاین شرکت ، قوانین انتخاب اسم شرکت ، هزینه ثبت شرکت و مدارک لازم برای ثبت و هر آنچه لازم دارید را در این مقاله نوشته ایم پس توصیه می کنیم تا انتهای مقاله را با ما باشید.

 

ثبت شرکت در تبریز

 

اداره ثبت شرکتها تبریز

شرکتها در حوزه مختلف ادارات ثبت به ثبت می رسند که اداره ثبت شرکتهای تبریز با توجه به آدرس دفتر مرکزی آنها مشخص میشود و تمام فعالیتهای شرکت زیر نظر اداره ثبت شرکت تبریز در شهر تبریز امکان پذیر می باشد و موسسین انها نمی توانند به حوزه های دیگر این اداره مراجعه کنند.شما می توانید از طریق آگهی تاسیس و یا روزنامه رسمی شرکت خود اداره ثبت شرکت تبریز خود را مشخص نمایید.

آدرس دفاتر اداره ثبت شرکت در تبریز

آدرساداره ثبت شرکت ها تبریز:استان آدربایجان شرقی شهر تبریز-خیابان آزادی – خیابان ملت – جنب تاکسیرانی – ساختمان سابق – شرکت شهرک های صنعتی – طبقه سوم

تلفن : 04134484142

راهنمای تصویری مراحل ثبت شرکت در تبریز

در ابتدا باید بدانید که برای ثبت همه انواع شرکت ( شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی و غیره ) کمابیش مراحل گام به گام ثبت شرکت به همین شکل می باشد و کمی در جزئیات و ملزومات پیش یا پس از ثبت متفاوت می باشند.

گام نخست

رجوع به سایت اداره ثبت شرکت ها و انتخاب پذیرش تاسیس شخصیت حقوقی ( شرکت) و سپس انتخاب نوع شرکت مطابق تصویر


مرحله اول سامانه ثبت شرکتها     
گام دوم 

ورود اطلاعات عمومی شرکت مثل استان ، شهر،  آدرس و تلفن شرکت خود ،به همراه تاریخ  شروع شرکت و مدت زمان شرکت مطابق آنچه در شکل زیر می بینید.

گام دوم سامانه ثبت شرکتها

نکته : مدت زمان شرکت مطابق عکس از شروع سال مالی و مدت زمان شرکت معمولاً نامحدود می باشد.

گام سوم

ورود 5 اسم به ترتیب اولویت و علاقه مندی و ثبت هر اسم مانند تصویر بعد از تایپ کردن آن تا پنج اسم که یکی از آنها به تشخیص کارشناس اداره ثبت به عنوان نام شرکت تایید  و به شما ابلاغ می شود.

 

مرحله انتخاب و درج نام در سامانه ثبت شرکت ها

گام چهارم

انتخاب و تدوین موضوع فعالیت شرکت که توصیه می کنیم در این خصوص حتما با کارشناسان ثبت پایش مشورت نمایید چون همان طور که پیشتر اشاره کردیم این موضوع باید با رعایت نکات و موارد خط مشی حال و آینده شرکت و با اصطلاحات حقوقی تحریر شود.

 

مرحله انتخاب موضوع فعالیت
گام پنجم

در این گام باید مبلغ سرمایه شرکت را وارد کنید یا مثل عکس تعداد سهام و مبلغ هر سهم را برای شرکت¬های سهامی و با زدن ثبت سرمایه و دکمه ادامه به مرحله بعد بروید.

مرحله درج سرمایه شرکت در سامانه
گام ششم 

در این مرحله باید اشخاص یا اعضا شرکت با مشخصات شناسنامه ای و اطلاعات عمومی آن¬ها نوشته  شوند. در قسمت وسط هم مقدار مشارکت افراد در شرکت و سمت آن ها را وارد می کنید و در باکس پایین باید مطابق نمونه و حسب تصمیمات قبلی مشخص کنید که کدام یک از اعضای شرکت دارای حق امضا  هستند.

ثبت اطلاعات اشخاص در ثبت نام سامانه

 نکته : انتخاب سمت و مقام اعضای شرکت است که در شرکت های مختاف متفاوت می باشد و باید از قبل در موردش توافق شده باشد . مثلاً در ثبت شرکت با مسئولیت محدود درتبریز دو عضو با دو سمت وجود دارد اما در ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز پنج نفرموسس هستند که با پنج سمت مختلف از جمله دو بازرس ثبت می شوند. پس لازم است که در این خصوص نیز از مشاوران مطلع حقوقی و ثبتی کمک بگیرید.

گام هفتم 

 در این صفحه باید مشخصات کلی شعب شرکت را وارد کرده یا آن را خالی بگذارید و به صفحه بعد بروید . که صفحه انتخاب روزنامه آگهی کثیرالانتشار است . در انتخاب روزنامه شرکت  بر اساس صلاح دید و سلیقه خود یک روزنامه کثیر الانتشار را برای چاپ آگهی های شرکت انتخاب می کنید.

گام هشتم

در مراحل پایانی ثبت سامانه شرکت باید مفاد مدارک ثبت شرکت یعنی ابتدا صورتجلسه هیات موسسین درج شود که فرمت کلی دانلود شده در سایت باید با شرکت شما تطبیق داده شود و اطلاعات شرکت شما در آن وارد شود. پیشنهاد می کنیم در این مراحل نیز از ثبت شرکت پایش کمک بخواهید زیرا ممکن است متن این اسناد برای شما به دلیل اصطلاحات حقوقی پیچیده باشد . 

 گام نهم

دانلود و بارگذاری متن تقاضانامه یا اظهارنامه شرکت که مانند صورتجلسه باید با جزئیات مربوط به شرکت شما پر می شود . 

گام دهم

دانلود و بارگذاری متن اساسنامه شرکت که  باید با جزئیات مربوط به شرکت شما پر شود جزئیاتی مثل موضوع فعالیت شرکت که بسیار حائز اهمیت است.

  گام یازدهم

ورود متن شرکتنامه می باشد که باید همانند سایر مدارک ثبتی و به همان ترتیب عمل شود.
در این گام که به نوعی گام پایانی است باید با زدن تیک تایید مدارک مورد نیاز پذیرش نهایی بگیرید و کد پذیرش خود را یادداشت یا چاپ کنید و این رسید چاپی را نزد خود نگه دارید زیرا جز مدارک لازم برای ارائه مدارک ثبتی به اداره ثبت قبل از ثبت شرکت شما می باشد. 
این بود مراحل ثبت شرکت درتبریز در سایت اداره ثبت شرکت ها و ثبت سامانه که امیدواریم مفید بوده باشد . 

ثبت آنلاین شرکت در تبریز

همانطور که ملاحظه کردید ثبت آنلاین شرکت یا ثبت در سایت اداره ثبت شرکت ها ( ثبت سامانه شرکت) پیچیدگی ها و مراحل فراوان (11 مرحله ) دارد. در هر کدام از این مراحل ممکن است شما به اشکالی برخورد کنید که ادامه مراحل ثبت را برای شما  با کندی مواجه کند. بنابراین ثبت آنلاین شرکت در تبریز را به مجموعه ثبت پایش بسپارید تا پس از انجام این مراحل اسم تایید شده و مصدق شرکت و نیز مدارک موید و ممهور به مهر ثبت شرکت ها توسط متخصصان ثبت پایش آماده شود و تنها شما در یک مرحله مراجعه حضوری بتوانید اسناد ثبت شده شرکت خود را به آسانی دریافت نمایید .

مدارک ثبت شرکت در تبریز

امروزه به دلیل استعلام اداره ثبت شرکت ها از مراجع ذی صلاح دیگر نیاز به تهیه گواهی نامه عدم سوپیشینه کیفری نمی باشد لیکن همه موسسان و شرکای شرکت باید فاقدسوپیشینه باشند . به علاوه کلیه مدارک شناسایی و در موضوعات خاص ،مدارک تحصیلی خود را کپی برابر اصل نمایند تا به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد. به علاوه نسخ چاپ شده مدارک شرکت نیز با امضای همه شرکا یا سهامداران باید ضمیمه مدارک شناسایی و رسید پذیرش ثبت سامانه گردد و جهت ثبت ارائه شود.

ثبت شرکت در تبریز با ثبت پایش

هزینه ثبت شرکت در تبریز

حق الوکاله ثبت به همراه هزینه های پستی شامل پاکت و تمبر و حق الثبت و نیز حق الدرج آگهی را باید از هزینه های ثبت شرکت در تبریز به حساب آورد . البته بر حسب نوع شرکت ، تعداد اعضا و سرمایه اولیه این هزینه نوسان دارد و نمی توان تعرفه ثبت شرکت را دقیقاً و به شکل یک عدد کلی اعلام نمود . پس پیشنهاد می کنیم که با ثبت پایش جهت اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت تماس حاصل نمایید. 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با توجه به افزایش فعالیت های تجاری ثبت شرکت امری حیاتی و برداشتن گامی محکم و موثر در این زمینه می باشد . ثبت شرکت با قالب مسئولیت محدود در تبریز یکی از متداول ترین گام ها در زمینه ثیت شرکت می باشد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر شریک بالای 18 سال انجام می شود که این دو نفر باید عضو هیئت مدیره هم باشند.

به این نکته باید توجه داشته باشیدکه انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با قالب مسئولیت محدود ضروری می باشد و سرمایه شرکت نباید کمتر از 1.000.000 ریال باشد. سرمایه شرکت باقالب مسئولیت محدود به صورت لفظی می باشد.

متقاضییان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با  مسئولیت محدود در تبریز با کارشناسان موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نمایند.

ثبت شرکت سهامی خاص

فعالان اقتصادی برای عرضه خدمات بهتر باید فعالیت هایی را داشته باشند که توانایی های خود را بالا ببرند . ثبت شرکت با قالب سهامی خاص می تواند از با اهمیت ترین فعالیت ها در این زمینه باشد در شرکت های سهامی خاص میزان تعهد سهامداران با توجه به سهام آن ها در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده شرکت های  سهامی خاص برعکس شرکت مسئولیت محدود از سه نفر سهامدار بالای 18سال و 2 بازرس اصلی و علی البدل متشکل است  که انتخاب بازرسین برای آن ضروری می باشد . هم چنین  باید 35% از سرمایه اولیه شرکت را در یکی از بانک های کشور به نام شرکت در شرف تاسیس واریز کنند. مدت زمان تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین یک سال است

متقاییان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت  سهامی خاص در تبریز با کارشناسان موسسه ثبت پایش تماس حاصل نمایند.

ثبت موسسه

ثبت موسسه غیر تجاری در تبریز از نام این نوع قالب ثبتی می توان این موضوع را استنباط کرد که از نوع شخصیت های حقوقی هستند که در فعالیت های غیر تجاری مانند امور مشاوره ای ، آموزشی ، خیریه و ... فعالیت می کنند . به دو صورت این موسسات به ثبت می رسند موسساتی که به دنبال سود و منفعت کاری می باشندمثل موسسه آموزش زبان ( انتفاعی ) و اشخاصی که هیچ گونه منفعت خاصی را در نظر نمی گیرند .مثل موسسه خیریه و مردم نهاد که غیر تجاری و غیر انتفاعی می باشند .

ثبت شعبه شرکت به چه شکل است؟

شعبه شرکت در واقع ثبت یک مکان دیگر و با فاصله از دفتر اصلی شرکت  است که برخی از وظایف شرکت به آن مکان محول و منتقل می شود. در هنگام ثبت شرکت اگر شرکت دارای شعبه ای است در سامانه اداره ثبت شرکت ها دو فرم به شعب اختصاص داده شده است که مشخصات و اطلاعات مربوط به شعب را باید در این صفحات وارد کنید و مدارک شناسایی اعضای شعب را هم ضمیمه سایر مدارک ثبتی نمایید . حدود اختیارات و محدودیت شعبه توسط شرکت مادر تعیین می شود و بنابراین مسئولیت حقوقی شعب هم با شرکت اصلی یا مادر است اما در مورد شعب خارج از کشور مانند نمایندگان فروش چون در دو نقطه مختلف با قوانین تجارت متفاوت است خود شعبه مسئول حقوقی خود می باشد. 

المثنی مدارک شرکت را چطور می توان تهیه کرد ؟

برای هر شرکتی ممکن است این اتفاق بیفتد که مدارک ثبت آن به دلایلی مفقود شود یا از بین برود در این موارد باید برای اخذ المثنی اقدام کرد . جهت اخذ المثنی مدارک شرکت باید فرم درخواستی تهیه شود و سپس به امضا همه اعضا شرکت برسد و در آن یک نفر به نمایندگی جهت اخذ مدارک المثنی شرکت معرفی شود که آن شخص می تواند وکیل شرکت یا یکی از اعضا و شرکای آن باشد که با مراجعه به اداره ثبت و ارائه درخواست به همراه مدارک شناسایی همه اعضا شرکت فرایند گرفتن مدارک المثنی ثبت شرکت را آغاز کند تا بعد از استعلامات لازم از سوی واحد ثبتی و  بعد از مدت زمان اعلام شده به وی، طی مراجعه مجدد المثنی مدارک شرکت را دریافت کند.

انواع شرکتهای تجاری

از با اهمیت ترین راههایی که افراد در تبریز در جهت بهره مندی از تجربه و تخصص و سرمایه دیگران می توانند فعالیت های اقتصادی متفاوتی را تشکیل دهند ، به ثبت شرکت اشاره می شود.

شرکت ها با توجه به موضوع فعالیت به قالب های ثبتی مختلف تقسیم میشوند . قالب های ثبتی شرکت ها به سندیت قانون تجارت به شرح زیر می باشند:

 1. شرکت بازرگانی.
 2. شرکت پیمانکاری.
 3. شرکت خدماتی.
 4. شرکت گردشگری.
 5. شرکت ساختمانی
 6. شرکت عمرانی.
 7. شرکت تولیدی.
 8. شرکت صنعتی.
 9. شرکت دانش بنیان.
 10. شرکت معماری.

و در انتها

ثبت شرکت پایش ده سال است که در کنار شما بوده و همواره  سعی بر رفع نیاز موکلین خود با ارائه  بهترین کیفیت خدمات نموده است. ما در طول فراز و نشیب شرکت شما در کنارتان هستیم و شما همواره می توانید از لحظه تولد شرکت خود تا انتها روی تجارب کارشناسان موسسه حقوقی پایش و مشاوره آنها حساب کنید. زیرا حتی اگر هم خودتان بخواهید در هر مرحله اقدام نمایید ما شما را از اطلاعات حقوقی ثبتی خود بهره مند می کنیم و به علاوه می توانیم در سایر مراحل مانند ثبت تغییرات شرکت هم در خدمت شما باشیم. مجموعه ثبت پایش با ارائه بهترین راهکارها و خدمات مفتخر است که حتی در کار توسعه شرکت شما و تبلیغات و بازاریابی آن نیز به کمک شما بشتابد و کلیه مراحل راه اندازی کسب و کارتان را از ثبت  تا اجرا را عملی نماید. 

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان آذربایجان شرقی

 •  اداره ثبت شرکت در آذرشهر.
 • اداره ثبت شرکت در اهر.
 • اداره ثبت شرکت در اسکو.
 • اداره ثبت شرکت در بستان آباد.
 • اداره ثبت شرکت در بناب.
 • اداره ثبت شرکت در تبریز.
 • اداره ثبت شرکت در جلفا.
 • اداره ثبت شرکت در چاراویماق.
 • اداره ثبت شرکت در خداآفرین.
 • اداره ثبت شرکت در سراب.
 • اداره ثبت شرکت در شبستر.
 • اداره ثبت شرکت در عجب شیر.
 • اداره ثبت شرکت در کلیبر.
 • اداره ثبت شرکت در مراغه.
 • اداره ثبت شرکت در مرند.
 • اداره ثبت شرکت در ملکان.
 • اداره ثبت شرکت در میانه.
 • اداره ثبت شرکت در ورزقان.
 • اداره ثبت شرکت در هریس.
 • اداره ثبت شرکت در هشترود.
 • اداره ثبت شرکت در هوراند.

جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز با کارشناسان موسسه ثبت پایش به عنوان  یکی از معتبر ترین موسسه ثبت شرکت تماس بگیرید تا از اطلاعات کافی ومشاوره تخصصی در خصوص گام به گام ثبت شرکت و هزینه ها و دیگر موارد قانونی برخوردار شوید شماره تلفن های ثبت شرکت پایش جهت برقراری ارتباط 32711327-026 و 266551156-021می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

الهام فرضی

سلام وقت بخیر .شرکت تاسیس ۹۷دارای کد اقتصادی داره.برا شهرستان پارس اباده ‌میخام بفروشم چند میخرین

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.